Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerekkel fogorvoshoz fórum

Kisgyerekkel fogorvoshoz (beszélgetős fórum)


26. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
dec. 9. 14:44

De nagyon tud fájni a lyukas tejfog is, ha már a pulpat elérte és az íny is be van gyulladva! Ezt onnan látni, hogy egy pici duzzanat van az inyen! Ilyenkor gyokerkezelesre van szükség. Sőt, a sima tejfog tömés is tud fájni, miért van akkor annyi gyerekkorban fogorvosi traumat átélt felnőtt, aki nem mer beülni a székbe?? Azért mert nem fájt.??!


A lyukas tejfogat is kezelni kell, mert a szuvasodast okozó bacik elérhetik a meg ki nem bújt csontfog csirait!!


Ne mondj butaságokat 🙈🙈🙈

25. liliom10 (válaszként erre: 22. - Rockcica)
dec. 8. 21:14
Szerintem csak kiszedik a tömést, talán megnyitják a fogat. Ezek a tejfogak tartják a helyet a maradónak, különben összevissza tudnak csak kinőni a kevés hely miatt, és jöhet a fogszabályozás.
24. Anyagi (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
dec. 8. 20:37

A tejfogat is kezelni kell, mert a fogat szuvasító baktériumok elérhetik a tejfog alatt szunnyadó maradófogakat is!!!


Ez nem kérdés! Meg kell csinálni!

És ezt határozottan közölni is kell vele!

És betartani!


Egyébként ha van közönség, a gyerek produkál! Főleg neked, akiről tudja, hogy veszed az adást!

23. Csillagszem38 (válaszként erre: 22. - Rockcica)
dec. 8. 14:52

megint fájt neki? :( szegény!


Gyökérkezeljék inkább érzéstelenítésben ne huzasd ki, a fogmegtartás miatt ott kell maradnia!! Az új fogak, ahogy előbújnak, ahhoz ott kell maradnia minden tejfognak a helyén!

22. rockcica (válaszként erre: 19. - Csillagszem38)
dec. 8. 11:46

Szia!

Ahová ő tartozik egy tündér fiatal doktornéni van. sikerült túllenni rajta, engedte betömni,(mesét nézett közbe a telefonomon :D) bár tegnap este megint fájt beki, valószinű ki fogják húzni..

21. Csillagszem38 (válaszként erre: 20. - Ghost👻)
dec. 6. 14:47
:(
20. Ghost👻 (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
dec. 6. 13:53
Van az a pont amikor muszáj.
19. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
dec. 6. 12:54

Nem tudok okosat mondani, de tudok ajánlani jó dokikat, jó rendelőt, bár nem tudom hol laktok.


Érdemes a mamifórumokban érdeklődni ott, ahol laktok, kit ajánlanak. Ezen nem szabad spórolni, ha teheted ne vidd SZTK-ba. Vannak olyan helyek, ahol közben mesét tudnak nézni. :)

18. Csillagszem38 (válaszként erre: 2. - Ghost👻)
dec. 6. 12:49
öten fogtátok le, úristen!
17. rockcica (válaszként erre: 13. - Karmol)
dec. 5. 19:32
Ne haragudj de ittál vagy mi? eléggé értelmetlenek a mondataid..
16. rockcica (válaszként erre: 11. - Karmol)
dec. 5. 19:30
Egy öt évesnek ne haragudj nem mondok ilyen hülyeséget
15. Karmol (válaszként erre: 6. - Rockcica)
dec. 5. 18:26
Talan a szuloi pelda?
14. Karmol (válaszként erre: 13. - Karmol)
dec. 5. 18:23
Ly-el fog fajni.
13. Karmol
dec. 5. 18:21
En ugyanigy vittem a tesom. Falyni fog par percig, addig hagyod, es kesz!
12. Karmol
dec. 5. 18:19

Csak en vagyok ilyen degenerant, hogy az anyam megmondta, fajni fog, de magadj ugy.

Es ennyi volt

11. Karmol (válaszként erre: 1. - Rockcica)
dec. 5. 18:16

Nekem szinten ninden tejfogam huztak, mert kedztek mellenoni. Nem volt YouTube. Azt mondtak Eros vagy! Mind kint volt, a ket negyedem is a szabalyzazhoz.

Utana 4 bolcsessegfob maradt kibanyaszasra.



Sirni a meg nem tettekert, aludnini....a sirban kell.

10. Hattori (válaszként erre: 9. - Ghost👻)
dec. 5. 15:21
Nekem a fogorvosi számla a trauma.
9. Ghost👻 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
dec. 5. 15:17

12 èves ès konkrètan egy dokitól sem fèl. Lecseszett akkor hogy "szorosan fogtatok mozdulni sem tudtam"

Mondtam,hogy pont ez volt a lènyege.

Ès túl is lendült rajta.

Legközelebb ugyanazzal a lelkesedèssel ugrott a szèkbe.

Irigylem,mert a fogorvostól mèg èn is fèlek,de benne semmi fèlelem nincs.

8. Ágio8405 (válaszként erre: 2. - Ghost👻)
dec. 5. 14:40
Most hány éves? Nem volt neki trauma a lefogás? Ahol mi járunk kondtàk ők nem akarnak traumát okozni. Ha egyszer van egy rossz élmény örök életre kihat. Annyi embe van aki retteg a fogorvostól, nem akarom hogy ő is így legyen.
dec. 5. 14:39
Érdekes hogy fáj neki. Az én fiam 4 éves egy nagyon durván lyukas foga már kétszer volt tömve mert egyszer már kiesett (hátulról az utolsó előtti fog alul) tényleg nagy lyuk volt de semmi fajdalom nem volt és a tommes sem fáj. Elől kicsit szuvas a felső 4 az sem okoz fájdalmat. Azt mondták a tejfog nem is fáj. A felsők majd kiesnek nincs vele tenni való. Van sajnos felül is egy lyukas foga de azt nem engedte betömni pedig kétszer is próbálták. Sajnos valahogy ott berezonál felül és ettől megijed. Pedig nem fáj a fúrás nincs ideg ezekben a fogakban. Mi amúgy a mese fogászatra mentünk ahol közben mesét tud nézni a plafonra szerelt monitoron. Ott egyébként megcsinálják bóditásban is akkor is sír de nem emlékszik rá. Ők arra törekednek ne érje trauma. Mi egyelőre elhalasztjuk azt a felsőt, remélem hamarosan engedi majd.
6. rockcica (válaszként erre: 3. - PöttyösPanka)
dec. 5. 14:26
Igen a doktornéni is azt mondta hogy vigyem be párszor de fáj neki és minél hamarabb kezelni kellene..
5. Ghost👻 (válaszként erre: 4. - Bichi)
dec. 5. 12:58

Fagyasztással húztak neki sok fogát.

Az nem fáj.

Mikor már kellett érzéstelenítő akkor bizony megmondtam,hogy az fájni fog.

Sehol sem ìrtam,hogy hazudtam neki....

4. Bichi (válaszként erre: 2. - Ghost👻)
dec. 5. 12:50

Én mondjuk sosem mondtam a fiamnak, hogy nem fog fájni, mert ezt nem lehet tudni, és nem hazudtam neki ilyeneket. Inkább elmagyaráztam neki, hogy miért is fontos. Szerencsére neki kicsin nem voltak rossz foga.

De el tudom képzelni mit rendezett volna, mert mikor 3-4 éves volt, ketten szedtük le az ajtófélfáról, úgy kapaszkodott, mikor oltásra mentünk :DDDD

3. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Rockcica)
dec. 5. 12:04

Mielőtt mentünk, az előző héten rengetegszer megnéztük youtubeon a Bori a fogorvosnál és a Callou fogorvoshoz megy meséket. A fogorvos úgy vizsgálta meg, hogy a fogorvosi székbe ültem, ő pedig az ölembe. Szerencsére kezelni nem kellett. De nagyon bátor volt az amúgy nagyon félős kislányom.

Vannak olyan rendelők, ahol az első pár alakalom csak barátkozás. Utána jön a vizsgálat és a kezelés.

2. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
dec. 5. 11:09

2,5 èves korától negyed èvente hordtam.

Plüsst mindig vittünk amit ölelhetett ès vigyázott rá.

Ellenőrzès vagy kezelés után pedig mindig kapott valamit az orvostól.

Volt,hogy ordìtott. Volt hogy öten fogtuk le,de ami kell az kell.

Magyarázd el neki,hogy a doki vigyáz arra hogy ne èrezzen semmit. Nincs oka fèlni.

dec. 5. 10:46
Ötéves kisfiamnak elkezdett fájni a foga, elvittem a fogorvoshoz. Elsőnek nem is engedte megnézni, de el is múlt neki. Pár hét múlva megint fájlalta, elvittem, most engedte megnézni, de kezelni nem(egy icipici kis luk van rajta, be kéne tömni, de szinte beleremegett annyira sírt. A doki(jogosan)nem akarta megkínozni erősszakkal betömni, így holnap újra megyünk. Hogy tudnám rávenni hogy engedje, vagy mit csináljak vele? a youtoubeon mutattam neki egy videót ahogy egy kislánynak fúrják-tömik a fogát, ő hang nélkül bírja, ígértem neki már fagyit is(mert imádja de ugye télen nem kap)de úgy vagyok vele bármi csak engedje. az a baj hogy enni sem nagyon meer vele, és ez nála főleg gáz mivel amúgy is kis pindurka, 14 kiló, ha lenne húsz -huszonöt nem érdekelne annyira,akkor ugye van túlsúly amiből nem baj ha lemegy egy két kiló, de így rettenetesen aggódom. Valaki járt már így,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook