Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki mennyit iszik egy nap? (nem alkoholra gondolok) fórum

Ki mennyit iszik egy nap? (nem alkoholra gondolok) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. Arianne113 (válaszként erre: 28. - Cullinan)
2011. nov. 22. 09:49

Forrón fogyasztom, nem minden nap általában evéshez vacsorához, pirított kenyérrel, és cukrot teszek bele.

Mivel nem fogyasztom minden nap, ezért nem ártalmas a cukor, viszont az édesítőszerektől felfordul a gyomrom :S

30. Arianne113 (válaszként erre: 29. - Ebe747bfaf)
2011. nov. 22. 09:48
úúúristen a csalánteát én képtelen voltam meginni, egy korty után odaadtam az egész dobozzal anyukámnak.. :SSS
2011. nov. 22. 09:48

Én reggel 1,5 l vízzel kezdek,mert már nem kávézom!Napközben 4 vagy 5 fél liter zöld illetve csalán teát iszom.Du.amikor hazaérek fél üveg víz elfogy ,de lehet 1 is.

Nagyon sokat iszom és kívánom is .

28. cullinan (válaszként erre: 26. - Arianne113)
2011. nov. 22. 09:47

És hogyan fogyasztod?

Mit teszel bele?

27. cullinan (válaszként erre: 24. - Punka)
2011. nov. 22. 09:47
azt nem szeretném használni, az édesitőszerek baromi károsak, ha teáznék rendszeresen naponta, nagyon sokat elfogyasztanék belőle, és az nem jó!
26. Arianne113 (válaszként erre: 22. - Cullinan)
2011. nov. 22. 09:45

én a gyümölcsteákat szeretem. Pickwick, Lipton.

Drága tudom, de sokáig elég egy egy doboz.

25. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Cullinan)
2011. nov. 22. 09:44

Egy bölcs tanárom szerint az ásványvíz méreg a gyomornak. Valahol igaz, a túl sok szénsav belül szétmarja, tönkreteszi a gyomrot.

Ezért iszok csapvizet.

Egyébként én is sokszor este kívánok nagyon inni, és akkor reggelre meg már majdnem becsurgatok.. :D

Nemtudom miért van, lehet hogy többet kellene inni napközben, kipróbálom majd.

Viszont sok vita van erről..

ugyanis egyesek szerint napi 2 liter kötelező lenne, mások szerint pedig nem. Annyit igyon mindenki, amennyit kíván, mert a szervezete is ennyit kíván.

Nemtudom mi az igaz, én iszogatok ahogy kívánom, de két litert vagy annál többet csak nyáron szoktam inni.

24. punka (válaszként erre: 22. - Cullinan)
2011. nov. 22. 09:44
Édesítôszer?
23. punka (válaszként erre: 17. - Kutyaimádólány)
2011. nov. 22. 09:43
Én kávézom is, a tea már nem hat rám. Ez persze inkább negatív, de ez van :) De azért gyakoribb, hogy vizet iszok este.
2011. nov. 22. 09:43

most is itt kavargatom a teámat, de mivel agyon nem akarom cukrozni, sosem izlik, mint egy forró viz:(((

Teázást is régóta tervezem, szerintetek milyet érdemes és jó inni, ami finom is?:)

21. cullinan (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2011. nov. 22. 09:42
de ügyes vagy!!!irigyelek!:)
20. cullinan (válaszként erre: 16. - Erikafot)
2011. nov. 22. 09:41

huu, veszek egy okos telefont:)

ez jó ötlet:)

de kicsit drága:(

2011. nov. 22. 09:41

a napi 3 liter víz minden nap megvan

persze becsusszan néha egy kis gyümölcslé vagy szörp vagy cola is

18. cullinan (válaszként erre: 14. - Punka)
2011. nov. 22. 09:40

Igen, én is megkaptam ezt az instrukciót:)

csak nem gyakorlom, sajnos:(

17. Kutyaimádólány (válaszként erre: 15. - Punka)
2011. nov. 22. 09:40
Én este már nem merek teázni. A délelőtti egy bögre zöld teától is egész nap éber vagyok. Anélkül pedig kóválygok, mint egy alvajáró.
16. erikafot (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2011. nov. 22. 09:40
Sajnos nekem is ez volt a problémám. Létezik egy program okos telefonokra, ahol be lehet állítani, hogy hány pohár folyadékot akarsz inni, amikor itt az ideje hangjelzéssel figyelmeztet. Azóta nincs gondom.
15. punka (válaszként erre: 13. - Kutyaimádólány)
2011. nov. 22. 09:38
Gyümölcsös Milfordot, eddig még mindig sikerült tôle elaludni.
14. punka
2011. nov. 22. 09:38

Egyszer ezt kaptam email-ben:


Víz fogyasztása korrekt idő szerint maximalizálja az emberi test működését


- 2 pohár víz rögtön felébredés után segíti a belső szervek működését


- 1 pohár víz étkezés előtt 30 perccel elősegíti az emésztést


- 1 pohár víz fürdés előtt lecsökkenti a vérnyomást


- 1 pohár víz lefekvés előtt megelőzi az agyvérzést és az alvás közben gyakran előforduló szívrohamot

13. Kutyaimádólány (válaszként erre: 9. - Punka)
2011. nov. 22. 09:37
Este milyen teát iszol?
12. cullinan (válaszként erre: 8. - Arianne113)
2011. nov. 22. 09:37

Az biztos, hogy a viz a legjobb, és azt mondják, nem szükséges az ásványviz!

Éjszak én is odakészitek egy bögre vizet, és többszor fel is ébredek, hogy szomjas vagyok, akkor iszom egy kortyot.

Lehet hogy ha nappal többet innék, éjszaka nem lennék szomjas?

2011. nov. 22. 09:35

Hát ugy látom, ez elég gyakori probléma sok embernél.

Tudom, hogy nem kellene görcsösen felfogni, de tudom, hogy mennyire fontos lenne, nagyon nagyon fontos és föleg a viz, pláne ahogy idősödik az ember, egyre jobban, csak szokássá kellene hogy váljon.

régen a nagyszüleink sem nagyon ittak, akkor még ez nem volt téma, és már ötven évesen tiszta ránc volt az arcuk

10. punka
2011. nov. 22. 09:34
szürt=szûrt, csak rosszat nyomtam :)
2011. nov. 22. 09:33

Nekem a garázsban vannak a 8-as csomag ásványvizek. Minden reggel viszek magammal egyet a munkahelyemre, amit estig megiszok. Plusz reggel-este tea, otthon szürt víz, esetleg kóla stb.

De a vizet szeretem a legjobban.

Ha nem iszok, szédelgek, fáj a fejem :S

2011. nov. 22. 09:26

Egyébként lányok rá lehet ám szoktatni a szervezetet a sima csapvízre is.

Én mindíg tartok magam mellett éjszaka is egy literes üvegben vizet.

Éjszaka reggel is iszogatom, napközben is, és aztán egyszercsak elfogyogat. Ritkán iszom mást, nem is nagyon kívánom már, és jót is tesz nekem a vízivás:)

7. cullinan (válaszként erre: 3. - Barackmag)
2011. nov. 22. 09:25

Hát én is igy vagyok, már többször oda készitettem mellém a palackot, de még egy hét mulva is ott volt, örület, pedig tudom, mennyire fontos!

És azt is tudom, hogy állitólag hozzá lehetne szokni, mert mikor a méregtelenitő kurát csináltam, és csak ittam, mindig szomjas is voltam, tehát minél többet iszunk annál többet kivánunk, csak elkezdeni nehéz!!:(((

tehát elméletben annyira tudom, mit kellene tenni, de a gyakorlatban!!...ááá

2011. nov. 22. 09:25

Én is nagyon keveset iszom,bár nyáron többet.

Szerintem az egész napi folyadék bevitelem leves,kávé,tea,összesen 1-1,5 liter körül van,nyáron,ha nagyon meleg van,akkor talán 2 liter!

2011. nov. 22. 09:23
Én reggel rögtön egy pohár vízzel kezdek, aztán délelőtt megiszom egy bögre zöld teát, aztán van, hogy egész nap eszembe sem jut inni (főleg télen, nyáron nem így van). Aztán estére mindig olyan szomjas vagyok, hogy megiszom apránként legalább egy liter vizet. Éjszaka pedig nem győzök pisilni járni. Tök hülye vagyok.
2011. nov. 22. 09:23
Én is nagyon keveset iszom - nem csinálok belőle sportot. Amennyit kívánok, annyit iszom. Reggel egy bögre tejet, délben az ebédhez egy pohár szörpöt, este egy nagy bögre tea. Közben meg amikor eszembejut - de általában nem nagyon. Viszont ha ritkán megszomjazom, iszok egyszerre 2 pohár vizet is. Ezt a "kellene" dolgot nem szeretem, kényszerből nem fogok inni. Egyszer próbáltam figyelni rá, ne tudd meg milyen rossz volt! Azóta nem erőltetem.
2011. nov. 22. 09:21
Sokunknak jelent problémát a megfelelő folyadék bevitel, én is küzdök ezzel. Éppen ma reggel határoztam el, hogy egy fél literes üvegbe töltök friss vizet és magammal hurcolom mindenhová egész nap. Hátha úgy nem felejtem el, ha mindig előttem lesz. A minap is este fél 10 körül jöttem rá, hogy aznap még nem ittam. Gondoltam, a kis üvegben mindig friss lenne a víz, hideg, így talán majd rá fogok szokni az ivásra. Egy pohárban most is itt van, de nem kívánom... :(
2. 44b8637c85 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2011. nov. 22. 09:20
Szia. Nekem ugyanez a gondom. Limonádét szoktam inni, mikor a vízhez már egyáltalán nincs kedvem. A mennyiség: óránként megiszok 10 korty vizet... az üveg mindig kéznél van, és amikor nem kell, vagyis nem kívánom akkor is megiszom... egy idő után szokássá válik... elvileg :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook