Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelezhet terhesen a munkáltató táppénzre? fórum

Kötelezhet terhesen a munkáltató táppénzre? (tudásbázis kérdés)


7. pteri (válaszként erre: 1. - Ancikapannika)
2020. ápr. 24. 21:53
Ha nem minősül veszélyes munkakörnek nem kötelezhet.
6. matyera (válaszként erre: 4. - Matyera)
2020. ápr. 22. 18:42
Szóval a táppénzre küldést nem a munkaadó fogja meghatározni.
2020. ápr. 22. 18:41
Köszönöm a szépen a válaszokat!
4. matyera (válaszként erre: 3. - Aszparagusz)
2020. ápr. 22. 18:41

De hülye vagyok!! Szorri.

Valahogy nem állt össze a kép.

De valóban, csak a szülési szabiból adhat ki a munkaadó 4 hetet a szülés előtt kötelezően, vagyis ha akarja.

3. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Matyera)
2020. ápr. 22. 17:51

A kérdés a táppénzre vonatkozott.

Hogy a fórumindítónak is válaszoljak: táppénz jogosultságot orvos állapíthat meg. Munkáltató nem kötelezhet erre.

Szabadság kivételére igen (15 nappal előtte jeleznie kell)

2. matyera (válaszként erre: 1. - Ancikapannika)
2020. ápr. 22. 17:46

Szia,


ha van határozatlan idejű munkaszerződésed és a munkádat el tudod látni rendesen (ahogy most előírják), akkor nem tehetnek ki. Véd a munka törvénykönyve. Rendkívüli felmondással élhet, de azt nagyon meg kéne indokolni, hogy milyen hibát követtél el. De sztem nem érné meg a munkaadódnak, hogy a nyakába akassz egy munkaügyi pert.


Szóval a válasz: Védett vagy. Nem rúghatnak ki.

2020. ápr. 22. 16:57

Sziasztok!

16 hetes terhességet holnap fogom tölteni.

Irodai munkát végzek, jelenleg home officban, heti egyszer megyek be, számlák stb. miatt. Szerencsére jól vagyok, semmi probléma nincs hála Istennek. A munkáltatómnak ma mondtam el a babát. Az egyik szemem sírt, a másik nevetett. Én úgy érzem, hogy korrekt voltam vele szemben. Mégis felmerült bennem, hogy egyoldaúan kötelezhet-e táppénzre?

Válaszaitokat köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook