Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Komoly, nem mindennapi bőrprobléma! - Megoldás? Főleg szakember véleményét, tanácsát... fórum

Komoly, nem mindennapi bőrprobléma! - Megoldás? Főleg szakember véleményét, tanácsát... (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 19. 09:29
Nos némelyik gyógynövénnyel tényleg ajánlatos vigyázni és csak orvosi felügyelettel lehet alkalmazni,de a kamillatea ártalmatlan.Allergiás reakciókat kiválthat bármely gyógynövény,de ennek nagyon kicsi az esélye.
58. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Endina)
2012. ápr. 18. 22:58
Nem tudom, merre laksz. Tudnék neked egy idős bőrgyógyász főorvosnőt ajánlani.
57. 5bfba16667 (válaszként erre: 56. - Zsú1965)
2012. ápr. 18. 22:08

De gyulladást is csökkent. Lehet, hogy először rosszabb lenne, de utána talán jobb. Sokkal.


Allergizálhat, de 2000ből kb 1 embernél. Hátha nem emberünk az allergiás.

56. Zsú1965 (válaszként erre: 55. - 5bfba16667)
2012. ápr. 18. 13:39
A kamilla szárít, ha jól tudom, és allergizálhat is. Ezért pl. gyakran ajánlanak helyette már nem tudom pontosan melyiket: cickafarkat vagy körömvirágot.
55. 5bfba16667 (válaszként erre: 54. - Bnedora)
2012. ápr. 18. 12:07
Én még nem találkoztam olyannal, akinek nem használt, sőőőőt, akár baja is lett. De természetesen "jó lenne" először csak kipróbálni, és aztán használni, ha nincs gond.
54. bnedora (válaszként erre: 51. - 5bfba16667)
2012. ápr. 18. 11:21
A kamillateával jó lenne vigyázni, mert nem mindig és nem mindenkinek használ, sőt az ellenkezőjét válthatja ki.
53. irgum-burgum (válaszként erre: 52. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 18. 11:03
Ja,nem vagyok szakértő,de rendszeresen használok gyógynövényeket itthon is,és elég sok könyvet kiolvastam már gyógynövényekkel kapcsolatban.
2012. ápr. 18. 10:59

Nem tudom gyógynövényt próbáltál e már.Pl.

teafaolaj:fertőzésgátló,gyulladáscsökkentő,mindenféle bőrfertőzésre ajánlatos.De ugyanilyen hatásokkal bír,szantálfaolaj,eukaliptuszolaj.

A böröd állapota utalhat akár élelmiszer-érzékenységre is.

A botorjánmagból is csinálhatsz borogatást

Rengeteg fajta gyógynövény van bőrbetegségre,ezeknek nagy részét nyugodtan használhatod,mellékhatásuk nincs.

2012. ápr. 17. 19:31

Szia!


Egy alapvetően tök egyszerű dolog jutott eszembe, sokszor segít, hátha...:)

Természetes kamillateával az arcodat átdörzsölni minden nap? Gyulladáscsökkentő.

Csak egy ötlet. Lehet, hogy Te már próbáltad, de azért gondoltam megkérdezem.

Nekem sem tökéletes az bőröm, azért nem ennyire bajos, mint a Tied.

Kitartás!

50. 2f7db3f503 (válaszként erre: 49. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 17. 09:16

és nem gondolnám, hogy a babaolaj (vagy jó minööségüü olíva) csak a fejböörre volna használatos, de fejböörápolószer értelmét már többen elmagyarázták elööttem.


Dokit tudnék ajánlani, de drága és nem egy alkalom és újabb vegyszerek, amit csak ki kéne pihenni a böörnek, hogy normál állapotra álljon. (ja és a májméregtelenítést sem hajra írtam)

49. 2f7db3f503 (válaszként erre: 33. - Endina)
2012. ápr. 17. 09:08
csak megpr´robáltam elmagyarázni, nekem mi oldotta le, míg visszaállt a bööröm. Elég gyorsan ment és egyre megy sztem, hogy arc, vagy más, a legnagyobb baj, hogy összezavartad mindenféle kutyulékkal
48. t.Ili (válaszként erre: 47. - Endina)
2012. ápr. 17. 08:35

Ez nem hajra való,hanem a bőrre. Konkrétan fejbőrre.

Ugyanis a haj is a bőrből nő ki.:)

A bőrünk mindenütt ugyanolyan szerkezetű. A hámsejtek egyformák,max a bőr rétegeiben van különbség,testrészenként.Pl. fejbőr rétegei nem tartalmaznak annyi zsírt,mint a hason,vagy a fenéken lévők. Viszont,míg a fejen a szőrtüszőkből haj nő ki,addig a hasi részen,csak pihék.Funkció szerint vannak elosztva,pl.az izzadságmirigyek,a vérerek hálózata,vagy az idegsejtek végződései.

A felső laphámsejtek mindenütt egyforma gondozást kívánnának,csak nem egyformán vannak igénybe véve. Így nem szoktunk pl. a hónaljunkra kézápolót,vagy ránctalanítót tenni. :))

Amíg az arcodon lévő,kiszáradt felső hámréteget nem teszed rendbe,addig nem várhatsz javulást az alsó zsíros rétegtől sem. Van egyfajta visszautalás a bőr rétegei között. Üzen vissza a felső réteg az alsó zsírsejteknek,hogy termeljetek,mert száradok! Azok,meg nyomják nyakra-főre! Jobban, mint kellene,ezért jönnek a pattanások,mitesszerek. Ez egy ördögi kör.

Én megmondtam mit vegyél rá. Most elmagyaráztam miért is.:)

47. Endina (válaszként erre: 46. - T.Ili)
2012. ápr. 17. 00:30
És nem szárítha ki nagyon a bőröd?? Elvégre hajra való.
46. t.Ili (válaszként erre: 45. - Endina)
2012. ápr. 17. 00:21
én az arcomra használom. Meg még sokan.
45. Endina (válaszként erre: 44. - T.Ili)
2012. ápr. 17. 00:14
Dehát az hajra való, most néztem meg. Én a bőrömre keresek valamit.
44. t.Ili
2012. ápr. 17. 00:09
Egyszerű. Meg kell venni a Subrina dandruff tonikját. Fodrászkellékesben keresd,ha épp nincs,akkor hozasd meg. Kb 1000 Ft,és kétszeri használat csodákat művel.
43. Endina
2012. ápr. 17. 00:01

Találtam egy ilyet most: [link] . Viszont postaköltséggel neten keresztül megrendelni már elég húzós összeg számomra...


Nem tudjátok véletlenül, hogy Anaconda kozmetikumokat hol lehet kapni??

42. Endina (válaszként erre: 41. - Woroscsaj)
2012. ápr. 16. 23:58

Hát, ez tök olyan, mint nálam... A bőrgyógyász által egyszer felírt lemosót és krémet nem szívta be a bőröm, rajta maradt merő zsírként, a bőröm állapota meg csak romlik, most már egyenesen szörnyű!!! Nekem is így kezdődött: sokáig csak enyhén és ritkábban volt olyan, mára meg már katasztrófa!

Nagyon kérlek, ha egy normális bőrgyógyászt találsz és tud neked érdembelit mondani, írd meg nekem !!! Szerintem mondd el neki azt is, amit én itt leírtam, mert sanszos, hogy neked is idővel ilyen súlyos lenne... Privátba írj majd inkább, hogy lássam egyáltalán, hogy írtál! Köszi!!!

2012. ápr. 16. 23:52

Én is hasonló problémával küzdök! Szerencsére még csak az arcom kicsit a fülem és a fejbőröm elején(frufru). Amúgy nekem is azt mondták hogy ez a seborrhoea. Nekem akkor szokott bepirosodni a bőröm ha kaparom,és sajnos sokszor előfordul.

A bőrgyógyi nekem 2zsíros krémet írt fel ami az arcomra kenve ott is maradt,nem szívta be,nem is tudta mert csak zsír volt:(

Most keresek a környken egy normális bőrgyógyászt aki segíteni is tudna nekem,ha esetleg találok megoldást,írok!

40. Endina (válaszként erre: 39. - 067da31653)
2012. ápr. 16. 23:51

Húha! Jó sok.

Köszi!!!

39. 067da31653 (válaszként erre: 3. - Endina)
2012. ápr. 16. 23:35
38. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Endina)
2012. ápr. 16. 23:09

persze, a gyógyszertárban többféle általuk kevert (és nagyon jó) krémet árulnak!

Nekem kézkrémem van, szuper.

37. Endina (válaszként erre: 35. - Skóciababy)
2012. ápr. 16. 23:07

Köszönöm.

Megnéztem most a weboldalukat, kifejezetten száraz, ekcémás bőrre való, azt írják. Az enyém nem ilyen.

2012. ápr. 16. 23:01
A fiam foltokban hámló arcát is helyrehozta.Hajlamos az ekcémára ő is.
2012. ápr. 16. 23:00

Ismered a Sanatopic krémet?

Én a kezemre használom, ami extra száraz,állítólag hideg ekcéma...Mindig piros,sebes,hámlik. Eü. dolgozó vagyok,egyszer erről tartott előadást egy doktornő. Nem túl ismert krém,de gyerekeknek is jó mindenféle veleszületett ekcémára és hasonlókra. Zsírosnak tűnik,de gyorsan felszívódik és egy érdekes selymes réteget képez. Nincs semmi színezék vagy hasonló benne. Én a kézkrémet használom, 1500 ft körül volt. A testápoló olcsóbb.

Van honlapjuk, vagy gyógyszertárban is tudnak segíteni.

Egy próbát lehet,hogy megérne. A kezemre bármit írtak,eddig semmi nem volt jó.

34. t.Ili (válaszként erre: 8. - Endina)
2012. ápr. 16. 22:55
Ez tévedés. Ne viszket,és nem fáj.
33. Endina (válaszként erre: 31. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 16. 22:46
Köszi, de nem a fejbőrömre keresek, hanem az arcomra valamit.
32. bnedora (válaszként erre: 18. - Endina)
2012. ápr. 16. 22:45

Mit gondolsz, mennyi szakember van itt a fórumon? Ha a bőrgyógyász nem tud semmit mondani, akkor az itt leírtakból vajon ki fogja neked megmondani konkrétan, hogy mi a bajod.

Sajnos, sok esetben a bőrgyógyászok sem tudják, csak felírnak krémeket, kísérleteznek.

2012. ápr. 16. 22:42

nekem fejböörön volt ilyesmi, ami bevált: kizárólag babasampon, mert az a gyerekeknek is kíméletes, vagy dermax illatmentes sampon. semmi más, ne zavarja tovább össze a böört. Kb egy hónap, míg a böör regenerálódni tud, nekem gyakrabban hámlott.

és úgy segítettem neki lejönni, hogy éjszakánként bekentem babaolajjal (IGEN!), törölközöövel betekertem és szépen leoldotta...2hónap után semmi nyoma nem lett.


persze lehet, tévedek, de...nekem jót tett. egyábként ne csak kívülrööl, belülrööl is hidratáld Magad (20kg-onként 1 liter víz), plusz egy májtisztítás nem ártana

30. Endina
2012. ápr. 16. 22:35
Most akkor ezt értsem úgy, hogy recept s miegymás nélkül beállíthatok a gyógyszertárba ilyen kéréssel és fognak is adni nekem gyógyszertárban kevert kencét??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook