Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik egy kis esküvő? fórum

Hogyan zajlik egy kis esküvő? (tudásbázis kérdés)


29. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - 184481d874)
2019. ápr. 27. 20:30
Az én apukámat férjem felhivta és közölte vele..figyelj Lajos..3 hete elvettem a lányodat feleségül...apu leült,és azt mondta,okosan csináltuk😂
2019. ápr. 27. 20:16
Nekünk is kis esküvőnk lesz (20 fő), polgári, utána elmegyünk egy étterembe amit természetesen én és a párom állunk. Nem lesz se dj, se tánc.. Így sem lesz olcsó, főleg ha még hozzá számoljuk a ruháinkat, a tortát, a csokrot meg a többi apróságot...
27. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Juditka23)
2019. ápr. 27. 19:09

Szia!


Mivel a ti esküvőtök, olyan legyen, amilyet ti akartok. Ne az számítson, hogy másnak milyen volt, hanem az, hogy ti mit szeretnétek.


Egyébként nekem is kis esküvőm volt, összesen 24-en voltunk. Nekünk az volt a lényeg, hogy mindenki velünk örüljön, mindenki vidám legyen és jól érezze magát. Nem volt sem nyitó- sem menyasszonytánc (barátokat nem megvágni akartunk), viszont mindenki felhőtlenül jól érezte magát, nevetett, örült. Mi is. Nem is akart vége szakadni a bulinak:-)

2019. ápr. 27. 19:05
Mennyire kis esküvő ? nálunk a 2 tanu és a 4 szülő volt csak. Vagy ettől azért nagyobbat terveztek ?Egyébként tök jó volt ( se rokonság, se testvér nincs )
2019. ápr. 27. 18:47
a mienk valóban icipici volt. a férjem szégyell
24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Juditka23)
2019. ápr. 20. 01:10

Begyakorolhattok nyitótáncot, de végül is a mai esküvői szokások inkább csak egyes tévéadókból megismert sémákat követnek.

Ha szerettek táncolni, persze nyithatja az ifjú pár tánca a bulit, és szokás az is, hogy a menyasszony az édesapjával is táncol.

De csak ha így rendezitek meg a saját esküvőtöket. Ti döntitek el, milyen is legyen.

2019. ápr. 20. 00:06
Találkozás a házasságkötőnél.Tanuk,szülők testvérek.De ha ennél még kevesebb a "büdzsé" akkor csak a tanuk.Ezek lehetnek a tesók is.Utána beülni egy ebédre ,az előre lekötött helyen, étteremben vagy ha még kevesebb a pénz lehet cukrászda is.Az a legnagyobb probléma ha az egyik fél rokonsága jóval nagyobb és nagyobb igényű is.Akkor elismerésem a párnak,hogy tudják összehozni a "kis " esküvőt.De nem lehetetlen.
22. juditka23 (válaszként erre: 19. - Gabbbicica)
2019. ápr. 19. 22:07
Mirol beszelsz mert nem ertem. Ahol berelnenk ott van minden kaja nelkul kidiszitett asztal tanyer evoeszkozok stb a hidegtalat visszuk. De egyebkent nem is errol kerdeztem.
2019. ápr. 19. 09:35
A vendégektől, a vőlegény és menyasszony családtólis függ. Fiatal, vagy idősebb szülők. Ne nekik keljen feltálalni, mert hulla fáradtak lesznek. Zene legyen, de lehet 2-3 fős kis zenekar. Megint kik a vendégek. Lagzis dalok, vagy popzenés? A kaját ti vegyétek és hívtok egy szakácsot aki megfőzi. Lehet nagy terem, de akkor nektek kell vinni tányért, edényt, poharakat. Lehet kölcsönözni, vagy egy étterembe és akkor valóban külön terem. Nem drágább,mint mindent kölcsönözni, vagy bérelni. Ha szeretitek egymást a kis esküvő is szép lehet, ha azért van egy nagy lagzi, hogy lássák hú de jól megy, és 1-2 év múlva elválnak, akkor meg is érdemlik.
20. 12d083b51b (válaszként erre: 19. - Gabbbicica)
2019. ápr. 19. 09:33

Novemberben 7-en ültük körbe az asztalt, és bizony nekem is mindenből "csak" 6 db. van. :))

Tesómnak mondtam, ha enni akartok, hozzatok tányért, kanalat...

19. gabbbicica (válaszként erre: 17. - Juditka23)
2019. ápr. 19. 08:53

Hat nem tudom, egy meghivott vendegnej, szulonek azert szerintem nem esik jol, ha egy eskuvon egesz este konyhaszolgalatos.


Van egyaltalan ennyi tanyerotok?


Nem kotozkodes, de en pl nem tudnek 20 embert vendegul latni a konyhaszekrenyembol, mert nincs is 20 db villam a hidegtalhoz, 20 sütis vagy sima lapos tányérom.

18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Juditka23)
2019. ápr. 19. 08:44

Márpedig a tányérok maguktól nem fognak ide-oda vándorolni. Ha nem étterem, akkor szoktak valamelyik szomszédasszonyt (1-2 főt) felkérni, persze ők sem fognak egész éjjel talpalni "ingyenben".


Nálunk ez az étterem-bérlet azért volt jó, mert személyesen ismertük nemcsak a szakácsot, de az üzlet vezetőt is, és nem egy vadidegen helyre szerveztük. Jól ment minden.

2019. ápr. 19. 08:28
Azt nem tudom még h csak 20 an leszunk nem etteremben hanem hozunk hidegtalakat. Ki legyen aki elpakolja a tanyerokat meg ujakat feltesz a tortanak stb? Azert nem kellene valakinek egesz este ott lennie, hogy pakolgassa a tanyerokat
16. birebora (válaszként erre: 1. - Juditka23)
2019. ápr. 18. 17:42

Minek táncpróba? Mindenki táncol, ahogy tud:)


Nem gála bemutatón leszel, hanem a saját esküvődön:)

15. kisj
2019. ápr. 18. 17:30

Egy kis esküvő pont úgy zajlik, mint egy nagy.

Pont annyi a gond vele, csak kisebb a létszám.

A program az, amit ti szeretnének.

14. timycat (válaszként erre: 13. - Timycat)
2019. ápr. 18. 09:57

Árvízre volt B terv, azon poenkodtunk, hogy akkor bérelünk egy bulihajót 😊


Amúgy jobb híjján itthon megoldottuk volna, nagy ház, nagy kert.

2019. ápr. 18. 09:50

Nálunk cca 50 fő volt, otthon vagyis a nyaralóban tartottuk.

Egy cateringben is utazó étterem hozta az ételt, vagyis látványkonyhát alakítottak ki, ott helyben grilleztek, sütöttek, főztek. Sütiket, személyzetet is a segítségükkel oldottuk meg.

Edények, étkészlet, asztalok, szék bérelve volt.

Nem volt vőfély, nem volt koreográfia, nem volt mennyasszony tánc meg hasonló blődségek.

Ismerős volt a DJ ő valamilyen szinten betöltötte a vőfély szerepet is.

Szeptemberi (a dátum a szülinapunkhoz igazodott) szabatéri délutáni "együttartott szülinapi"buli volt svédasztalos megoldással, a felszolgálók inkább elpakoló személyzet volt.


DJ végig volt, de nem nyúlt éjszakába a buli, mivel szeptemberi volt, szabadtéri is közvetlen vízparti egy természetvédelmi - értsd erdő - övezetben ezért inkább délutáni rendezvény volt, éjfélre már a személyzet is összepakolt. Szeptember közepi esték elég cidrisek már, de ezt így is terveztem, semmi kedvem nem volt hajnalig ugrabugrálni a néppel, plusz a vendégek transzferét is mi szerveztük, szívás lett volna ha egyenként szállingóznak haza.


Mindettől függetlenül szemmel láthatóan jól érezte magát mindenki. De összeszokott brigád volt, plusz nem ez volt az első buli amit így tartottunk, szóval attól hogy rossz lesz a hangulat nem féltem. Viszont esőre nem volt B terv, a nyaraló teraszain szétosztva két szintre elég béna lett volna és csak nagyon szűkösen fértünk volna el.

12. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Gabbbicica)
2019. ápr. 18. 07:09
Ezért kell az étteremnek külön termét bérelni, hogy arra a részre egyéb vendéget nem engednek, tehát az ajtóra kitették, hogy "zártkörű rendezvény", és nem kell másokat kerülgetni.
2019. ápr. 18. 07:06

Egy olyan kisvendéglő egyik termét béreltük ki, ahol tudtuk, hogy jól főz a szakács.

Oda vittük a bográcsoshoz valókat és a leveshez/sülthöz a felpucolt csirkét és a sütiket is.

A piát az ottani készletből, amennyi kellett.

A szakácson kívül a felszolgálókat is kértük, és a 3 fős zenekart is.


Próbatánc és vőfély, stb. nem volt. Esküvő után fotózás, és irány a vendéglő. A szülők odafigyeltek, hogy a konyhán minden rendben legyen, úgy hozták ki egymás után a kajákat, és vitték el a mosatlant, ahogy azt kértük, az ital-fogyasztást is írták, hogy utólag a számla nehogy vastagabb legyen, mint ami valóban elfogyott.

Vacsora után tánc, éjfélkor átöltözés az újasszony ruhába, hajnalig ment a buli...

10. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Juditka23)
2019. ápr. 18. 07:01

Ha étteremben lesz, akkor pont ugyanúgy zajlik, mint egy nagy, csak esetleg nem egyedül lesztek az egész étteremben.


Ha otthon/sátorban akkor azért jó, ha hívtok és fizettek valakit, aki felszolgál.


Voltam olyan 50 fős, sátras lagziban, ahol mindent maguknak akartak megoldani... Na, ebből az lett, hogy anyát megkérte a keresztlánya, hogy vegyen ki egy hét szabadságot, és kb hétfőn kezdtek a tyúk és csirkék levágásával, süti sütés, főzés....


Ezzel nincs is gond, de egy rokon házaspárt kértek meg, meghívás helyett, hogy pincérkedjenek. Ők szombaton reggel 9kor adtak hangot sértettségüknek, hogy pincérnek jók, vendégnek nem, és közölték, hogy megbetegedett a gyerekük, így nem jönnek...


Így tesóm, tesóm barátja, én, az én barátom, apám és anyám végül egész este levessel, sülttel, italokkal, üres tányérokkal és egyebekkel szaladgáltunk.... Emlékezetes lagzi volt, és nem a jó értelemben.

9. juditka23 (válaszként erre: 6. - D2ddaff700)
2019. ápr. 18. 06:27
Szia. Es a vacsorat ilyenkor ki talalja fol es szedi le vegul a tanyerokat stb? Vagy ehez nagyon hulye vagyok hogy mukodik? Ti raktatok ki az etelt a tanyerra?
2019. ápr. 18. 06:27

Szia!

Mi összesen 11-en voltunk,az esküvő után volt egy ebéd az étteremben,aztán egy kis buli nálunk,miután a vidékiek hazamentek,átöltöztünk,kimentünk a tóhoz és ott buliztunk tovább.

Nem volt nagy felhajtás,habos babos ruha,de csinik voltunk.

1 évvel később volt olyan fotózkodás,ahol igazi menyasszonyi ruhában voltam :)

7. d2ddaff700 (válaszként erre: 6. - D2ddaff700)
2019. ápr. 18. 06:19
2019. ápr. 18. 06:16
Szia! Voltam olyan esküvőn ahol összesen 30 ember volt. Megvolt a templomi és polgári szertartás, majd a menyasszony szüleinél volt tartva a buli, mert nagy házuk, kertjük volt. Egy helyi zenészt kértek fel, a kaját,süteményt hozatták. Olcsón kijött, és nagyon jól volt. Én jól éreztem magam. Családias volt.
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Juditka23)
2019. ápr. 18. 05:50

Igen, meglepően jó volt. Sosem voltam még DJ-s esküvőn :)

Maradt végig, persze.

4. juditka23 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2019. ápr. 17. 23:02
Szia, megvoltatok elegedve a dj-vel? Egesz este ott volt?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Juditka23)
2019. ápr. 17. 22:46

Nálunk pont a duplája volt a létszám, és az sem volt sok.

Étterembe mentünk, jobban mondva egy vidéki kis csárdába, DJ-t hívtunk zenélni, és volt ceremóniamester is.Táncpróba az nem.

2019. ápr. 17. 22:45

Nézd csak:


[link]


Az én első esküvőm is kicsi volt anno, buli nem volt.

A második meg - hát ahogy vesszük, a helyszín óriási, de vendég azon a 2000 főn kívül, akik egyébként is ott lettek volna, nem volt meghívott vendég. (Néptánc tábor, hagyományt teremtettünk...)

2019. ápr. 17. 22:27

Sziasztok :)


Kis eskuvot tervezunk ami 20 vendeget jelent csalad es kozeli baratok. Voltatok mar ilyen eskuvon vagy esetleg volt mar Nektek ilyen? Hogy zajlik mi a program egy ilyen eskuvon milyen zene legyen es milyen helyen tortenjen? Szeretnek egy rendes eskuvot csak kicsibe : ) tancprobak a bevezeto tancra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook