Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


93928. virgilius (válaszként erre: 93924. - Levia)
2021. okt. 28. 13:26

Fiú-lány arány pipa, szintenkénti csoportok pipa (max 12 fő/csoport), pedagógushiány... nem pipa, osztálytermek kicsik (nagyon), menza nem túl jó. ;)

Semmi se tökéletes :) de a Klébi "átkozottul közel áll hozzá" ;)

Nekem amúgy az az eszmém, hogy a külső kerületi, vidéki noname sulik között több ilyen van, ami elég sok feltételt teljesít, ha nem is mindent, és nem halnak bele a gyerekek se a felvételire készülésbe, se a tanulásba az évek során, mégis tovább tudnak tanulni többségében. És feltételezem, hogy a fb csoportban több vidéki van, vagy legalábbis olyan, aki nem a belvárosi topokban érdekelt, és számukra ezek igenis reális elképzelések. Az érettségi eredményeknél nem kell 90+-os emeltekre gondolni, bőven tovább lehet tanulni alacsonyabb százalékokkal is, BME-n is, de Óbudai Egyetemen, BGE-n mindenképp. És az a végzettség is pont jó egy jó munkahelyhez.

93927. Chelsey (válaszként erre: 93926. - Levia)
2021. okt. 28. 13:23
A suli jó és fél óra alatt beér. Tutira feltenném a listámra a helyükben.
93926. levia (válaszként erre: 93923. - Virgilius)
2021. okt. 28. 13:21
Tegnap pont ajánlották a Klébit egy érdeklődő apukának, hogy Solymárról ideális lenne a lányának.
93925. Chelsey (válaszként erre: 93924. - Levia)
2021. okt. 28. 13:17
Jaaaaj! Tényleg mennyi mindent kihagytam! Fenyő illat télen, tavaszi rét illat húsvéttól. :D
93924. levia (válaszként erre: 93919. - Chelsey)
2021. okt. 28. 13:16
Fele-fele a fiú/lány arány, nincs pedagógushiány, de van csoportbontás, angolból és kívánság szerinti nyelvekból indulnak szintenkénti csoportok, elég nagyok az osztálytermek, jó a menza... Most hirtelen még ennyi
93923. virgilius (válaszként erre: 93922. - Virgilius)
2021. okt. 28. 12:56

Kirándulások: most pl Lengyelországban voltak gyakorlatilag ingyen, a korábbi években is a környező országokban, pályázatokból, nagyon olcsón. :)

Auschwitz, Házsongárdi temető, Advent Bécsben stb stb.

Na tényleg befogom. :)))

93922. virgilius (válaszként erre: 93921. - Chelsey)
2021. okt. 28. 12:53

Ja nem, csak az ofőjéért meg a többi tanárért izgul, hogy mennyit kell szóbeliztetniük :)))

De már 40 fővel indulnak az osztályok majdnem egy ideje.

93921. Chelsey (válaszként erre: 93920. - Virgilius)
2021. okt. 28. 12:51
Mondd meg a lányodnak, hogy ne izguljon a túljelentkezés miatt, neki már ott biztos helye van! :D
93920. virgilius (válaszként erre: 93919. - Chelsey)
2021. okt. 28. 12:50

Mondom, Klébi ;)


Bár lányom azt mondta, ne reklámozzam ennyire, mert így is nagy a túljelentkezés, és csak 1 osztály indul.

93919. Chelsey (válaszként erre: 93915. - Levia)
2021. okt. 28. 12:47

Pontosan!

Összegzem: közel van, nem versenyistálló, nincs sok lecke, van nyek, nincs nulladik óra, legkésőbb 3-kor vége minden órának, nagyon jó eredményeket érnek el az érettségin, sok az emelt szintű érettségiző, sokan szereznek legalább két nyelvből középfokút, felsőfokút, a többséget felveszik egyetemre, az iskola épülete jól felszerelt, kényelmes, nagy tornateremmel, sokféle edzés házon belül, tágas, zöld udvaruk van, osztálykirándulásokat szerveznek külföldre is, jól működik a tehetséggondozás, lehetőséget adnak a felzárkózásra is. Nem csak a tanuláson van a hangsúly, a gyerekek lelki egyensúlyával is törődnek.


Kihagytam valamit?


Ja, könnyű bekerülni!

93918. KR001 (válaszként erre: 93914. - Aquarius76)
2021. okt. 28. 12:46

Plusz nehezítő tényező lehet a tanár-diák kapcsolat. Ha nem jönnek ki egymással, akkor kétes jegynél könnyen a rosszabb jegyet kapja a gyerek.

Sok iskolában nem transzparens, hogy honnan kell le-vagy felkerekíteni a jegyet, vagy teljesen a tanárra van bízva

93917. virgilius (válaszként erre: 93915. - Levia)
2021. okt. 28. 12:43
Lányom szt a Klébi pont olyan, mint amit ez a két hsz összead, Eleonóráé meg a Tied. ;) Csak keveseknek van elég közel.
93916. planxx
2021. okt. 28. 12:42
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az egyetemi nyelvtan módszertan feladatomhoz. A grammatikai ismereteket és a szövegértés összefüggését kell vizsgálnom egy rövid kis feladatlappal, majd egy jó hosszú dolgozattal. Akinek gimnazista gyereke van, megkérné, hogy töltse ki az alábbi, két feladatból álló feladatlapot? Nagyon köszönöm! [link]
93915. levia (válaszként erre: 93900. - Eleonóra123)
2021. okt. 28. 12:37
Kihagytad, hogy ne legyen nulladik óra, de délután beleferjen az edzés és utazni de kelljen sokat.
93914. Aquarius76 (válaszként erre: 93910. - KR001)
2021. okt. 28. 12:30

Veled is és Chelseyvel is egyet tudok érteni.

Ezért fő a fejem mikor fiam eredményeit nézem. Nevezetesen, hogy négyes olyan tantárgyból is amiből kifejezetten sokrétű a tudása csak éppen nem biztos, hogy amit számonkérnek azt pont jól tudja.

Felvételinél senki nem fogja megkérdezni, hogy mi miért négyes, és ugyanabba a kategóriába esik, mint aki különtanári segítséggel éppen négyes. Szerencsére ezt ellensúlyozhatja egy jó írásbelivel és egy jó szóbelivel.

93913. Aquarius76 (válaszként erre: 93908. - Borian)
2021. okt. 28. 12:24

Nagyon ügyesek a fiadék! Az üdítő lehet, hogy megtalálta a számára tökéletes közeget ahol úgy tud brillírozni, hogy nem szakad bele. Jó, hogy ehhez sok jó fej tanáruk is van.

Lányom szerint nagyon jó hely a gimijük, még ha néha rá is kell gyúrni (neki legalábbis) ha ötöst szeretne kapni.

93912. Chelsey (válaszként erre: 93910. - KR001)
2021. okt. 28. 12:21
Ezt írtam én is, de ez baj. Ez is az egyik oka annak, hogy az egyik kitűnő továbbra is kitűnő marad a gimiben, míg a másik küzd a hármasért.
93911. sajert
2021. okt. 28. 11:57
Idén a Kontyfába is nézik a központi felvételi eredményét!
93910. KR001 (válaszként erre: 93909. - Chelsey)
2021. okt. 28. 11:43
Hiába tartjuk mi fontosnak a képességeket, azért a félévi/év végi jegyek a lexikális tudásról adnak így-úgy egy jelzést és ez nagyban meghatározza, hogy melyik suliba kerül(het) be egy gyerek.
93909. Chelsey (válaszként erre: 93907. - KR001)
2021. okt. 28. 11:29
Szerintem nem igazán a lexikális tudás a lényeg ebben az életkorban, fontosabbak a képességek. A jegyek meg legtöbbször az adott pillanatban mért lexikális tudást tükrözik, no meg sok helyen a magatartást. Ráadásul a gyerekek éppen egy nagyon turbulens időszakukban váltanak iskolát. Így aztán ne csodálkozzunk, hogy ha a középiskolákban produkáltak nincsenek köszönőviszonyban a hetedikes-nyolcadikos év végi osztályzatokkal!
93908. Borian (válaszként erre: 93905. - Aquarius76)
2021. okt. 28. 10:32

Én azt látom, hogy a fiam egyáltalán nem szakad bele, inkább a sok suliban töltött idő plusz utazás fárasztja, de nem látom, hogy hosszasan tanulni, kivéve, ha jegyzőkönyvet kell készíteni (kémiából, bioszból van a kísérletek esetében), az kicsit hossadalmas vagy mondjuk nagyobb anyagból témazárót írnak. De valószínűleg jó az órai felkészítés, tudásátadás, mert kevesebb energia így is készülni, mint néha az általánosban volt.

Ők nagyon jó tanuó osztály, fogalmam sincs, hogy jött ez össze, de mióta betették a suliba a lábukat, az övék a legmagasabb átlag.


A fiammal kapcsolatban én már totál elvesztettem a fonalat. Kicsiként nagyon okosnak tűnt, két évesen felismerte az összes autómárkát, nem csak a jelről, hanem már az autó formájáról is. (Azóta ezt a képességét elvesztette, mert már nincs erre ráizgulva), az oviban nagyon okosnak tartották, azután az általánosban jött a hidegzuhany, mert mindig csak a baj volt vele. Októberben szóltak, hogy gond lesz, mert még nem tud olvasni, később a helyesírásával volt gond, és a történelmen kívül semmiben sem volt tökéletes. Erre most a gimiben az, nem is akarom leírni, miket mondtak fogadóórán, mert szerénytelenségnek tűnne.


Valószínűleg ő nem fért bele az átalános iskolai közegbe, kockákba, de most nagyon a helyén van, leszámítva, hogy súlyosan közeledik, amikor el kell döntenie, hogyan tovább és attól picit szorong.

93907. KR001 (válaszként erre: 93906. - Flame02)
2021. okt. 28. 10:30

Akiről én tudok, annak nem sikerült a méltányossági más suliban. Tavaly nagyon sok volt a gyerek, lehet, hogy azért. Akkor csalódott volt, hogy a Zrínyibe került, de amennyire tudom, szeret oda járni, nincs gondja vele.


Meg azért 2 kitűnő között is van különbség attól függően, hogy melyik általánosban tanul valaki. A kapott jegyek nem mindig tükröznek azonos tudást.

93906. Flame02 (válaszként erre: 93898. - KR001)
2021. okt. 28. 10:07
Az A és B osztálynál nem számított az írásbeli, csak a nyelviknél. Ha valaki nagyon elrontotta a központit, de amúgy jó tanuló, annak ez szerencsés. Értelemszerűen, ha csak a hozott pontok alapján rangsorolnak, akkor ott egy kitűnő bizi előnyt jelent egy 4-es átlaghoz képest. De azért egy kitűnő bizi + elrontott központi mellett érdemes a méltányosságit is megpróbálni, ha van (máshol) álomsuli.
93905. Aquarius76 (válaszként erre: 93902. - Borian)
2021. okt. 28. 10:01

Ó, szerintem itt én kb. kakukktojás vagyok ha a gyerekeimet nézzük, pláne a fiamat. (Szegény gyereket tökre leírom. :))

Tudom, hogy van amikor a kitűnő ír 60 pont alatt, de az tényleg nem tömegesen fordul elő. Ha egy nyolcadik osztályban igen, ott a kitűnőség színvonalával is van probléma.

Azt kellene belátniuk a szülőknek, hogy ha emelt plusz nyelvvizsga a cél, ahhoz kell tanulni. Jobn esetben azért nem kell beleszakadni, de biztos hogy tanulós.

Tényleg, te hogy látod a tt osztályban nagyon nagy a terhelés vagy azért marad idő hobbyra, pihenésre is? Fiadék általában nagyon jó tanulók, vagy fiad ilyen ügyes?

93904. Flame02 (válaszként erre: 93894. - Borian)
2021. okt. 28. 10:00
Nehezen tudom elhinni, hogy csak kitűnők járnak oda, azok nagy része elmegy máshová. :o) Tavaly kint is volt a honlapon, amikor az ideiglenest kitették, hogy ne aggódjon az se, aki a listán hátrébb van, mert sokaknak mentősuli, és azok kimennek a lista elejéről.
93903. Aquarius76 (válaszként erre: 93900. - Eleonóra123)
2021. okt. 28. 09:53

:))


Ezek szerint aki topgimibe vagy olyan helyre jár ahova 80 % feletti összteljesítménnyel lehet bejutni, ott nincs másra ideje a diáknak a tanuláson kívül. (mosolygós, kacsintós smiley)

Ok., azt tudom hogy könnyebben bejutós helyeken is szoktak emelttel, nyelvvizsgával egyetemre menni. Azért nyilván sokat tesznek is érte, mert ezeket nem adják ingyen.

93902. Borian (válaszként erre: 93898. - KR001)
2021. okt. 28. 09:50

Levettem a listáról, nem ezért, hanem mert rájöttem, hogy logisztikailag előnyösebb mentősulik is vannak, tehát nem vagyok érdekelt, csak megakadt rajta a szemem, mert amikor utána-olvasgattam, érdeklődtem, nem az a kép bontakozott ki róla, hogy éltanulók gimije.

A másik: biztosan akad egy-két agyonizgulós gyerek, aki képes elrontani az írásbelijét, de tömegesen, és annyira elrontani, hogy olyan suli kelljen, ahová egyáltalán nem nézik az írásbelit (ez valószínűleg 50-60 alatti pontot jelent), azért ez szerintem nem jellemző tömeges számban kitűnő tanulókra.


Mint tudjátok, az enyémek nem tartoztak/tartoznak a kitűnő/jeles tanulók táborába, de a fiam jó kis felvételit írt és igyekszem kigyötörni a lányomból is (bár ki tudja még...), de ha csúnyán el is rontja, nem kitűnőként teszi majd. :-)

93901. Borian (válaszként erre: 93900. - Eleonóra123)
2021. okt. 28. 09:44
:D
93900. eleonóra123 (válaszként erre: 93897. - Aquarius76)
2021. okt. 28. 09:00
Nekem az az ellentmondás felfoghatatlan hogy a többség olyan sulit keres ami nyekes vagy kéttanos, nem istálló, átlagos pontszám elég, ne kelljen sokat tanulni, "legyen élete" a gyereknek, bulizzon, sportoljon, DE a végén (nulla befektetett energiával) legyen nyelvvizsgája, emeltezzen és jusson be az egyetemre. Nem árt ha a suli nyekes, kéttanos és nulla nyelvtudással is elkezdhető.
93899. akinomuj (válaszként erre: 93896. - Eleonóra123)
2021. okt. 28. 08:28
Igen, a FB-csoportban érdekes dolgokat olvashat az ember. Nagyobb a merítés, mint itt, többféle ember megjelenik, beír.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook