Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


109588. puma76 (válaszként erre: 109586. - Csaniko76)
2022. máj. 5. 11:56
A támogatás fiaméknál sem jegyekben nyilvánult meg, arra nagyon szigprú szabályzata van a sulinak: x,51 a határa mindig a jobb jegynek, tehát ha a tanár akarna se adhatna mondjuk 4,50-re 5-öst, és így tovább. Dolgozat is ugyanannyi volt, mint minden félév/hónaap zárásakor. De szerintem az is nagyon sokat számít, hogy mondjuk a tanár, akinek az órája végén elindul hamarabb szóbeli miatt,vagy akivel összefut a folyosón, az úgy köszön el, hogy drukkol, vagy esetleg bújkálni kellett volna, betegséget kamuzni a hiányzásokhoz, és valaki kitartóan mondogatta volna, hogy úgyse sikerül. Így mindig bement fiam suliba, s az utolsó 1-2-3 óráról elljött szóbelire, boldogan, mert osztálytársak és tanárok is sok sikert kívántak. Egyébként nem is tudom, hogy jöttek volna össze az aállandóan dél körüli szóbelik :)
109587. kicsikíváncsifáncsi (válaszként erre: 109586. - Csaniko76)
2022. máj. 5. 11:56

Nah, igen, az osztályról viszont nem mondható el, hgoy támogató lenne... mármint a fiúkról. Eddig se voltak a szívem csücskei, de most elkezdék, hogy ne üljön oda hozzájuk a gyerekem ebédnél, ne legózzon velük, nézni se nézze őket, mert foglalja a helyet, meg ők örülnek, ha elmegy, jobb is lesz nélküle. blabla... hát őszintén én is örülök, hogy eljön onnan. Kevés fiú van az osztályban és nincs alteratíva, hogy kivel játsszon. :(


Ma azért megemlítem az ofőnek, hogy hát hmmm.. picit figyeljen oda erre a szitura... bár remélem, ezt a kis időt már kihúzzuk különösebb gond nélkül.

109586. csaniko76 (válaszként erre: 109575. - Puma76)
2022. máj. 5. 11:27

Engem negyedikben felhívott az ofő, hogy tudja, hogy mi nem akarunk felvételizni, de az osztály minden értelmesebb tagja megírja a felvételit, mindenképp jelentkezzünk. Mondtam, hogy nem, mert úgyse veszik fel. Na de a legjobb barátnője is megírja... Mondtam, hogy jó, de őt se fogják felvenni. Olyan kevés nyolcosztályos gimi van, hogy azért elég extrán kell teljesíteni, hogy valóban felvegyék. 2 osztálytársat vettek fel, azt a kettőt, akit tippeltem is. Szóval az alsós ofő nagyon támogató volt. Eleve nagyon szerette a gyerekeket, de azért ez a telefon meglepett.


Hatodikban azzal kezdődött az év, hogy ki fog felvételizni, tegye fel a kezét. A mi négyes lánycsapatunk jelentkezett. (Mindegyiküket felvették.) Rajtuk kívül még 2 fiú is megírta. Én nem kifejezetten éreztem a támogatást az osztályzásban. Viszont a némettanár szuper volt (ahogy eddig is mindig), még a szóbelire is gyakorolt a lányokkal. Mondjuk eleve németversenyen is első lett ez a négyes lánycsapat, szóval ő felvételi nélkül is nagyon foglalkozik a gyerekekkel. Ő mondta azt, hogy egyik szeme sír, a másik nevet, és nagyon fognak hiányozni a gyerekek.


Amikor kiderült a felvétel, akkor viszont ofő is normálisan viszonyult hozzá, és az osztálytársak is nagyon aranyosak.


Hogy mi lesz a maradék osztállyal: sajnos 7-8-ra nálunk nem túl jó osztályok maradnak, így hatodikban menekülés van. Annak idején fiam osztályában volt pár erősen problémás gyerek. Lányom osztályában nagyon aranyos társaság van, de több SNI-s, pl. 2 autista (ők is aranyosak), akik eleve 3 főnek számítanak, így hiába megy el 4-6 fő, nem hiszem, hogy bontva lesz az osztály.

A +2 felvételizős közül az egyik esetében nagyon drukkolunk méltányossági kérvénynek, a másikat meg vszleg másik általánosba visznek, vagy egyháziba.

109585. Repkedő (válaszként erre: 109574. - Kicsikíváncsifáncsi)
2022. máj. 5. 11:25

A mi o.főnk előtt le a kalappal: annak ellenére támogatta a felvételizőket, hogy tudta, ha elmennek, megszűnik az osztály. A többi tanár is több mint korrekt volt, előrevették matekból azt az anyagot, ami előfordulhat felvételin, más tárgyból is a félévi jegyeiket inkább fölfelé mint lefelé kerekítették. Én szívem szerint maradnék a suliban, mert a tanárok és az igazgató az elmúlt hat év alatt minden helyzetben csillagos ötösre vizsgáztak gyerekközpontúságból.

Sajnos a gyerek menni akar.


Azért fontos az iskolának, hogy tudja minél előbb ki megy és ki marad, mert ha jól értem, most rendelik az ingyen tankönyveket, és most kezdik el a jövő tanév beosztását is. Nem mindegy, hány tanárral, hány osztállyal, hány gyerekkel számoljanak.

Attól még persze egy hatodikos gyereknek ad hoc reagálni egy kényes helyzetben a kérdőre vonásra, elég rémisztő is lehet.

109584. nadjamami (válaszként erre: 109583. - TnéLina)
2022. máj. 5. 11:21
Aranyosak vagytok, köszi :D
109583. TnéLina (válaszként erre: 109578. - Nadjamami)
2022. máj. 5. 11:15
Nagyon szorítok. 😁😊
109582. nadjamami (válaszként erre: 109581. - Chelsey)
2022. máj. 5. 11:14
köszi :DDD
109581. Chelsey (válaszként erre: 109578. - Nadjamami)
2022. máj. 5. 11:10
🤞🤞🤞🤞🍀🍀🍀🍀
109580. nadjamami
2022. máj. 5. 11:00

Nálunk nem volt nagyon támogatva a felvételizés, sőt a felvételi környékén még sokkal több dolgozatuk volt.

Annyi érthető, hogy ez egy nagyon erős általános és a nyolcosztályos általánosra vannak ráállva.


Viszont nekünk a saját Ofő megértőnek mutatkozott, azt mondta, akinek sikerül, abban ott a tehetség és nem lehet visszafogni. Sőt mondta, hogy ügyesek legyenek a felvételin. Ugyanakkor azt is mondta, hogy nagyon sajnálni fogja, hogy szétesik ez a szuper közösség.


Ugyanakkor a másik párhuzamos osztály ofője, Plankton, lebeszélt mindenkit a felvételiről.

Onnan csak egy fiú mert elmenni felvételizni.


Tőlünk 11 vagy 12-en, végül 5-en mennek el biztosan.

109579. Egyébként (válaszként erre: 109575. - Puma76)
2022. máj. 5. 10:53

Ez nagyon klassz. Annó a legnagyobbamnál csak ő jött el negyedikben, ráadásul mi szóltunk is.


Természetesnek tartom, hogy a suli tudni akarjon róla, de van ahol mégis olyan a légkör, hogy lapítanak.

109578. nadjamami
2022. máj. 5. 10:53

Megírtam a méltányossági kérelmet és 15 perce el is ment az online térben.


Izgulunk... :D

109577. Egyébként (válaszként erre: 109570. - Kamilla14)
2022. máj. 5. 10:50

Értem, akkor csak jobbat akaratatok.

Nálunk sajna azért volt a váltás, mert a gyerek nagyon megviselődött :(



Voltunk már ezzel pszichológusnál, de ezek szerinte nem volt elég...

109576. Egyébként (válaszként erre: 109568. - Puma76)
2022. máj. 5. 10:49

Feltételezem, hogy nem mindenhol kedvesek/támogatóak.


Nálunk más volt, én beszéltem az ofővel még felvételik előtt, mert bizonytalan voltam egyáltalán, hogy menjen-e a gyerek. Én szerencsésnek érzem magunkat ebből a szempontból, támogató és segítőkész volt. (Az ő gyerekei sem 4 osztályosba járnak/tak).


Ismerős viszont mondta, hogy az ő sulijukban jellemző a félévkor a rosszabb osztályzás, beszólogatás. Azért úgy nem egyszerű egy gyereknek felvételizni.


A hezitálásnál meg azért mert befolyásolhatják a gyereket, persze ez egy normális sulinál ofőnél nem valószínű, de ahol nem szeretnék, hogy elmenjen előfordulhat. Illetve, ha valaki mégis marad, ott tis lehet az a szájíz, hogy biztos nem vették fel a vágyott suliba és csak azért marad.


Az is lehet, hogy túl sokat képzelek ebbe az egészbe :)

109575. puma76 (válaszként erre: 109574. - Kicsikíváncsifáncsi)
2022. máj. 5. 10:42
Nálunk is abszolút támogatóak voltak a tanárok. A felvételit írók számát viszont már kérték a suliban, s nem is arra volt az ofő kíváncsi, hogy kik tervezik, ha valaki nem akarta elmondani, hanem hogy összesen hányan, így ki is ment a teremből, a gyerekek pedig összeszámolták, hogy hány fő. Szóval valamiért biztos fontos volt az a számadat is. De aki el is mondta, azt sem érte semmilyen hátrány, ha suliból indult szóbelire, mindenki sok sikert kívánt. Annak ellenére, hogy mindenki tartott az osztály felbomlától, tényleg szuper kis közösség, de senkit nem akarnának erővel visszatartani vagy bármilyen hátrányos megkülönböztetésben részesíteni.
109574. kicsikíváncsifáncsi (válaszként erre: 109572. - Macsart)
2022. máj. 5. 10:03

Ez tényleg olyan durva, hogy sulik, tanárok így állnak hozzá... :(


Nálunk kérdezte az ofő és kérte, hogy mondjuk el őszintén, mert mindenféle ígéretet kapott az igazgatótól erre-arra, hogy mi lesz, ha ennyi meg annyi gyerek marad (maradhat a matek tanáruk, nem kap új elsősöket, stb). Mi elmondtuk neki, mert ő normálisan áll a dolgokhoz. Azt nem mondom, hogy fel volt dobódva, mert szerintem a szíve mélyén egyben akarná tartani a csapatot, de megértette és maximálisan támogatón állt a helyzethez. Azt hiszem, náluk mindenki elmondta a szándékait, de volt,akiben felmerült, hogy lapít, mert azért a suli hozzáállásából mást is kinézne az ember. Azt nem tudom, hogy az ofő mennyire adta tovább az infót felfelé és a többi tanárnak, mindenesetre fennakadást nem tapasztaltunk.És egyelőre olyan se derült, ki hogy olyan menne tovább, akiről nem tudunk.

109573. puma76 (válaszként erre: 109572. - Macsart)
2022. máj. 5. 10:00
Az mondjuk azért még abszolút érthető, hogy az áltsuliban tudni szeretnék, hányan felvételiznek, hogyan kalkuláljanak az osztályokkal, átvételekkel, stb. Ehhez persze tényleg nem kell mondogatni a negyedikeseknek, hogy úgysem fog sikerülni a felvételi...
109572. Macsart (válaszként erre: 109564. - Akinomuj)
2022. máj. 5. 09:52

Az iskola nem volt túl támogató a felvételit illetően, többször rákérdeztek, hogy ki készül felvételizni stb. mert az ofőnek le kell adnia a listát az igazgatónőnek... Plusz mondogatták a gyerekeknek, hogy nehéz a felvételi, úgysem fog sikerülni, stb. Az én lányom immunis volt erre (hatosztályosba jár a bátyja), tudta, hogy mi jön, lapított amikor fel kellett állni a felvételizőknek stb...

Gondoltam, hogy elég lesz május végén-július elején mondani, amikor már megírták az összes témazárót. Illetve attól is tartottam, hogy nem lesznek vele kedvesek amiatt, mert elment. A fiamék osztályából 6-ban sokan elmentek és nem mondhatom, hogy nagy barátsággal váltak el tőlük (ugyanaz az iskola). De miután tegnap megírtam az ofőnek (megköszönve az ő munkájukat is, amiben csak részigazság volt de az udvariasság megkívánta) nagyon pozitívan és gratulálva írt vissza, úgyhogy megkönnyebbültünk...

109571. Bartush
2022. máj. 5. 09:35

Nálunk az osztályfőnök rákérdezett, hogy ki fogja megírni a felvételit most 4. osztályban. 6 gyerekből 5 bevallotta. Utána volt, akinek beszólt az ofő, hogy ez a viselkedés nem lesz ám a gimiben jó és hasonlókat mondott. Aztán a felvételi hetében szólt, hogy aki szombaton felvételit ír, az pénteken igazoltan otthon maradhat.


Csak mi és a lapítós kisfiú nem éltünk a lehetőséggel.

109570. Kamilla14 (válaszként erre: 109551. - Egyébként)
2022. máj. 5. 08:53

A régi sulijában nem bántotta senki. Sajnos, a falunkban a suliban nagyon kevés jó képességű gyerek marad felső tagozatban és mi is szerettük volna, hogy tanulmányilag jó összetételű osztályba járjon, de kisgimibe nem akart menni. Az ő lelkiállapotában egy teljesen idegen osztályközösségbe tenni nem lett volna jó ötlet. A lelki békéje miatt döntöttünk így. A régi osztálytársai között megnyugodott.

A szorongást lehet enyhíteni különböző technikákkal, a pszichológus szerint az életkor előrehaladtával úgymond magától nem csökken a mértéke.

109569. Sophie2008 (válaszként erre: 109567. - Egyébként)
2022. máj. 5. 08:44

Nálunk kicsi az info terem (kicsi az iskola is). 1 nyolcadikos osztály van a suliban. Az osztály egyik fele ma és holnap csinálja az OKÉV mérést, a másik fele jövő csütörtökön és pénteken, 2-2 tantárgyból.

Kapunk kérdőívet is, amit a szülőknek kell majd kitölteni...

Gyermekemet meg kellett ma nyugtatnom, hogy ennek nincs tétje. Azt gondoltam, hogy ezt elmondták nekik a suliban,de nem, mert erre ma rákérdezett, hogy "mi történik, ha nem sikerül ez jól?". hmmmm.

109568. puma76 (válaszként erre: 109567. - Egyébként)
2022. máj. 5. 08:35

Ha hezitál, az miért lehet gond?


Valahogy nálunk is nagy a titkolózás, ketten szóltunk a sulinak hivatalosan, pedig sokan felvételiztek. Mondjuk személy szerint engem csak annyiban érdekel, hogy ki hogy látja a búcsúajándékok kérdését, közösen a távozók vagy egyesével...Persze az is lehet, hogy végül csak 2 gyerek megy, ezért nem jelzett senki más se a sulinak, se az én ajándékos körmailemmre :)

109567. Egyébként (válaszként erre: 109563. - Chelsey)
2022. máj. 5. 08:23

Akkor lehet gond, ha az ember még hezitál, nem biztos benne, hogy menne. Bár lehet, hogy így könnyebb eldönteni, hogy hogy reagál az általános suli vagy az ofő...



Kaptunk emailt, jövő héten lesz kompetenciamérés a 8.-osoknak a nagy sulijában. 4 tárgy két napra elosztva, online.

109566. arul (válaszként erre: 109540. - Kolibri 3)
2022. máj. 5. 07:08
Köszi, várjuk már a Nagy Nullt! Virág Miklós tanár úrról tudsz esetleg bármi infót? Matek-fizika szakos.
109565. levia (válaszként erre: 109562. - Macsart)
2022. máj. 4. 22:03
2013-ban már gyakorlat volt.
109564. akinomuj (válaszként erre: 109562. - Macsart)
2022. máj. 4. 21:46
Jobb lett volna, ha nem tudják meg? Vagy még nem voltatok biztosak abban, hogy átmegy a lányod, és inkább nem akartátok mondani?
109563. Chelsey (válaszként erre: 109562. - Macsart)
2022. máj. 4. 21:21
Elhiszem, hogy picit kényelmetlenül érzitek magatokat, mert nem így terveztétek. Viszont, ha úgyis iskolát fogtok váltani, akkor teljesen mindegy, hogy mikor derül ki. A jegyeiket nem fogják emiatt lerontani a gyerekeknek - ha mégis, az se számít már, hiszen átmennek a gimibe.
109562. Macsart (válaszként erre: 109559. - Chelsey)
2022. máj. 4. 21:07

Szia!

Én is ma tudtam meg a gimitől, hogy a múlt héten tájékoztatták az általánost.. Így írtam egy e-mailt az ofőnek.. Ez korábban (pár éve 6 osztályosba ment a fiam) nem volt gyakorlat, ezért jól meglepődtem én is, azt hittem, hogy még egy ideig nem kell elmondanunk...

109561. Macsart (válaszként erre: 109555. - Bartush)
2022. máj. 4. 21:06
Szia! Igen, mi is hasonlóan gondoljuk. Angol emelt szintű általánosba jár a mi lányunk is, ezért szeretnénk, ha a haladó csoportba kerülne. A 45 gyereket 3 angolos csoportba fogják beosztani, ennyit tudok. Én inkább amellett vagyok, hogy jobb, ha egy erősebbe kerül, mint gyengébbe, mert idővel fel tud zárkózni a többiekhez. Meglátjuk, bízom benne, hogy a haladóba kerülünk. Nincs itt a csoportban senki, akinek esetleg van korábbi tapasztalata Németh László gimis (13.ker.) angol szintfelmérővel? Mire készüljünk?
109560. akinomuj (válaszként erre: 109554. - Reges10)
2022. máj. 4. 20:46

Szia,

A hír remek, az kevésbé, hogy így derült ki (igen, a felvettekről minden esetben megy ki értesítés az általános iskolának).

Mi újság azzal a gyerekeddel, aki nyekről felvételizett újra?

109559. Chelsey (válaszként erre: 109554. - Reges10)
2022. máj. 4. 19:14

Gratulálok! :)

Egy gonddal kevesebb, már nem kell nektek tájékoztatni az általános sulit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook