Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


105088. Chelsey (válaszként erre: 105085. - Akinomuj)
2022. márc. 6. 11:06
Mindenre van példa, kár is válogatni a gyerekeket :) Az lenne az ideális, ha mindehol megfelelő körülmények között és magas színvonalon tanulhatnak a gyerekek - akik akarnak, másokat meg békén hagynának -, akkor nem lenne ez a hajtépős felvételi és nem éreznék úgy a szülők, hogy muszáj a gyereknek napi három órát ingáznia, hogy megfelelő suliba járjon.
105087. Chelsey (válaszként erre: 105081. - Pixie2)
2022. márc. 6. 11:04
Sehogy. Egyébként akkor sem biztos, hogy az ofő elképzelése szerint fog működni az osztály, ha maga válogatja össze. Azokhoz ezek a feszengős, általában rövid szóbelik nem alkalmasak.
105086. akinomuj (válaszként erre: 105084. - Levia)
2022. márc. 6. 11:03
Igen, igen, tudom, emlékszem, hogy mondtad. :-)
105085. akinomuj (válaszként erre: 105064. - Chelsey)
2022. márc. 6. 11:03

Igen, jó lenne, ha legalább sorszámot és pontszámot láthatnánk. Azonosító nélkül akár.

És aki lekérdezést akar, az csinálja meg emellé.


Különben pl. Illyésbe került be úgy budaörsi srác, hogy okos, jól tanul, kevésbé ismert sportban is ügyes, de nagyon szorongós, aludni sem bírt az írásbeli előtt és nagyon el is szúrta. Méltányossági kérelemmel, ált. suli ajánlásával végül fölvették az igazgatói keretre és jól is teljesít.

(Konkrétan tudok olyan hármas tanulóról, aki 90 pont fölött írt most nyolcadikban. Na, ő nem stresszelt. És nyilván nem azért hármas, mert buta, hanem mert nem törte magát soha.)


Szóval szerintem van értelme ennek a keretnek és lehet jól használni.


Abban van valami, hogy a méltányossági kérelmek özönlését elkerülendő nem sietnek az iskolák.

105084. levia (válaszként erre: 105082. - Akinomuj)
2022. márc. 6. 11:03
Mondtam ugye, hogy a sulik belül mindenkit OM azonosítóval kezelnek? Aki jeligézik, azt úgy veszik, mint aki feleslwges munkát ad nekik. (A nem excel zsonglőr dolgozóknak főleg.)
105083. csaniko76 (válaszként erre: 105081. - Pixie2)
2022. márc. 6. 10:58

És ha van szóbeli, akkor ezt hogy?

Nem tudja ugyanis, hogy hányadik helyre írta a gyerek a sulit.

Az én lányom is volt ilyen helyen felvételizni, mindenkitől kértek fényképet. Biztos összerakosgatják a fényképeket így-úgy, de akárhogy teszik is össze, ha 3 kiesik, nem is tudják melyik 3, akkor a 15-18. helyen állóknak kellene olyan típusoknak lenni, mint a kiesőknek.


14 helyért megy a harc úgy, hogy 7 közülük mentes. De a mentesek közül is láttam olyat, aki Toldyban is mentes, olyat is, aki simán csak a Toldy-listán is ott van jó pontszámmal.


Ofő megadhat egy preferenciát, de pl. nem tudnak fiú-lány aránnyal számolni. Lehet, hogy ő igyekszik arányosan válogatni, de nem tudhatja, kik mennek el máshova.

Az is lehet, hogy meghúzzák a határt, és a méltányosságinál majd azt veszik figyelembe (ha nincsenek protekciósok), hogy egy kicsit ivararányt javítsanak...

105082. akinomuj (válaszként erre: 105036. - Ispanos)
2022. márc. 6. 10:49

Mi adtunk meg egyedi azonosítót, sulinként mást. Erre mit is csinál a VpnéG? Nem használja. E5 igen, Illyést meglátjuk.

Fazék az első listában kiírta mindkettőt(!), aztán pár perc múlve levették a listát és törölték a jeligék mellől az azonosítókat.

105081. Pixie2 (válaszként erre: 105070. - Csaniko76)
2022. márc. 6. 10:46
A szóbeli-nemszóbeli dologról jutott eszembe: olvastam vagy itt, vagy a fészen, hogy vannak leendő ofők, akik a csoport összetételére is figyelnek a felvételin. Legyen vezető alkat, bedolgozó típus, stb. Ha nincs szóbeli, akkor ezt hogy...?
105080. Aquarius76 (válaszként erre: 105073. - Mikkromakka)
2022. márc. 6. 10:25

Szerintem ahol van mutyizás ott nem kell az írásbeli meg egyebek után telefonálgatni.

Tudok olyan esetről (ismerős ismerőse) ahol nincs szóbeli, a gyerek jó néhány ponttal kevesebbet írt mint amennyi elég lett volna, de igazgatói kerettel bekerült az adott iskolába. Ott amennyire tudom megállja a helyét.

105079. Aquarius76 (válaszként erre: 105058. - 9719cd9c47)
2022. márc. 6. 10:13

Nem is értem az ilyen szülőt. Én befognám a számat, nem dicsekednék az ilyennel.

Más meg azon gondolkozik, ha a végleges listán a gyereke 1 vagy csak tizedpontokkal lemarad, írjon-e szívhez szóló levelet az adott suli igazgatójának vagy az milyen már, hogy bekuncsorogja a gyereket az adott tagozatra.

105078. csaniko76 (válaszként erre: 105077. - Ákos76)
2022. márc. 6. 10:13
Teljesen egyetértek. Nem emiatt csúsznak a listák.
105077. Ákos76
2022. márc. 6. 10:09

A mutyi témához...

Felesleges az írásbelit, szóbelit "megmutyizni".

Minden iskola maga dönt, hogy mennyi létszámmal indítja el szeptemberben az osztályokat. Ezek az esetek le vannak zsírozva, áprilisban elmegy a méltányossági és az igazgató a saját döntési körében dönt a felvételről. Vannak iskolák, ahol meghagynak a keretből helyeket, vannak ahol hozzátesznek, oszt ennyi. :)

105076. puma76 (válaszként erre: 105074. - 9719cd9c47)
2022. márc. 6. 10:07
Akkor azért lehetnek helyek, pláne ha pontokat is tudtak vadászni.
105075. csaniko76 (válaszként erre: 105073. - Mikkromakka)
2022. márc. 6. 10:01

Igen, de a konkrét példában pont olyan suliról volt szó, aki korán kitesz minden listát, tehát nem emiatt megy az idő.


Továbbra is azt gondolom, hogy ahol működő protekció van, ott egy szólás is elég, mert ha közben mégse, akkor utólagos méltányosságival megoldják.

105074. 9719cd9c47 (válaszként erre: 105060. - Puma76)
2022. márc. 6. 09:53
8
105073. mikkromakka (válaszként erre: 105071. - Csaniko76)
2022. márc. 6. 09:50
Kizarolag a technikai megvalositasra szoritkozva: szerintem azert kepzelheto el megiscsak az a mod, amit Pendragon a sajat valos tapasztalataikra alapozva irt, mert kulonbozo szemelyek vegzik az egyes pontozasokat es atpontozasokat. Tehat adott esetben elofordulhat, hogy a tanar, aki az irasbelit javitja, nincs beavatva a protekcioba, ezert megy kesobb a betelefonalas illetekes elvtarshoz, aki igy bejuttatja a gyereket a szobelire. Viszont a szobelizteto tanarok errol megint csak nem tudnak, ok szepen besoroljak ezt a gyereket is, sajat megitelesuk alapjan, x pontra, ami igy megint nem elegseges a bejutashoz, igy ujra megy a telefonalas. Mert egyaltalan nem biztos, hogy az igazgato vagy mas, ilyen hatalommal biro szemely az osszes tanarral meg akarja osztani, hogy van itt egy ilyen kituntetett gyerek, lehet ez iskolan belul is eltitkolt mutyi. Irom ezeket ugy, hogy semmit nem tudok konkret dolgokrol, de elkepzelni el tudom igy.
105072. Chelsey (válaszként erre: 105071. - Csaniko76)
2022. márc. 6. 09:42

Az nem hiszem, hogy nagyon nagy számban vannak ilyen trükköző esetek - vagy csak én is naív vagyok.


Az viszont szerintem teljesen mindegy mikor kerül ki a lista, mert a szülők, akik méltányosságit írnak, úgyis beadják kvázi mindenhová, ahová be akarják tenni a gyereküket.

105071. csaniko76 (válaszként erre: 105068. - Chelsey)
2022. márc. 6. 09:38

Valóban nem gondolom, hogy nagy számban van ilyen eset: ami viszont van, azt pontosan tudják jó előre, hogy "javítani" kell (emiatt nem kellene sokat várni a listával), akinek meg csak utólag derül ki, hogy be kellene kerülnie, annak szerintem megvan az igazgatói helye.


De az is tuti, hogy amint kikerül a lista, rögtön megy a méltányosságizás... ha viszont minden suli listája megvan, akkor eleve kevesebben kezdenek lentebbi helyeken méltányosságizni.

105070. csaniko76 (válaszként erre: 105063. - Pendragon)
2022. márc. 6. 09:31

Ezt írtad: "Nekem az a meglatasom, hogy hatteralkuk mennek, megvarjak, mig egy-ket fontos ember gyereke eseteben le lesz egyeztetve a pontszam es ehhez ido kell."


Ha ezt nem a hozott pontos+írt pontos sulik listáira írtad bocs, csak pont az volt előtte a téma. Ha arra írtad, akkor azért tartom bántónak, mert nekem meg pont az a véleményem, hogy azok, akik nem tartanak szóbelit, pont nem mutyizni akarnak. Hanem úgy gondolják, hogy a hozott pont = folyamatos teljesítés valakik előtt. Az írt pont = egyszeri vizsgahelyzetben teljesítés képessége. A kettő együtt alapján aki sorban hozzájuk bepotyog az pont jó lesz, nem kell pofavizit. Tehát nekem ezek a sulik szimpatikusak, mert nem teszik ki a gyerekeket plusz egy stresszhelyzetnek. Még akkro is ez a véleményem, ha a lányom jól teljesített a szóbeli vizsgákon, jó érzéssel, mosolyogva jött ki mindegyik bizottságtól. De stresszelős, és igen, stressz volt neki a szóbeli.


Elhiszem a történetet, noha akármi is volt a háttérben, ha ők már előre szóltak arról, hogy fel kell venni a gyereket, akkor a közbetelefonálgatások teljesen feleslegesek. Ha van hatalma az ismerősnek, az egyszeri szólás elég. Mert ha még akkor is el lesz utasítva, akkor úgyis megy a méltányossági az igazgatónak, és meglesz az a hely.

105069. Chelsey (válaszként erre: 105057. - Csaniko76)
2022. márc. 6. 09:31
Annyira kis becsületes gondolkodással állsz ehhez, azért nem jut eszedbe más lehetőség. Bárcsak a rendszer úgy működne, ahogy kellene, tisztán, átláthatóan!
105068. Chelsey (válaszként erre: 105054. - Csaniko76)
2022. márc. 6. 09:29
Biztosan nem új számodra a véletlenül elszámolt pontszám, mert itt is volt már rá például a fórumban. Előfordul, hogy egy gyerek nem a saját pontszámát kapja meg, ha a szülő nem szól, senki nem veszi észre a sok adat között. A továbbgondolást rád bízom.
105067. Chelsey (válaszként erre: 105042. - Borian)
2022. márc. 6. 09:25
OFF. Irigyellek a próbababa méretedért! :)
105066. Chelsey (válaszként erre: 105041. - Micy)
2022. márc. 6. 09:25
Két megoldás létezik, az egyik, hogy felveszik az igazgatói keret terhére. A másik, hogy csoda folytán a hármas tanuló 80 pont fölött ír, éppen a felvételin...
105065. Chelsey (válaszként erre: 105037. - Pendragon)
2022. márc. 6. 09:21
Nekem is ez a benyomásom, különben miért húznák az időt és miért nem transzparens a felvételi? Az adatokat lehet védeni ködösítés nélkül is.
105064. Chelsey (válaszként erre: 105035. - Akinomuj)
2022. márc. 6. 09:20
Ezt nem engedném meg, legalább a sorszámot ki kellene tenniük az elért pontszámmal, aztán csinálhatnának lekérdezést mellé, hogy melyik kihez tartozik. De ez a ködösítés engem iszonyatosan bosszant, valahogy nem tudom még mindig megszokni Mutyilandot.
105063. pendragon (válaszként erre: 105059. - Csaniko76)
2022. márc. 6. 09:19

Segits nekem, hol irtam azt, hogy a nem szobekiztetosok biztos hatteralkuznak?


Miert veszed ezt szemelyes tamadasnak? Szerintem, ha beszelgetunk, maradjunk az erveknel es ne vigyuk elszemelyeskedes iranyaba a dolgot ("ne viccelj mar" - ez nem egy erv, teny, hanem egy szemelyeskedo mehjegyzes, koszonom, hogy bocsanatot kertel).


Miert irod, hogy egeszen biztos tevedek? Leirtam egy konkret esetet, ami a gyerekem osztalytarsnojevel volt es amirol tudunk, mert az osztalytars meselte a suliban az aktualis fejlemenyeket. Hol itt a tevedes?

105062. Borian (válaszként erre: 105061. - Borian)
2022. márc. 6. 09:11

Ui: jut eszembe tudok hely megvásárlásról is, amikor az alapítványba történő nagyobb összegű fizetéssel jutott be vki a Török Ignácba.


Az Apiba apuka talán régi diák volt, vagy jó ismerős,esetleg vki a paciense volt, mert elismert orvos.


A lászlóban viszont konkrétan tudom, hogy az alapítvány-dolog nem működik, a szomszédunk próbálkozott vele pár éve. Minden igazgató más jellem, mással lehet próbálkozni.

105061. Borian (válaszként erre: 105059. - Csaniko76)
2022. márc. 6. 09:06

Természetesen mindenféle előfordulhat, ez itt Magyarország.


Én csak azt gondolom, azok, akik így kerülnek be, nem a rendesen felvettek elől veszik el a helyet, haem pluszként kerülnek be igazgatói kerettel, ezért én sem hinném, hogy azért húzzák az időt.


Így történt a fiam volt osztálytrsával, akinek májusban intézték el (addigra végleges listák voltak), és hát a Lűszlóban is 32 gyereket vettek föl (köztük a fiamat), azután szeptemberben 34-en kezdték az osztályt. gészen véletlenül az egyikről tudom, kicsoda, mert a kolléganőm barátai a szülei. Nem írt acélos felvételit, mert durván, egyoldalú érdeklődésű kisfiú, aki viszont mindent, de mindent tud biológiából. Szerintem ott a helye és nem tanul rosszul, jól megállja a helyét a suliban.


Bízzunk benne, hogy nagyrészt ezek a döntések nem sülnek el rosszul.

105060. puma76 (válaszként erre: 105058. - 9719cd9c47)
2022. márc. 6. 09:05
Hatodikos vagy nyolcadikos?
105059. csaniko76 (válaszként erre: 105056. - Pendragon)
2022. márc. 6. 08:52

Szerintem meg az bántó, hogy szerinted a nem-szóbeliztetősök biztos háttéralkuznak.

Hogy szóbeliztetős sulikra ezt mondod, azt el tudom fogadni. De pl. pont a Trefort hamar kiteszi a listát, nem?


Akkor a megfogalmazásért bocs. Viszont ha úgy gondolod, hogy ha valaki összeköttetés révén éri el a szóbelire behívást, az majd arra vár, hogy a szóbelin milyen pontokat kap a gyerek, akkor egészen biztosan tévedsz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook