Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kis fenyőfa karácsonya... fórum

Kis fenyőfa karácsonya... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kis fenyőfa karácsonya...

1 2
12. vakri (válaszként erre: 9. - F8d7988246)
2010. dec. 24. 22:32

Igen egy része ilyen telepített. De azokat is miért kell megölni? Én a vágott virágot se szeretem, miért legyen egy halott növény a lakásomban. Ugyanígy vagyok a fával is. Amióta az eszem tudom nem veszek igazi (direkt nem mondtam élőt) fenyőt.

Nagyon szépen ír a kisfiú, igazi tehetség!

11. Tücke
2010. dec. 24. 21:53
nekünk is műfenyőnk van:DDD de csak azért mert a ház előtt álló fenyő túl nagy a másik túl kicsi még a díszítéshez.. kül még a műt se állítanám fel:D bár ki tudja a gyerekem miatt mindent de élőt tuti nem
2010. dec. 24. 21:47
nos szép dolgozat. én sajnálom az élő fákat, ezért van műfenyőm:)
2010. dec. 24. 21:44
Szépen megírta a kisfiú a fogalmazást, ügyes...a probléma az, hogy ez nem így van, de ezt ő nem tudhatja... nagyon sok család ebből él, és direkt telepítenek fenyőfákat karácsonyfának, nem a fenyveserdők vannak ezért kiirtva, no de azok nem is a szobába való méretűek...az erdőkből illegálisan kivágott karácsonyfának ellopott fenyőkkel, pedig nem lehet mit csinálni...annak nagyon kell örülni, hogy a gyerekek foglalkoznak a környezetvédelemmel, hiszen az ő jövőjükről van szó...a környezetért nagyon sokat lehet tenni, nem a karácsonyfa a legnagyobb probléma...nagyon nem...
2010. dec. 24. 21:44

Le a kalappal, hatodikos létére egy nagyon bölcs ember.


Hasonló fogalmazáson én is gondolkoztam, de én tuti ilyen bölcsen nem tudtam volna megfogalmazni.


Sajnálom a fákat. Tudatos környezetvédő vagyok!


Másik megoldás még a műfenyő. Azt vallom, hogy a megfelelő kezelés mellett örökéletű, és amíg nem dobom ki, addig nem szennyezem vele a Földet. De azt hiszem, hogy a legkörnyezetbarátabb ez a megoldás, amikor visszaültetik a természetbe!


Köszönöm, hogy elolvashattam! <3

2010. dec. 24. 20:35

Nagyon igaz ez a cikk.

Mi minden évben gyökeres fát veszünk, amit aztán kiültetünk a kertbe.

Még pár karácsonyfának van helye:)

2010. dec. 24. 18:20

10 éve biztosan nincs élő. Aztán a lányom egyik évbe azt mondta : a természet kizsákmányolása, a fák kivágása. Na ezen azért elgondolkodtam.

Elsősorban kényelmi okokból nem vettem. Állandóan már Karácsony második napján elkezdett potyogni. Muszály nekünk beletaposni a szőnyegbe??

2010. dec. 24. 17:35
Nekem nincs fenyőm a lakásban, de nem is kell nekem hulla, szoktam mondani. Fakínzás az egész karácsony!!!
2010. dec. 24. 17:19

Ez nagyon szép volt, de egyben megható és borzasztó. Valóban így van! Mi mindent csak elpusztítunk, mindennek fájdalmat okozunk és bele sem gondolunk abba, hogy a másik hogyan érez. Sajnos nem csak a tárgyakkal, élő lényekkel vagyunk ilyenek, hanem embertársainkkal is! Elgondolkodtató, hogy egy hatodikos kis ember ennyire tisztán látja a dolgokat, van lelkiismerete és tudja, hogy nem szabad másnak fájdalmat okozni. Példa értékű ez a cikk, dolgozat, gratulálok! Remélem sokan elolvassák és a kegyetlenség, fájdalom okozás megszűnik a Földön!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2010. dec. 24. 16:53
Tegnap egy fazekas házaspártól, mécsestartót vettem fenyőfa az alakja, és természetesen lukacsos. Csillag és egyéb alakúak, és sok van rajta. Így átlátszik ha mécses vagy gyertya kerül álá...
2010. dec. 24. 16:32
Megható és mennyire igaz!! Szomorúan láttam ma délután 3 autónyi kivágott fenyőfát az üres piactéren.
2010. dec. 24. 16:08
Én egy 130 cm-es magas fenyő vagyok. Az erdő közepén élek a többi fával. Hamarosan érkezik a karácsony, nekem ez lesz az első!
Látok egy nagy teherkocsit közeledni, majd emberek szállnak ki belőle és fűrészekkel jönnek oda hozzánk. Hirtelen szörnyű fájdalom hasít a törzsembe. Fáj, jajgatok, a többiek is és az összes barátom is, de az emberek meg sem hallanak minket! Fura érzés és olyan dolog történt, ami még soha! Eldőltem. A hó jeges és hideg bizsergését érzem az ágaim között, a törzsem pedig sajog. Kocsira vetnek és elvisznek.

Ugrás a teljes írásra: Kis fenyőfa karácsonya...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook