Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama bérlet fórum

Kismama bérlet (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 18. 13:33
szia!Jesszusom milyen pofátlanok.Én még nem vagyok rá jogosult mert gyeden vok csak filózom hogy vkitől átvenném a bérletet mert így ez a tízen akárhány ezer ft sok
3. csféva (válaszként erre: 1. - Ditty26)
2010. aug. 18. 13:33

Szia!


Kismamabérletet csak akkor igényelhetsz ha GYES-en vagy. Ameddig GYED-et kapsz, addig nem jár a bérlet, mert van elég pénzed, hogy teljes árút vegyél (ezt a BKV pénztárban mondták nekem amikor kérni szerettem volna). Kell egy 6 hónapnál nem régebbi igazolás a MÁK-tól, hogy GYES-t kapsz és egy fénykép. Külön bérletigazolvány van hozzá és abba kell havonta a szelvényt cserélni.

2010. aug. 18. 13:30

A Kincstártól kell kérni igazolást, azt bemutatod a jegypénztárnál, adnak egy papírt, a fényképedet ráragasztják, hátul kitöltöd az adataidat és minden hónapban kell hozzá venned bérletszelvényt.


ha jön az ellenőr, elvileg elég csak megmutatni neki a fényképedet és az érvényes bérletet, de nekem már a kezemből csavarták ki (!!!) és nézték meg hátul az adataimat. Pedig csak hatósági személy lenne rá illetékes, mondjuk egy rendős. Amikor szóvá tettem, még ribancnak is neveztek. BKV ellenőrök szellemi szintje...

2010. aug. 18. 13:25
Sziasztok!Szeretnék beszélgetni olyan valakivel aki használja a kismama bérletet.Az érdekelne hogy mi kell a kiváltásához és ha jön az ellenőr be kell e mutatni vmilyen iratot hozzá,vagy csak egy sima bérlet-esetleg fényképes..?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook