Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki irhat beutalót a gasztoenterológiára? Házidoki is írhat vagy csak belgyógyász? fórum

Ki irhat beutalót a gasztoenterológiára? Házidoki is írhat vagy csak belgyógyász? (tudásbázis kérdés)


29. klenca
2009. júl. 3. 21:38
Nekem a házidokim írta.
28. youlcsi (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2009. júl. 3. 20:05
jajajajajjjj, bocsi :irul-pirul:
2009. júl. 3. 19:22
Kerestem róla képet. Elég rondácska!!! :(
26. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2009. júl. 3. 19:17
mármint nem az én páromnak... :)
25. youlcsi (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2009. júl. 3. 17:47

nem feltétlenül a rákkal való fenyegetés a hatásos. nézzétek csak meg a neten, hogy milyen bélbetegségek járhatnak vérzéssel. keress rá neki a colitis ulcerosa-ra a guglin... és mutasd meg, hogy mi az. no, ebbe belehalni nem fog az ember, de ha nem kezelik, akkor nem lesz könnyű és fájdalommentes az élete...


persze én azért továbbra is azt mondanám, hogy nem kell kongatni a vészharangokat... de ezt csak halkan súgom neked, a párodnak nem kell erről tudnia :)

24. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2009. júl. 3. 12:53
Hát nem ezt mondtam én is? De ha el se megy a kivizsgálásra, akkor honnan derüljön ki??? És végülis az a baj, hogy arra kéne valahogy rábeszélni. Mert amint az a levél következményéből is kitűnt, a komoly betegséggel való fenyegetés nem járt sikerrel!!!
2009. júl. 3. 12:50
hahó!!! egy kis vér miatt nem kell az embert temetni!!! ez lehet gyulladás is, vagy akár csak egy belső aranyér, végbélrepedés, stb...
22. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Supin)
2009. júl. 3. 10:50

Nagyon szívesen! Remélem, bejön! ;)

Neked is szép napot!

21. supin (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2009. júl. 3. 10:46

Ez nagyon jó ötlet..

Köszönöm,hogy ennyi időt szánsz rám..

Megpróbálom az ötleteidet alkalmazni...

Szép napot neked!!!

20. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Supin)
2009. júl. 3. 10:46
De ha ingyen is lehet, akkor legalább azt akarja! Az is lehet, hogy a szakorvos megvizsgálja majd és röhög egy nagyot! De inkább röhögjön ő, mint esetleg Ti sírjatok!!!
19. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Supin)
2009. júl. 3. 10:44
Egyenlőre a családnak ne is mondj semmit, ne parázzanak fölöslegesen... Esetleg "fenyegesd meg" azzal, hogy ha nem megy, elmondod a gyerekeknek. Hátha hat...
18. supin (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2009. júl. 3. 10:42

Nagyon köszönöm.. Már 3 unokánk is van...

De még a lányainknak sem emlithettem meg. Ez pont ma egy hete tart...Jár dolgozni...

Ja és a privátot a pénz miatt sem akarja.Érv::Ha ingyen is lehet...

17. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Supin)
2009. júl. 3. 10:36

Valóban nehéz lehet vele... De ha rákezd erre a dumára, mondd neki azt, hogy épp azért sürgeted, mert nem akarsz özvegy lenni. Ha vannak gyerekeitek, vagy esetleg unokáitok, velük is érvelhetsz: "Nem akarod látni, ahogy felnőnek?" "Nem akarod megérni, hogy unokád legyen?" Ha már családja van az embernek ,nem csak önmagáért felelős!!! És mindezt amellett, hogy folyton hangsúlyozod, hogy egyáltalán nem biztos, hogy komoly a baj. Még. De a méget inkább ne mondd, ez inkább neked szólt. HA tényleg gáz van, akkor jobb addig orvoshoz menni, míg nem késő. Ha áttétes lesz, az szívás. Mondhatod neki azt is, hogy nem a középkorban élünk, nem arról szól a vizsgálat, hogy a doki könyékig felnyúl...

Ezek közül persze neked kell eldöntened, mit és milyen megfogalmazásban tálalsz. Remélem, sikerült adnom 1-2 új érvet! :)

16. supin (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2009. júl. 3. 10:27

Köszi.. Az a baj,hogy fél a vizsgálatoktól. Ha sürgetem akkor azt mondja,hogy nagyon akarom tudni,h mikor leszek özvegy...

Kollegái haltak már meg daganatos betegségekben..

Nehéz vele..

Gyakori a vc járás nála. Hasmenésszerű...

15. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Supin)
2009. júl. 3. 10:21

Hát, ha egy erős hasmenés után is lehet a belekben vérzés, akkor 1 vizsgálatból honnan akarják tudni ilyen biztosan, hogy rák???

Lehet fertőzés, hasmenés, szorulás, meg a jó ég tudja, mi minden... Nyugtasd meg és mondd el neki, hogy ha véletlenül van is valami baj, jobb, ha most cselekszik, mint 1 év múlva. Amíg kicsi a baj, sokkal könnyebb orvosolni...

14. supin (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2009. júl. 3. 10:04

Nem jött semmi ilyen ,hogy menjen ismét. De beijjesztették. Ídézem:önnek 70.80 % eséle van arra ,hogy vastagbelében daganat vagy azt megelőző polypus növekedjék...Orvos.allergiája van...

Nem mer privátba menni sem. Csak várjy a munkahelyi jelzést...Halasztgat..

13. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Supin)
2009. júl. 3. 09:39

Nem ismételték meg a vizsgálatot? Nagyon sok mindentől lehet átmenetileg vér a székletben. Ezért szokták 1 hónap múlva megismételni...

Én is voltam vizsgálaton, állandó székrekedés miatt (még szalmonellásan se volt hasmenésem). Hát nem volt jó! Be kellett feküdnöm 1 hétre, mert teljesen kiürítették a beleimet, meg koplalnom kellett, emellett keserűsót ittam. Azán alulról feltöltöttek valami löttyel és megvizsgáltak valami UHszerűséggel...

Na, ezt magyarázd el egy hétévesnek... :(

De túléltem!!! :)

Jajj, véletlenül sem akarok paráztatni senkit, csak le akartam írni, hogy ilyen is van. De nekem súlyos tüneteim voltak...

12. youlcsi (válaszként erre: 7. - Csutika100)
2009. júl. 3. 08:57
"Háziorvos = belgyógyász" ez így nem igaz... háziorvostanból ugyanúgy szakvizsga van, mint pl kardiológiából nőgyógyászatból, belgyógyászatból... tehát ez is önálló szakma.
2009. júl. 3. 08:55
háziorvos adja a beutalót.
10. supin (válaszként erre: 9. - Mamuci55)
2009. júl. 3. 07:27
Köszi! A páromnak kell menni munkahelyi vizsgálatkor találtak a székletvizsgálatnál vért. Jött egy levél,hogy vegye fel a kapcsolatot egy proffal .De válasz már egy hete nincs. Neten keresztül kellett pedig.
2009. júl. 3. 07:20
Szia! Nekem a férjem és a lányom járt vizsgálaton.Attól függ mi a problémád.A férjemnek refluxa van,Ő csövet nyelt.Sajnos a lányomnak vastagbél gyulladása volt.Őt a másik végről vizsgálták.Nem fáj a vizsgálat csak kellemetlen.De szükséges,hogy megtudd mi a baj.Ha sűrgős van magán rendelés is.Az államira hónapokat kell várni.
2009. júl. 3. 07:08
Milyen vizsgálat ez???Tud valaki valami közelebbit???
2009. júl. 3. 06:28
Háziorvos = belgyógyász.
2009. júl. 2. 18:52
Köszönöm nektek
2009. júl. 2. 18:41

bárki,

nem kell hozzá belgyógyász javaslata, de időpontot minél hamarabb kérj, mert mindenhol megkezdődtek a nyári szabadságolások.

2009. júl. 2. 18:40
Engem anno az iskolaorvos küldött el beutalóval. De hogy belgyógyász volt-e, az jó kérdés... De nagyon sok háziorvos egyben belgyógyász is (az enyém is az)... Hívd fel, kérdezd meg! :) Mármint a háziorvosodat. Egyébként a belgyógyászata is kell beutaló, nem? :)
2009. júl. 2. 18:38
gyereknek a háziorvos, felnőttnek nem tudom
2009. júl. 2. 18:38

Szia!

Nekem a háziorvosom írta.

2009. júl. 2. 18:37
Ki irhat beutalót a gasztoenterológiára? Házidoki is írhat vagy csak belgyógyász?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook