Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kizárt, hogy lehetetlen legyen (felsőoktatás) fórum

Kizárt, hogy lehetetlen legyen (felsőoktatás) (beszélgetős fórum)

1 2 3
37. M0ncsa (válaszként erre: 30. - 388b941089)
2016. okt. 2. 09:53
Nem tudom, hogy ember- vagy szerencsefuggo-e, de nekem javareszt csak normalis fonokeim voltak. Pedig dolgozom 25 eve.
2016. okt. 2. 09:49

Magam is odzkodom a hitel minden formajatol, de ha ez lenne az egyetlen modja, hogy elore jussak- akkor meggondolnam. Felelos dontes, az egyszer biztos.

Szivesen keresnek szakmabeli munkahelyet, de hogyan alkalmaznanak kompetencia hianyaban? Ugy ertem, megvan minden keszsegem a szakmahoz, erdekel, olvasok a temaban- de ez ugy gondolom- vajmi keves a mai vilagban.


Nyilvanvaloan nem lesz setagalopp, ezzel tisztaban vagyok, de ezt vallalom, hiszen minden nap egy olyan munkat vegezni, amit nem szeretek (ehberert), olyan helyen, ahova nem vagyok valo es elpazarolni a kepessegeimet sem sokkal jobb helyzet.

Hajlando vagyok tenni azert, hogy jobba fordithassam a sorsom, amihez segitsegul sok otlettel szolgaltatok.

2016. okt. 2. 08:24

1.) olyan munkahelyet keresnék ami szakmabeli és 2-3 év munka után -persze ha meg vannak elégedve veled és kell a végzettség mert tudnak alkalmazni- tanulmányi szerződést kötni. A tanulmányi szerződés alapján általában fizetik az iskola napokat, a vizsganapokat, gyakorlatokat, jegyzeteket és még tanulmányi szabadságot is adnak. Szóval neked "csak" az a dolgod, hogy tanulj és dolgozz. Nálam így volt, igaz régen volt és kellett, mondjuk én is nagyon akartam, hogy diplomám legyen. Hovatovább a másodikkal is volt tanulmányi szerződésem.


2.) diákhitel, de ettől fáznék és rohadtul meggondolnám.


Kár, hogy későn ébredtél öntudatra, de soha nem késő...talán. Mondjuk ez nem lesz egy sétagalopp még ha felvesznek és bejutsz is.

34. syria (válaszként erre: 7. - Esthere)
2016. okt. 2. 07:50
Ha tudod vállalni, hogy minden hónapban visszafizeted a szükséges összeget (megtakarításból, jövedelemből, s nem másik hitelből!), akkor vegyél fel diákhitelt. Egyébként az unokáid is nyögni fogják.
33. b598e4912b (válaszként erre: 7. - Esthere)
2016. okt. 2. 06:28
NE!!!! Csak diákhitelt NE!!!!
32. jajjj (válaszként erre: 31. - Esthere)
2016. okt. 2. 06:05

Pedig ha nem a diákhitel, ami szerintem jó ötlet, akkor unom ötlete lesz a jó, még ha nem is a coach dologgal kezded. Álmodj először kisebbet, aminek a bevételéből meg tudod finanszírozni a nagyobbat.

Én amúgy informatikában dolgozok, és amellett gondolkodtam a pszichológia szakon, azért mert egyszerűen egyre inkább előtérbe kerülnek az olyan dolgok, mint hogyan csináljunk olyan felhasználói felületet, amit a felhasználó intuitív módon tud használni, nem idegesíti fel magát rajta stb. Szóval ha a coach dolgot bedobták, akkor én bedobom a felhasználói élmény, azaz UX (User Experience) szakértőt. Nagyon divatos szakma, és épp tavaly befizetett a cég egy tanfolyamra, ahol magam is meglepődtem mennyi sok területről érkeztek. A tanfolyamnak volt pl. olyan része, ahol egy minta felhasználóval kellett végrehajtatni egy feladatot a készülő alkalmazásban, és megnézni mi okozott gondot neki. Vezetgetni kellett stb.

Vagy ott a sima üzleti tesztelő, akinek nem kell feltétlenül (bár manapság egyre gyakrabban) szakirányú diplomával rendelkeznie, hisz épp az a dolga, hogy elolvassa mit kell csinálnia a szoftvernek, és kattintgasson benne, hogy tényleg azt csinálja-e, hibát keressen.

De nemrég egy másik fórumon valaki arról írt, hogy online marketingből képezte ki magát, honlapokat készít, ehhez ma már nem feltétlen szükséges programozni tudni.

Tudom ezek elsőre nagyon messzinek tűnnek a pszichológiától... sőt olyan helyzetben sem voltam soha, mint a tiéd, de 0. lépésnek nem lenne rossz egyik sem. Ill. én a tanulmányi szerződéstől sem zárkóznék el, ha tényleg annyira utálod a mostani munkádat.

2016. okt. 1. 22:35

Tetszik ez a coach dolog, de igy elso olvasasra ugy tunik, mint amit olyan embereknek ajanlanak, akik mar eljutottak valahova (pl.felsovezetok) vagy van valamifele elokepzettseguk.

En joforman a nullarol indulok. Erettsegim van es egy a legkevesbe sem kapcsolodo OKJ-s szakkepesitesem. Persze ezt nem kifogaskent kezelem, hiszen mindent el kell kezdeni valahol.

A munkahely valtas egy folyamatosan teriteken levo projekt.

Szerencses, akinek jofej fonoke van :)

30. 388b941089 (válaszként erre: 26. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 22:24
Nagyon nehez ilyen fonokot talalni. Nekem is azert volt szerencsem, mert olyan fonokom volt, aki szinten munka mellett csinalta vegig es hajtott, tamogatott, rendes volt. Utan meg olyan fonokom volt, akit lesz.rtam, kozoltem h elmegyek vizsgazni csa majd jovok😁😂😂
2016. okt. 1. 22:22

Nagyon sokan diákmelóval tartják fenn magukat, fizetik az albérletet és a szükséges tanszereket is.

Ha a pontjaid alapján felvennének, vágjál bele! Sokan úgy vesznek ki albérletet, hogy lakótársat keresnek, a költségek így megosztódnak.

Bátorság és menni fog! :)

28. unom (válaszként erre: 27. - Esthere)
2016. okt. 1. 22:22

Ismerek párat, jól megy nekik.

De üzleti ismeret, marketing elengedhetetlen hozzá.

27. Esthere (válaszként erre: 24. - Unom)
2016. okt. 1. 22:19
Csak futolag talalkoztam meg ezzel a szakmaval, epp most nezek utana. Szerinted ezzel valoban vannak eselyeim?
26. M0ncsa (válaszként erre: 22. - Esthere)
2016. okt. 1. 22:15

:)

Hat akkor lelked rajta.

En indulaskepp a munkahelyvaltozast tartom megoldasnak, olyan helyen, ahol tamogatjak a tanulmanyaidat (nem szerzodesesre gondolok, nem is anyagilag, hanem normalis hozzaallassal).

Ilyen volt a 3 eves szakasz alatti fonokom, sosem volt kerdes, hogy kapok-e vizsganapokon szabadnapot, vagy elmehetek-e idoben, hogy odaerjek az orakra.


Okosabb nem jut eszembe.

25. unom (válaszként erre: 24. - Unom)
2016. okt. 1. 22:12
Bocs, nem neked szántam :)
24. unom (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 1. 22:12

Ötlet: coaching tanfolyam?

Van rá kereslet, jól fizet, abból tudnád finanszírozni az egyetemet

23. Esthere (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 1. 22:07
Igen, ez igy igaz.
2016. okt. 1. 22:05

Pecsen, Szegeden tuti.

Ohajtom az eseteket is :)

Sajnos eddig csak olyasmivel nyilt alkalmam foglalkozni, ami nem erdekelt es nem is jutottam vele sehova. Nem voltam eleg tudatos a palyavalasztast illetoen.

Minden ketseget kizaroan ez az alom-szakmam.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 22:02
Magyarországon kizárólag 5 egyetemen van pszichológus képzés (ELTE, Szegedi-, Debreceni- Pécsi Tudományegyetem, Károli és Pázmány) és nincs olyan tanfolyam, amely bármilyen pszichológiai végzettséget adna.
20. M0ncsa (válaszként erre: 18. - Esthere)
2016. okt. 1. 21:58

Koszi. Bukkfafejuseg inkabb. Es azt meg nem is emlitettem, hogy mindezt idegen nyelven :p :))


Na, lenyeg, tehat kell a papir. Nem mindegy, hogy csak erdekel, vagy kifejezetten "esetekkel" ohajtasz foglalkozni (utobbi nem akkora moka am...).

Haaaat, nehez. Azt se tudom, Bp-en egyetlen karon kivul hol kepeznek meg pszichologusokat, es milyen feltetelekkel. Regen volt aktualis a tema :) Mindenesetre sok sikert!

19. Esthere (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2016. okt. 1. 21:56
A lenyeg a diszkrecio :D
18. Esthere (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 21:54

Elismeresre melto az akaraterod es a kitartasod :)

Hogy kell-e papir? Szerinted, ki fog alkalmazni, ha azt mondom, hogy en ugyan nem jartam iskolaba, de becs-szora, isti-bizti tok okos vagyok...

17. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Esthere)
2016. okt. 1. 21:50
Nagyon sok foiskolas lany k.valkodik, csomoszor volt a teveben, ez nem ujdonsag 😉😉
2016. okt. 1. 21:49

Igyekszem minel tobb vonalon kutatni a lehetosegek utan, a ti javaslataitok is egy ilyen vonal.

Koszonom meg egyszer minden hozzaszolonak :)

15. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Esthere)
2016. okt. 1. 21:49

Nem adossag, hosszutavu befektetes.


Tanulmanyi szerzodest ne koss, nem mehetsz mashova dolgozni evekig, ha megkotod, zsarolhatnak vele ha felmondasz es meg sorolhatnam a hatranyait.

14. M0ncsa (válaszként erre: 10. - Esthere)
2016. okt. 1. 21:48
Haaaaaat... mindenkeppen papir kell rola, vagy eleg a tudas? Mert pszichologiat siman lehet autodidakta modon is. Esetleg veszel nehany maganorat, tesztelemzesbol, ilyesmibol.
13. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Esthere)
2016. okt. 1. 21:47
Hasonlo helyzetben egy ev nappalit ugy jartam vegig, hogy a teljes munkaido mellett napi atlag 3-4 orat volt idom aludni. Kozben sporoltam, kerestem jobb munkahelyet, es a maradek 3 evet onkoltsegesen vegeztem ugy, hogy du. 4-ig dolgoztam, utana voltak az eloadasok meg a gyakorlatok 9-ig, hetente 3-4x.
12. unom (válaszként erre: 10. - Esthere)
2016. okt. 1. 21:43

Szerintem a tanulmányi szerződés kilőve. Nem tudok olyan céget, amelyik finanszírozná.

Kérdés, utána hol tudsz vele elhelyezkedni, pénzt keresni Ha látsz erre lehetőséget akkor a diákhitel megfontolandó.

11. 3d787b167a (válaszként erre: 9. - Esthere)
2016. okt. 1. 21:41

Na persze.....


Most nagy a szád.

10. Esthere (válaszként erre: 8. - Unom)
2016. okt. 1. 21:39
Jogos. Pszichologiat szeretnek tanulni. Ezt elviekben tobb egyetemen is megtehetnem az orszagban bolcseszettudomanyi karon.
2016. okt. 1. 21:36

A k*valkodas is eszembe jutott mar (elobb, mint a fokusz) :D

Majd ha mar tiszteletre melto, neves szakember leszek -es napvilagot latnak a sotet multam szaftos reszletei- azt mondom, hogy fiatal voltam es kellett a penz :D

8. unom (válaszként erre: 7. - Esthere)
2016. okt. 1. 21:36

Könnyebben tudnánk segíteni, ha a területet, szakot elmondanád.

Így nem tudjuk, utána milyen esélyed lesz elhelyezkedni, megéri-e diákhitelt felvenni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook