Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak nagyon száraz a bőre. Sokféle testápolót kipróbáltunk, egyik sem jött be. Mit ajánlotok? fórum

Kislányomnak nagyon száraz a bőre. Sokféle testápolót kipróbáltunk, egyik sem jött be. Mit ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


29. Mayahh (válaszként erre: 1. - Nyuszimaci)
2010. jún. 24. 19:05
Bőrgyógyásznál voltatok már?Mindenképp ki kell deríteni,hogy mitől ilyen száraz a bőre!
2010. jún. 24. 19:03

Sajnos az ekcéma folyton változik nekünk most épp a patikai cinkoxidos bőrtápláló segít, de volt hogy a patikai tisztaságú testápoló, de olyan is hogy A vitaminos vagy hidrocortizonos elideles (bőrgyógy által felírt szerek használtak csak.


De rengeteg függ a mosószertől, öblitőtől is, még az öltözéktől is mert a száraz bőrre hajlamos gyerekek jobban tűrik a hideget mint mi, ezért kevésbé felöltöztetve, jobb a bőre.

2010. jún. 14. 16:56

Gyógyszertárban kapható Babé tusfürdő amiből van többfajta! Mi mindet próbáltuk mindegyik jó!

Ezen kívül testápolót is használunk időnként. De ez a tusfürdő nekünk annyira bevált hogy nem is kell utána testápoló.

Szerintem az a lényeg, hogy mindneféle illatanyag és egyéb adalék menteset vegyél,mert azok a jók. Bőrgyógyász javasolta nekünk is ezt a terméket. Van testápolója is. Azt is használjuk. Ja és az egész családunk már ilyet használ. A férjem is!

2009. dec. 14. 17:10
Kislányom szintén nagyon szárazbőrű,de semmi,de tényleg semmi nem volt jó rá.Aztán elmentem a dokihoz,hogy mi lehet a baja,mert száraz a bőre mindenhol,a hajlatokban pedig főleg,és ott még pöttyös is volt.Azt hittem ekcéma,de nem.A doki mondta:szeborrheás dermatitis.Ez egy olyan bőrbetegség,ami csak anyai ágon öröklődik,de nem vészes betegség,csakk kellemetlenül tud viszketni.Kaptunk rá kenőcsöt,és kész.Nem állandóan van,már csak 3-4 havonta.Hullámokban jön elő,de a kenőccsel már 5 nap alatt elmúlik :))
2009. dec. 7. 12:22
bio bio baby.a kisfiamat rendbehozta.emellett színszappant vagy mülleres tusfürdőt használok.egy éve rendben van a bőre.ja és amikor nagyon sebes volt weleda körömvirágos babaolajjal kentük.
2009. dec. 6. 21:20
Az én kisfiamnak 2 éves kora óta van tojásallergiája mikor kijött rajta borzasztóan csúnya és száraz volt a bőre akkor egy dokinő ajánlotta ezt:EUCERIN azt hiszem 10%-os urea tartalommal testápoló 2-3 honapig volt elég nagyon véknyan kellett bekenni vele igaz 5000-körül volt akkor az ára de helyrerakta akkor nagyon a bőrét csak ajánlani tudom most 6 éves kb 2 évig használtam neki most ha száraz elég egy gyogyszertári de azt is ritkán használom bár ezt bőrgyógyász irt fel neki de ezt tényleg alig használom de az eucerint csak ajánlani tudom amugy van ennek több fajtája meg van tusfürdője is
23. sajert
2009. dec. 6. 21:15

Gyerekorvos által felírt testápoló száraz bőrre +fürdető.

A testápoló ISTENI, én is azzal kenem magam.

22. 673567bc24 (válaszként erre: 20. - Nyuszimaci)
2009. dec. 6. 21:01

Igen,mert elveszti a vizet a bőre!Ettől szárad ki!

Én a babaolajgélt-használom,régóta!Zuhanyzás(én zuhanyzom) után a nedves bőrbe kenve használom!Szép puha,és selymes tőle a bőr! :)) nem hiába találták ki babáknak! :)))

2009. dec. 6. 20:49

Kérlek NE kövezzetek meg, azért amit írok.

Egyet értek az előttem írókkal, kiegészíteném azzal, hogy szerintem nem kell minden nap fürdeni/ tusolni.

(Természetesen a popsi területét minden alkalommal tisztán kell tartani)

Más: szeles időben nagyon óvatosan mennék csak ki a Gyermekemmel.

20. nyuszimaci (válaszként erre: 14. - 9933e6cc1b)
2009. dec. 5. 12:00
Ha kevés folyadékot iszik, az is okozhat ilyen problémát?
2009. dec. 5. 08:30

Szinte biztos hogy atópiás dermitisz, el kellene vinni bőrgyógyászhoz. Az én fiamnak is az van nekünk e vitaminos krémet és bioderma po zink testápolót ajánlott az orvos. Amire még figyelni kell náluk: Semmilyen illatos színezékes fürdető, testápoló (Johnson és Gabi és társai)

Ruháihoz hipoallergén (nem azonos a senzitívvel) mosószer és öblítő!

Ja és mi fürdéshez haszmáljuk a biobio babi ríszporos fürdetőt (vizet lágyítja meg), és utána biobio babi körömvirágos nyugtató krémet testápolónak (ezek is csak természetes anyagot tartalmaznak)

A fürdővize pedig ne legyen 36 foknál melegebb mert az is szárítja a bőrét!

Én így tudom tünetmentessé tenni a fiam bőrét:D

18. xti_
2009. dec. 5. 08:25
2/3 - 1/3 arányban kevertem a babatestápolót babaolaj-géllel.
2009. dec. 5. 08:23
Mindenféleképpen bőrgyógyász álltal felírt krém mi 2 félét használunk és a fürdéshez kizárólag mosakodókrémet!!!Fogadd meg kérlek.
2009. dec. 5. 08:06
Hydrophil(gyógyszertárban kapható)
2009. dec. 5. 08:00
Nekünk a háziorvos írt fel "A" vitaminos krémet és azt használtuk! Nagyon hamar rendbe jött!
2009. dec. 5. 07:42
ELég folyadékot iszik?
2009. dec. 5. 07:41
vizes bőrre babaolaj.
2009. dec. 5. 07:38
Bőrgyógyász. Majd Ő tudja mi is a gond és megfelelően kezeli is.
2009. dec. 5. 07:35
Babe testápoló. Iszonyatos drága, de nagyon jó.
2009. dec. 5. 07:31
Mi is azt hittük, h száraz, aztán atópiás dermatitisz volt.Bőrgyógyász írt krémet, két nap alatt elmúlt tőle.
2009. dec. 5. 07:19
az ára egy ezres körül van azthiszem....
2009. dec. 5. 07:17

Nálunk is volt egy időban hasonló gond. Az ekcémásoknak is javallott LIPOBASE krémet ajánlották. Ez lényegében egy nagyon vastag krém, jóóó zsíros!


Lipobase krém:


A Lipobase krém egy olaj a vízben emulsio 70%-os olajtartalommal, aminek köszönhetően felszívódó képessége összehasonlítható egy gyógykenőcs és egy kozmetikai krém együttesével. Hidratáló hatása ennek köszönhetően legalább 8 órán keresztűl tart.


Magas olaj tartalmának és jó felszívódási képességének köszönhetően hatékony felnőttek és gyermekek száraz, érzékeny vízhiányos bőrének gyógyítására valamint kisebb bőrsérülések és száraz bőr okozta viszketés kezelésére.


Alkalmas különböző, különösen száraz bőrrel kapcsolatos bőrbántalmak kiegészítő, vagy intermittáló (időszakonként váltogatva hatóanyagot tartalmazó készítménnyel) kezelésére.


Alkalmazásának gyakorisága egyéni, általában 1-3 alkalommal naponta.

2009. dec. 5. 07:08
babaolaj fürdés után?
2009. dec. 5. 07:07
A gyógyszertárban lehet kapni gyógyszertári hidratáló krémet ,általában e- vitaminnal keverik nincs benne olyan vegyszer,ami ártana a babának /sem felnőttnek/az egyik legjobb termék,olcsó,pillanatok alatt beszívódik a bőrbe.Nem flancos drága krém,ami aranyárban van.Mi évtizedek óta használjuk.
2009. dec. 5. 07:04

Gyógyszertári fürdető

Csodákra képes, nekünk ez vált be.

2009. dec. 5. 07:02
A gyerekorvos felírhat gyógyszertárban készítendő testápolót. Abban nincsenek illatanyagok, tartósító. Az én unokáimnak is nagyon száraz volt a bőrük, ilyennel jött rendbe.
2009. dec. 5. 07:00
mosakodószappan?
2009. dec. 5. 06:56

Bőrgyógyászt.

Jobbulást.

2009. dec. 5. 06:53
Kislányomnak nagyon száraz a bőre. Sokféle testápolót kipróbáltunk, egyik sem jött be. Mit ajánlotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook