Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Konditermi kérdés fórum

Konditermi kérdés (beszélgetős fórum)


25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Unom)
febr. 3. 11:39
Amúgy mindezen kívül a vendég nagyon kedves.
febr. 3. 11:13
Persze hogy kell valahogy nevezni minket, és ennél a szakmánál ez van. Az a lényeg, hogy a gyakorlatban legyen valami pozitív, személyes tartalom. Egy ismerősöm mondta valamikor, hogy én itt csak egy ügyfél vagyok. Amikor őneki voltak a saját szakmájában ügyfelei, persze, hogy saját nevén szólította őket, csak olyan ledegradáló, érdekcentrikusan, külön kasztként beszélt erről a típusú kapcsolatról. Szerinte a csoportos edzéseknél lenyomják pénzért az órát (ami persze nem baj), és mennek tovább. Én erre egy kicsit vitatkoztam, hogy azért emberek is vagyunk, nem tárgyak.
23. unom
febr. 3. 11:07
Milyen általános alany lenne megfelelő? Van ötleted?
febr. 3. 10:12

szerintem teljes rendben van az ügyfél megnevezés, tiszteletteljes

a megszólítás kérdés mindig problémás, kinek ez, kinek az tetszik/nem tetszik

febr. 3. 08:30
Ahová én járok, ott (is) "vendég"-nek szólítják a sportolni vágyó/járó embereket.
20. globus (válaszként erre: 19. - Timycat)
febr. 3. 08:17
Fodrásznak vendégei. Mégsem Vendégnek szólít. Ha egyszer is megpróbálná, követelném a kávét, süteményt és ingyen kiszolgálást. 🙂
febr. 3. 08:10

Én jártam személyi edzőhöz, nyilván a nevemen szólított és mint ember dolgozott velem. Az hogy tananyagban, vizsgán én és a hozzám hasonlók ügyfélként vannak megjelölve pont nem jelent semmit. Valahogy kell.


Orvosnak meg betegei vannak, face to face meg simán Marika néni, na bumm.

febr. 3. 08:08
Dehát valahogy meg kell nevezni a sok embert aki betér a helyre ahol dolgozol, nem írhatják minden alkalommal ki ezt az egész mondatot hogy ✨a szolgáltatást igénybevevő kedves emberek akik közül mind egy csodálatos egyéniség✨. Diákok, hallgatók, páciensek, vendégek... Semmi bántó nincs benne. Mi ezzel a baj? Mégis hogy kellene utalnia rá egy tananyagnak? Nem értem az egész felvetést.
17. Sirga (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 3. 08:00
Értelek, de az "ember" meghatározás számomra elég keménynek hangzik. Azt hiszem, amíg nem lesz jobb - amivel a szakma is azonosulni tud, amit jobbnak érez az "ügyfél" meghatározásnál -, addig ez marad. :)
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
febr. 3. 00:06
Ezen még gondolkodnék. Mivel ez hivatalos szöveg, elég nehéz lenne. Más szakmában is van címke erre, más néven. De amikor látom az embert, akkor az embert látom, és nem a címkét.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Unom)
febr. 3. 00:02
Hát a szimpla ügyfél a cuncikánál asszem jobb lesz.
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 2. 23:57
Mivel váltanád ki az "ügyfél" szót a tananyagban?
13. unom (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 2. 23:41

Kereshetsz olyan konditermet, ahol cuncikának hívnak, ha neked ez olyan fontos.

Szerinted az ügyfél nem ember? Akkor mi?

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Unom)
febr. 2. 23:23
Pontosan nem ügyfélnek dolgozom, hanem magamnak, emberekkel.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Unom)
febr. 2. 23:19
Én egy embernek dolgozok. Azt hiszem ettől az anno hétköznapi szótól kiráz a hideg.
10. unom (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 2. 23:14
Rendesek lenni lehet, de az ügyféllel, ügyfélnek dolgozol.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Unom)
febr. 2. 23:01
Én ennyire nem választom szét. Pontosabban van kivétel. Ha valakivel többet beszélgetek, akkor magánéletbe torkolhat. De amúgy semmi magánéletit nem vártam. Attól még, hogy valakit nem vonok bele a magánéletembe, attól még nem azért vagyok rendes vele, mert ő egy ügyfél, hanem ő egy ember.
8. unom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 2. 22:49

A kettő nem zárja ki egymást, de nem szabad összekeverni a munkát a magánélettel.

Tényleg nem értem, mi a problémád ezzel.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Unom)
febr. 2. 22:42
Számomra ez olyan érzés nélküli. Ezt is lehet nagyon jól csinálni, semmi gond, de engem sose érdekelt a címke. Embereket és kapcsolatokat látok.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Globus)
febr. 2. 22:40
A szabályokkal semmi baj.
5. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 2. 22:32
Te ott ügyfél vagy, nem Marika a szomszédból. Mi ezzel a problémád?
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 2. 22:25
Gondolom, nem nyomtatnak névre szólót, ugyanaz a szabály vonatkozik mindenkire.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
febr. 2. 22:15
Mit magyarázzak el?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 2. 22:05
A kérdést sem értem.
febr. 2. 21:57
Egy konditermi kérdésem van. A személyi edzőknek meg tornát tartóknak a végzettségi tananyagán 5000x szerepel az a szó, hogy ügyfél. Kinek mi a tapasztalata velük? Mármint engem zavar ez az ügyfélezés, olyan tárgyiasítva érzem magam. Én bárhol vagyok a világban, embereket látok, akiknek ebben az esetben van egy olyan foglalkozásuk, ami nekem javamra válik. Én nem azzal foglalkozok, hogy kinek mi a cimkéje, hanem hogy milyen ember, személyiség. Kinek mi a véleménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook