Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállat tartás, lakásban. fórum

Kisállat tartás, lakásban. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 24. 13:25

Csincsillát ajánlanék, bár ha jól tudom őket párban kell tartani, különben depisek lesznek :S


Mókust nem ajánlanék gyereknek, elég érzékeny állat, nagyon rövid ideig él és nem babusgatnivaló jószág, mert agresszív tud lenni. És ez igaz a nyúlra is, nekünk nyuszink van az egyik nap kenyérre lehet kenni, jön-bújik kéri a simogatást, következő nap viszont nekem jön, és elég nagyot tud harapni-karmolni. Arról nem beszélve, hogy nem is tartanám csak ketrecben, elég nagy a mozgásigényük.


Ami a szagot illeti, rágcsálók-> büdösek (főleg a fiúk), én reggel és este is takarítom az almot így nincs szag

12. 37403e3af4 (válaszként erre: 1. - Sarika60)
2012. máj. 24. 13:17

Attól függ, mekkora a ketrec, magas-e vagy inkább laposabb-hosszabb. A szag attól függ, hogyan gondoskodik ( 11 évesnél inkább a szülők :) ) róla, a hím ivarú állatoknak erősebb szaga van, mint a nőstényeknek. Hangos? Hát.. valami nagyobb testű gyíkot ajánlok :D

Viccet félretéve : a rágcsáló rágcsál ( rácsot, műanyagot, fát, kapar is, viszont jó esetben nincs hangja, kivéve a tengerimalacot, de az meg igen érzékeny kis állat, ha valami nem kerek a kajával, nyomorgatással ilyesmi, hamar feladja :S ), a görénynek elég erős szaga van, és gyereknek amúgy sem ajánlanám... szóval valamennyi hang lesz. nyúl, csincsilla aranyos állatok, a nyulat lehet ivartalanítani, és van amelyik szobatiszta is lesz :)

11. sarika60 (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2012. máj. 24. 11:41
Igen erdeklodtem mar uzletben,ott ugyan ezt mondtak,pdig en arra gondoltam az lehet a legbudosebb,koszonom neked.
10. sarika60 (válaszként erre: 9. - Kacsa118)
2012. máj. 24. 11:39
Koszonom neked,utanna olvasok,nem ismerem,
2012. máj. 24. 11:32

Nekem deguim voltak! Imádtam őket, rendkívül cukik!

Bár volt, hogy éjjel nekiálltak játszani, de ez ritka volt!

Őket viszont párban érdemes venni! Nekem is kettő volt! Hetente kell takarítani, de nem nagy cucc! :)

8. sarika60 (válaszként erre: 6. - Sutoczkine)
2012. máj. 24. 11:29
Koszonom neked,probaltuk mar mondani neki,de o ilyesmit szeretne,most meg van lehetoseg meg beszelni vele,amig megnem vasarolom.
7. sarika60 (válaszként erre: 5. - Borsika)
2012. máj. 24. 11:26
A ketrec hossza 80 cm kicsi 30cm-es jatszo ter kapcsolodik hozza,30cm magas,nagyon praktikusak nez ki.A tartozekekat is adjak eggyutt.
6. sutoczkine (válaszként erre: 3. - Sarika60)
2012. máj. 24. 11:21
Az én fiam is mókust szeretett volna eredetileg, de én nem bírnám sokáig elviselni. naponta min. 3-4 órát szabadon kell, hogy legyen, naponta kell takarítani, mert nem szeri a koszt és csak pár évig él. Ezzel szemben a teki simogatható, 20 évig él és kevésbé koszol. Most nem akarlak lebeszélni a mókusról csak gondoltam leírom amit én tudok.
2012. máj. 24. 11:19
Ragcsalok, alapvetoen hangosak...mivel minden ejjel neki allnak a kis kerekukben tekerni....ha jol tudom a mokus sem kivetel...mekkora a ketrec?
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Sarika60)
2012. máj. 24. 11:18
A patkány nem büdi (hörcsög, egér az), és okos állatkák, akár lehet őket tanítgatni trükkökre.
3. sarika60 (válaszként erre: 2. - Sutoczkine)
2012. máj. 24. 11:16
Koszonom neked,de o valami simogatos allatkat szeretne,neztem cukor mokust,de nem tudom ,milynek a tapasztalatok,remelem segit valaki.
2. sutoczkine (válaszként erre: 1. - Sarika60)
2012. máj. 24. 11:11
Nekünk sárga fülű ékszerteknősünk van, a fiaim nagyon szeretik. És nagyon könnyű a tartása, napi 1x kell megetetni és hetente vizet cserélni. Az utóbbi 5 perc alatt kész.
2012. máj. 24. 11:08

Segitsegeteket szeretnem kerni,11-eves fiucska unokam,nagyon szeretne egy kis pici allakat,most szuli napja lessz,mar kineztem egy Combi-muanyag ketrecet,de fogalmam sincs milyen allatkat vegyek,a csalad kerese az ,hogy ne legyen budos es hangos,

Megkoszonom segitsegeteket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook