Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Környezettudatos háztartás fórum

Környezettudatos háztartás (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. 3d787b167a (válaszként erre: 49. - Channa*)
2016. ápr. 24. 07:17
Bezony ám!😊
49. Channa* (válaszként erre: 48. - 3d787b167a)
2016. ápr. 24. 07:01

Én is így vagyok vele.

Télen elég talán a napi 1x, de nyáron kell a napi kettő minimum.

48. 3d787b167a (válaszként erre: 47. - Unom)
2016. ápr. 23. 22:34

He!???😄


Minimum heti hét köll, de lehet többször is.

47. unom (válaszként erre: 46. - 3d787b167a)
2016. ápr. 23. 22:31
Sokallod? :D
46. 3d787b167a (válaszként erre: 15. - Globus)
2016. ápr. 23. 22:30
Baszki! Heti 2-3 fürdésbe belehalnék. 😄
45. 3d787b167a (válaszként erre: 16. - Globus)
2016. ápr. 23. 22:24
😄😄😄
2016. ápr. 23. 21:52

Hát nem tudom...nekem ez a wc öblítési mizéria elég fura. Naponta többször lehúzzuk a wc-t, annyit nem öblítek, és különben is hol tároljam?


Egyébként van amiben figyelek.

Szelektív hulladék gyűjtés, bár látva a szelektív kukákat tök feleslegesen teszem. Szoktam ecettel takarítani, de azért többször flóraszeptet is használok. A kaják nálunk is elfogynak általában, amit lehet újra hasznosítok, pl. száraz kenyér panírmorzsának. Én táskával megyek vásárolni vagy ha autóval megyünk, akkor viszünk egy rekeszt. A mosódiót nem szeretem, így marad a mosószer.

43. michelle.r (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2016. ápr. 23. 18:33

Én az IKEÁban vettem kb. 300 forintért olyan szatyrot, ami kis négyzetté összehajtogatható a saját huzatába, abból mindig van egy nálam.


A kocsiban pedig van kettő, amit a bevásárlókocsira peremére lehet akasztani abba pakolni, így kb. három éve már elvétve fordul meg náluk nylon szatyor - ha muszáj, akkor veszek egyet paprírból.


Ereszd ki a mosógépbő az öblítővizet, tárold egy vödörben és öntsd le azzal :)

42. Aredhel (válaszként erre: 6. - Globus)
2016. ápr. 23. 17:28

Az étel kidobásától én is rosszul vagyok. Épp a minap néztünk egy ismeretterjesztő sorozatot arról, hogy csak Európában annyi ételt kidobnak az emberek egy évben, amit Spanyolország egész éves fogyasztását fedezné. Felbontatlan csomagokat. Számomra ez nagyon durva.


Nem mintha mi soha nem dobnánk ki ételt, mert nagyon ritkán előfordul, hogy nem vesszük észre, ha valami ott maradt és lejáróban van, esetleg nem olyan lesz a kaja, de nagyon odafigyelünk rá. Nem tudom elképzelni, hogy minden héten kidobjunk valamiféle kaját...

41. Aredhel (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2016. ápr. 23. 14:42
De ha mi, átlagemberek nem kezdünk el változtatni, nem is fog változni a világ. Akkor nem is jutunk el oda, hogy ne ívóvízzel öblítsük a WC-t.
2016. ápr. 23. 13:57

Annyi, hogy nem szemetelek sehol. De némely üzletben egy nylon szatyornak is örülök, általában nem úgy indulok el otthonról, hogy viszek szatyrokat, mert ezt-azt fogok venni.

Amíg a @art ivóvízzel öblítjük le, nem igazán érdekel.

39. Aredhel (válaszként erre: 38. - Globus)
2016. ápr. 23. 13:17
Na igen :D Nekünk muszáj a munkához, mert nem jön úgy busz vidékről, hogy be tudjunk menni melóhoz, de ha a városban laknánk, nem biztos, hogy lenne. Bár, alapvetően nem tartom feleslegnek, jó ha van kiránduláshoz, bevásárláshoz, rossz idő esetén, de ennyit biztosan nem használnánk.
38. globus (válaszként erre: 37. - Aredhel)
2016. ápr. 23. 13:13
Miénket nem űbereli: nincs :DD
37. Aredhel (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2016. ápr. 23. 13:09
Hú, ez igen :) Mi is valahogy így élünk, bár az autónk nem hibrid, igaz, nincs is belőle kettő, csak egy :)
36. globus (válaszként erre: 31. - Aredhel)
2016. ápr. 23. 13:03
Piskótatekercset konyharuha segítségével javasolják feltekerni, de ha az öblítővel volt kezelve, a sütinek "kölnis" íze lesz. Áthidaló megoldás az ecetes öblítés, jó ötlet.
35. globus (válaszként erre: 29. - B4b1d52444)
2016. ápr. 23. 13:01
Az az odor, ami körbelengi...:/
34. Aredhel (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2016. ápr. 23. 12:54
Én is próbáltam már, csak kegyetlen nehéz volt kimosni :D
33. Aredhel (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2016. ápr. 23. 12:53
Használt ruhákat mi is szoktunk venni, bár nyilván nem csak azokat, mert annyi jó cuccot azért nem találunk. De tényleg hihetetlen, milyen göncöket ki lehet fogni, tavaly 3000 forintból bevásároltun k kettőnknek vagy 10 féle dolgot.
32. michelle.r (válaszként erre: 31. - Aredhel)
2016. ápr. 23. 12:53
Én in bőrradírnak használom a kávézaccot, pici olívaolajjal keverve. Időnként a samponba is belerakok egy-két kapszula tartalmát. Néha a fejbőrnek is jót tesz egy kis radírozás ;)
2016. ápr. 23. 12:51

Igazából próbálunk mindent vegyszermentessé tenni a háztartásban, bár ez nyilván nem egyszerű. A csapokat, kádat, hűtőt, ablakot, csempéket és egyéb felületeket általában ecettel törlöm át, utána meg egy pici citromlével, az elveszi az ecetszagot és minden csillog utána. Ha valamit súrolni kell vagy fehéríteni, az szódabikarbónával szoktam csinálni, a lefolyókat is azzal meg ecettel takarítom. Egy kávét mindennap iszunk, a zaccot bőrradírként szoktam használni, mert egyébként kozmetikumokban is igyekszem a natúrra hajtani. Mostanában már elkezdtük lecserélni a mással nem nagyon pótolható dolgokat Frosch-termékekre, bár tény, hogy ezek itt külföldön ugyanannyiba kerülnek, mint a sima termékek, nem háromszor annyiba, mint otthon. Pl. mosogatószer, általános tisztítószer, wc-gél is Frosch-os, ez majdnem teljesen lebomló anyagokat tartalmaz.

A mosás kicsit más, ott mosódiót használunk mosópor helyett, én öblítő helyett néha ecetet teszek a tartályba, ha konyharuhát, ágyneműt mosunk, a sima ruhákhoz azért megy az öblítő, mert a párom azt szereti.

Azt hiszem, több dolgot nem igazán használunk.


Szerintem a mi korosztályukban már egyfajta divat is ez a vegyszermentesség és környezettudatosságra törekvés. Jó divat.

2016. ápr. 23. 12:46

Abszolút környezettudatos.

Mindkét autónk hybrid

Minden égő, a tv led

Kapszulákat minden hónapban leadom a nespressónál,

A maradék ételt kis dobozokba rakom, lefagyasztom, vagy úgy, bedobozolva odaadom egy hajléktalannak.

Csak környezetbarát tisztítószereket, mosószereket használok

Szelektíven gyűjtjük a szemetet

Műanyag kupakok gyűjtjük,

Az összes háztartási gép A energiaosztályos

Kinőtt, nem használt ruhákat elajándékozzuk


Van egy barátnőm, nem ő annyira környezettudatos, hogy csak használt ruhákat vesz, mert szerinte így is túltermelés van. Erre szerintem én sosem leszek elég érett ;)

29. b4b1d52444 (válaszként erre: 27. - Globus)
2016. ápr. 23. 12:46

Pfej... Te meg igyál jóízűen belőle :D :D


Akkor igencsak egy tőről szakították őket, úgy látom... Mert oké, hogy spórolás, de azért ne menjünk már el ennyire a végletekig... WC-t sem öblítenek csak nagydologkor, mert a pisilésnél minek? Az, hogy nem lehet megmaradni a fürdőszobában a húgyszagtól, már nem érdekli őket. És még csodálkoznak, hogy senki sem megy hozzájuk látogatóba, mindenki kerüli a házukat már méterekről.

28. globus (válaszként erre: 26. - B4b1d52444)
2016. ápr. 23. 12:39
Pedig meleg vízzel szebben lehet takarítani.
27. globus (válaszként erre: 22. - B4b1d52444)
2016. ápr. 23. 12:38
A pohártisztítást nem mosogatásnak hívta, hanem elöblítésnek. Így is tett. Öntött bele egy kis hideg vizet, kilögybölte a belsejét, aztán tessék, tiszta :)
26. b4b1d52444 (válaszként erre: 16. - Globus)
2016. ápr. 23. 12:37
A másik... Felmosóvizet egy hétig nem cserél, mert minek az... Gondolhatod milyen szaga van a poshadt, állott, szutykos víznek. Bezzeg én azt is minden nap cserélem, és szerinte pocsékolok.
25. b4b1d52444 (válaszként erre: 15. - Globus)
2016. ápr. 23. 12:36
Na akkor én már évekre előre járok a fürdésben...:D :D
24. kisj (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. ápr. 23. 12:36
Nekem már csak az a fontos, hogy a gályázással egyáltalán elkészüljek és utána tudjak a munkámra koncentrálni fizikailag is és szellemileg is.
23. b4b1d52444 (válaszként erre: 19. - Aredhel)
2016. ápr. 23. 12:35
Jaj én nem is azért írtam, felfogtam, hogy hogy kérdezted. Ez csak úgy eszembe jutott.
22. b4b1d52444 (válaszként erre: 16. - Globus)
2016. ápr. 23. 12:35
Oh az enyém is... De nem is eszek, iszok nála soha... Egy tiszta poharat nem tud adni, amiből az ember egy jóízűt inna. Minden tiszta mocsok. Na inkább bekajálunk, beiszunk a vonaton míg oda nem érünk, aztán ott már semmit sem kell elfogadni. Ennyi :/
2016. ápr. 23. 12:34

Ja, és van több textilszatyrom, ami talán luxusnak számít: forró vízzel öblítem az edényeket; nem szoktam törölgetni. A virágokat lehetôleg összegyûjtött esôvízzel öntözöm.

A narancs- és citromhéjat megszárítom - illatosítónak, de egy-két darab van a mélyhûtôben is teába, borba, levesbe. Intimkendô használata csak utazás alkalmával.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook