Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaétrend a mindennapi gyakorlatban gyakroló anyukáktól fórum

Babaétrend a mindennapi gyakorlatban gyakroló anyukáktól (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 15. 17:49

Sziasztok!Tud nekem segíteni valaki abban,hogy milyen kajákat lehet csinálni anyatejjjel?Vissza fagyasztható?


Köszi

36. Xixi
2009. febr. 26. 16:01
Sziasztok!!!Van egy 4 hónapos kisfiam,aki tápszeres volt.Elkezdtem nemrég a hozzátáplálást.Azt szeretném kérdezni,hogy a 4 hónapos kortól adható bolti bébiételeket adhatom bátran?Mert úgy tudom,hogy a aprómagvasokkal vigyázni kell,és most alma-málna pépünk van nem tudom merjem e adni neki?Vagy várjak még vele?Várom válaszotokat!!!
2009. jan. 27. 21:54

sziasztok!

Keress rá a neten a bébiételre! :)

Ha írsz emailt, meg tudom adni, ami nekem bevált. :)

A mostani ajánlások szerint glutén tartalmút 1 éves kor után lehet adni. Nem gluténos gabona

pl. rizs, kukorica, így pl. rizsliszt vagy kukorica dara 8 hótól mehet. Fontos, hogy tejet is minél később adjunk, legkorábban 1 évesen. Tojást is.

6 hó: alma őszibarack, nektarin, meggy, krumpli, sárgarépa, sütőtök, cékla, csirkemell.


A főzelekek elkeszitese: 1 kozepes szem krumplit megtisztitunk feldarabolunk es jo puhara főzunk, ehhez turmixoljuk hozza a megparolt zoldsegfelet vagy a nyers gyumolcsot 1/3-2/3 aranyban (a krumplibol 1/3, a zoldsegből-gyumolcsből 2/3). Ilyen modon feleves korban keszithető: alma-krumpli, repa-krumpli, ceklakrumpli es sutőtok-krumpli keverek.

2009. jan. 27. 08:20

Sziasztok!

Az én Kristófom 9,5 hónapos és 6 hónapos korától adok az anyatejcsi mellé gyümölcsöt és főzeléket.

Eleinte a gyümölcsökön kívül egyedül a paradicsomos krumplis főzeléket ette meg, de azóta már egyre több mindent tudok adni Kristófnak.

Én kezdet kezdetétől magam főzök a kicsinek. Bébiételt csak olyankor adok, ha teljesen el vagyok havazva és nincs időm főzni.

Nekem a védőnőm ezeket a zöldségeket javasolta 6 hónapos korban:

Fehérek: krumpli (kicsi sóval), gyalult tök.

Sárga: répa, sütőtök. Ezzel azonban vigyázni kell, hogy egy héten max. 1-2-szer adjunk a babának, mert besárgulhat tőle.

Piros: paradicsom, cékla.

Zöld: sóska, spenót, borsó 7 hónaposan. A sóska spenót levét nem szabad beletenni az ételben, mert olyan káros anyagok főnek ki belőle, ami ártalmas a babának.

Fehér húsok: 7 hónapos kortól (pulyka, csirke, hal).

Vörös húsok: 10 hótól.

Borsó, zöldbab, K-betűsek 7-8 hótól.

Tehéntej 1 éves kortól.

A lisztes dolgokról én is hallottam, hogy 1 éves kor előtt nem szabad adni, mert lisztérzékenység alakulhat ki tőle, a tejtől meg tejcukor-érzékenység.


A főzésre pedig kaptam régebben egy jó tanácsot. Mivel a babáknak eleinte nem kell túl sokat enni adni, ezért előre megfőztem az egyes zöldségeket, és jégkockacsinálóban lefagyasztottam, és főzéskor csak 1-1 kockát kiveszek, hozzáadom a megfőtt krumplihoz, és már kész is az étel.


Remélem, hogy a tanácsaimmal tudtam segíteni.


Üdv: Márti

2009. jan. 26. 07:44

Sziasztok!

Nem felejtettem el írni ide sem,de infulenza tombol nálunk így most csak be-be nézek!:-((((


Amint lesz egy kis időm és múlik a betegség jövök!

2009. jan. 23. 23:14
Dinaka, szuper vagy! Jöhetsz holnap is jó ötletekkel, biztosan megálmodsz párat! Puszi.
31. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 30. - Ice kuszi)
2009. jan. 23. 18:24

Szia!

Nem hülye a kérdés én egyben tettem fel,de ha Te nem akarod teheted külön is és akkor csinálhatsz egy adag gyümölcsöset és egy adag zöldségeset:-)))



Ja a gesztenye is már adható ilyenkor!Almával,hússal....:-))))

30. ice kuszi (válaszként erre: 27. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 23. 18:10
Szia! Előre is bocs a hülye kérdésért, de együtt teszed fel a rizst a zöldséggel, vagy külön edényben?
2009. jan. 23. 10:10

6-9 hónap



Rizses répafőzelék

Előkészítés: 5 perc

Főzés: 20 perc

Hozzávalók:

4 sárgarépa

10 dkg rizs

kevés vaj vagy növényi zsiradék

Elkészítés:

A répát megpucolás után felrakjuk főzni. Nem kell elfőzni, hamar puhul. Közben a rizst a szokott módon megfőzzük. Kisebb gyerekeknek pépesítjük, ha nagyobb, akkor csak villával összetörve adjuk. Ha már ehet sajtot a baba, akkor reszelhetünk bele.

28. 093599874c (válaszként erre: 27. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 23. 10:03
Ezt ma kipróbálom, megyek is. És további ilyen jó ötleteket várok. Jó babázást mindenkinek!
27. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 26. - 093599874c)
2009. jan. 23. 09:59
A zöldségeket vagy gyümölcsöt a megmosott rizzsel felteszem főzni és mikor jó puha minden a merülő mixerrel vagy turmix-al pépesíted!:-))))
26. 093599874c (válaszként erre: 23. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 23. 09:56
Rizs? Hogyan készíted rizzsel az ételt? Ez érdekel, Dina... Kifejtenéd?
2009. jan. 23. 09:56
Én reggelire mindig tápszert adok, tízóraira gyümölcsöt, ebédre zöldséget, uzsonnára szintén gyümölcsöt, vacsira pedig tápszer alapú tejpépet. Mostmár megkóstoltatom majd vele a levesbe megfőtt zöldségeket is.
24. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 22. - Sutoczkine)
2009. jan. 23. 09:55

A paradicsom a 6 hónaposaknál megengedett,lehet a kisfiad érzékeny rá.

Vannak babák akik meg sem eszik,mert nem szeretik vagy erősnek érzik!

2009. jan. 23. 09:53
Patisszon,cukkini rizzsel?
22. sutoczkine (válaszként erre: 19. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 23. 09:53
Paradicsomot csak 1 éves kora után szabad adni a babának, mert nagyon erős és marja a gyomrát. Én is adtam egyszer Nándinak, mikor még nem tudtam erről és még akkor is sírt amikor kakált. De lehet, hogy csak az én babám érzékeny rá ennyire.
2009. jan. 23. 09:49
Rizzsel is sűrítheted és teheted kalória dúsabbá az ételt!:-)))
20. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 17. - 093599874c)
2009. jan. 23. 09:47
A lisztes dolgokat tényleg nem kellene adni,van egy olyan velejárója,hogy a gyomor nyálkahártyáját teszi tönkre és 3 éves kor után megáll a gyermek növekedése(magasság)mert nem tudja a lisztet feldolgozni nekem sajna van ilyen a családba....:-(((Tejeset sem mert az meg allergiát vált ki(tiszta tej)
19. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 11. - 093599874c)
2009. jan. 23. 09:44

Nem csak burgonyásat adhatsz neki!

sóska,spenót,saláta,

borsó átpaszírozva,

tök,paradicsom

18. 093599874c (válaszként erre: 13. - Szofi28)
2009. jan. 23. 09:44
Gyűjtsd most a tapasztalatokat. Remélem, sokat írnak majd még az anyukák!
17. 093599874c (válaszként erre: 15. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 23. 09:43

Szia Barátnőm! Örülök, hogy megtaláltál! Én nem tudom, imádom a kölköket, de nem élvezem ezt a "pempőkézést". Állandóan azon agyalok: "eheti vagy nem"....?

A babapiskótát azért kérdeztem egyébként, mert nemrég azt hallottam, hogy lisztes ételeket is csak 1 éves kortól lehet adni :(

16. 093599874c (válaszként erre: 12. - Kkrisztina76)
2009. jan. 23. 09:40
A kitartás marad. A legnagyobb gondom, hogy Kristóf elég nagy baba, szóval, jól kell laknia. És erre a tápszer már nem alkalmas. Ha nem lakik igazán jól, akkor nem játszik, csak nyűglődik. Egy sima zöldség-vagy gyümölcspüré sem "rakja tele a pociját". Márpedig ha ez így van, az egész napom nem áll másból, csak etetésből. Szépen eszik kanállal, nagyon tisztán, azzal nincsen gond. Egyébként nagyon nyugis, szépen beszélget, de ha nem adsz eleget enni, úgy rádkiabál, hogy azt észreveszed, az biztos :)
15. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 10. - 093599874c)
2009. jan. 23. 09:40

Szia Lindus!

Örülök,hogy "látlak"

nálunk a 3 gyerek nagyon különbözött egymástól!

A nagy akkor sem ette volna meg a bébiételt ha más nem lett volna a világon inkább éhen halt volna így főztem neki én!

Leginkább ebben a korban főzeléket kaptak reggel is,csak próbáltam valami gyümölcsöset adni,vagy ettek tejpépeket is reggelire!

A középső fiam megette a bébiételt,de mellette az én főztömet kapta már amit egy 6 hónapos baba ehet,a lányom pedig ezt is azt is szívesen evett így főztem a bébiételeket és egy barátnőmmel(aki szintén főzött)néha cseréltünk bébikaját,hogy más ízt is szokjon meg!Nagyon élveztem ezt az időszakot,mert olyan jó volt mikor nagy élvezettel nyomta befelé a finom házi bébikaját!:-)))

14. kkrisztina76 (válaszként erre: 11. - 093599874c)
2009. jan. 23. 09:37
A babapiskóta 6 hónapos kórtól adható. Némelyikre rá is van írva.
2009. jan. 23. 09:37

szerintem ne foglalkozz a falubeliek okoskodásaival, akkoriban még más volt a világ, simán adtak kolbászt meg szalonnát agyermeknek... most viszont már mások az irányelvek... én is szívesen követem a tapasztaltabb modernkori anyukák tanácsait, előbb-utóbb mi is eljutunk idáig és én is tanácstalanul fogok állni a kérdés előtt.


Őszintén sajnálom ami a Nagyfiaddal történt, és sok kitartást kívánok Nektek.

2009. jan. 23. 09:36

Kenyeret akkor tudsz adni, ha a kissé darabosabb ételeket is le tudja nyelni. Ez igaz a párizsira is. Most még csak a tápszer és hozzápótlás marad.kitartás.

A kicsinek mindenfélét lehet otthon készíteni. Zöldséget és gyümölcsöt is, csak só és fűszerek nélkül, inkább párolva mert úgy magasabb a vitamin tartalom.

11. 093599874c (válaszként erre: 2. - Kkrisztina76)
2009. jan. 23. 09:36

Kezdtük: alma, krumpli, sütőtök, szilva (üveges, nagyon megy nálunk), répa. Az a gond, hogy Kristóf tulajdonképpen csak a gyümölcsöket szereti. A krumplit például utálja, semmit nem eszik meg, ha megérzi benne.

És mi a helyzet a babapiskótával?

Az is gondom, lányok, hogy én egy kis faluban lakom. Szóval, itt nincsenek nagy bevásárlóközpontok, stb. , a férjem aktívan jár nagybevásárlásokra, hogy segítsen, de néha úgy érzem, ki kellene találni valamit itthon. Főként, ha előbb kifogy valami.

2009. jan. 23. 09:32
Sziasztok! Nagyon örülök Nektek! Kristóf 6 hónapos és tápszeres baba. Van egy tartósan beteg "nagyfiam", akinek nyáron volt a legaktívabb a betegsége, a férjem Pesten, az ORFI-ban volt vele több hétig. Szóval, el is apadt a tejem. Mondták, hogy ne idegeskedjek.... hogyan ne, amikor a fiamról van szó?! Szóval, itt vagyok egy tápszeres babával. Tulajdonképpen én is adtam neki (adom) az üveges bébiételeket, de kiváncsi vagyok rá, hogy itthon mit lehet összeállítani? Reggeli főként érdekel. És ilyen dolgok, hogy mikor adtok a babáknak kenyeret, péksüteményt, virslit, párizsit? Engem itt falun nagyon megszólnak, van, aki azt mondja, hogy "ilyenkor már azt ette a gyerek, amit mi". Ezt azért nem találom jónak, de most úgy érzem, hogy nagyon félős vagyok a babával. Szóval, legyetek bátrak és meséljetek, főként ha több a gyerkőc, arról, hogy mit és mikor próbáltatok ki! Mondtam, minden érdekel.
9. kkrisztina76 (válaszként erre: 8. - Szofi28)
2009. jan. 23. 09:30
Az anyatej összetétele a baba életkorának megfelelően változik. Emiatt ne aggódj. Én eleinte mindent egy kis anyatejjel készítettem, így szívesebben elfogadta.
2009. jan. 23. 09:13
ezeket próbáljuk... nem utálja, nem fintorog tőle, csak éppen még mindig nem eszik belőle "mennyiséget", majdnem ugyanannyit szopizik utána, mintha nem evett volna semmit... persze nem szeretném erőltetni, kicsit örülök is neki, csak félek, az anyatej már nem fedezi a számára szükséges vitamin-és ásványi anyag mennyiséget...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook