Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


107. Candy81 (válaszként erre: 103. - Ekildikoka)
2008. szept. 23. 11:12

Szia!


Köszi, hogy válaszoltál. Az algát már próbálta az egyik ismerősöm, akinek Endo-ja van, Neki sajnos semmit nem csinált, de lehet van olyan, akinél beválik.

Szió

106. Moni0302 (válaszként erre: 103. - Ekildikoka)
2008. szept. 14. 16:39

Szia,

Láttam,a fórumon,hogy tudnál a mikróalgákkal kapcsolatban tájékoztatást adni.Engem a héten műtöttek laparoszkóppal,volt egy 2 cm-es csokoládécisztám.Most a szövettant várjuk,bár a doki szerint endós ciszta volt,bár semmiféle tünetem nem volt.Előre is köszönöm!

105. Rena85
2008. szept. 11. 23:20
Andrea!Ez nagyon jó hír!Kívánom,hogy mihamarabb kismama legyél!
104. andrea3
2008. szept. 11. 13:28

Szasztok :)))))))))))))

Hivott ma a dokikám és NINCS endóm hurrá nagyon boldog vagyok!!!!Mostmár indulok ausztiába a drágámhoz!És reméllem minnél hamarabb babás leszek!!!

Szép napot mindenkinek!!!!!!!

103. ekildikoka (válaszként erre: 102. - Candy81)
2008. szept. 10. 08:49

Szia Candy!Szerintem a dokidat azzonnal kérdezd meg,hogy mi a franctól szúrkál a petkód!Elvileg a GnRH kezelés mellett nem lehetne endód meg cisztád újból!A Ca 125 az endometriózis laborértéke,ami igazából a petefészek-rák laborértéke de ezt használják az endó kimutatására is!

Alternatív gyógymódot tudok neked ajánlani,bár magam is még csak most fogom kezdeni használni!Mikroalga.Ha érdekel,üzizz ide és mondhatok neked egy pár szót emilkében!Én nagyon remélem,hogy segít majd rajtam-rajtunk az alga!Ha igen,és nekem jók lesznek vele a tapasztalaim,bárkinek jó szívvel fogom ajánlani.Amúgy,Bíró Ica is ezt szedi...

102. Candy81
2008. szept. 9. 15:53

Sziasztok!


Jelenleg a 4. Gnrh szurimat fogom kapni és még 2 van hátra a végleges kezelésből, de nekem szinte napról-napra egyre jobban szúródik a bal petefészkemnél és fogalmam sincs, hogy ez mitől van. Májusban innen szedték le a cisztámat, létezik, hogy megint visszajött? Hogy lehetne megtudni, hogy most van-e Endo-m vagy sem? Az a Ca 125 az micsoda? Nagyon félek, hogy megint meg kell műteni, ha tudtok vmi alternatív megoldást a hormonokon kívűl, légyszi írjatok! Nekem a Gnrh kész kínlódás, szőrösödök tőle keményen és a napi 5-6 hőhullám az már megszokott. Ha tudtok, írjatok vmi bíztatót! Előre is köszi!

101. Rena85 (válaszként erre: 100. - Andrea3)
2008. szept. 3. 19:39
Szia!Ne idegeskedj,biztosan nem lesz baj!
100. andrea3 (válaszként erre: 99. - Rena85)
2008. szept. 3. 15:49
Szia!Még semmi majd jövöhét csütörtökön hivom a dokim és akkor tudok meg valamit.Addig meg para:((
99. Rena85 (válaszként erre: 98. - Andrea3)
2008. szept. 3. 14:48
Szia!Majd hétfőn megyek vissza dokihoz,akkor majd kiderül,hogy hogyan lesz tovább.Neked van már hír a szövettanról?
2008. szept. 3. 09:24
Szia Rena mi ujs veled tudsz már valamit?Voltál már vissza?
97. Rena85 (válaszként erre: 96. - Andrea3)
2008. aug. 28. 19:42

Sziasztok!


Andrea!Remélem most már tényleg megtudják mondani,hogy mi a gond nálad!Szorítok,hogy semmi komoly ne legyen!

2008. aug. 28. 16:45
Na sziasztok!Most telefonált délután a dokikám a hogy ujra kiellemzik a szövettanom és kéthétmulva megtudom hogy mi a gond:))))))
2008. aug. 28. 11:42
Valószínű,hogy el kezdek foglalkozni egy új termék forgalmazásával.Microalga,állítólag nagyon jó,4000 féle vitális anyagot tartalmaz,szemben mondjuk az Aloe vera termékekkel,abban 204 ilyen anyag van!Már mindenbe kapaszkodom,csak még egyszer ne műtsenek!Az algákról eddig csak jót hallottam,hátha velem vagy velünk is jót tesz!
94. ekildikoka (válaszként erre: 93. - Andrea3)
2008. aug. 28. 11:38
Szia Andrea!Te hiába ragaszkodsz a GnRH-hoz,jelen esteben nem te vagy mi döntjük el,hogy kapjuk-e vagy sem!Nekem azt mondta a dokim,hogy nagyon szigorúan bírálják el ezeket a hormonkezeléseket az illetékes klinikák!Nem adják olyan egyszerűen...Arról gőzöm sincs,hogy mivel fog kezelni,lehet,hogy neked is felírják a Cerazette-t mint nekem(fogamzásgátló).Én most kettesével szedem,mondjuk nekem aktív endóm van.
2008. aug. 28. 08:59
Még mindig nem tudok semmi ez már nagyon idegtépő.Ma délután hátha kiderül valami.Azt mondta a dokim hogy annyira kicsi mértékü az endóm hogy 1 stádumba se sorolná akkor szerintetek gyógyszerrel fogja kezelni?De ha én ragaszkodnék a GnRH-hoz az baj?
92. Rena85 (válaszként erre: 91. - Andrea3)
2008. aug. 26. 17:53

Sziasztok!


Andrea!Sajnálom,hogy elszurták a szövettanod!De remélem a dokidnak igaza lesz és természetes úton teherbe fogsz esni!Nem semmi milyen munkát végzett a patológus és ilyennek fizetést adnak a "munkájáért"!

91. andrea3 (válaszként erre: 89. - Ekildikoka)
2008. aug. 26. 14:57
Ja de a dokim azt mondta hogy ő biztos abba hogy endóm van csak nagyon kora stádimu és kicsi ez viszont jó hír!Meg azt is mondta hogy jó eséllyem van természetes uton teherbeesni!:)))))
90. andrea3 (válaszként erre: 89. - Ekildikoka)
2008. aug. 26. 14:54
Szia na látod szivatnak rendesen az összes...... ki van már!!!!Ma meg a dokim egyszerüen nem tud azzal a növel beszélni akicsinálta a szövettant nem lehet elérni!Gyönyörü egy patalógus!Na majd holnap hátha többet tudok!
2008. aug. 26. 14:20

Látom,Andrea te is jól jártál azzal a nyomi szövettannal...!Aki az enyémet csinálta,lehet,hogy a szlovák 2.t nézte mint a te pathologusod!

Remélem,hogy a jobbik verzió lesz az igazi!

Sok szerencsét!

2008. aug. 25. 17:40

Na megjöttem és észen vagyok sík ideg lettem!Elcseszték a szövettanomat.A dokim 5 ször olvast el és azt mondta hogy ezek nem normálisak!!Mondom vagy is leírom hogy mi áll a szövettan ba.

:Az egyik részlet szakadozott területén a tömlő üregét kitöltő véralvadék ill. fibrin mellett ENDOMETRIUM FRAGMENTUMOK JELENNEK MEG.Melyek a tömlőfallal nem mutatnak összefüggést.Ezekben a fent leírt endometrium fragmentumok NEM LÁTHATÓK.a SZÖVETI KÉP ALAPJÁN SZENNYEZŐDÉSKÉNT KERÜLTEK A MINTÁBA.ENDOMETRIÓZIS NEM IGAZOLHATÓ.


Na gyerekek ehez mit szóltok tiszta hülye volt aki ezt így leírta egyszer azt írja hogy van endóm majd a másik mondatba meg cáfolja!

Holnap megyek a dokimmal megkeressük azt aki a szövettanomat ellemezte és kérdőre vonjuk hogy most mi is a helyzet.

Nagyon elegem van ebből szeretném tudni hogy mi a bajom és nem csak találgatni a vak világba.Nagyon kiváncsi leszek hogy holnap mit fog mondani az illetékes.

87. Rena85 (válaszként erre: 86. - Andrea3)
2008. aug. 25. 15:34
Andrea!Örükök,hogy nincs endód!Nem tudom,hogy mit jelenthet amit írtál,kiváncsi vagyok a dokid mit fog mondani.Remélem csak jó híreket!
2008. aug. 25. 12:21

Na sziasztok!Megjött a szövettanom és hurrá nincs endóm!!!:)

De ti ezt hogy értelmeznétek ez volt le írva:Asárgatest tömlő körüli ovárium állományban három parányi gócban microcalcificatio figyelhető meg.

Akkor nem tudom hogy mi van miért nem estem eddig teherbe 3 éven keresztül ha ez is jó teht endóm sincs.Ma délután 4-re megyek a dokimhoz kiváncsi vagyok johy ő mit fog mondani illetve javasolni.Este jövök és megírom mit mondott.

85. ekildikoka (válaszként erre: 84. - Andrea3)
2008. aug. 25. 09:52

Lateral Dexter.Jobb oldali.Ha a Ca 125 jó,az szupi,mert akkor jelenleg nincs endód! :))

Szia!

84. andrea3 (válaszként erre: 83. - Ekildikoka)
2008. aug. 24. 20:52
Az én Ca 125 nekem nem emelkedett de a zárómra az ld van ráírva.Azt mit jelent?
2008. aug. 24. 18:06

Hello!

Az én zárómra az van írva,hogy a jobb oldali petefészek endometriózisa.A szövettan nem igazolt vissza endót,ehhez képest megint endóm van,a Ca 125 enyhén emelkedett.Akkor????Hogy is csináltak szövettani vizsgálatot a pathologusok????

Andrea!Az nincs rajta,hogy ls. vagy ld.? Mármint a petkó endometriózisa mellett.

82. Rena85 (válaszként erre: 81. - Andrea3)
2008. aug. 24. 16:47
Andrea!Nekem a záróselentésre az van ráírva,hogy mintát vettek tőlem endometriózis gyanu miatt a szövettanból derült ki,hogy sajnos tényleg endóm van vagyis volt!Akkor valószinüleg az eggyik petefészkeden van az endó,remélhetőleg.De ebben nem vagyok biztos!De ha csak az eggyiken van az viszonylag jó hír mivel a másikkal nincs probléma és akár természetes úton is simán próbálkozhattok vagy inszemmel.
2008. aug. 24. 09:40
Nekem az van hogy A petefészek endometriózisa ez most mit jelent?Akkor csak az eggyik petefészek?
2008. aug. 24. 08:45
Nektek a mütéti zárójelentésre rá volt írva hogy diagnózis vagy valami más néven hogy endometriózis?
2008. aug. 24. 08:21

Sziasztok!

Én tegnap 2 advil ultra megy 1 cataflam.Én is borzasztóan kiváncsi vagyok a szövetttanra!!Ígérem jövök remméllem nem kell majd sírnom félek az eredménytől!!

2008. aug. 23. 21:50

Sziasztok!

Ma nekem is fájt 1 kicsit a hasam és borzalmasan puffadok...ilyenkor nekem is a Cataflam a legjobb,bár 5 nappal ezelőtt 1 nap vagy 6 szemet bevettem mégsem használt,úgyhogy...de általában jó szokott lenni!

Andrea,kiváncsi vagyok a szövettanodra!

Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook