Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mit tud a törlesztő részletek fizetésének halasztásáról? fórum

Ki mit tud a törlesztő részletek fizetésének halasztásáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. Pampalini (válaszként erre: 35. - Channa*)
2020. márc. 20. 14:05
Ez természetes. Amit ki kell fizetni, azt kifizetem. A halasztás az plusz költséggel jár. Nem a tőke. A 9 hónap alatt nem kevés kamatot, költséget fognak pluszban felszámolni. Feltétlen meg fogom tudni forintban mennyi ez az összeg. Mert a futamidőt kitolják. ok. De fel fogják emelni a havi törlesztőt, hogy ezt a plusz összeget is kifizesse az ember. Magyarul. nem csak 9 hónappal később jár le, de még többet is fizetünk.
35. Channa* (válaszként erre: 32. - Pampalini)
2020. márc. 20. 13:47
Itt nem arról van szó, hogy a bank jótékonysági intézmény e, hanem a jogszabályi előírásokról...
34. Channa* (válaszként erre: 31. - Pampalini)
2020. márc. 20. 13:46
Nem, mert ebben benne van a tőketörlesztés összege is.
2020. márc. 20. 13:44
Kezd tisztulni a kép, de mindenképpen alaposan utána kell számolni, mert a végén tuti nem mi járunk jól, hanem a bank. Lehet most van egy kis fellélegzés, de utána jöhet a fekete leves. S arra is fel kell készülni.
32. Pampalini (válaszként erre: 23. - Vivo44)
2020. márc. 20. 13:39
Igen pontosan erről van szó. A bank sosem arról volt híres hogy jótékonysági intézményt játszik. Ha elenged valamit, az később nagyos sokba tud fájni.
31. Pampalini (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2020. márc. 20. 13:36
Nem arról van szó mi marad a zsebemben. Akinek 95000 Törlesztése, annak 500000 ft-al többet kell majd fizetni a kölcsönre.
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Vivo44)
2020. márc. 20. 13:19

Majd írom a részleteket.

Én úgy tudom, hogy a futamidőt meg kell hosszabbítani a felfüggesztett idővel, azaz 9 hónappal, de a 9 hónap alatti kamat elszámolásra kerül, amit elosztanak a futamidőre.

29. Channa* (válaszként erre: 17. - Pampalini)
2020. márc. 20. 13:16

Ha megtudom a részleteket, akkor megírom.


Jelenleg egyeztetünk a pontos részletekről.

28. Guruljka (válaszként erre: 26. - Globus)
2020. márc. 20. 13:04

Én úgy értelmezem, hogy a havi díj a hiteldíjakkal nő, de egyébként maga a hitel ideje hosszabbodik meg a moratórium idejével, azaz a dec. cégéig hátralévő idővel.

A K&H bank ezt írja.


" - a fizetési moratórium alatt tőke, kamat, díjfizetési kötelezettsége nincs az ügyfélnek, ezek megfizetése elhalasztásra kerül a moratórium utáni időszakra

(...)

- a fizetési moratórium alatt meg nem fizetett tőke, kamat, díjtételeket a moratóriumot követően kell megfizetni, a moratórium alatt keletkező hiteldíjakkal egyetemben, melynek hatására a moratóriumot követő időszak havi törlesztőrészletei emelkedhetnek a moratórium előtti törlesztőrészlethez képest

- a fizetési moratórium időszaka: 2020. március 19-től 2020. december 31-ig tart

- a fizetési moratórium lejárata után a hitel eredeti futamideje a moratórium időszakával automatikusan meghosszabbodik."

27. vivo44 (válaszként erre: 26. - Globus)
2020. márc. 20. 12:17

Nagyon jól mondod!

A ki nem fizetett 9 hónapot elosztják a fennmaradó törlesztési idővel és annyival nő a havi hiteltörlesztési összeg.

Amint írtam is 2021-től egy vaskosabb hiteltörlesztés tönkre is tehet egy házikasszát. Persze szerintem mindenki tudja, hogy most mit bír és akkor mennyit fog bírni, ameddig a takaró ér.....

26. globus (válaszként erre: 23. - Vivo44)
2020. márc. 20. 11:22

Mi bankunk ezt írja konkrétan:

"A fizetési moratórium alatt meg nem fizetett tőke, kamat, díjtételeket a moratóriumot követően kell megfizetni, a moratórium alatt keletkező hiteldíjakkal egyetemben, melynek hatására a moratóriumot követő időszak havi törlesztőrészletei emelkedhetnek a moratórium előtti törlesztőrészlethez képest."


Ha jól értelmezem, nem hosszabbodik a futamidő, hanem a halasztott összegek elosztásra kerülnek a következő részletekben, így növelik azt.

25. vivo44 (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2020. márc. 20. 10:52

Nem, nem kell kérni.

A nem halasztást kell kérni.

Nekem ezeddig semmi nem érkezett, a hitelt 12.-én levonták, de a bankom mint ha nem is lenne jó pár napja....

A netbankba be sem tudok lépni, de én jelezni fogom a Nem halasztást, mert 2020 járvány, akkor a 2021 ne legyen számunkra anyagi csőd.

De ugyanakkor megértem azokat is akik....

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Vivo44)
2020. márc. 20. 10:48

Most futottam át a közleményt. Ezt a halasztást nem kell kérni, automatikus.

Persze, fizesse, aki csak tudja, bírja, de nem kell kétségbeesni, ha csúszás történik.

Szerintem mindegyik bank közölte már az ügyfeleivel, én megkaptam mailben és a netbank nyitó oldalán is.

23. vivo44
2020. márc. 20. 10:31

Átrágtam a törlesztőrészlet felfüggesztését minden szempontból és nagyon nem éri meg halasztani/felfüggeszteni.

IGEN! Tudom, hogy aki most elveszíti a munkáját annak ez nem is lehet kérdéses, mert a semmiből nem lehet fizetni! Világos.

Annak aki viszont megteheti, mert van más bevétele, vagy ottthoni végezhető munkája, annak nem javasolom, mert mindegy hogyan csűrjük csavarjuk és mindegy minek nevezzük (kamat, vagy tőke) a teljes hitelösszeg nőni fog és vele együtt a törlesztőrészlet is amikor újra indul a törlesztés. Hiszen valamiből, valahogyan a bankoknak be kell hozni a kiesett "nyereséget" s már most több bank is nyilvánosságra hozta, hogy be is fogja szedni 2021-től.

Aki teheti ha lesz szabályozás ne kérjen halasztást én azt mondom, aki pedig sajnos kedvezőtlen helyzetbe került, az most kiszolgáltatottá is a környezetének, majd a bankoknak is:-(((

22. vidéki3 (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
2020. márc. 20. 10:29
A futamidő nálunk életkor miatt kérdéses :-( Igyekszünk eltenni/rejteni az esedékes törlesztést.
21. globus (válaszként erre: 17. - Pampalini)
2020. márc. 20. 10:27
Hát abban igazad van, hogy a halasztás torlódást okoz később...
20. globus
2020. márc. 20. 10:23
K&H közleménye szerint alapértelmezésű a halasztás dec. 31-ig. Aki mégis fizetni akarná, annak kell kérvényeznie.
19. levarosbukta (válaszként erre: 17. - Pampalini)
2020. márc. 20. 10:01
Nem tudom hogy számolsz, de nagyon rosszul. Akinek félmilla kerül felszámolásra annak 55 eFt, a havi törlesztője, ha neked 35. akkor a végére 315. eFt forint marad a zsebedben. Elvégre 9 hónapnyi törlesztőt nem kell fizetni.
18. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. márc. 20. 09:59

Nem fog emelkedni a törlesztőrészlet, erre már meg van a rendelet mert a futamidő hosszabbodik meg. Bár a kamat az emelkedhet azt nem mondom hogy nem.


Véleményem szerint meg mindenki éljen a lehetőséggel és azt a pénzt amit be kellene fizetnie tegye el mintha nem is lenne. Nagyon jól fog jönni ha van tartalékban legalább félmilla mindenkinek.

17. Pampalini (válaszként erre: 15. - Channa*)
2020. márc. 20. 09:45
Akinek fél milla kerül felszámolásra, Neki 95000 a havi törlesztése. Ha nekem 35. Akkor az is legalább 200000. Muszáj lehet kitartani decemberig, vagy ha megindul az élet esetleg korábban. Lehet majd kérni hogy mittudom én Augusztustól induljon a hiteltörlesztés? El tűnök dolgom van.
16. Pampalini (válaszként erre: 14. - Vidéki3)
2020. márc. 20. 09:41
Sajnos én sem tudok többet. Az Otp-vel nem állok kapcsolatban.
15. Channa* (válaszként erre: 13. - Pampalini)
2020. márc. 20. 09:23

Jaj, ne csináljátok már!

Nem dobnak rá pluszban semmit!

Hanem a kamatok, amik a felfüggesztés idejére fel lesznek számolva, az bekerül az új törlesztőbe, majd januárba.

A rendelet nem szól a kamatok elengedéséről!

Nem a bankok viccelnek meg, hanem az MNB rendelet!


9 hónapos törlesztés felfüggesztés. Ha 20 ezer a kamat havonta, akkor 180 ezret fognak felosztani a meghosszabbított futamidő alatt...

2020. márc. 20. 09:01

OTP közleménye:

"Az OTP Bank 2020. december 31-ig a Kormány 47/2020. (III. 18.) sz. rendeletében mmeghatározott szerződések esetében fizetési haladékot biztosít a hiteltörlesztésre mind a lakossági, mind a vállalati ügyfelek számára. Az érintett ügyfeleinknek nincs teendője.


Ha Ön ilyen szerződéssel rendelkezik és továbbra is szeretné törleszteni hitelét, erre lehetősége van. Erről később honlapunkon adunk tájékoztatást.


A bankfiókban és telefonon keresztül, kérjük egyelőre ne érdeklődjön, mert ott ebben az ügyben nem tudnak Önnek segíteni ügyintézőink."


Nem tudom a többi bank oldalán van- e tájékoztató.

13. Pampalini (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2020. márc. 20. 08:46
Igen én is erről hallottam. van akinek akár fél milliót is rádobnak. Annyiért inkább fizetem.
12. Pampalini (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. márc. 20. 08:45

A legrosszabbra készülök, de nem minden áron.

A bankok már csúnyán megvicceltek egyszer. Most nincs kedvem kimenni külföldre egy évre hogy helyrehozzam.

Lehet át tudjuk vészelni úgy is ha nem kérjük. Itt a lehet szón van a hangsúly. Ha halasztjuk az plusz pénzkidobás. Akár tolódik a hitel, akár emelkedik a törlesztés. Persze megint be kellene menni a bankba tisztázni. Most pont nem ezt kellene.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pampalini)
2020. márc. 20. 08:43
Nem tudok róla, hála az égnek 2 éve túl vagyok rajta, viszont tegnap a kolleganőm írta idézem a lényeget."utána néztem és nem éri meg nem fizetni, mert a 9 hónap kamatát és díjait ráterheli a bank a hitelre"
10. Pampalini (válaszként erre: 7. - Ikres_anyu)
2020. márc. 20. 08:41
Ez már kiváltott hitel. Deviza lett megszüntetve évekkel ezelőtt.
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Ikres_anyu)
2020. márc. 20. 08:10
Lehet, hogy most nehézkes az intézése!
8. Channa* (válaszként erre: 4. - Pampalini)
2020. márc. 20. 08:09

Akkor mi a több?


Konkrétan megírod, hogy mi az ami aggaszt?


Az elhalasztott hónapok kamatait nem egyszerre kell majd megfizetni, hanem ennyivel emelkedni fog a törlesztés.

2020. márc. 20. 08:09

Úgy tudom az automatikus a szünetelés, ha fizetni akarja vki, azt kell kérvényezni.

Pampalini hitelkiváltáson nem gondolkoztatok? Mi mostanság váltjuk ki, egy nem túl kedvező hitelünket.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook