Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatás vagy versenyszféra fórum

Közigazgatás vagy versenyszféra (beszélgetős fórum)


13. Fisica
2023. ápr. 2. 21:05

Tavaly fejeztem be közigazgatási pályafutásomat 10év után (mucika gyerekének kellett a hely).

Az én munkám nyugis volt, viszont a többségé nem.

Folyamatosan stresszesek, nincs türelmük, otthon is azon gondolkodnak mit kell megcsinálni, alig van ember mert létszám stop van.

Mikor el tud kezdeni egy ügyet már rég lejárt a határidő, de nem tud hamarabb hozzányúlni, mert rengeteg az ügy és persze az ügyfél még nem érti, hogy a láblógatás közben miért nincs előrelépés az ügyében, mert csak ő adott be iratot/kérelmet és folyamatosan hívogat.

Szabadságra elmehetsz ha előre dolgozol (túlóra), majd mikor visszatérsz nem győzöd a feltorlódott cuccokat megcsinálni. Vagy papíron mész szabira:)

Egyik nap még ez a jogszabály a hatályos, másnap már egy másik..így amit tegnap csináltál 15-20 iratot újra kell(ene) csinálni mert ugye ma már ki se mehet(ne).

Szerintem amikor egy jogász inkább tanítani megy közigből, akkor ott valami nem jó, főleg most.

Azt hiszem ahol csak herevere van, hamarosan ott is hajtás lesz, aki tud lelép, valakinek viszont meg kell csinálni a munkát.

2023. ápr. 2. 14:46

Én voltam már minden is🙈


De közigazgatásba nem mennèk vissza soha többet, rugalmatlan, buta szabályok vannak, a szokás hatalma, változtatni nem tudnak, akarnak. Vannak előnyei, de ha nem vagy egy droid, akkor ne menj oda. 🫣


A kettő között nem tudnál vmit talalni...? Én pl egy nagyobb "cégnél" dolgozom, de csak hat órában... Mèg annyi fizetésért sem akarok 8 órás lenni, mint most a tied. 🙈

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 13:29
Nem tenném a helyedben, pont a fizetések, a juttatások megvonása miatt (itt nem volt fizetésemelés sem) nem ajánlanám. Mivel sokan elmentek, rengeteg a munka. Ha az ismerősöd lógatja a lábát, szerencsés helyen van, ha ezt szeretnéd, válts!
10. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 12:47

Ezt értem, de én ezek szerint más vagyok, szeretek előrébb lépni, ez érvényes az anyagiakra is, és itt nem pár tízezer a különbség, vagyis de, csak nagyon sok tízezer.

Bár az is igaz, hogy nekem egy nyugalmas állás alapból nem jön be, kellenek a kihívások :)

De szerintem sokan nincsenek tisztában a közigazgatási állásokkal, és hát az sem mindegy, hogy milyen munkakör, ahogy már mások is írták. És hát bőven elég egy ember az irodában, vagy a feletteseid között, akik miatt a második nap visszasírod a stresszes, de jól fizető állásodat.

De persze tégy belátásod szerint, bár én ikább másik munkahelyet választanék, ha már lépni akarok...

9. kiskacske (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 11:20

3 évig dolgoztam közigazgatásban, és már lassan 4 éve versenyszférában. Soha nem mennék vissza a közigazgatásba.

Stressz ott is van, meló is rengeteg. Lehet, hogy vannak időszakok, amikor nyugisabb ez tény.


A pénz sose lesz annyi, a főnökeid nem lesznek rugalmasak, ha ügyfelezned kell meg pláne nem lesz stresszmentes.

8. timycat (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 11:18

Nem mindenkinek való. A közig az én szememben helyi szinten a langyos víz. A munka temetője. Én nem szeretem a tétlenséget, az egymásra várást, azon trükközést, hogy hogy ne csináljak semmit és akiket én ismerek személyesen a közig-ből, hát nem a legélesebb kések a fiókban vagy ha valaha azok is voltak kiöltek belőle minden motivációt, gondolkodást.


Van egy volt kollégám, aki vállalkozó volt, de sokalta a munkát és kb ugyanannyiért kapott állást közigben, grátisz zéró anyagi felelősség, fix munkaidő, nem ő szalad a munka után hanem az asztalra teszik, ha dolgozik, ha nem a pénz fix. Igaz ő rögtön területi hivatalvezető lett (nem tudom a jelenlegi pontos elnevezést, ahogy ő fogalmaz a széke még mindig ugyanaz, de már a 4. munkáltatója van), iszonyú sokat panaszkodik, hogy kikkel van körbevéve, arra kell szaladni amerre mondják, ha van értelme ha nincs, 10 év alatt öregedett 15 évet és fogyott vagy 20 kg-t. Tragédia ahogy kinéz. Szerintem rossz cserét csinált, nem az a típusú ember volt aki a közigbe való, megtört, befásult, lecarom stílusú lett.


Viszont van akinek meg tényleg való a közig. Aki nem annyira szereti a munkáját csak annak a tevékenységnek tartja amiért pénzt adnak, aki szereti ha megmondják mit hogy csináljon, nem frusztrálja ha facságot kell csinálni csak mert azt mondták és esetleg olyan emberek dirigálnak neki, akik azt sem tudják milyen rendezvényen vannak, csak odatették.


A közig magas szinten pedig teljesen életidegen. Sokszor a vérük színe alapján jutnak magas pozíciókba, nem érdem szerint, mivel ezt ők is tudják frusztráltak, amit levernek az alattuk lévőkön.

A héten voltam egy minisztérium, kormányhivatalok, magánszféra egyeztetésen, az lejött hogy az államnál qrvára nem tudja a bal kéz mit csinál a jobb, nem is ebben a dimenzióban élnek és a vízfejet nem is érdekli hogy mi van az életben.


Van ellenpélda is, van olyan nagyon magas állami vezető, akivel nagyon jól lehet együtt dolgozni, de ebben leginkább az ő személyisége és intelligenciája segít, tudja hogy sterilkörnyezetben él és próbál összhangot teremteni a világ és a hivatala között. Sokszor kezdeményez párbeszédet a magánszférától akinek az életét befolyásolják a majdan hozott szabályok, de ez a hivatalától nem elvárás, kvázi a szabadidejét áldozza erre. Másrészt van benne önös érdeke is, építi a hivatalon kívüli életét, mert tudja hogy előbb-utóbb kiteszik. De ez az ember 100-ból az 1 üdítő kivétel.

7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 11:10

Kormányhivatalban dolgoztam. Pénzügyön. Nem volt nagy cseszegetés, de brutál sok meló igen. Egyre több, mert a létszámstop miatt új ember nem jött a lelépők helyébe, vagy csak ritkán. Fizetés meg egy rakás 💩. Dolgoztam multinálnis, hasonló területen, tudom mi a sok.

Önkormányzatoknál is nagyon sokat kell dolgozni. Szerintem a NAV-nál is.


Hol van az, ahol nyugi van és lébecolás? Ahol tényleg az van, nem csak legenda?

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bichi)
2023. ápr. 2. 10:48
Férfi vagyok egy rokonommal élek, albi hitel nincsen
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 10:36

Igaz, hogy neked kell tudnod, hogy mi a fontosabb, de a közigazgatás sem nyugodt hely, csak másképp nem az. Ismerősöm folyton azon stresszel, hogy mikor jön egy újabb "csókos", aki miatt kirugnak valakit, vagy a semmihez sem értő felettese milyen hülyeséget talál megint ki, vagy milyen új rendelet születik, ami végül rajta csattan. Szóval a máshogy stresszes.

A bér akkor lényeges, ha nincs tartalékod, vagy olyan társad, aki megkeresi a különbséget, mert azért a nettó 150 ezer különbség azért már szemmel látható, főleg a mai kiszámíthatlan világban.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Timycat)
2023. ápr. 2. 10:34
Miért? Mi van benne olyan?
3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 10:23
Te ismered magad. Engem a közigazgatás az ami stresszelne.
2. Nemer Eszti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 10:14
Érdemes váltani. A nyugalom, az egészség többet ér, mint a pénz. Én állami intézményben dolgozom és nem mennék át a versenyszférába.
2023. ápr. 2. 09:57

Jelenleg versenyszférában dolgozom, de valahogy elegem van több cégnél is dolgoztam és mindenhol a hajtás és megy rengeteg munka, valahogy elfáradtam tíz év után, kicsit elegem van

... Állítólag azt mondják hogy a közigazgatás sokkal nyugisabb, kevesebb munka, jobban elnézőek az emberekkel, nem rúgják ki ha táppénzre mész és még sorolhatnám ezeket az előnyöket. Egy kormányhivatalban lenne álláshely, ismerős tudna szerezni a állást, igaz bruttó 200.000 kevesebb lenne a fizetés, itt most 630.000 Ft a jövedelmem ott 400 ezer lenne, tudom hogy jóval kevesebb, de lehet hogy a nyugalom többet ér mint a pénz. Ugyanis az egészség az első és bizony a stresszes munka megbetegít. Mit gondoltok érdemes váltani a közigazgatásba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook