Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kilátástalanság fórum

Kilátástalanság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kilátástalanság

1 2 3 4 5 6 7 8 9
226. ujlany (válaszként erre: 225. - Fb546889fa)
2011. jún. 24. 20:12

Ha teged valaszt akkor az az O valasztasa.

Egy felnott ember vallalja a tettenek a kovetkezmenyeit, es nem haritja at. Ezert aztan nem is kell sorbaallni, hogy atvehessuk tole.

Zotya, az elet nem egy visszafele porgo sakkjatszma.

Es nem szabad attol felni, hogy hibazunk. A hibakbol tanulni kell.

Szerintem nem azon kell gondolkodni,hogy "hogyan nem akarom leelni az eletemet", hanem azon,

Hogyan akarom elni az eletemet...

2011. jún. 24. 20:06

Értem hogy mire akarsz kilyukadni, tényleg értem.

Irigylem az ilyen kapcsolatokat ahol tényleg ketten tudnak együtt küzdeni a közös célokért.

De nyilván senki sem akar annak rosszat akit szeret.

És nem akarom úgy leélni az életem hogy dilemmában legyen miattam az akit választok, hogy mi lett volna ha nem engem választ.

224. 625b4da9ec (válaszként erre: 223. - Fb546889fa)
2011. jún. 24. 19:53

Aranyos vagy..!!


Ha nekünk a férjemmel közösen 120 ezer maradna, krőzusnak éreznénk magunkat!


"...talán később..." ezzel a mentalitással egyszer csak azt veszed észre, hogy elrepültek az évek, megöregedtél, boldogság/szenvedés: házasság (a kettő együtt jár)nuku.

2011. jún. 24. 19:29

Nézd ez egy nagyon szép gondolat. Én küzdök érte egyedül is nem azzal van a gond.

Hanem nagyon pénz orientált lett a társadalom.

Ritka már nőnél az ilyen felfogás. Tisztelem becsülöm azt aki ilyen. De a minimálbér még ha ketten teszik is össze akkor is csak 120 ezer marad. Azzal meg nincs jövő semmi. Ezért mondjuk azt hogy talán később.

222. 625b4da9ec (válaszként erre: 220. - Ami.)
2011. jún. 24. 19:17

Bízom benne, hogy ez nem az általános nézet a "mai fiatalok" körében!

Mert ha igen, akkor sajnálom őket, de főleg az én fiaimat!!


Esetleg közösen küzdeni a célokért...?????

221. fb546889fa (válaszként erre: 220. - Ami.)
2011. jún. 24. 19:12
Ne komolyat. Akkor minek legyen ha nem komoly? :D
220. Ami. (válaszként erre: 203. - Fb546889fa)
2011. jún. 24. 19:01

Egyetértek..sajna huszonévesek ha nem rak valaki lakást alá,elég nehezen oldják meg,akkor is csak hitellel.Álmodni nagyot kell,és menni a cél felé..

Sajna a diploma sem olyan mint régen,mivel mindenkinek van már,értékét vesztette,és így igaz sok állástól ez miatt esnek el,mert magasabb bért kéne fizetni.Nem mindig szerencsés ha párja van az embernek..engem visszahúz,anyagilag is,és előrelépésben is.Most azt kívánom,bár 5 év múlva találkoztunk volna,amikor mindketten saját egzisztenciával rendelkezünk,minden sokkal könnyebb lenne.Barátnőt bevállalhatsz,csak ne komolyat:)Vagy tisztázzátok a célokat,és hogy ki mennyit tesz érte.

219. fb546889fa (válaszként erre: 216. - Ujlany)
2011. jún. 24. 13:44
Úgy lesz! Köszönöm.
218. ujlany (válaszként erre: 217. - Incó)
2011. jún. 24. 13:42

az sem mindig jon be. :-( Az egyik soher, a masik meg konnyeden koltekezik.

Aztan meg a vita, ogy kemping vagy otcsillagos szalloda.

Tesco gazdasagos auto vagy biztonsag es kenyelem.

217. Incó
2011. jún. 24. 13:40
Talán erre az anyagi dolgokra az a megoldás, ha mindenki a saját társadalmi csoportjából választ magának párt. Így van már eleve megvan mindkettőjüknek a háttér vagy együtt építenek majd fel mindent.
216. ujlany (válaszként erre: 211. - Fb546889fa)
2011. jún. 24. 13:38

ezzel teljesen egyetertek. neked eloszor tudnod kell, hogy mit is szeretnel.

Remelem haladsz ebben elore. Ha nem, akkor feltetlenul fujj riadot, es dolgozz ki egy masik strategiat, kulonben egesz eletedben egy helyben toporogsz.

Ha esetleg szeretned valakivel megosztani, hogy mi is van a fejedben, barmikor irhatsz egy levelet nekem.

215. ujlany (válaszként erre: 212. - Átlagos)
2011. jún. 24. 13:35

:-(

En is tenyleg forditva latom. Olyan elvarasaitok vannak, hgy keptelenseg megfelelni.

Persze pont ezert nem szabad altalanositani, mert biztos nem mindenki ilyen.

214. fb546889fa (válaszként erre: 213. - Incó)
2011. jún. 24. 13:29

Nem tudom ,hogy mindenkinél így van e?

De biztosan nem véletlenül érezzük így :(

213. Incó
2011. jún. 24. 13:27

Én meg pont fordítva látom ezt fiúk. Inkább nekünk kell számtalan elvárásnak megfelelnünk ráadásul egyszerre...

Eszembe nem jutott volna amúgy a huszas éveim elején, hogy egy kapcsolatban az anyagi elvárások is diktálhatnak. Ez most tényleg így van? Szomorú:-(

212. átlagos (válaszként erre: 209. - Ujlany)
2011. jún. 24. 13:15
Pasiként az a meglátásom, hogy nem kis elvárásnak kell megfelelnünk! Persze ha egy lány fülig szerelmes, akkor az elvárások szinte minimálisak.
211. fb546889fa (válaszként erre: 209. - Ujlany)
2011. jún. 24. 13:14
Tudod az a gond, hogy totálisan egy helybe topogok. És amíg nem látom az utamat, és csak bizonytalansággal van tele addig nincs értelme elrontani egy másik ember jövőjét. Az anyagi kilátástalanság nagyon megvisel egy kapcsolatot.
210. k_nm (válaszként erre: 207. - JudyTim)
2011. jún. 24. 13:11
végülis elárulod, merre laksz, mit csinálsz?
209. ujlany (válaszként erre: 208. - Fb546889fa)
2011. jún. 24. 13:06

Zotya, szerintem manapsag sokkal kevesebb elvaras van a ferfiak fele. Mivel a nok is keresnek, onalloak.

Szoval nem is biztos, hogy a lanynak kellene egy lakas. Lehet, hogy van neki, vagy majd lesz kettotoknek, ugy hogy egyutt dolgoztok meg erte.

208. fb546889fa (válaszként erre: 204. - Incó)
2011. jún. 24. 13:03
A gondom csak annyi, hogy ma a pasiknak igenis le kell valamit tenni az asztalra. Tetszik vagy sem. Nem bírnám elviselni a gondolatát annak, hogy akit szeretek képtelen vagyok olyan dolgot megadni ami ma már általános. Pl.: Lakás
207. JudyTim (válaszként erre: 206. - MelisUK)
2011. jún. 24. 12:32
Azt is meg kell említeni, hogy a MO-on tanított németnek nem sok köze van a NO-ban beszélthez, tény és való hogy ha jól beszélsz is MO-gon itt a szleng miatt fúrcsán néznek rád, de ez nem baj, mert hamar átáll az ember. :)
206. MelisUK
2011. jún. 24. 10:32

Ehhez a nyelvvizsgás dologhoz nekem is hozzá kell szólnom. :)

Az egy dolog, hogy valakinek van egy alap vagy középfokú nyelvvizsgája, az nem jelenti azt, hogy tud is az adott nyelven. Tud az adott 10-12 témában beszélgetni, megérti az írott szöveget, de még azokban a témákban sem bármit.

Normális hétköznapi beszélgetésre sem képes az ember nyelvvizsgával, nem még arra, hogy dolgozzon vele olyan nyelvterületen.

Nekem is van német nyelvvizsgám, magyar német tanár mellett semmire sem jutottam, de 2 hónapig heti egy alkalommal 2 órákat németeztem német anyanyelvűvel (aki még angolul tud), ezek után 98%-os szóbelim lett középfokú vizsgán. Már előtte is majdnem megvolt a középfokú vizsgám, 2%-kal maradtam le. Majd megismerkedtem ezzel a német emberrel, felkértem, hogy tanítson. Mondanom sem kell, hogy erre is angolul kértem meg és jó ideig nem nagyon tudtam értelmesen mondatokat alkotni, nagyon nehezen indult be. Azt mondta, hogy fölösleges tanulni nekiállni, társalogjunk. Elmesélte mindig, hogy mi történt vele, majd én is, hogy velem mi. Így szépen beindult gyakorlatban is a német. Szavakat ismertem már, a nyelvtant is, csak a gyakorlat kellett egy hozzá értő mellett.


Egyébként a nevetséges az, hogy németet már általános másodiktól tanultam, angolul meg idekint tanultam meg, mégis pár hónap angol anyanyelvi környezetben lét után angolul zökkenőmentesen fel tudtam kérni, hogy tanítson németül és ha valamit nem tudtam, nem értettem, akkor mindent angolul beszéltünk meg még az elején.


Továbbra sincs angol nyelvvizsgám, el se mentem még vizsgázni. Angolul bármit elintézek, folyékonyan beszélek, mindent megértek. Ha otthon tanultam volna angolul, akkor biztos vagyok benne, hogy kevésbé menne a nyelv. Akadály lenne. Ahogy akadály volt a németben is, hogy tanultam előtte iskolában magyar emberektől németül.

2011. jún. 24. 09:24
Részben egyet értek részben nem azzal amit írtál, nekem is nagy szerelem bla bla volt, ráadásul én még a fősulit is hanyagoltam miatta, hogy dolgozzhassak hogy albérletet tudjunk bérelni mennyi is voltam..ohhóóó 18,5 éves, a mai fiatalokkal az a baj hogy nem képesek lemondani a kényelemről a luxusról, de amúgy el lehet kezdeni a saját életet, már ha bevállalja az ember a sok vajas párizsis kenyeret....én bevállaltam, sőt még sok minden mást is.... az egy dolog hogy küszködtem a fősulival rengeteg zseton oda lett, mert hagytam hogy helyettem válasszanak mert szerelemes voltam, de most már tudom mit fogok csinálni okj és utánna fősuli, és a legfontosabb, párom jól keres 3szor annyit mint amikor nekivágtunk és van egy 1 éves kislányunk illetve már én is tudom mit akarok csinálni ráadásul 22 éves létemre több mint 3 éves munka viszonyom van, nem vagyok naiv tudok sütni főzni és mire a gyerek oviba megy lesz egy szakmám aztán mehetek fősulira és 30 éves leszek de lesz egy 8 éves gyerekem aki már önálló nem csecsemő lesz diplomám szakmám és nem kell majd félbe szakítani a karrieremet, hanem saját magamra tudok koncentrálni...
204. Incó (válaszként erre: 203. - Fb546889fa)
2011. jún. 24. 08:10

Az már baj szerintem, ha választani kell a párkapcsolat és a tanulás között... És lehet, hogy csak 2 hónapig sepregetnek mert aztán összejön egy normális állás.

Magasabb adókategóriába esnek? Engem még sose az alapján vettek fel dolgozni, hogy mekkora járulékokat fizet utánam a munkáltató...

Csak nem neked kell eltartani a barátnőt? Mit jelent az, hogy nem mered bevállani??? Nincs pénzed barátnőre?:-)))

2011. jún. 24. 03:34
Szia! Sajnos nem tudok bíztatásal szolgálni hacsak nem fog megnyugtatni az a tudat hogy a mai huszonévesek többsége ugyan ezt az utat járja. én 24 éves vagyok de álmodni sem merek arról hogy saját lakásom lesz. De sose bánd azt hogy a párodat választottad a tanulás helyett. A diplomások nemkellenek mert magasabb adókategóriába esnek. Nálunk debrecenben pszhicológusok és gépész mérnökök sepregetik az utcát 35-ezer forintért a dehus-nál. Szerencsés vagy hogy van olyan párod akivel tudsz haladni. Én nem is merek bevállalni barátnőt addig amíg ennyire kilátástalan a helyzetem. Félek hogy magammal rántanám a szakadékba. Nem tudom én sem hogy mi a franc lesz de azt tudom hogy sosem szabad feladni mert akkor elveszünk végleg.
202. ujlany (válaszként erre: 201. - A14deb9047)
2011. jún. 23. 22:21

ez tiszteletremelto, Zsoka. Virtualisan megemelem a kalapom.


En munkaba (es vissza) utazom napi 300 km-t, igaz, ugyanazert a celert: hogy az álmom valóra váljon.

ugyhogy aterzem, mekkora elhivatottsag kell hozza.

201. a14deb9047 (válaszként erre: 200. - Ujlany)
2011. jún. 23. 22:16

A kettő nem zárja ki egymást...

10 évesen már tudtam, hogy azt szeretném eljátszani. Később 5 éven át utaztam közel 400 km-t egy nap, hogy az álom valóra váljon.

200. ujlany (válaszként erre: 199. - A14deb9047)
2011. jún. 23. 22:10

oh, en az vagyok. (ferde szemmel is neznek ram)

Polom is van felirattal:

"I am an idealist. I do not know where I am going but I am on my way"

:-)


jo a pelda, csak sajnos zeneiskola 1 osztalyaban nem a kisgyerek almodja azt hogy majd jol fogja valamikor jatszani a Bach d moll toccatajat, hanem az anyuci. :-)

A gyerkoc meg lehet, hogy inkabb focizna.

199. a14deb9047 (válaszként erre: 198. - Ujlany)
2011. jún. 23. 22:00

Lehetsz most is idealista - legfeljebb ferde szemmel néznek rád... És jó abban hinni - és tudni, hogy vannak dolgok, amit meg tudok csinálni 1, 10, 20, 30 év alatt.

Gondold csak el: ahhoz, hogy valaki jól tudja majd játszani Bach d-moll toccátáját, kb. 12-15 évet tanul a zeneiskola 1. osztályától kezdve :)

198. ujlany (válaszként erre: 196. - A14deb9047)
2011. jún. 23. 21:46

hat igen, de azt is mondta, hogy ne almodd az eleted, hanem eld az almodat.


Mazlistak ezek az okori gorogok. Megengedhettek maguknak az idealizmus luxusat :-)

197. hcs2 (válaszként erre: 196. - A14deb9047)
2011. jún. 23. 21:33
:))
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook