Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mi segített mióma esetén? fórum

Kinek mi segített mióma esetén? (beszélgetős fórum)

13. Evalan
2023. aug. 15. 21:23

Sziasztok! Köszönöm szépen a sok hozzászólást és tanácsot. 45 éves vagyok. Novemberben voltam rákszűrésen akkor még nem látták. Most mentem vissza és ma mondta a doktornő hogy kettő van. Remélem nem fog nőni. Szerencsére eddig nem volt gond bár ahogy most elolvastam a tüneteket azok közül nekem a puffadás az van bár az mindig is volt már vagy 20 éve de akkor még elvileg nem volt ez a mióma. Meg talán a pisilés amit írtak hogy gyakrabban kell pisilni de tudom tartani is sokáig ha esetleg nm tudok elmenni valahol.

Ja és a ciklus abban mostanában volt változás hogy 1 héttel előbb jött vagy most pl. késik. Bár nekem sosem volt koppra pontos mindig késett pár napot.

Szerencsére görcs, fájdalom vagy erős vérzés sosem volt remélem ezután sem lesz hogy most kialakult a mióma.

Igazából csak azért gondoltam hogy tennék valamit mert az epével is úgy jártam hogy 10 éve hasi uh-n valami epepolipot vagy koleszterol polipot állapítottak meg (2 db-ot) és arra is azt mondták hogy ne foglalkozzak vele csak ellenőriztessem. És nőtt is pár mm-ert aztán végül összeolvadt egy 9 mm-essé. Végül epekő lett belőle. És aztán kiderült hogyha akkor elkezdtem volna szedni epesav kapszulát nem alakult volna ki kő és már el is tűnt volna.Szóval picit mérges vagyok az orvosokra hogy nem ajánlottak rá semmit mert most nem okozna panaszokat.

Még a hölgyi teán gondolkodtam mert van miómára is teájuk viszont úgy hallottam hogy az orbáncfüvet nem lehet epekőre inni. :(

12. tulipán*** (válaszként erre: 11. - Sirga)
2023. aug. 15. 18:33
Hát ez fantasztikusan hangzik. És meddig csinálta a kúrát? Hányszor kb?
11. Sirga (válaszként erre: 1. - Evalan)
2023. aug. 15. 17:32
Cickafarfüves ülőfürdő. (Anyukámat műteni akarták. Félt a műtéttől, ezért kipróbálta a cickafarkfüvet. Ha jól emlékszem, 2 naponta 20 percig ült benne. A kontrollvizsgálatkor - amikor a műtét időpontját akarták megbeszélni vele - megkérdezte a doki, hogy mit csinált. Mert összezsugorodott a mióma, indokolatlanná vált a műtét.)
10. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Evalan)
2023. aug. 15. 15:43

Nagyon sokszor nem nő, marad akkora, amekkora.

Sokszor "véletlenül" fedezik fel.

Hány éves vagy?

A változó korral általában visszafejlődik. (nekem pont akkortájt jött elő)

9. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Evalan)
2023. aug. 15. 15:42

Ameddig nem nő és nem okoz panaszokat, nem kell vele foglalkozni.

Nekem is van, nekem elég évente nézetni.

8. *lime* (válaszként erre: 4. - SzuzyF)
2023. aug. 15. 15:26
wow! És hogy mosakodtál vele? Intim mosakodó flakonnal tehát felspriccelted vagy csak a vÍz helyett használtad normál mosakodásnál?
7. OKinga79 (válaszként erre: 6. - SzuzyF)
2023. aug. 15. 12:13
Már csak dereng,mert régen volt,de úgy emlékszem, azelőtt ittam,amikor megjött.
6. SzuzyF (válaszként erre: 5. - OKinga79)
2023. aug. 15. 11:52
Cickafarkot eleve nem szabad inni, ha valaki éppen vérzik, így nem csoda, ha még fel is erősítette. ... de a lényeg, hogy ne legyen vele továbbra sem semmi gondod!
2023. aug. 15. 11:44

Az tényleg kicsi.

Én egyet majdnem megszültem 🙂


Ha nincs semmi panaszod,pl nagyon durván erős mensi, esetleg görcsök is, nem kell vele foglalkozni,el lehet vele élni, nekem több is van még.


Anno nekem a cickafark tea inkább felerősítette a vérzésemet.

4. SzuzyF (válaszként erre: 1. - Evalan)
2023. aug. 15. 11:36
Én cickafark teát ittam minden nap és azzal mosakodtam alul, 6 hét alatt eltűnt.
3. secret8 (válaszként erre: 1. - Evalan)
2023. aug. 15. 11:06

Nem tudom, hány éves vagy. Ha nem okoz gondot, nem feltétlen kell megműteni (amit 8rok, azt nőgyógyász mondta, nem én találtam ki). A nagysága sem mérvadó, mert van, akinek egy jóval kisebb is őrült vérzéseket és görcsöket okoz, másnál egy alma nagyságú sem. Ha neked nem okoz gondot, akkor ellenőriztesd, ahogy mondták. Csak, hogy megnyugodj.

Egyébknt azert kérdeztem, hogy milyen idős vagy, mert a menopauza beálltáig nőni szokott, aztán visszafejlődik.

2023. aug. 15. 09:57
Szia! Nekem 2-szer alakult ki mióma, minkét alkalommal megműtöttek. Ne gondolj nagy műtétre, hüvelyen keresztül történik, kb.fél óra, altatásban. Azóta semmi gondom nincs.
2023. aug. 15. 09:55

Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni kinek mi segített.


Ma voltam nőgyógyászati vizsgálaton és sajnos kiderült, hogy van egy 17x16 mm-es meg 7x8 mm-es miómám. Azt mondták nem kell vele foglalkozni csak fél évente menjen ellenőriztetni és ha nő majd cselekszünk. De én nem szeretném megvárni hogy nagyobb legyen.


Köszönöm előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook