Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kijött a szemem, mint a csigának, amikor megláttam, hogy... fórum

Kijött a szemem, mint a csigának, amikor megláttam, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
80. Nikice
dec. 17. 20:45

Miért hülyézitek, aki bármit is megvesz? Csak el tudja dönteni, nem? Sosem vennék meg bizonyos dolgokat, de nem tartom azért a másikat hülyének. Ő keresi meg rá a pénzt, ha besodorja, és elszívja, az is szíve joga.

Azt meg hagyjuk már, hogy otthon megkenem a kenyerem, és beállok a térre ott megenni. Ugye vicceltek? Túrára viszek szendvicset, de karácsonyi vásárra sosem fogok zsíros kenyeret vinni a zsebemben, hagyjuk már…

79. plavalaguna (válaszként erre: 71. - Sirga)
dec. 17. 20:39

nekem az a tapasztaélatom a 800 vforintos meg az 1500 as kürtőskalács nem ugyanolyan tészta...


amúgy zsirosdeszka is, attól függ milyen kenyér, milyen hagyma milyen zsir. simán lehet nem is drága 1200ért ha olyan cuccokból van.

78. plavalaguna (válaszként erre: 6. - Simple)
dec. 17. 20:36

hol 3900??? voltam a bazilikánál, 2200 volt a sajtos tejfölös a benti részen... volt ilyen lazacos, kaviáros, anyámkinjás is persze 5000 ért... de kb 3 embernek való egyetlen olyan, akkora, és annyi a cucc rajta..


ez a karácsonyi hiszti olyan mkint nyár elejétől a balcsi hiszti...


megy a bezzeg összevissza.

77. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 18:20

Ha van olyan hülye, aki megveszi, akkor miért ne ?

Kenjen meg otthon egy szelet kenyeret, süssön otthon lángost stb, vegye elő ott a vásárba az, aki ott akar ilyesmit enni és fogyassza el ott, a karácsonyi hangulatban. Egy vagyont takarít meg és még jól is érezheti magát.

76. vigyefene (válaszként erre: 74. - Napsugár8)
dec. 17. 17:16
Köszönöm.
75. rabankari (válaszként erre: 23. - Secret8)
dec. 17. 17:15

Na,ez nekem is talány.

Be akartam vinni a kocsit kozmetikába,kb 2 hét múlva lenne hely!

Tele van a fodrászom,kozmetikusom,körmösöm,elmondásuk szerint majd meghalnak,a fodrászom,aki nem az olcsóságáról híres, pénteken panaszkodott,hogy reggel 6 és este 10 közötti munkaidőbe sem

férnek bele a vendégek....

A tereken emberek nyomorogva esznek-isznak,a boltokban szintén tömeg.

Tudom,hogy sok a szegény,nekik csak álom,amiket itt felsoroltam,viszont ha mindenki nyavalygása igaz lenne, nem lennének fullon az említett helyek.

74. Napsugár8 (válaszként erre: 73. - Vigyefene)
dec. 17. 17:15
Megértelek. Mondhatni, a felnőtt korodtól kezdve ott élsz. De egészen jól beszélsz, írsz magyarul. Ez azért mindenképp dicsérendő! Maradjon is így. :))
73. vigyefene (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
dec. 17. 16:42

A lányomnál tartózkodtam, de állandóan jártuk az országot, rokonaimat, és barátaim látogatása közben.

Budapesten 1x aludtunk.

A legmesszebb Győrben voltunk.

Ott ettem talán a legfinomabb hurkákat.

52 év után, nekem már ez a hazám. Feleségem halála idején, magamnak is megvettem a sírt, ahova el leszek temetve.

Ide.

[link]

72. Napsugár8 (válaszként erre: 70. - Vigyefene)
dec. 17. 16:34

Szép vidék. Én csak osztálykirándulások alkalmával jártam arra: Eger, Miskolc, Miskolctapolca, Aggtelek... gyönyörű lehet ősszel az erdő.


Mondjuk nem 1-2 óra távolság, az biztos. Gondolom, az úton egy kicsit el is fáradtál. És ahogy mondják: mindenütt jó, de legjobb otthon! Ennyi év után, most melyik az otthonod? Ez vagy inkább a kinti?

71. Sirga (válaszként erre: 66. - Regin_a)
dec. 17. 16:32

Gyanítom, hogy Katás a vállalkozó, de ugye ezt nem tudhatjuk biztosan.

Szerény tapasztalatom szerint 1200 Ft-ból simán megvesz 1 - jobb helyeken akár 2 - kiló kenyeret. (Oké, ebből csak a méretesebb darabokat használja fel, gondolom.) Zsír nyilván nem kerül rá túl vastagon. Azt gondolom, durván jó haszonnal zár. (Amit nem számoltam bele, az az esetleges helypénz, ami viszont megintcsak húzós lehet.)


Szép városunkban a kürtőskalács ára lepett meg. (Amit Pesten 7-800 Ft-ért is árulnak.) Nálunk 4 helyen kapható: 1.000, 1.500, és 2.500 Ft-ért - utóbbi áron 2 helyen. A legszebb az egészben, hogy a legdrágább és a legolcsóbb hely 10-15 méterre van egymástól, a város legforgalmasabb pontján. :D

70. vigyefene (válaszként erre: 67. - Vigyefene)
dec. 17. 16:26
Hozzá teszem azt, h utoljára kb. 20-22 éve voltam ott.
69. vigyefene (válaszként erre: 68. - Napsugár8)
dec. 17. 16:22
Igen. Miskolc környékén.
68. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Vigyefene)
dec. 17. 16:20
Tudhatjuk, hogy az országnak melyik részén voltál?
67. vigyefene (válaszként erre: 66. - Regin_a)
dec. 17. 16:01
Egy hete jöttem vissza Magyarországról, és az egyik legfeltűnőbb dolog, az óriási számok voltak Forintban.
dec. 17. 15:43

Valaki számolja már ki, mennyi netto pénze marad, anyag+adózás után a vállalkozónak az 1200Ft-ból

Szerintem nem sok, nem sokat keres a kenyereket kenő lányka a pult másik felén

65. vigyefene (válaszként erre: 64. - Szasza4)
dec. 17. 15:33
Háááát, ha fiú csiga, akkor a bige az ami illik/passzol hozzá. Mi klasszikusok már nagyon jól tudjuk, h a világon az egyik legfontosabb dolog az, hogy bigékkel el legyünk látva.
64. Szasza4 (válaszként erre: 56. - Vigyefene)
dec. 17. 15:28

Vagy, a csiga "bigét?!" 😮🤣


(Mert az kiabálta, hogy csiga "bige" gyere ki! Kapsz... meg ezt, azt, és holnapra is marad? 😂

63. vigyefene (válaszként erre: 61. - De16c8f9e6)
dec. 17. 15:15
Azért nagyon kérlek h vigyázz arra, h mijére répsz rá, mert ugye a csiga társaság kihalása aggasztó lenne.
62. vigyefene (válaszként erre: 60. - Icuska538)
dec. 17. 15:13

Nem vagyok benne biztos, de azt suttogták a verebek, h még még mindig keresi.

Hát kéremszépen, egy nagyon kitartó csigáról van itt szó.

dec. 17. 15:11
Más is kijön neki ha véletlenül rálépek. :D Néha rálépek, mert mindent felzabál a kertünkből. :/
60. Icuska538 (válaszként erre: 56. - Vigyefene)
dec. 17. 15:06
És megtalálta?
dec. 17. 14:25
Hülye emberekmért veszik ennyiért meg! Boldog karácsonyt! 🌲
58. globus
dec. 17. 14:23
Annyit emlegetitek a zsíros kenyeret, vacsira az lesz, lila hagymával 🥪
57. globus (válaszként erre: 49. - Nikice)
dec. 17. 14:20

Siman megesszük másnap is, 20 mp melegítéssel a mikróban. Mondjuk mi ketten vagyunk, és párom elég jól eszik.

Nem is tudom, milyen az a balatoni lángos, amit annyira dicsérnek. Megnéztem neten, szerintem ugyanolyan, mint amit ismerünk.

56. vigyefene (válaszként erre: 47. - Szasza4)
dec. 17. 14:11
A csiga a bigát kereste.
55. Miss Angel (válaszként erre: 46. - Nikice)
dec. 17. 11:21

egyet tudok érteni veled

mikor meghallottam hogy itt nálunk 3 hétre mennyit kérnek tőlük,ledöbbentem-és ez még csak a helypénz!

De úgy veszem észre,van rá igény,mármint a vásárra.Úgy vásárolnak az emberek,mintha ugyanazt nem kapnák meg feleannyiért,itt most nem feltétlen a kajára gondolok.


Ha kimegyünk,mi is eszünk valamit,pl a kürtőskalács nagy kedvencünk,plusz 500 ft tavalyhoz képest....de nem veszek ott ékszert ,sapkát sálat,mit én tudom miket,csak azért,hogy elmondhassam, ott vettem.

Bár ez is magánügye mindenkinek,mindenki maga tudja mit enged meg magának.Csak sajnos ilyenkor hajlamosak az emberek túlköltekezni,de ezt úgyis tudjuk.

54. LBO
dec. 17. 10:49

Még kicsik voltak a gyerekek, mikor az egyik adventi vásárban virslit szerettek volna enni. Körülnéztünk, csak "roppanós" virsli volt. De nem szóltunk nekik, és eléjük tettük. Úgy ették, mint akik még életükben nem ettek virslit. A legfinomabb virsli volt. A férjem ki volt akadva, hogy bezzeg mikor otthon ugyan ezt a virslit eléjük teszem, nem eszik meg. 🤣

Na szóval, valahogy így működünk. Máshol mindig finomabb, mégha drágább is.

53. ,zumba
dec. 17. 10:44
Lángostészta a hűtőben és még két darabot is lehet reggelire sütni....fokhagymával, és egy finom tea mellé.
52. Miss Angel (válaszként erre: 51. - Miss Angel)
dec. 17. 10:41
Megteszem, bocsi
51. Miss Angel (válaszként erre: 33. - Gigi>)
dec. 17. 10:41

Értem.

Nem csak a zsíros kenyeret nem eszem, hanem egyéb zsíros ételeket sem,mivel a gyomrom sem bírja, én már csak ilyen "defektes" vagyok.

Akkor megettem volna a csupasz kenyeret,minden nélkül. BÁR azt ma is még teszem, ha kívánom 🙂

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook