Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kollégium vagy bejárás!? fórum

Kollégium vagy bejárás!? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Kriszti T. (válaszként erre: 45. - Libikóka)
2022. okt. 24. 13:59
Így van . Kicsit tartok attól,hogy fáradt lesz és ez a tanulás rovására megy ,és a tanulmányi eredménye is romlik . Na de,majd meglátjuk ...
45. libikóka (válaszként erre: 44. - Kriszti T.)
2022. okt. 24. 13:20

Meglátjátok,sok mindentől függ,,pl vonaton is buszon is ha hosszú az út lehet tanulni,,pl.

Aztán az idő eldönti,,ami kritikus ebben az a (gondolom) korai kelés hogy bírja vajon,,,,valószínűleg most úgysem tudnád lebeszélni.

2022. okt. 24. 12:42
Szerintetek működőképes dolog lehet hosszú távon is,ha a gyerek Vecsésről Ceglédre utazik mindennap a suliba és vissza ? Nem akar kollégista lenni . Megpróbálta azt is ,de inkább itthon szeret lenni . Inkább az ingázást választotta .
2012. jan. 18. 16:46
Megnyugtattál!
42. Kata 1977 (válaszként erre: 41. - Db78bacc4f)
2012. jan. 18. 16:45
Megnyugtatál:-)
41. db78bacc4f (válaszként erre: 40. - Kata 1977)
2012. jan. 18. 16:02
Nem mondom, hoyg nem lesznek gondok és nehéz pillanatok, illetve fontos, hogy tudja a határokat ha szórakozás van..stb, de visszagondolva és hosszú távon 100%-ig biztos vagyok benne, hogy csak jót tehet neki.
40. Kata 1977 (válaszként erre: 39. - Db78bacc4f)
2012. jan. 18. 15:53

Ennek örülök.

Ő is 6 évesbe megy 4 év amíg megkapja az értettségit és még 2 év míg a szakmát tanulja.

Ő már 15 éves elmúlik mire oda kerül mert év vesztes.

2012. jan. 18. 15:51
Én voltam kollégista, és azt kell mondjam jót tett. Soakt tapasztaltam, ott nőttem fel. 6 osztályos gimi volt, vagyis 13 éves korom óta kollégista voltam.
2012. jan. 18. 15:41
Nálunk az egész család (édesapám, édesanyám, öcsém és én) kollégista volt, és egyikünknek sincs rossz emléke róla. Fivéremet pont azért íratták kollégiumba a szüleim, hogy mivel nincs sorkatonaság, valahol azért tanuljon rendet, toleranciát, ne csak anyánk szoknyája mellől szemlélje a világot.
37. Kata 1977 (válaszként erre: 35. - Mosoly30)
2012. jan. 18. 15:32
Hát nehéz döntés,de eddig a kollégium javára billen a mérleg!
36. Kata 1977 (válaszként erre: 34. - Kiraroli)
2012. jan. 18. 15:30

Igen anyaként engem is megviselne de nekik csak jót tenne!

Nekem 3 fiam van:-))

2012. jan. 18. 15:18
Én biztos nem adnám a fiamat 14 évesen kollégiumba. A férjem kollégista volt középiskolás korában, nagyon szerette, de azok még nagyon más idők.
34. kiraroli (válaszként erre: 33. - Kata 1977)
2012. jan. 18. 15:09

hát ha visszahoznák annak én is örülnék! átnevelődne a fiútársadalom egy picit férfiasabbá...

de mivel akkor az én kisfiam is menne, hát nem is tudom ... bekönnyezne a szemem egy picit...

33. Kata 1977 (válaszként erre: 30. - Living Dead)
2012. jan. 18. 14:44

Ebben teljes mértékben igazad van, én is úgy vélem értelmesebb dolgokkal is eltölthetné az időt minthogy a vonaton a sok lüke osztály vagy évfolyamtársával ökörködjön!


Azt is halottam, hogy a sorkatonai szolgálatot visszahozzák,ha így van nagyon örülök,szerintem ez minden fiúgyerekre ráfér!

2012. jan. 18. 14:41
Azt a Nokiás sort nem én írtam.
2012. jan. 18. 14:39

Akkor kapd el a pillanatot, amikor elmondhatod neki, hogy jót akartok és szeretnéd, ha a bizalmatokért cserébe megtenné, hogy nem hagyja magát hülyeségekbe keverni és öö is jót akar magának.

Ennél többet úgysem lehet tenni szerintem. Erre jó, ha emlékszik és megbecsüli magát...


Nameg én is lázadoztam a szüleimmel, de csak hogy bosszantsam ööket, a koliban már nem volt ilyen gondom:DDD, azok gyüülnek az ember köré, akik hozzá hasonlóak. Nem feltétlenül tanultam amúgy többet és jobban. Inkább azt tanultam, ami érdekelt és így befolyásolás nélkül jobban rájöttem, ki vagyok én.

X-Nokia-Ipaddress: 94.245.234.211


A testvérem (34) nem járt koliba, hármunk közül egyedül öö nem képes semerre jutni, mindig azt várja, hogy vki megoldja helyette a problémáit, panaszkodik, de nem tesz semmit és egy normális párkapcsolatot is képtelen fenntartani. Öö most iszik, én meg töri helyett csocsóztam és ittam, míg meg nem láttam, hogy ez nem oké és jókislány lettem... szerintem én jártam jobban.

2012. jan. 18. 14:37

Úgy vélem, nagyon sok emberre ráférne pár év a koleszban. Amellett, hogy szükséges egy nagy adag tolerancia és megértés, remek társaságok, barátságok kötődhetnek. Emellett középiskolai kollégiumokban van tanulóidő, plusz foglalkozások, aktív közösségi élet. Amit az utazással töltene a gyerek, ezerszer hasznosabban is lehet.

Nem tudom, hova, milyen városba készül, de sok helyen több középiskolai koli is van, ahol nem csak egy iskola diákjai vannak. Érdeklődj utána, esetleg elmehetsz előtte a gyerekeddel egy "terepszemlére".

29. kiscsillag73 (válaszként erre: 1. - Kata 1977)
2012. jan. 18. 14:34
Szerintem,ha a gyerek befolyásolható,akkor út közben is érhetik káros hatások.A fiam kollégista,egyik rokonunk,aki máshol volt nevelő,azt mondta,nehogy kivegyük.Osztályelső volt mindig,nem biztos,hogy az lenne,ha bejárós lenne.Persze ott is vannak közben balhék annyi fiú között,amikor elege lesz a gyereknek,de nem ez a jelemző.Akármit is mond,mindig várja szünet után,hogy már mehessen.
28. Kata 1977 (válaszként erre: 26. - 2f7db3f503)
2012. jan. 18. 14:31

Persze ha nem akarná,fel se merült volna bennem hisz sokan ingáznak akár még messzebb is,de ő nagyon vágyik rá!

A bicajt azért nem engedném ,mert nincs még mindig felkamerázva az állomás és 2 hónapja loptak el 2 vadonatúj biciklinket!!

Nagy érvágás volt!!

2012. jan. 18. 14:29
Szerintem ő se meri elmondani vagyis inkább nem akar megbántani,hogy jobban érezné magát egy kicsit egyedül és a viszonyunknak is jót tenne.Bár nincsenek nagy gondok csak ezek a tipikus lázadásos,visszabeszélős kamaszkori gondok.
2012. jan. 18. 14:27
ha öö maga nem akarná a kolit, szerintem a bicikli nem olyan szörnyüü dolog...(az állomásig)
25. 2f7db3f503 (válaszként erre: 7. - Kata 1977)
2012. jan. 18. 14:25

most mondanám, hogy nem Magadnak szülted...


én otthon sosem mertem elmondani a szüleimnek, hogy nem érzem jól magam és a koli megoldotta... azóta a szüleimmel is jobban tudok beszélni. Bár már a koli is rég volt..:), nem tudom, a mai fiatalok tényleg olyan borzasztóak-e. Nem hinném, szerintem ott is választhat az ember jó, vagy rossz irányt, de vicces lenne, ha mindenki direkt zülleni akarna, drogozni, rosszul tanulni,utálni a többieket... nem élek sztem álomvilágban, de nem kell feltétlenül rosszat feltételezni. HOgy megnyugodj, én a helyedben megnézném a nevelööt, vagy ha ott fiatal, tapasztalatlan tanári kar van, megnézném a másik kolit, biztos van több is...

24. globus (válaszként erre: 21. - Kata 1977)
2012. jan. 18. 14:20
Nyugodtan engedd el, szüksége van szárnybontogatásra. Meglátod, jót tesz az önbizalmának, ha hét közben le tud válni a szüleiről.
23. Kata 1977 (válaszként erre: 22. - Zarahell)
2012. jan. 18. 14:18
Akkor a tanulást,hogy oldottad meg?
2012. jan. 18. 14:15
En voltam koleszos kozepiskolaban, es az teny, hogy onallosagra es alkalmazkodasra, megertesre nevel, de en nem tanultam a kollegiumban, mert folyamatosan elvettuk egymas figyelmet.
2012. jan. 18. 14:14

Egyre jobba megnyugtattok, hogy nem lesz gond ha engedek neki és kollégista lesz.

Négyen vannak testvérek így egy kicsit szerintem ez menekülés is, hogy nyugta legyen.

2012. jan. 18. 14:12
mindenképp csak jól járhat a kolival!!!a kapcsolatai bővülnek, más, valamelyest nagyobb elvárásoknak megtanul megfelelni? megtanul alkalmazkodni nagyon sok mindenhez, szaktanárok segítenek a tanulásban,ami nem egy utolsó szempont, kipihent lesz...
19. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Kata 1977)
2012. jan. 18. 14:12
Én középsuliban is koleszos voltam és most,az egyetem alatt is az vagyok.Van előnye és hátránya is.Előbb önálló lesz és megtanul alkalmazkodni,ez sokat jelent.Vihetik rossz irányba is,de ez valamilyen szinten nevelés kérdése is.Engem is annyiszor akartak belevinni rossz dolgokba,főleg most az egyetemi évek alatt,de sosem voltam benne semmi olyanban,ami miatt a szüleimnek szégyenkeznie kéne vagy akár nekem.Nagyon jó irányba tereltek.Szóval ha bízol benne és saját nevelésedben is,akkor nem hiszem,hogy gond lehet.Meg olvastam,hogy sokat kell gyalogolnia és vonatoznia,szóval én a koleszra szavaznék.
18. Kata 1977 (válaszként erre: 16. - Kiraroli)
2012. jan. 18. 14:09
Igen szakközép.Érettségi és még 2 év a szakma tanulása.
17. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Kiraroli)
2012. jan. 18. 14:08
Igen ez nem egy börtön:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook