Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kié a kutya? fórum

Kié a kutya? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
60. Mandula71 (válaszként erre: 56. - Katka88)
2010. nov. 22. 23:03
Persze,vannak esetek, legyengült szervezetnek nyilván nem kell egy oltás. De az eddigiekben erről nem volt szó, a ficam nem olyan, ami miatt oltásokat nem lehetne beadni. Arról nem beszélve, hogy egy-két hétig-hónapig nincs oltva, az oké, na de fél év alatt nem került oltható állapotba?
59. Mandula71 (válaszként erre: 58. - Zorkusz)
2010. nov. 22. 23:01

Na akkor egy kis idézet neked állatvédőtől:

Visszatérve egy pillanatra még a tenyésztőkre és a MEOE chippekre. Az utóbbi időben 2 olyan esetem is volt, amikor nagy, neves tenyésztők kutyáit találtuk meg és halvány sejtelmük se volt arról, h kinek adták el a kutyáikat, akik nem voltak regisztrálva ( ez sem biztos, h a gazda hibája, tudniillik sokan nem világosítják fel a vevőiket). Csak a szimatomnak és bulldogtermészetemnek köszönhetem, h a kutyákat visszajuttattam. Egyikük, az egyik fajtaklub elnöke. Szerintem no comment kategória.


És a spanyol kutya esete:

Bíró doki ismerve a chipmániámat felhívott reggel, hogy ők elakadtak a regisztrálatlan chip nyomozásában. Gondoltam megköröztetem a chipszám elejét, hátha állatvédős az eb, de előtte még futottam egy kört a neten, és megtaláltam a spanyolok útlevél nyilvántartásában.

Innen visszapasszoltam a Telepnek az ügyet, ők kérték meg a követséget, a követség azonnal intézkedett, így délben a kutyáért már ott volt a gazdi.


Ha érdekel a magyar állatvédelem, állatmentés, priviben szívesen megadom neked is az oldal elérhetőségét, hogy lásd, sajnos nagyon nem rózsás az itthoni helyzet.

58. Zorkusz (válaszként erre: 53. - Mandula71)
2010. nov. 22. 22:48

Igen itt,de nekem a tenyeszto intezte a papir munka reszet otthon es en rajta vagyok a kutyam torzskonyven,mint tulajdonos,eleve rairatott mielott kikuldte nekem.Es en ahogy itt megkaptam a kutyamat,azonnal elvittem allatorvoshoz,leellenorizni,hogy le van e regisztralva a chipje es,hogy egyaltalan itt mukodik e,es gond nelkul leolvasta a gep,az en adataimat dobta ki ra.Ez megint csak a gazdan mulik.Az keves ha van benne egy chip,minek ha nincs elerhetoseghez kotve?!Ugy ertelmet veszti a dolog.Ezt is minden mast esszel erdemes csinalni,az keves,hogy bele rakatom,le is kell ellenorizni,hogy mukodik e,ez meg szerintem a gazda felelosege.Es ha szeretem a kutyamat akkor ez a minimum,hogy ilyenekre odafigyelek.


Mi alapjan nyomoztak ki,hogy a kutyus spanyol volt?

57. Magdi8 (válaszként erre: 55. - Mandula71)
2010. nov. 22. 22:48
Volt, hogy jobb volt neki a lába, most néhány hete megint nagyon fáj neki. Gondolom, hogy valami fájdalomcsillapítót, vagy gyulladáscsökkentőt adhat neki. Itt a városban ő a legjobb állatorvos, nagyon komoly rendelővel, műtővel. Igaz, a legdrágább is, de nem sajnálom szegény kutyától. A másik állatorvos még csak nem is fogadott, mikor mondtam, hogy csak a lába fáj a kutyának. Azt mondta, hogy visszahív, hogy hány órára menjek, azóta sem hívott.
2010. nov. 22. 22:45
A mi állatorvosunk sem adja be adig az oltást, míg más dolgokat fontosabbnak lát! Elképzelhető, hogy a többi injekció, amit a kutya kapott, antibiotikum, vagy bármi más..és nem jó, ha mondjuk a szervezetbe kerülve nem telik el elég idő a veszettségi és a másik szuri beadása között!
55. Mandula71 (válaszként erre: 52. - Magdi8)
2010. nov. 22. 22:41

Az természetes, hogy a dokinál a ti neveteken szerepel a kutya. A ficamot nem értem, szerintem annak fél év alatt már helyre kellett volna jönni...A kullancs- és bolhairtás érthető, gondolom akkor a féreghajtás is megtörtént. Az injekciót nem értem, bár nem vagyok állatorvos... Viszont így leírás alapján semmi nem indokolta, hogy a kutya fél éve ne legyen beoltva:OOOOOOO

Nincs másik állatorvos a közeletekben??? Megröntgenezte a kutya lábát? Mire adta az injekciókat eddig??? Én a helyedben megnézetném másik dokival is a kutyát...

54. Katka88 (válaszként erre: 52. - Magdi8)
2010. nov. 22. 22:41
Az állatorvosnál akkor már ti vagytok gazdinak jelölve! Jobbulást a kutyusnak! Várjuk a feljeményeket! Remélem veletek maradhat! Neki is legyen jó az élete hátralévő része! :)
53. Mandula71 (válaszként erre: 50. - Zorkusz)
2010. nov. 22. 22:37

Na akkor mondom, mivel ezek szerint Amerikában élsz. Sajnos itthon nagyon sokan nem íratják át a törzskönyvet...Megint csak sajnos, sok tenyésztő nem vezeti, hogy kinek-mikor-hova adott el kutyát.

(Mielőtt bárki nekem esne, tudok olyan esetről is, amikor viszont a tenyésztő visszavette a kutyát, mert nem megfelelően tartották!)

A chip leolvasható, de ha nincs a rendszerben rögzítve a tulajdonos adata, akkor ott állok egy chipezett kutyával, meg a leolvasott chip számával a kezemben, de nem tudom visszajuttatni a gazdához...

Talán a múlt héten történt, hogy bekerült egy kutya az Illatos útra. Chipes volt, de nem Magyarországon chipezték. Az állatvédő lányok kinyomozták, hogy a kutyus spanyol, felvették a nagykövetséggel a kapcsolatot és sikeresen hazajuttatták a kutyát.

52. Magdi8 (válaszként erre: 48. - Mandula71)
2010. nov. 22. 22:36
A bal első lábára sántított, és sántít most is. Az állatorvos szerint kificamodott a "csuklója". Már a mi nevünkön szerepel nála. Rendszeresen kell vinni hozzá, szokott neki adni valami injekciót. Azt mondta, hogy ez elég hosszadalmas, mire rendbe jön. Ki lettek szedve belőle a kullancsok és bolhák ki lettek írtva. Azt mondta, hogyha teljesen rendbe jön, nagyon szívesen beoltja. Nem tudom, hogy eddig miért nem oltotta be. Majd csütörtökön kell megint vinni, akkor rákérdezek.
51. Zorkusz (válaszként erre: 47. - Magdi8)
2010. nov. 22. 22:32
Csak azert kerdeztem,hogy mennyi ideig koborolhatott egyedul,hogy igy lerongyolodott az egeszsegi allapota szegeny kutyanak,mire ti megtalaltatok.
50. Zorkusz (válaszként erre: 43. - Mandula71)
2010. nov. 22. 22:30
Igaz a tetovalas csak fajtatisztaknal van,de ha az mar elvezet a tenyesztohoz onnan meg az AKC-hez vagy ahova a kutya torzskonyvi szama be van regisztralva,onnan mar egyenes ut a gazda.Az en kutyam torzskonyven is ott a nevem es ha belovassak a szamat akkor hozzam vezet.Ez abban az esetben nem mukodik ha vki tovabb adja a torzskonyves kutyajat es nem tortenik nevvaltoztatas a torzskonyvben,de mar akkor is egy nyom.Az en kutyam fuleben olvashato a tetovalas.A chipet en leellenoriztettemaz allatorvosommal,hogy mukodik e pedig nekem M.O-rol van kutyam es meg itt Amerikaban is olvashato a chipje.A biletaval meg adjuk mar meg az eselyt hogy ha johiszemu a megtalalo akkor felhiv.Jo esetleg elveszitheti a kutya(bar ketlem) a nyakabol,inkabb lelopjak,na akkor meg mar nem az itt emlitett"kerestuk az lejen a gazdajat de nem talaltuk igy megtartottuk" este all fent.Az mar lopasnak szamit!Es azert en megadom a kutyamnak az eselyt arra,hogy ha barmi van akkor legalabb legyen nyom amin elindulhatnak hozzam.Mert ha se egy bileta,se egy chip,ami kb 2-3 ezer forint,akkor ne is varjak csodat,hogy valaki visszahozza,ugy meg kevesebb ra az esely.
49. Panni58 (válaszként erre: 42. - Magdi8)
2010. nov. 22. 22:26

Akkor nem útközben került ilyen állapotba szegény, ahogy elmesélted...

Így jobb lenne, ha nálatok maradhatna.

48. Mandula71 (válaszként erre: 42. - Magdi8)
2010. nov. 22. 22:25

Ti hogyan, milyen módon kerestétek a kutya gazdáját? Mit mond a gazdi? Ő hogyan kereste?

Azt írtad, hogy fél éve került hozzátok a kutya. Azóta nem lehetett beoltani??? Milyen kezelést kapott, ami ezt gátolta? Milyen sérülései voltak, amikor megtaláltátok? Az orvos szerint régebbi vagy frissen szerzett? Mert azért ez sem mindegy...

47. Magdi8 (válaszként erre: 44. - Zorkusz)
2010. nov. 22. 22:25
Mi május 27-én találtuk és hoztuk haza, illetve már napok óta látták kóborolni az utcán. A gazdája szerint májusban tűnt el.
2010. nov. 22. 22:23

Velünk 2hónapig élt az előző lakó kutyája, szeretett minket, elláttuk, sokat játszottunk, sétáltattuk...

De, ha megjelent a gazdi, hogy elvigye biciklizni, vagy sétálni, nem kellett neki senki, csak ő. :)

Így van valóban, ha jól bánt vele a gazdája, a kutya ragaszkodik hozzá, ez egyetlen találkozásból is látható.

45. Magdi8 (válaszként erre: 37. - Zorkusz)
2010. nov. 22. 22:22
Mi a nyakörvébe írtuk bele a címünket.
44. Zorkusz (válaszként erre: 42. - Magdi8)
2010. nov. 22. 22:22
Ebbol az kovetkezik,hogy elveszes es a megtalals ideje kozt nem sok telhetett el.Jol ertem?
43. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Zorkusz)
2010. nov. 22. 22:22

Félre ne érts, nem téged akarlak bántani, csak nálad van felsorolva, hogy mi minden azonosító van a kutyán, ezért írom ide.

A tetoválás ugyebár csak fajtatiszta kutyánál lehetséges és sokszor olvashatatlan, illetve ha olvasható sem biztos, hogy kiderül a tulajdonos. Az állatvédők sokszor eljutnak a tenyésztőig, de a tenyésztőnek fogalma sincs, hogy kinek adta el a kutyát...

A bilétát nyakörvvel együtt nem egyszer lelopják-vagy elveszíti a kutya.

A chip lehetne az egyetlen biztos pont, de sokan nem tudják, hogy édeskevés a chip a kutyában, ha azt nem regisztrálja az állatorvos. Ha a gazdi kéri a regisztrációt, illő leellenőrizni, hogy az állatorvos megcsinálta-e... Van olyan kutya, amit állatvédő szervezet chipeztetett fél éve, a kutyát a mai napig sem sikerült regisztrálni, többszöri kérés ellenére sem...

42. Magdi8 (válaszként erre: 38. - Panni58)
2010. nov. 22. 22:20
Valószínűleg a gazdájától szökött el, mert a dátum stimmel amikor elveszett és mikor mi megtaláltuk.
2010. nov. 22. 22:19
a szomszédé.
40. t.Ili (válaszként erre: 35. - Magdi8)
2010. nov. 22. 22:18

Majd a kutya választ!

Engedjétek meg neki.Természetesen a költségeket állniuk kell,ha velük megy.

2010. nov. 22. 22:18
Igaza van Zorkusznak! Ha a gazdninak kellett volna a kutya, kereste volna! Úgy tartotta volna, mint egy társat, nem mint egy jelzőkészüléket megkötve!
2010. nov. 22. 22:15

A mi környékünkön is lopkodták egy időben a kutyákat,amikor a miénk kicsi volt figyelmeztettek minket...

Lehet, hogy volt egy köztes "gazdája" is, mielőtt megtaláltátok, akár szökött, akár lopták, lehet, hogy ő bánt vele így, míg rá nem unt.

Nem biztos, hogy egy kutya mindig azért szökik meg, mert rosszul bánnak vele, lehet, hogy csak unalomból, kíváncsiságból, vagy mert hajtja a vére.

2010. nov. 22. 22:15

Az en kutyamban van chip,tetovalas,es a nyakaban egy medal amin rajta van a tefonszamunk.Ha az en kutyam ne adj Isten elveszne es aki megtalalta nem adna vissza,ugy erzem jogosan reklamalnek,mert en mindent elkovettem azert,hogy a kutyamat visszajuttasak hozzam.A tobbi lehetosegrol nem is beszelve,hogy keresnem egen foldon!Neten,plakatokon,orvosi rendelokben,kepes hirdetesben,az osszes kozossegi oldalon...

Tehat az eredeti gazdi hozzaallasatol is fugghet ez a visszadjuk-ne adjuk kerdes,de en ebben az esetben nem azt latom,hogy egy felelosseg teljes,gondos gazditol elkoborolt az ebecskeje.En tuti leulnek veluk beszelgetni eloben ha van ra lehetoseg csak ugy biztos nem adnam vissza,es ezt nekik is meg kell erteniuk.Ti szivvel lelekkel gondozzatok ezt a kutyust amiota megtalaltatok,akkor alljatok ki mellette!

36. Katka88 (válaszként erre: 34. - Dolores007)
2010. nov. 22. 22:14
Hidd el, láttam olyan kutyát,aki félt a gazdájától, mert az verte...nem ment felé szeretettel! félelmen kívül más nem volt a szemében. Kérlelt, hogy vigyem magammal...:(
35. Magdi8
2010. nov. 22. 22:10
Nem tudom mit gondoljak a dologról. A lányom iskolatársa mondja, hogy övé a kutya. Konkrétan nem kérte még vissza, csak látni szeretné. Mondta a lányomnak, hogy holnap megkeresi a suliba és beszélnek.
34. Dolores007 (válaszként erre: 31. - Katka88)
2010. nov. 22. 22:07

Sajnos egy kutya akkor is szereti a gazdáját és ragaszkodik, ha az veri. Szorulhatott volna beléjük egy kis igazságérzet.

De nem... Csak az a hatalmas nagy gazdiimádat bármi áron.

Ezt imádom benne, meg utálom is. :(

33. Zorkusz (válaszként erre: 30. - Dolores007)
2010. nov. 22. 22:06

Fontos neki az a kutya?A madzag a nyakaban nem arrol tanuskodott.

Lehet epp az ellenkezojere hajaz,lehet hogy pont,hogy penzt akar kerni azert,hogy a mostani gazdiek megtarthassak.Ugy adja elo,hogy jajj az en draga kutyam vegre megvan,bla bla,de ha fizetnek erte megtarthatjak...varjuk ki mi lesz ennek a vege!

32. Magdi8 (válaszként erre: 23. - T.Ili)
2010. nov. 22. 22:03
Nem mi kerestük, hanem egyik közösségi oldalon ismert rá a kutyára.
31. Katka88 (válaszként erre: 26. - Magdi8)
2010. nov. 22. 22:02

Szegényke...gyanítom, ha az előző illető, akit nem neveznék gazdának - foglalkozott volna a kutyával, akkor nem kéne kezelni!

Nem kérdés ki a kutya gazdája! az egy dolog, hogy kinél van. A kutya ahhoz ragaszkodik, arra tekint gazdaként, aki törődik vele, és érzi a szeretetét!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook