Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


47. Rena85 (válaszként erre: 46. - 945f992d5f)
2008. aug. 15. 10:56

Szia!Szerintem a nem a gyógyszerek erősítették fel az endód.Biztos,hogy az endód erősödött fel?Nem lehet,hogy túl nagy mennyiségben kapod a bogyókat és azért vannak fájdalmaid?Bár én ebben nem nagyon vagyok jártas csak találgatni tudok én is.


Remélem összejön a baba!

46. 945f992d5f (válaszként erre: 45. - Bb630e4e9d)
2008. aug. 15. 09:47

Sziasztok!

Nekem is endom van. A dokim műtétet javasol. Mi sajnos egy pár éve babát szerettünk volna, de nem jött össze és a múlt hónapban kaptam stimuláló gyógyszereket. Eddig nem volt ilyen tüneteim, de most már el sem akar múlni a fájdalom. Szerintetek a gyógyszerek ez felerősítette az endomat? Ha bármilyen tanácsot tudnátok nekem mondani nagyon megköszönném! Főleg így hogy babát szeretnék és egy kicsit kétség közt vagyok hogy mi is lenne a legjobb

2008. aug. 14. 20:24
Pont 2,5 éve műtöttek. 4 napot késett, azt hittem terhes vagyok. Aztán olyan erős görcseim voltak már 3. napja, hogy a férjem bevitt a kórházba. Ott meg a "kedves" orvos meg sem akart vizsgálni, merthogy ép mensim van. Sírva könyörögtem, hogy legalább UH-n nézzen meg, mert lehet, hogy méhen kívüli terhességem van. Aztán haza sem mehettem, azt mondta, hogy még a héten megműtenek. Befeküdtem az ágyikómba, már jött is a beteghordozó. Ekkor még mindig azt hitték, hogy méhen kívüli terhességem van. Csak amikor kilyukasztott akkor látta hogy mi az. Hát ennyit az orvos tudományról, meg az orvosokról.
44. Rena85 (válaszként erre: 42. - Bb630e4e9d)
2008. aug. 13. 22:53
Leoness!Jó olvasni,hogy sikerülhet endóval is teherbe esni.Ilyenkor úgy érzem,hogy van remény számomra is,hogy végre teherbe essek!Nekem 3 hónapra állították le a ciklusom az utolsó szurit a hét elején kaptam meg.Remélem most ősszel teherbe esek!Sajnálom,hogy neked kiújult!
2008. aug. 13. 18:32
Csak a konyhában voltam. Régen gyógyteát ittam levendula, orbáncfű és citromfű keveréket. 1-1 teáskanállal kevertem 1,5 liter forró vízhez. Meg kakukkfű habfürdőt lehetett kapni, mostanában nem láttam ilyet. Terhesség alatt szigorúan TILOS! Most megint elkezdem ezt a kúrát, majd beszámolok mi a hatása (kb. 3 hónap) Ja..az orvosom szerint nincs rá gyógymód! A terhesség, a műtét, a hormonkezelés ideig-óráig hatásos.
2008. aug. 13. 18:17
Csak egy pár hozzászólást olvastam. Nekem is van csokicisztám. Nagyon nehezen, de sikerült kétszer is teherbe esnem. Nekem a gyomromban is volt, a terhesség kb. 3. hónapjától egyre kevésbé éreztem a csomót. 17 hónapja szültem, két hete tapasztaltam, hogy megint kiújult. Menstruációkor érezni lehet a csomót. A fejemben is volt, ezt úgy vettem észre, hogy minden menstruációkor fejgörcsöm volt és másnap vörös volt a szemem és alig láttam. Hál'isten most ott nincs. (mindjárt jövök!:))
41. Candy81 (válaszként erre: 40. - Rena85)
2008. aug. 6. 14:17
Köszönöm a segítséget! :)
40. Rena85 (válaszként erre: 39. - Rena85)
2008. júl. 29. 14:32
Bocsi nem jól írtam,mert ő egy alternatív módszerről írt ami nem biztos,hogy a táplálkozás megváltoztatása.
39. Rena85 (válaszként erre: 38. - Candy81)
2008. júl. 29. 14:30
Candy!Talentum tud egy étkezési módszert amit sajnos még nem ismerek,ezzel gyógyszeres kezelés nélkül lehet kigyógyulni az endóbol.Nem tudom mikor jár erre legközelebb esetleg írj neki privit.
2008. júl. 28. 15:59

Sziasztok!


Sajnos nálam is Endometriozis-t diagnosztizáltak, túl vagyok egy Laparoszkópos petepészek-ciszta műtéten és eközben kiderült, hogy mindkét petevezetékem el van záródva, tehát sajnos csak Lombik jöhet szóba. A problémám viszont az, hogy nem szeretnék még egyenlőre gyereket. (Nemrég volt egy mellnagyobbító műtétem is, tehát gyereket nem is célszerű még most vállalnom.) Tudtok valami tippet adni, hogy mit csináljak most? 6hónapos Injekció-kúrát javasolt az orvosom, aztán már küldene is a Kaáli Intézetbe, mert szerinte minél hamarabb babát kell vállalnom, ha egyáltalán akarok-e valaha gyereket. De a párommal mi még nem érezzük úgy, hogy nekünk most gyerek kellene, méghozzá azonnal. Tudnátok tanácsot adni, hogy lehetne ebből kigyógyulni úgy, hogy még ne kelljen vagy 1-2 évig szülnöm?

Előre is köszönöm, ha segítetek!

További szép napot Nektek!

37. szeszter32 (válaszként erre: 33. - Talentum)
2008. júl. 22. 18:56

Szia Talentum!


Most csatlakozom a forumhoz és szeretném kérni,hogy ha lehet,oszd meg velünk, mi az az alternatív módszer amivel műtét nélkül is szépen rendbejön ez a betegség? Nagyon érdekelne,mert engem is most akarnak műteni,de én szeretném elkerülni.Sajnos ahány orvos,annyi vélemény,de főként a műtét mellett voksolnak.Most akupunktúrás kezelést keresek,ahol sikeresen gyógyítják az endot.Ha tudsz ilyen helyet, légyszi segíts!Nagyon köszönöm előre is az infot.

36. Rena85 (válaszként erre: 35. - Talentum)
2008. júl. 21. 16:38

Szia Talentum!


Lucrin PDS depot 375 mg-ot kapok,nem tudom hogy ez e a gnrh,már csak 1 van hátra amit augusztus elején kapok meg.Még nem szőrösödök remélem nem is fogok!Az utolsó szuri után kb. mennyi idő telik el mikorra újra megjön,vagy megtörténhet az is,hogy meg sem jön mert babás leszek?Miután megjött utánna előfordulhat,hogy sikerül rögtön teherbe esnem?Olyan jó,hogy azt írtad,hogy biztosan összejön mert számomra ez a betegség eléggé ismeretlem a környezetemben senki nincs akinek ilyen betegsége lett vólna.Nincs elöttem pozitív példa ezért néha elkeseredek,hogy biztosan lesz e nekem babám.Már nagyon szeretnék anya lenni!Neharagudj,hogy ilyen sok kérdéssel bombázlak!

35. Talentum (válaszként erre: 34. - Rena85)
2008. júl. 21. 14:36

Szia Rena, mit kapsz? Gnrh-t?

Vagy a durvábbik hormonkezelést amitől szőrösödni lehet?

Hogy utána összejön a baba, az biztos, de rengeteg idő kell, hogy a szervezeted helyreálljon.

34. Rena85 (válaszként erre: 33. - Talentum)
2008. júl. 10. 17:28
Szia!Már kapom a kezelést,3 hónapra állítják le a ciklusom.Remélem utánna hamar összejön a baba!Láttam az adatlapodon,hogy egy gyönyörű babával vagy,gratulálok hozzá!Milyen módszert ismersz az endó ellen?
33. Talentum (válaszként erre: 32. - Rena85)
2008. júl. 10. 13:08
meg fog műteni az orvosod, meg aztán hormonkezelést javasol. remélem neked beválik. én rohadtul éreztem magam miatta. ha korábban találkoztam volna egy alternativ módszerrrel, soha nem műtteteem meg magam, mert anélkül is szépen rendbejön.
32. Rena85
2008. máj. 29. 22:19
Sziasztok!Látom elhagyatott ez a fórum,de azért írok hátha valaki olvassa és tudunk beszélgetni!Nálam most derült ki,hogy endomatriózisom van,nemsokára kezdem a kezelést de még nem tudom,hogy mit javasol az orvosom.Már nagyon vágyom rá,hogy anya lehessek!
31. kismajacka (válaszként erre: 30. - Talentum)
2007. dec. 12. 13:43
Köszönöm!!!
30. Talentum (válaszként erre: 29. - Kismajacka)
2007. dec. 12. 11:09
Gratulálok a kisbabához, reméljük, hogy semmi komoly nem lesz. Ha mégis, írjál, segítek, amit tudok. De ne legyen!!!
2007. dec. 7. 14:20
A kisfiam 2,5 éves, kislányom 4,5 hónapos. Az utolsó mütétem 2004-ben volt. Azóta nem fáj semmi, semmi jelét nem érzem. Amikor a kislányommal az elsö ultrahangot csinálták, tehát kb. egy éve, akkor megnézték azt is, és nem találtak semmit.
28. Talentum (válaszként erre: 27. - Kismajacka)
2007. dec. 7. 13:26
Hány évesek a picik és mikor volt az utolsó műtéted? Panaszmentes vagy, nem fáj sehol? Az jó jel.
27. kismajacka (válaszként erre: 26. - Talentum)
2007. dec. 6. 18:34
Másodszor is megmütöttek, azóta pedig szültem két egészséges gyermeket, és azóta panaszmentes vagyok. Remélem igy is marad!
26. Talentum (válaszként erre: 24. - Kismajacka)
2007. dec. 6. 12:45
És neked most megint rendben van, vagy műteni kell? Mit mondott az orvos, valami alternatív kezelést, egyebet nem ajánlott?
25. Talentum (válaszként erre: 23. - 6a1456582a)
2007. dec. 6. 12:44

fájt a hasam és nem volt oka, meg a két menzesz között vérzések jelentkeztek, szex közben a hasam szintén fájt és nekem rendszeresen jelentkezett a gomba.

A menzeszem nekem is borzasztó görcsökkel járt. Műtét, hormonkezelés, és fogamzásgátlás..aztán az egészet abbahagytam és alternativ módszerbe kezdtem.

Nekem nem újult ki, pedig ez kiújul állítólag, gyógyultnak nyilvánítottak.

24. kismajacka (válaszként erre: 23. - 6a1456582a)
2007. dec. 6. 04:41

Az én tüneteim a következök voltak:

borzasztó görcsökkel járó menstruáció (egy napig bármit képtelen voltam csinálni, volt hogy hánytam, annyira rosszul voltam)

rendszertelen menstruáció (volt hogy kimaradt egy hónap)

két ciklus között hasi fájdalom általában a baloldalon, mivel az volt a beteg petefészkem

szex közben hasi fájdalom

Nekem ezek voltak a tüneteim. Az elsö mütét után mind elmúlt, rendbe jött a menszesz is, és amikor újrakezdödött minden, akkor tudtam, hogy újra el kell mennem orvoshoz.

23. 6a1456582a (válaszként erre: 22. - Talentum)
2007. nov. 27. 15:45
És milyen tünetekkel jár?
22. Talentum (válaszként erre: 21. - Supin)
2007. nov. 21. 15:10
Ez egy olyan undok női betegség, hogy a méhnyálka sejtek valami oknál fogva kilépnek a hasüregbe és megtapadnak, aztán úgy működnek, ahogy a periódus. Tehát vérezgetnek, amikor megvan, és össze tudják tapasztani a szerveket is. Meg fájdalmat okoznak és meddőséget. A dokik csak netileg tudják kezelni, pedig van megoldás és esély a teljes gyógyulásra is.
21. supin
2007. nov. 21. 12:07
Mi ez a betegség??
20. Talentum (válaszként erre: 19. - Be52089f0e)
2007. nov. 21. 11:49
Szia, nekem már egyéves a kislányom, és féléves koráig szoptattam, akkor már kevesebb volt a tej, meg ő sem kérte tovább. Hm, azon gondolkodom, hogy akkor nálad leállt volna a hormonrendszer? Nem vagyok orvos, de érdekes. Ha nincsen fájdalmad, akkor az egyelőre jót jelent nem? mit mondtak?
19. be52089f0e (válaszként erre: 15. - Talentum)
2007. nov. 15. 17:00

Szia! Jól elnéztem, hogy egyidőssek a gyerekek. A naplódban olvatam, hogy 3 és fél hónapos. Csak éppen azt nem néztem, hogy mikor írtad.:)

Én is évekig jártam orvosról orvosra, hogy megállapítsák, hogy mi a bajom. Évekig jobb oldalt fájt. Voltam vele sebésznél, belgyógyásznál, aztán egy nőgyógyász váltással sikerrel jártam.

Nekem a fogamzásgátlónak nem volt ilyen mellékhatása. Viszont ha nem szedtem, akkor nem jött meg. Jelenleg még szoptatok, így nem tudom, hogy ezzel a dologgal mi lesz.

Nagyon örülök, hogy sikerült egy második babát is összehozni. Nagyon jó egészséget kívánok Nektek. Vigyázz magatokra!

18. Talentum (válaszként erre: 17. - Kismajacka)
2007. nov. 15. 12:15
Igen, a klimaxos időszak engem is nagyon megviselt. Senkinek nem kívánom. A kiújulás is nagyon kellemetlen lehet, azt mondják, hogy a terhesség rá a megoldás, de majd meglátod, reméljük, hogy nem indul megújra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook