Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan élte meg a csecsemőkorszakot légzésfigyelő nélkül? fórum

Ki hogyan élte meg a csecsemőkorszakot légzésfigyelő nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
72. 5e48d37001 (válaszként erre: 67. - Globus)
2010. nov. 25. 18:05

Igen,nekem még van 1965-s kiaású ápolókönyvem is,anyutól örököltem:o)

Abban is a hasonfekvést írják,ami ugye megdőlt:-)

Mondjuk nekem szerencsém volt az én gyerkőcöm soha nem büfizett és bukott.Tök jó volt:)

71. homern (válaszként erre: 61. - Katus3)
2010. nov. 25. 15:34
A mi légzésfigyelőnkhöz tartozott egy kupon,amivel ingyen lehetett kórházi tanfolyamon részt venni.
70. szemmelver (válaszként erre: 67. - Globus)
2010. nov. 25. 15:16
én nem altattam hason, sem háton , hanem ő maga feküdt oldalra:)
2010. nov. 25. 15:12

Annyi ismert és ismeretlen tényezője van a Bölcsőhalának, mai napig buzgón kutatják kinél miért...


A hason fekvés amúgy jó dolog, hisz sok baba, főleg ha hasfájós csak úgy tud aludni, illetve a bukós, akár refluxos babáknál is mentő lehet (bár most már döntik inkább az ágyakat x fokos szögben), de tény, hogy kockázati tényezők között is szerepel, de

e mellett Sok más is okozhatja!!

68. katus3 (válaszként erre: 67. - Globus)
2010. nov. 25. 15:09
Nálunk a kórházban is minden koraszülött babát hason altattak! Pont a büfizés miatt.
67. globus (válaszként erre: 57. - 5e48d37001)
2010. nov. 25. 15:05
Ráadásul sok évvel ezelőtt direkt hason fektetés volt az aktuális előírás, mert akkoriban a büfizés aspirálása volt "trendi" halálok.
66. babszibobó (válaszként erre: 65. - Katus3)
2010. nov. 25. 15:02
Igen, és sokan tisztában sincsenek a dolgokkal, például magával a SIDS-el sem, Tisztelet a Kivételnek!
65. katus3 (válaszként erre: 63. - Babszibobó)
2010. nov. 25. 14:59
Örülök.:-) Mármint annak hogy tudod.:-) Sokan csak megveszik,de nem tudják hogy mit kell tenni adott esetben.
64. babszibobó (válaszként erre: 62. - Szemmelver)
2010. nov. 25. 14:54

Ez nem igaz, mármint, hogy most divat, régen nagyon sok bölcsőhalál volt, elég megnézni a statisztikákat.

Az megint más, hogy akkor az Orvostudomány nem tudott vele mit kezdeni, illetve nem volt média, ami foglalkozzon is a kérdéssel!


ÉS ismerősöm pathológián dolgozik és heti szinten találkoznak a SIDS-el :-(

63. babszibobó (válaszként erre: 61. - Katus3)
2010. nov. 25. 14:50
Igen, én tudom, még az első fiam születése előtt vettem a fáradtságot, hogy megtanultam, nála szerencsére nem kellett alkalmazni, de a kicsinél igen!!
62. szemmelver (válaszként erre: 55. - Hedi13)
2010. nov. 25. 14:46

én is aludtam minden éjjel:) a gyerekeim is:)

persze az első rezzenésre felébred az ember:) a környezetemben nem is hallottam arról,hogy csak úgy meghalt egy baba reggelre

ez csak manapság "divat"

61. katus3
2010. nov. 25. 14:46
Sziasztok! Akik légzésfigyelőt szeretnének venni mostanában,azokhoz egy kérdés: Azt is tudjátok,hogy baj esetén mit/hogyan kell tenni?
60. 3da688d0af (válaszként erre: 59. - 3da688d0af)
2010. nov. 25. 14:45
Ja, és volt riasztás az első héten és ennek köszönhetem, hogy észrevettem a légzéskimaradást. Elég volt meglökni a bölcsőt vagy ráfújni, szerencsére.
59. 3da688d0af (válaszként erre: 52. - Yulcsy)
2010. nov. 25. 14:42

Szia!


Nekünk az van, nagyon bevált, sose volt téves riasztás. Akinek kölcsönadtam, utána ilyet ajándékozott másnak, mert szerinte is jó.

2010. nov. 25. 14:35
A hason alvás csak egy ok a száz körül...az Én fiam sosem aludt hason és mégis Apnoes....
57. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - *babyboy*)
2010. nov. 25. 09:14

Szia:-)

Mi jól éltük meg a figyelő nélkül.

Az én kislányom is már majdem 4 éves,én pólyával próbáltam kivédeni a bölcsőhalált,Abban ugyanis nem tudott a pocira fordulni,viszont volt egy hátulötője 6 hónaposan is csak úgy volt hajlandó szopizni,hogy fel kellett rá adni a pólyát:D


Ha egyszer lesz 2. babám,veszek énis,haladjunk a korral:-)

56. globus
2010. nov. 24. 20:26
Egész jól. Azt sem tudtuk, hogy a világon van.
55. Hedi13 (válaszként erre: 54. - Kisfiamlesz)
2010. nov. 24. 20:10

Igen, ahogy írod, nem aludtak... édesanyám annak idején alig aludt éjjelente, mindig engem figyelt. Három éves koromig ment ez, nagyon kimerült szegénykém. Egyébként semmi "baja" nem volt, hogy ezt tette, csak féltett.


..és valószínű sokan találták holtan a gyermeküket reggelre...

2010. nov. 24. 11:44
Az én lányom hason alvó volt (most 8 éves). Nem volt légzésfigyelőnk, és nyugodtan aludtam. A kisfiam, aki most 5 hós, szintén hason alszik mindig, most sincs légzésfigyelőnk. Ez csak pár éve divat. Mi volt akkor, amikor még nem volt ilyen kütyü? Nem is aludtak az anyák? Én nem ítélek el senkit amiatt, hogy megveszi az ilyesmit. De azok se ítélkezzenek azokról, akik felesleges pénzkidobásnak tartják!
53. babszibobó (válaszként erre: 52. - Yulcsy)
2010. nov. 24. 09:26

SZia!

Nekem ugyan nem az van, de nagyon Sok kórházban azt használjak, így gondolom, hogy jó lehet!:-)

52. Yulcsy
2010. nov. 24. 07:34

Mi most készülünk venni.Én is úgy érzem,hogy nyugodtabb lennék mellette.Mikor Tesóm gyerekeire kellett vigyáznom és aludtak,mindig ott álltam a kiságy mellett és figyeltem,hogy szuszognak-e...


Azt szeretném kérdezni,hogy van-e valakinek a Virágos fajta?Az ugye magyar termék...Van-e ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

51. Ritmus
2010. nov. 24. 01:34
Bocs a kérdésért, de mindenki tudja, mit kell tenni, ha a légzésfigyelő jogosan riaszt? Mert én pl. nem. Ott kaptam volna infarktust. Nekünk nem volt, a baba nem aludt hason soha, nem volt bukós. Régen sem voltak ilyen flancos kütyük, de ha futotta volna rá, vettem volna.
50. szilvásgombóc (válaszként erre: 38. - 6b006fc769)
2010. nov. 23. 12:49

Kedves Panna!


Úgy látszik, nem volt egyedi jelenség az én esetemben, hogy rémálmaim voltak a légzésfigyelővel kapcsolatban. :) Az elején bizony nagyon durvákat álmodtam én is, mint pl. hogy beriasztott a légfi, és abban a percben kigyulladt a kiságy, és ehhez hasonló "nyalánkságok" :( De ez elmúlt, 3 hónaposak vagyunk, és mind a hárman hozzászoktunk a kütyühöz :)

49. bettike2007 (válaszként erre: 48. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 09:23

bocsi veszel vegyél lett volna:-))


Nektek is!

48. babszibobó (válaszként erre: 47. - Bettike2007)
2010. nov. 23. 08:59

Én annak csak örülök, ha másnak nincs problémája és adná az ég, hogy tényleg ne legyen ilyenekre szükség, de ha van...


További jó Egészséget!

47. bettike2007 (válaszként erre: 46. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 08:57

jó ok nincs is azzal baj ha te teszel tegyél.


Hál Istennek nekünk nem volt problémánk.

46. babszibobó (válaszként erre: 45. - Bettike2007)
2010. nov. 23. 08:55

Már bocs, de itt kezdődik a fogalom zavar!

Nincs baja a tüdejének, mivel a Bölcsőhalálnak semmi köze Konkrétan a tüdőhöz!!!!

Kb. 100 orvos látta és mind a 100 annyit mondott, nem érti azokat a szülőket, akik megtehetnék és nem vesznek légzésfigyelőt, mert felelőtlenség és fogalmuk sincs dolgokról!

És ők is csak annyit mondtak egy jó minőségű nem riaszt tévesen, max akkor, HA én kiveszem a gyereket és nem kapcsolom ki!


Marhára mindegy fiú e vagy lány, nem láthatunk bele az agyába, ugyanis a legtöbb estben a vegetatív idegrendszer blokkol még most sem tudják miért, és nem küldi a jelet az izmoknak, tüdőnek, tök mindegy hogy nevezzük, de nem adja ki a légző utasítást!

Ja és fiziológias apnoe majd minden csecsemőnél van!!!!

És előre senki nem tudhatja lesz e baj vagy sem, a nagyobb alatt 1 éves koráig ott volt a légfi és egyszer sem sípolt be, de nem bántam, hogy alatta volt, mert előtte utána olvastam a dolgoknak és hallgattam a szakemberekre és nem sajnáltam rá a pénzt és igenis nyugodtabban aludtam!

Most meg aztán végképp tudom mennyit ér.


Pont én vagyok az élő példa, hogy egy makk egészséges gyereknél is előfordul, minden ok nélkül!!!!!

45. bettike2007 (válaszként erre: 44. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 08:44

nálunk nem volt gond,tudtam hogy nincs az érzékelőn mert rossszul volt alatta és ez mondom 1-2alkalommal volt,sosem volt gond.

Lehet a kisfiadnál volt a tüdejével baj vagy más egyéb ok,de általában nem gyakori.Legalább is a környezetemben, van ismerősöm akiknél most 8hónapos lesz a kisfiú és sosem volt nekik.

Én nem ellenzem aki akar vegyen,én nem fogok főleg hogy már 16hónapos lesz a lányom,de a következőnél sem max ha muszáj.

44. babszibobó (válaszként erre: 40. - Bettike2007)
2010. nov. 23. 08:36

Nem dohányoztam, nem fogyasztottam alkoholt!!!Mégis alvási apnoeja van a fiamnak, aki 40 hétre, normál súllyal született!!!!


Egy jó minőségű légzésfigyelő az egész ágyat érzékeli, tök mindegy, hogy az érzékelőn fekszik e a gyerek!!!!


Mint már írtam, sokan azt hiszik téves a riasztás, mert mire az ágyhoz érnek a gyerek veszi a levegőt!Spontán azért, mert Ő is reagál a sípra!!!

43. bettike2007 (válaszként erre: 42. - Diana80)
2010. nov. 23. 08:29
nem volt sűrűn 2-3szor 1er elem fogyott 2szer pedig nem volt rajta a gyermekem,édesen szunyált.Nekünk nem kell,bár tény hogy az első hónapban még nem szoktam meg mindent nyugodtabban aludtam.Ha lesz 2ik baba esetleg újra kölcsönkérem,de venni nem fogok.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook