Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolába felvételizik a gyerek.... fórum

Középiskolába felvételizik a gyerek.... (beszélgetős fórum)


1 2
19. kékemlék (válaszként erre: 18. - Cilumiluci)
2010. febr. 21. 19:08

Na,kidőlt szegény gyermekem és én is.Én a magam részéről főzök egy finom ebédet neki holnapra, és bízom a jó istenben....:)Ennél többet nem tehetek.


Nagyon fogok drukkolni nektek.

18. Cilumiluci (válaszként erre: 16. - Kékemlék)
2010. febr. 20. 19:55

Készül,de nem maradt itthon miatta.Azokon a napokon nem megy majd suliba.Mind két helyen délután lesz.

Azt mondja azok a dolgok jól mennek neki angolból amik lesznek a szóbelin.Sajnos nem tudok semmi konkrétat,de nagyon reménykedem,hogy valami pozitív történik ránk nézve.Sajnos a matek nem sikerült jól,a magyar 48 pontos lett.

17. Cilumiluci (válaszként erre: 15. - Kékemlék)
2010. febr. 20. 19:52
Humán.Angol felvételije lesz csak mind a két helyen.Nagyon jól mennek neki a nyelvek,angolból és spanyolból is dicséretes 5-ös.Magyarból is nagyon jó.A 3.gimiben nincs felvételi és a szakközépben sem.
16. kékemlék (válaszként erre: 14. - Cilumiluci)
2010. febr. 20. 19:47

Eltünt a hozzászólásom... mindegy:) Készül a gyermeked plusszban, vagy neki indul azzal, amilye most van? És ha készül otthon, mennyi időt áldoz rá?

A kortársaknak mi a véleménye a matekról, ha te tudsz valamit. Esetleg arról , hogy a gimik hivatalosan hogyan reagálnak majd a ponthatárokkal?

15. kékemlék (válaszként erre: 14. - Cilumiluci)
2010. febr. 20. 19:43
Mi már kedden kezdünk, csütörtök a másikban...a harmadik márc. 2. Reálra mentek? Nem humán a gyermeked? Vagy szabadon lehet választani, miből felvételiztek? Készül a gyermek, vagy azzal a tudással megy, amire most emlékszik? Azt sem tudom jót tettem-e azzal, hogy itthon maradt tanulni.
14. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - Kékemlék)
2010. febr. 20. 19:29

Igazad lehet.

Én néha feladom,néha reménykedem.

Március 1-én lesz az egyik gimiben az angol és március 3-án a másikban.

13. kékemlék (válaszként erre: 12. - Cilumiluci)
2010. febr. 20. 19:27

Igen, írtam alább, hogy a pletykával értek egyet, mely szerint a nagyon nehéz matek felvételiben lehet az OM részéről egy kis szándékosság is.

Mi is humánosak vagyunk, de annyira fáradt már szegénykém. Valószínű, hogy protekció híján egyikbe sem fogunk bejutni. Erre én már felkészültem, de a gyerekkel ez nem szeretném megbeszélni. Bár Ők jobban tudnak ezekről a dolgokról, mint mi. Ti mikor szóbeliztek?

12. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - Kékemlék)
2010. febr. 20. 18:37

Igen,lehetséges.De az én gyerekem abszolút humán érdeklődésű,nem szeretném szakiskolába íratni.

Amúgy semmi bajom ezekkel az iskolákkal,anno én is jártam ilyenbe,(kereskedelmi) csak akkor még szakmunkásképzőnek hívták.

11. Cilumiluci (válaszként erre: 10. - Kékemlék)
2010. febr. 20. 18:34
Egyetértek.Mi beírtunk 3 gimit különböző tagozatokkal (emelt angolt,emelt informatika) és egy szakközepet.A fiam részt vett felvételi előkészítőn ott ahol a felvételit is írta,de ez a matekot tekintve nem sokat ért.Nem is olyan feladatok voltak.
10. kékemlék (válaszként erre: 8. - Cilumiluci)
2010. febr. 20. 18:30
Mi a város 3 legnehezebbjébe.....Én nagyon félek. a gyerek azt mondta, ha a háromból egyik sem jön be,ő abba a szarabb gimibe nem fog járni. Gyakorlatilag iskolakerülő lesz. na.Így aztán volt értelme ennek a mateknak....
2010. febr. 20. 18:27

Egyébként én szimpatizálok azzal a pletykával,.....ezt arra értettem, hogy igen, elhiszem, lehet a háttérben ilyen elképzelés.

Gyertek, erősítsük egymást:)

8. Cilumiluci (válaszként erre: 7. - Kékemlék)
2010. febr. 20. 18:18
Hát nem tudom,én azért félek.Mi a város egyik legerősebb gimijébe jelentkeztünk első helyen.Nem biztos hogy sikerülni fog.
2010. febr. 20. 18:16

És még annyit: a lányom osztályában már több gyerek megmondta, hová veszik majd fel. közepes tanulót pl a város legjobb gimijébe....no coment.

Maraton: nem értik meg a fejebvalók,hogy 14 évesen már ketté vágnak egy életet.

2010. febr. 20. 18:13
Nekünk a tanulmányi eredménynél 50 -ből 48 pontunk van. A matekunkat átlagosan vacakul írtuk meg. De még mindíg az átlagosnak megfelelően.A ponthatárokat lejjebb kell vinniük. Ennyi gyerek nem maradhat oktatás nélkül.:)Egyébként én szimpatizálok azzal a pletykával, mely szerint a diákságot szép finoman a szakiskolák felé akarják terelgetni.Lásd ösztöndíj a szakmunkásképzőben.Mi ezzel a szerintem jó eredménnyel rettegünk, meg sírunk....
2010. febr. 20. 16:15
Sziasztok!Az én fiam gimibe felvételizett.A magyar írásbeli nagyon jól sikerült de a matek nem.Lesz még angol szóbelije is.Majd meglátjuk mire lesz elég,de jó lenne már túl lenni az egészen.
2010. febr. 20. 14:38
tudjátok négy évvel ezelőtt a lányom sport gimibe jelentkezett. nagyon jó sportoló volt, és még mellette kitűnő tanuló. annyi volt a "bűne", hogy nem volt leigazolva sehova sem. kiválóan felvételizett, 4,7-es átlagot vitt. szóval minden meg volt ahoz, hogy felvegyék. aztán vártuk, hogy kiírják az ideiglenes rangsort, de csak nem került rá sor. már ez gyanús volt, de még bíztam. aztán áprilisban telefonáltak, hogy nem vették fel a gyereket. mint kiderült nem a tanulmányi eredmény és még csak nem is a felvételi vizsga eredménye számított. az ismeretség és a kapcsolat volt a lényeg. 14 évesen kapta az első igazi nagy pofont a lányom, az élettől. 8 év kemény munkáját rombolták akkor le. pedig a tanárai is nagy reményeket fűztek hozzá. azóta nem sportol. egyáltalán nem foglalkozik semmilyen sportal. néha felteszi a kérdést, hogy mi lett volna ha akkor felveszik. legbelül még a mai napig sem heverte ki, pedig már érettségire készülünk. lehet, hogy az volt a baj, hogy rettenetesen komolyan vettük az egészet.
3. viva70 (válaszként erre: 2. - Kékemlék)
2010. febr. 20. 14:16
Szia! Milyen vonalon szeretne menni tovább tanulni?
2010. febr. 20. 13:52
Mi túléltük. Azt hogy az a nyanvadt matek mire lesz elég, nem tudni. Az én gyerekem azóta is gyakran sírdogál, sokkal passzívabb lett az iskolában. A héten itthon maradt készülni a jövő heti felvételikre, de szerintem sokra nem jutott. Azt mondja, csillagos hatossal sem vennék már fel. Így állunk. Biztatom, de tudom, hogy igaza van. És megszakad a szívem.
2010. febr. 20. 13:49
Ha mostanában felvételizik a gyermeked, középiskolába...és te beleőszülsz...gyere, beszélgessünk!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook