Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki jogosult (munkanélküli) jövedelempótló támogatásra? fórum

Ki jogosult (munkanélküli) jövedelempótló támogatásra? (tudásbázis kérdés)

19. geridina (válaszként erre: 18. - Pista55)
2010. márc. 25. 07:46

Hát, sajnos megélni sehogyan sem:)

Ha van lehetőség munkára, akkor kötelező is felajánlani. Neked pedig el kell fogadnod,sajnos, bár nem minden esetben. Ilyenkor a minimálbért kapod, de csak 1 évig foglalkoztathat az önkormányzat.

18. pista55 (válaszként erre: 17. - Geridina)
2010. márc. 24. 21:51

Nálunk 40 fölött van valamennyivel az 1 főre jutó.

Gondolom akkor már semmiképp nem jár. Azért kíváncsi lennék rá, hogy pontosan mennyi az ameddig jár.

Nem tartozik ide, de hogy lehet ennyiből megélni?

Legalább valami munkát tudnának ajánlani!

17. geridina (válaszként erre: 16. - Pista55)
2010. márc. 24. 21:34
Az a baj, hogy én a kérelmeket adom oda, és a megfelelő mellékleteket gyűjtöm be, hiánypótlást írok, stb. A szociális előadó számolja ki, és nem mindegy, hogy egyedülállóként vagy családban él valaki. Most pontosan nem tudom, de holnapra megtudom neked, és megírom, ha úgy jó. De semmiképpen sem 24 ezer. Eleve az öregségi nyugdíj legkisebb összege 28.500.- Ft, és ennél valahány százalékkal kell szorozni
16. pista55 (válaszként erre: 15. - Geridina)
2010. márc. 24. 21:30
Ugyanarról beszélünk, de a feleségemnek ezt mondták. Tudod mennyi az egy főre jutó?
15. geridina (válaszként erre: 14. - Pista55)
2010. márc. 24. 21:23
Akkor nem egyről beszélünk. Én az aktív korúak ellátásra nevű segélyről beszélek, amit az kaphat, aki kimerítette az álláskeresési támogatást, és rendelkezésre állási támogatásra jogosult. Ott pedig nem 24 ezer az egy főre jutó
14. pista55 (válaszként erre: 13. - Geridina)
2010. márc. 24. 20:49
Nem éppen hogy csúsztunk le róla, mert ahhoz, hogy segélyt kapjon, 24 ezernél nem lehetne több az egy főre jutó jövedelem. Egyébként nem minimálbérért dolgozom. Annál egy kicsivel többet keresek. Nem tudom mindenhól így van-e? Nálunk így van. Röhej!
13. geridina (válaszként erre: 12. - Pista55)
2010. márc. 24. 20:33
Akkor csak éppen hogy lecsúsztatok róla sajnos:)
12. pista55 (válaszként erre: 11. - Geridina)
2010. márc. 24. 20:26
Ha minimálbérért dolgoznék, akkor sem férnénk bele, de mivel az egy főre jutó több mint 34200 így még társadalombiztosításra sem jogosult. Azt is az én béremből kell fizetni.
11. geridina (válaszként erre: 10. - Pista55)
2010. márc. 24. 20:19

Ez hülyeség.

Ha belefértek az egy főre jutóba, akkor jár

2010. márc. 24. 20:16
Ma a feleségem bent volt a munkaügyön. Azt mondták neki, hogy semmi nem jár, mert nekem van munkahelyem.
9. geridina (válaszként erre: 8. - Pista55)
2010. márc. 11. 08:17
Csak az összeg érdekel?
8. pista55 (válaszként erre: 6. - Geridina)
2010. márc. 10. 19:40

Szia!

Engem is érdekelne, mert a feleségem is hasonló cipőben jár.

Elküldenéd nekem is az összeget?

7. Szandikkka (válaszként erre: 6. - Geridina)
2010. márc. 10. 15:14

Oké,írd!

Köszönöm!

6. geridina (válaszként erre: 5. - Szandikkka)
2010. márc. 10. 15:12

Nagyon szívesen.

Más-más az ügyintéző minden önkormányzatnál, de ezek az alap dolgok (amik egyébként a kérelmen is rajta vannak). Ja, és majd a kérelem utolsó oldala egy vagyonnyilatkozat lesz, azt is ki kell töltened. Az összeget leírom priviben, ha még nem tudnád:)

5. Szandikkka (válaszként erre: 4. - Geridina)
2010. márc. 10. 15:11

Teljes mértékben érthető volt!

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

4. geridina (válaszként erre: 3. - Szandikkka)
2010. márc. 10. 15:09

Nem számít a kor, csak az a feltétele, hogy kimerítetted az álláskeresési támogatást.

Utána bejössz (bocsi), bemész az önkormányzathoz a papírjaiddal. Kell, hogy kapjál egy hatósági bizonyítványt, egy járadék megszüntetésit. Ezt mindenképpen magaddal kell vinned, illetve ha volt álláskeresési megállapodásod, azt is. Ezen kívül még a végzettségről szóló bizonyítványt is. Kapsz egy kérelmet, azt kitöltöd és a fent leírt papírokkal együtt adod be.

Nem számít, hogy anyukáddal élsz, egyedülállónak számítasz, úgyhogy az ő jövedelmét nem kell beírnod. Akkor gázosabb, ha valaki házasságban él, akkor kell a házastársának a jövedelemigazolása is, és nem biztos, hogy belefér az egy főre jutóba

Nem tudom, érthető volt-e:)

2010. márc. 10. 14:51

Szia geridina!

Nem találom ezt a fórumot!

Lehet "vak"vagyok!:)

Ha megkérlek rá leírnád az érdekelne,hogy hány éves kortól lehet igényelni?

Anyummal egy háztartásban élek,nem tudom ez számít-e?

Előre is köszönöm a segítséged.

2. geridina (válaszként erre: 1. - Szandikkka)
2010. márc. 10. 14:40
Már van egy ilyen fórum, nézd meg, oda írtunk már, de szívesen megírom neked is.
2010. márc. 10. 14:38

Az álláskeresési járadékom megszünt!

A munkaügyi központban mondták,hogy kérhetek a helyi önkormányzatnál jövedelempótló támogatást!

Az érdekelne,hogy ki jogosult erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook