Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mikor kezdett látszani a terhesség a hasán? 🤰 fórum

Kinek mikor kezdett látszani a terhesség a hasán? 🤰 (beszélgetős fórum)


2022. nov. 4. 05:18

Az első babánál úgy,hogy más is észrevehette úgy a 20. hét környékén kezdett látszani.Nála kb. a 16. hét körül kezdtem érezni azt,hogy ott van bent,a 20. hét körül meg a rendes mozgást.

Most a második babánál én előbb vettem észre magamon,a külsős szemlélőnek nem tudom,mennyire látszott a terhesség.A mozgást is előbb éreztem,először mikor betöltöttük a 15. hetet,akkor volt egy kis rúgás,előtte hetekben meg már azt a kaparászás szerű bugyborékolós érzést.De ugye itt már tudtam,hogy milyen érzés az,amikor mocorog a baba.

Szerintem normális,ha még nem nagyon érzel semmit,főleg első babánál.Ha már túl vagytok az első 12 héten,utána elég jók az esélyek,hogy rendben lesz a terhesség a továbbiakban,de ha ennyire bizonytalan vagy,menj el orvoshoz előbb,a stressz nem tesz jót.Én havonta jártam/járok uh-ra,engem is mindig megnyugtat.A sajgás pedig bizonyos szinten normális dolog,mert átrendeződnek a szerveid szépen fokozatosan,ez járhat némi kellemetlenséggel.

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Nope)
2022. nov. 1. 05:58
Első lányomnal 18-20. Héten, a kicsinèl 13.-14. :) nyugi, látszódni fog :)
2022. okt. 31. 23:13
Én az esküvőm után 3-4 hónappal már kezdtem gömbölyödni, mert jól főzött az asszony..-)
12. Nope (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2022. okt. 31. 23:02

#11, sajnos semmi.


Majd november közepén.

2022. okt. 31. 22:11
20. Hét után. Reggel fekve rögtön amint felébredsz nem dudorodik ki viccesen egyik oldalt egész lent? Az gyakori. Esteleg enyhe kapirgálást, buborékokat nem érzel néha ha nagyon koncentrálsz? Én a 16. Héten éreztem először, nagyon enyhe volt épphogy csak de szinte biztos voltam benne hogy ez ő volt és tényleg. Orvoshoz mikor kell menned?
10. Nope
2022. okt. 31. 21:37
Az normális, hogy most sajog a hasam? Nem görcsöl, meg nem az a kifejezett fájdalom, inkább csak sajog..
9. Bichi (válaszként erre: 1. - Nope)
2022. okt. 31. 21:04
Nekem 4 hónaposan kezdett látszani, de attól, hogy itt mit monduk, nem leszel nyugodtabb szerintem, szóval inkább keress fel egy orvost...
2022. okt. 31. 20:38

Első babával ilyenkor laposabb volt a hasam, mint valaha, -5 kilónál jártam. Félidőig teljesen lapos hasam volt és csak 27 hetesen néztem ki tényleg kismamának, addig max mint aki felpuffadt egy picit.

Igazából a végére sem lett hatalmas. Nem baj, én pl kb 34 hetes korig nagyon kényelmesen aludtam a hasamtól. :D


Aztán többedik babával ugyanezt már nem mondhatom el, sokkal korábban látszik. Másodikkal is, most meg a harmadikkal végképp.

2022. okt. 31. 19:25
16 hetesen még akkora a magzat, mintha egy avokádó lenne a pocakodban a méheddel együtt, idáig a szervei fejlődtek inkább, most kezd megindulni a növekedése is.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nope)
2022. okt. 31. 19:18

Mindenkinél más. Nálam az elsőnél a 6. hónap után kezdett látszódni, de sportoltam. Másodiknál már a 4. hónapban gömbölyödött ki. De láttam olyat, aki már a 3. hónapban gömbölyű hassal rendelkezett.

Ha a babát titkoljátok, akár lehet, hogy úgynevezett kushadó pózban fekszik. Azért nem lehet sok nőn észrevenni, aki nem kívánja a babát, mert valahogy rejtőzködni fog a baba. Ezt egyszer egy szakember magyarázta, miért nem veszi észre a környezet, ha terhes van az ismeretségi körében.

5. Nope (válaszként erre: 2. - Auróra2010)
2022. okt. 31. 19:09
Én ezt értem, de szó szerint egy gödör van a hasamon, főleg fekve, ahol elvileg látszódnia kéne, állva sem jobb a helyzet.
2022. okt. 31. 19:03
Ismertem valakit, aki úgy szült, hogy senki nem tudta, hogy állapotos volt.
2022. okt. 31. 18:49
Szia én a 11.hétben járok és most kezdett "hegyesedni" az alhasam. Első terhességem, előtte gyakran edzettem hasizomra is. Estére pedig olyan vagyok, mint aki nagyon fel van fújódva. Szerintem ez mindenkinél más, hogy mikor látszódik meg a terhesség. :)
2022. okt. 31. 18:46

Hát nem a legszebb kérdésfeltevés, de rajtam

kb a 6-ik hónapban kezdett látszani - feltételezem, erre gondoltál terhes has megnevezéssel-, de én vékony és magas voltam, néhány plusz kiló direkt jót tett a megjelenésemnek. A terhesség végére is keveset hiztam, nem igen volt látható, úgymond " elveszett rajtam " a plusz .

1. Nope
2022. okt. 31. 18:35

16. hét közepét taposom, és nem az, hogy kigömbölyödne.... Be van horpadva.

12. héten voltam utoljára, egy ideje esz az ideg, hogy él-e egyáltalán a magzat, mert nincsenek tüneteim a kezdetek óta.

Szívhangfigyelő meg fölösleges lenne, mindketten hallássérültek vagyunk, és egyelőre még titkolni szeretnénk a terhességet.


Jó szó, tanács, tapasztalat, vélemény jó lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook