Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek mi a véleménye a meditációról? fórum

Kinek mi a véleménye a meditációról? (beszélgetős fórum)


márc. 3. 21:55
Mi nálunk falun döglésnek hívják! (vicc)
márc. 3. 10:26

Meditálni bárhol, bármikor, bármilyen testhelyzetben lehet. Lehet 2 perc vagy fél óra, óra.


Ez az elme lecsendesítéséről szól. Mélyebben, hosszabban végzettek pedig az elme "kiürítéséről".


A legnagyobb zajban is lehet meditálni, ha a külső hatásokat képes kizárni az ember. Pl. buszon, utazás közben. (vezetés közben nem!:))


Kezdetekben vezetett csakra meditációt végeztem. Ez nyugodt, előkészített környezetet igényelt.

Ma már munka közben is "kikapcsolom" magam 2 percre, ha túl sok gondolat repked a fejemben.


A zene sokat segíthet. Nem csak a meditációs zenék, hanem bármely zene az érzelmek, indulatok kezelésében.

márc. 2. 14:21
Nem szabad túlzásba vinni, mert irreálissá tehet. Voltak évek, amikor naponta meditàltam, de most már csak nagyon ritkàn szoktam. Panelházban is lehet meditàlni.
10. krisztikrisz (válaszként erre: 7. - Bdavid027)
márc. 2. 13:49
Én az alvásból szoktam erőt gyűjteni, az egy öntudatlan meditáció! 😉💤
9. bdavid027 (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
márc. 2. 12:31
Nem minden esetben de viszont mintha ezzel csak engem akarnának védeni(?) Mert hogy hatással van a környezetemre(?) Vagy esetleg egyes emberekre (?) Ez nekem olykor néha kissé bizonytalan. Mert azt meg tudom ha persze igaz , hogy vannak ilyen fajta úgymond "úti" segítők az életben
8. Kacsahercegno (válaszként erre: 7. - Bdavid027)
márc. 2. 12:10
És azt mondják a hangok, hogy ne meditálj otthon a panelban?
márc. 2. 10:47
Hát én ezzel a meditációval úgy vagyok, hogy vezetett meditációkat szoktam csinálni és leginkább bizonyos dolgok végett pl lelki erő gyűjtés vagy koncentráció vagy csak azért , hogy elmében erősítsem magam. végülis hát mindig másért szoktam ezt csinálni meg néha olyan is szokott velem lenni,hogy néha mintha valami megszólalna bennem lehet, hogy valami segítők vagy néha már nem tudom mert mintha bizonyos időközönként valami megszólal bennem, hogy mikor csináljam mikor ne vagy , hogy mikor hol miért mit csináljak talán ezek valami belső hangok? Vagy ösztön? Néha olyan tök fura a dolog.
6. michelle.r (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 2. 09:48
Hogy jutott eszedbe, hogy panelban nem szabad? 🙄 Hogy miért csináld? Hogy az életed egyszerűbb és áramlóbb legyen.
5. srcrss (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 2. 09:36
Bárhol meditálhatsz.
4. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 2. 08:40
A meditációnak pont az a lényege, hogy bárhol és bármikor lehet. Biztos hogy meditációt akartál írni? Amikor csendben ülsz és lélegzel? Miért ne "szabadna" panelban?
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 2. 07:33

Hogy miért is csináltam?

Rendberázza az idegeket, harmóniát, békességet lehet általa kapni.

De aki már komolyabban csinálja, az fel tud tenni kérdést, hogy bizonyos napi problémákat, gondokat hogyan, miként tudja megoldani... Érdemes csinálni, különösen, akinek nagyon mozgalmasak a napjai.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 2. 07:30
Panelban lakok, éveken át meditáltam. Az biztos, hogy a többi lakó zaja, a lépcsőházi közlekedés hangjai, megzavarhatják a meditációt. Célszerű olyan időpontot választani, amikor már kevésbé zajos a ház.
márc. 2. 00:57

Hol lehetne csinálni és miért? Vagy ha valaki panelba lakik ott nem szabadna valamiért? Vagy azt inkább külön helyeken szokták csinálni? A panelt azért kérdezem mert ott több ember is lakik egyszerre.

És olyantól kérdem aki e téren tapasztaltabb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook