Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerekes anyukák mindennapjai fórum

Kisgyerekes anyukák mindennapjai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
122. maya80 (válaszként erre: 121. - F0b1dee608)
2010. márc. 10. 06:59
Üdvözlünk itt, bár sajnos nem túl nagy a mozgás.
2010. márc. 9. 12:27

Sziasztok Lányok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok,bár látom,hogy most elég csendes a fórum.

Nekem van egy 3éves kislányom és egy (hamarosan )1éves kisfiam.

A kislányom ovis,én még itthon vagyok a fiammal előreláthatólag még 1 évig,aztán irány a bölcsi:)

120. maya80 (válaszként erre: 118. - E27d5a6391)
2010. márc. 3. 11:01

Mi baja van a gyerkőcödnek? Jobbulást!

Mi éppen most másztunk ki egy makacs megfázásból.

2010. márc. 2. 19:25
Sziasztok lányok.Hát én megelőzvén a bajt,ma bementem egy szaküzletbe,és vettem inhalláló gépet,a patikába salvus vizet,és már inhalláltunk is,ugyanis ez jó megfázásra,köhögésre,sok mindenre.És felnőtt is használhatja.Úgyhogy mostmár nyugodtabb vagyok,mert ha bármi előjele is lenne,hogy még egyszer ismétlődik,akkor a salvus vízbe lehet keverni különböző gyógyszereket,természetesen gyerekorvosomat felhívom,és ő megmondja,hogy mit adjak hozzá,és mennyit.
2010. márc. 2. 15:07
Remélem mindenki jól van ....rémisztő ez a gyerekbetegség... Ki mi jót csinál?
2010. márc. 2. 15:03

Mariann remélem már jobban vagytok, mi is voltunk kórházban kislányommal, átérzem.

Maya mióta vagy otthon? Bár kicsit én is aggódok, hogy fogom még legalább 3 évig bírni otthon...

116. maya80 (válaszként erre: 110. - 65b49ebbf3)
2010. febr. 26. 11:03
Jó neked. Én már eléggé besavanyodtam...
115. Mariann7533 (válaszként erre: 114. - Becseiagi)
2010. febr. 26. 10:39
Hát ez az,hogy nekünk sem.Ezért volt annyira borzasztóan riasztó.
114. becseiagi (válaszként erre: 113. - Mariann7533)
2010. febr. 26. 10:02
Szegénykék, kívánom, hogy többször ne éljetek ilyet át. Nálunk 3 gyerek van, de (lekopogom) még nem volt komolyabb bajuk.
113. Mariann7533 (válaszként erre: 112. - Becseiagi)
2010. febr. 26. 09:22
Szia.Igen mostmár jól.De nagyon ilyesztő az ilyen dolog.És azért egész éjszaka figyeltem őket,hogy rendesen veszik e a levegőt.
112. becseiagi (válaszként erre: 111. - Mariann7533)
2010. febr. 26. 07:12
Uhhhhhh, az igen! Nagyon sajnálom. Engem mindig megvisel, ha olyan hírt hallok, hogy egy gyerek kórházban volt vagy van. Annyira törékenyek, és ki vannak szolgáltatva, úgy sajnálom őket. De most már jobban vagytok ugye?
2010. febr. 25. 15:45
Sziasztok lányok.Bocs,hogy nem jelentkeztem,de a két kisebb gyerekemmel kórházba voltunk.Gégehuruttal.Úgyhogy most jöttünk haza.
2010. febr. 22. 11:44

sziasztok!szeretnék én is csatlakozni:-) kislányom júniusban lesz 3 éves, és nyár végére várjuk a tesót. már úgy volt hogy keresek munkát, mert kislányom bölcsis lett, amikor kiderült jön a tesó.

szerencsére tavaly pár hónapot alkalmi munka keretében dolgoztam, és elkezdtem iskolába járni (persze távoktatás), így nem éreztem hogy besavanyodok otthon.

2010. febr. 22. 11:28
Persze, hogy érdekel, majd én is töltök fel képet a kisebbik lányom farsangjáról. A nagyobbik lányoméról majd jövő héten, mert vasárnap lesz a városi farsang, és azon is fellépnek! :)
2010. febr. 19. 09:55
Sziasztok lányok.Ha valakit érdekel,nemsokára töltök fel még képeket a naplómba.A lányom farsangjáról már van fenn,most a fiaméról töltök.
107. e27d5a6391 (válaszként erre: 106. - Napfenyreka)
2010. febr. 18. 14:46
Hát gratulálok! szerintem ez nagyon jó dolog,sőt még nyelvtanulási lehetőséget is....én nem is tudom,talán havi 50.000,reggeltől délutánig, de akár olyan lehetőség is hasznos lenne hogy csak pár óra felügyelet, mert biztos vannak olyan szülők mint mi hogy semmi segítségünk nincs,nekem is egyébként az az elképzelésem,hogy olyan oviba járassam a gyereket ahol idegen nyelvet is tanítanak....
2010. febr. 18. 11:18

Magánbölcsi nyitásán gondolkozom.

Egészen pici kortól, akár újszülöttkortól szeretném vállalni a Kicsiket, például azért, mert egészen pici babákat szinte sehol nem fogadnak, és azért, mert ha magamból indulok ki, én biztosan szívesebben bíznám akár 1-1 órára is a babámat bébiszitter helyett egy ilyen intézmény szakképzett dolgozóira.

A felszerelés mindenből professzionális lenne, legjobb minőségű, gyönyörű, sok játékkal (fajátékok, kreatív, készségfejlesztő játékok), sok mesekönyv, dvd mesék (persze korlátozott tv előtt üléssel :), zene, tánc, mozgás, torna, sporteszközök stb.

Étkeztetés reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, gyümölcsök, korlátozott édesség, aki igényli, vitaminok. (Mindenből egészséges termékek. )

Az egészet egy nagy lakásban képzelem el, gyönyörű dekorációval, mintha a mesékbe csöppennénk. :)

A felszerelések között minden lenne, tényleg minden, pl. cumisüvegek, cumik, sterilizáló gépek, légzésfigyelő a kicsi babáknak, etetőszék, babakád, babahinta, babahordozó, komp, járóka, stb. , stb.

Még kis tartalék ruhácskák is, ha valakit "baleset" érne. :)


Mit gondoltok? Lenne rá igény, kedves szülők? :)


És még egy fontos kérdés, ti mennyit áldoznátok egy ilyen szolgáltatásra havonta?


Írjatok! :)

Előre is köszi :)


Különben a helyszín valószínűleg Budapest.


De javasolhattok mást is, olyan helyekre gondolok, ahol nem tudják biztosítani a bölcsiben való elhelyezést, sok a gyermek, stb.

105. becseiagi (válaszként erre: 99. - Mariann7533)
2010. febr. 18. 10:14
Az oviban nekünk is holnap lesz farsang, hercegnő lesz a lányom. Ez a sláger a kislányoknál, most mit csináljak, ő választotta! :)
2010. febr. 18. 10:13
Nálunk a legkiseb lett beteg! Tiszta takony! Úgy útálom a telet, végig köhögik az egészet, meg taknyosak, pedig megelőzés képpen adom nekik a Stodalt!
2010. febr. 18. 08:59

Nálun is tombol az oviban és suliban a betegség.

A középső januárban volt egy hetet oviba, hazahozta a fertőzést, ami végigsörört az egész családon. Öt hétig tartott, mire mindenki meggyógyult. Egyenlőre nem is megy oviba. Majd, ha jön a jobb idő. Nem hiányzik megint, hogy betegek legyenek.

Így mi az első ovisfarsangot is kihagyjuk.


Maya: Jobbulást nektek!

2010. febr. 18. 08:57
Úgy látszik a jó idő érkeztével jönnek a bacik is.
101. maya80 (válaszként erre: 99. - Mariann7533)
2010. febr. 18. 08:27
Mi is belestünk, sajnos...
2010. febr. 18. 08:26
Lekopogom,a gyerekeim eddig még megúszták.
2010. febr. 18. 08:25
Jó reggelt.Nálunk az oviban holnap farsang.A kisfiam tigris lesz,a micimackóból.Majd teszek fel képeket a naplómba.Elég sokan hiányoznak az oviban,és a suliban is.Torokgyulladás tarol errefele.
2010. febr. 18. 07:31

Jó reggelt lányok!


Kivel, mi történt a napokban. Nagyon ritkán jártok erre (mondom én, aki szintén alig ír).


Nálunk most nyugi van. Ma megyek be a melóhelyre, délután pedig szülői a suliba. Hát nem nagyon várom. Gondolom megint legombolnak egy kis pénzt rólunk. Ott ülünk majd vagy nyolcig és semmi értelme nem lesz.

97. becseiagi (válaszként erre: 95. - 3028c90783)
2010. febr. 17. 09:58
Igen ez igaz! Az én férjem is sokat segített, már amikor csak egy gyerek volt. A másodiknál én is úgy éreztem, hogy azért segít, mert én nem csináltam meg. És hanyagnak éreztem emiatt magam, hogy nem foglalkozok eleget mindennel, és biztos nekem rossz az időbeosztásom. De aztán megbeszéltük, és elmondta, hogy szívesen segíte nekem, mert együtt vállaltuk a gyerekeket! :)
96. maya80 (válaszként erre: 92. - Becseiagi)
2010. febr. 17. 08:38
:)
95. 3028c90783 (válaszként erre: 94. - Marica2007)
2010. febr. 17. 08:07

Sajnálom, hogy ilyen nehéz a férjeddel.

És tudom, hogy van egy kor, ami után már nem lehet őket nevelni. Nem is a nevelés a jó szó erre (ez így nagyon csúnya), inkább rábírni, rábeszélni a segítségre.

Amikor az első gyerekkel voltam itthon nagyon-nagyon zavart, ha a férjem hazajött a munkából és elkezdett mosogatni, porszívózni, vagy bármit. Olyan érzés volt, mintha hazaérve csak a rumli fogadná, mintha nem csináltam volna semmit. Egyszer szóltam is neki, hogy majd én megcsinálom. Akkor mondta anyukám, hogy ne szoktassam le a páromat erről, mert később, ha már dolgozom, vagy több gyerek lesz nem fogom egyedül győzni. És igaza volt.

Milyen öröm is volt, amikor dolgoztam és egy hosszú műszak után (Ő olyankor órákkal hamarabb ért haza) hazaérve kitakarított ház és vacsora fogadott.

94. Marica2007 (válaszként erre: 85. - E27d5a6391)
2010. febr. 17. 03:37
Sziasztok.Marika vagyok és irigykedve olvasom hogy a férjeitek miket segitenek nektek.A kérdésedra válaszolva igen szerencsésnek monthatjátok magatokat.Nem akarok panaszkodni de az én férjem pl:semmit nem hajlandó segiteni még alapvető dolgokat sem.Igaz ő kamion sofőr és csak hétvégén van ithol de ugygondolom hogy nem igazán azzal kellene töltenem a hétvégét hogy még utánna is pakoljak fojamatosan.Ezt megbeszélni sajnos nemtudjuk mert vele nem lehet.De örömmel olvasom hogy sok férfi nem hátrál meg a házimunkátol és legalább más anyukáknak könnyebb mint nekem.Gratulálok nektek a férjeitekhez.
2010. febr. 16. 12:52
Látom mind nagyon elfoglaltak vagytok ma!? :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook