Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Korkedvezményes nyugdíj esetén mi számít bele a szolgálati időbe? fórum

Korkedvezményes nyugdíj esetén mi számít bele a szolgálati időbe? (tudásbázis kérdés)


25. globus (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. ápr. 16. 07:03

Mi a tanév közbenire, aminek órarend szerint gyakorlat, azaz egymás utáni 3 óra volt bizonyos napokon, nem kaptunk pénzt. Csak a nyáriért, de az is kötelező volt.

Egyébként én konkrétan az összegére és fizetés mikéntjére sem emlékszem, osztálytársaim hurrogtak le, hogy így volt 😁 Pl. azt sem értem, miért kutyagoltunk bölcsibe egy hónapon át, mikor bölcsődei gondozónő ma már egy másik szakma. A miénket pedig, amiért 4 évet tanultunk, azóta törölték a szakmák országos jegyzékéből, tehát újra kellett járnunk egy másik tanfolyamot. Ahol is nekem hibás bizonyítványt írtak (személyi adatban), elegem lett belőlük 😁

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Globus)
2022. ápr. 14. 21:55

Akkor nem értem, hogy miért nem számít bele!


Nekünk a szakmunkásba úgy volt, hogy 1 hét elmélet, majd 1 hét gyakorlat. Ezek az évközi gyakorlatok nem számítanak bele, annak ellenére, hogy már másodikban is a BFK gyárban volt a gyakorlatunk, ugyan azt a munkát végeztük, amit a felnőttek, és kaptunk is érte fizetést, csak a negyedét a rendes bérnek és ösztöndíjnak nevezték.


Az évzáró utáni 2*24 nap gyakorlat beleszámít, ami első és második után volt.


Én a szakmunkás vizsga után szeptember 3-án kezdtem dolgozni. Épp csak betöltöttem a 17-et. Nyári vagyok, így én mindig "előbb" befejeztem mindent, hiszen nem voltam 14 amikor kijártam az általános iskolát és nem voltam 17, amikor elvégeztem a szakmunkást;)

Alig akartak felvenni emiatt szakközépbe estire, aztán nagy nehezen megértették, hogy szeptemberre, amikor kezdődik a suli, már leszek 17....

23. globus (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. ápr. 14. 21:26
De volt. Elsőtől harmadikig évzáró után a június hátralévő része. Plusz a tanévi hetiek. Érettségi évében csak utóbbiak. Aug. 1-én kezdtem dolgozni, szerencsére mindig volt munkám.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. ápr. 14. 21:18
Igen, a szakközépiskola nem számít bele, ott ha jól tudom nem volt kötelező nyári gyakorlat, de lehet, hogy tévedek;)
21. globus (válaszként erre: 18. - Channa*)
2022. ápr. 14. 20:52

Én szakközépbe jártam, ugyanazt a szakmát kaptam, mint a szakiskolások 3 év alatt, plusz érettségi. Ők kaptak ösztöndíjat, mi nem.

Mondjuk különösebben nem izgat, mert nem nóvum, ezt évtizedek óta lehet tudni, eleve nem is számoltam vele. Onnan számítódik az évfordulóm, amikor ténylegesen munkába álltam.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - ,zumba)
2022. ápr. 14. 20:19

Lehet!

Én a szakiskolákat nem ismerem...

19. ,zumba (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. ápr. 14. 20:13
Szerintem a szakiskola és a szakmunkásképző iskola külön kategória.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Globus)
2022. ápr. 13. 13:19

Én is egyeztettem, és benne van. Innen tudom, hogy 48 nap volt a 2 nyári gyakorlatom.

Igen, a szakmunkásba munkabérnek számít amit kapunk, és még sem számít bele....

Felháborító!

17. globus (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. ápr. 13. 10:59
Tavaly rendeztem a Nyufig-nál mindent, kiszámoltattam, nincsen benne. A szakmunkás ösztöndíjas volt, amit munkabérnek vettek, eü. nem.
16. globus (válaszként erre: 15. - Lolita63)
2022. ápr. 13. 10:57
Mert azt nem munkának, hanem a tanulmányok kötelező részének tekintették. Aki hiányzott, annak igazolást kellett vinnie róla az suliba. Nekem is bukta lett, évente 1 hónap.
15. Lolita63 (válaszként erre: 13. - Kincs2)
2022. ápr. 13. 10:14
Nekem nem számították bele, mert nem találtak adatot róla:(( Pedig műszakoltunk a nyári szünetben, mi dolgoztunk más meg élvezte a szünidőt.Még egy kevéske pénzt is kaptunk érte...
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Kincs2)
2021. szept. 17. 14:17

Beleszámít.

Én bár másmilyen szakmunkást végeztem, de 2x48 nap számít bele.

13. Kincs2
2021. szept. 17. 13:30
Nem tudom tudja e valaki,hogy az egészségügyi szakiskola nyári gyakorlata miért nem számít bele a nők40 nyugdíjába?
2021. jún. 2. 13:04
Úgy tudom, hogy a gyerek vagy szülővel történő otthon ápolási idő sem.
11. globus (válaszként erre: 10. - LoIIy)
2021. máj. 31. 10:17

Biztos, hogy nem számít duplán.

Olyan hivatások esetében, ahol pl. van ügyelet, egészségügy, különböző szolgáltatók, kifizetik az a napot, azt' cső. Maga a fizetés beszámít majd a nyugdíj alapba, de szolgálati időbe többletként nem.

10. LoIIy (válaszként erre: 2. - Levarosbukta)
2021. máj. 31. 09:31
Köszönöm a választ, igen, erre gondoltam, hogy duplán számít-e.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Birebora)
2021. máj. 30. 19:39
Igen, az is túlzás volt...
2021. máj. 30. 19:35

Úgy tudom, hogy a nők 40-be csak a gyerekek számitanak bele.

A korkedvezményesről pedig azt gondolom, hogy persze a 64 éves tűzoltó nem tud úgy mint a 30, de azért a sok irodában dolgozó adminisztrativ tevékenységet folytató rendőrként dolgozó 40 éves nyugdijas is túlzás volt.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2021. máj. 30. 18:12

Miért lennék pikírt?

Ha a nők 40-re gondol, akkor írja azt.

6. levarosbukta (válaszként erre: 3. - Channa*)
2021. máj. 30. 17:26
Ne légy pikírt, biztos hogy a nők 40-re gondolt. Sokan úgy emlegetik mint korkedvezményes nyugdíjt.
2021. máj. 30. 16:23
a 40 év van helyette, úgy tudom
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - LoIIy)
2021. máj. 30. 15:36

Nincs már korkedvezményes nyugdíj.

Esetleg a Nők 40-re gondolsz?

Attól, hogy a főállás mellett egyéni vállalkozó voltál, a szolgálati időt nem emeli meg, csak az ottani jövedelem is beleszámít majd a nyugdíj alapjába

2021. máj. 30. 14:09

Én úgy tudom, hogy nem létezik korkedvezményes nyugdíj, ugyan is néhány éve vezérünk, úgy döntött, hogy a 64 éves tűzoltó is le tud csúszni a rúdon, fel tud szaladni a több tíz kilós felszerelésébe a 12. emeletre, ölbe le tudja hozni a 100 kilós lakót, stb., ugyan ez igaz a rendőrökre, akik majd szintén 64 évesen üldözik a rablót. Tuti elkapják;)


Tehát, szerintem nincs korkedvezményes nyugdíj, de ha van, akkor légy szíves írd meg, hogy hol olvashatok erről.


Köszi!

2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - LoIIy)
2021. máj. 29. 17:39
Csak a főállás ideje számít bele. A másodállásod után nem fizettél nyugdijjárulékot csak személyi jövedelemadót. Azok az évek nem számítanak duplán ha erre gondolsz. Én már
2021. máj. 29. 16:56

A minap egyik barátnőmmel beszélgettünk a korkedvezményes nyugdíjról, és van pár kérdés ami felmerült.

Ha esetleg van valaki aki már intézett ilyesmit, vagy jártas a témában, talán tud segíteni, hogy az egyéni vállalkozóként eltöltött idő bele számít-e pluszba ha bejelentett munka mellett voltam vállalkozó, vagy csak a főállás ideje számít bele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook