Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan élte meg a csecsemőkorszakot légzésfigyelő nélkül? fórum

Ki hogyan élte meg a csecsemőkorszakot légzésfigyelő nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
42. Diana80 (válaszként erre: 39. - Bettike2007)
2010. nov. 23. 08:22

Hat pont ez az. Sose tudhatod hogy teves volt-e az a riasztas. Nalunk mar a masodik gyereket szolgalja. A kisebbik mar 19 hos, de mivel meg kisagyba alszik alatta van.

Azert az sem art ha rendszeres riasztasok eseten, konzultalunk a gyermekorvossal, aki esetleg ajanlani fog egy kivizsgalast.

41. vvicus (válaszként erre: 15. - Telifánt)
2010. nov. 23. 08:00
Pont azt akartam írni, hogy inkább 5 téves riasztás, mint hogy ne figyelmeztessen semmi, ha baj van. Nálunk már volt jogos riasztás, annyira aludt a babám, hogy egyszerűen nem vett levegőt, még a sípolás sem ébresztette fel, nekem kellett fel"ráznom". Szóval a legjobb befektetésünk volt babacuccok terén és így nyugodtak az éjszakák és persze nappalok is.
40. bettike2007 (válaszként erre: 8. - 204b456479)
2010. nov. 22. 22:42

nem attól függ milyen a baba neme hanem tényezők:

-kora,kissúlyú babák

-anya dohányzott

-fertőzés (tüdő)


ezek rizikótényezők a dokim is azt mondta ha a baba időre jó súllyal született és nem cigiztem semmi gond nem lesz!

2010. nov. 22. 22:39
Nekünk volt,kaptam kölcsön 2hónap után visszaadtam mert csak tévesen riasztott,hogy legurult róla a lány,megvoltam nélküle..
2010. nov. 22. 22:14
Nekünk is van, s amióta rendesen beállítottam nem riasztott (elötte volt néhány, ránk is jött a frász) Megnyugtató, hogy látom, minden rendben /mondjuk én kicsit beleőrültem a légzésfigyelőbe, voltak rémálmaiam is:( szóval azt álmondtam, hogy szól, ki is pattantam, ébren lévő férjem meg nézett rám, hogy mi a bajom.../
37. Ekka
2010. nov. 22. 17:56

Én nem használtam, és nem is éreztem a hiányát.

(engem csak idegesített volna)

36. homern
2010. nov. 22. 17:54

Az én kisfiam már 10 hónapos,de még most is be van kapcsolva ha alszik.

Én aludni sem tudtam volna nélküle,egész éjszaka a szuszogását hallgattam volna :)

Angelcare 301-esünk van,még sosem riasztott ok nélkül.

Az ok általában én vagyok,elfelejtem kikapcsolni amikor kiveszem a gyereket az ágyból.

Lemásznia még nem sikerült úgy róla,hogy ne érzékeljen,pedig mindig máshol találom meg,sokszor az egyik sarokba bekucorodva.Még akkor is működik,amikor a fiam áll az ágyban.

Én úgy voltam vele,hogyha már a fejlett technikának köszönhetően rendelkezésemre áll egy ilyen készülék,ki is használom.

Sosem bocsátottam volna meg magamnak ha "az én időmben sem volt,mégis élek"alapon nem veszem meg,és később baj történik,amit ezzel megelőzhettem volna.

2010. nov. 22. 14:33

Máténál Baby Controlt használtunk másfél évig.

Soha nem volt fals riasztás.

Áronnak Angel Care van, és ott sem riasztott még soha tévesen.

Engem megnyugtat a tudat, hogy amíg én is alszom, addig van valami plusz ami figyel, és figyelmeztet ha baj van;)

2010. nov. 22. 14:16

Sziasztok!


3 hónapos a kislányom, és van légzésfigyelőnk. Éjjel-nappal használom, sokkal nyugodtabban alszom, és csinálom a dolgomat napközben. Szerintem az egyik leghasznosabb dolog a sok haszontalan babacucc közül, amiket manapság kínálnak a babaáruházak. (Igaz, én nem vettem, hanem kölcsönkaptam.) Eygszer beriasztott, rögtön azután, hogy hazaértünk a kórházból, és letettük a kiságyba. A mai napig nem tudom, mi lehetett a baj, mert csak egyet sípolt, picit meglöktem a kislányomat, és villogott tovább zölden. Ráadásul én minden védőnői és orvosi intés ellenére hason altatom, mert a kórházban egyszer úgy befulladt, hogy csodálkozom rajta, hogy túlélte. Mindenkinek a saját lelkiismeretére bízom, de én nem tudnék meglenni légzésfigyelő nélkül.

33. katus3
2010. nov. 22. 14:12
Sziasztok! Fiam 30.héten született,és volt légzésfigyelőnk, minket megnyugtatott. A tanfolyamot is elvégeztük a férjemmel együtt,így éreztük biztonságban a fiunkat.
2010. nov. 22. 12:55

Sziasztok!

Nekünk van légfink és nagy hasznát vesszük és nagy tévhit, hogy tévesen is riaszt mert "elcsúszik", főleg egy két lapos, ami egy egész ágyat érzékel, totál mindegy hová csúszik!

Az én fiam totál egészségesen, időre született és Alvási apnoet diagnosztizáltak nála 3 hónaposan, erről írtam is ide egy cikket: Alvási Apnoe- légzéskimaradás címen!

Amúgy egyet értek azzal, hogy inkább kelek fel éjszak többször mert sípol, minthogy egyszer egy halott babát találjak a kiságyban!

Amúgy sokan benézik a dolgot, mert mire odaérnek a kiságyhoz, a baba már veszi a levegőt, vagy fel is ébred, csak arra nem gondolnak, hogy ahogy Ők is, ugyanúgy a baba is megretten a síptól és ha az apnoeja nem mély alvásban történik, megijed és levegő után kap!!!és ez nem volt téves riasztás, csak a baba magát szabályozta!

Az Én fiamnak annyira mély az alvása, hogy ilyen esetben nem is kelne fel a sípra, viszont én igen és lenne időm cselekedni!!!

Még egyszer írom egészséges, ja és soha nem aludt hason csecsemőként!!!nem bukós baba stb...

2010. nov. 22. 12:53

Nekünk nem volt légzésfigyelőnk..köztünk aludt...és folyton figyeltem,nem is tudtam elaludni,mert folyton bukott...így néznem kellett..és figyelgetni..könnyebb volt,hogy ott szundikált közvetlen mellettem....

Ez adott némi biztonság érzetet..régen sem olt ilyen szerkentyű..de azt mondom HASZNOS!!


Aki csak teheti szerezze be...én ma már biztos megvenném!!

30. Miértne (válaszként erre: 23. - @IviBaba@)
2010. nov. 22. 12:52

"Ja és a legfontosabb! HA már valaki légzésfigyelőt vesz a babájához nem ártana megtanulni újjáéleszteni, hiszen azt jelzi ha leáll a légzés. "


Egy ilyen mondatért egyszer nagyon összekaptam valakivel. Aztán megszületett a második fiam, aki 5 naposan bukott egyet és úgy gondolta utána nem vesz levegőt. Csak lilult, lilult, tekeredett a kezembe (fejjel lefelé lógattam) míg hívtam a mentőket, és aztán hirtelen felsírt. Borzalmas volt. Azóta egyetértek, igen, kell tudni,hogy mi a teendő.

29. telifánt (válaszként erre: 25. - Emi75)
2010. nov. 22. 12:50
A légzésfigyelő nem csak a szülőt de a babát is figyelmezteti azzal hogy hangosan sípol. A babák 75 %-a felébred az erős hangra, és elkezd szuszogni. A tanfolyamon ami egyébként 10000ft-ér elvégezhető az elő amit megtanítanak a szülőknek, az az hogy vegyék ki a babát az ágyból. Ezzel is fel tudják ébreszteni a babát, majd kezdjék el stimulálni. Masszírozzák erősebben a lábát vagy a fülét. Ha erre sem reagál a baba (ez kb 30 mp) akkor a szülő nézze meg hogy van e valami a szájában, ha van szedje ki, ha nincs akkor óvatosan kezdjen el befújást végezni, persze közben a másik családtag hívja a mentőket. A befúvásos lélegeztetésig általában a babák 0,5%-a jut el.
28. Miértne (válaszként erre: 25. - Emi75)
2010. nov. 22. 12:48
Van amikor már maga a riasztás is elég,hogy vegyen levegőt...vagy egy taps, vagy egy erős inger,amire kapcsol,hogy hahóóóó..levegőt kéne venni. :)
2010. nov. 22. 12:47

Mi vettünk,miután egy igazságügyi orvosszakértő barátunk 3 hónap alatt kettő babához ment ki, akik bölcsőhalálban haltak meg. :(

Fiúknál valóban gyakoribb, korababáknál is, de nekünk is riasztott Barnusnál, mert Ő meg óriásbaba volt, 5370el született. A gyerekorvosunk szerint az ilyen nagy babák annyira belustulnak alvásnál,hogy egyszerűen elfelejtenek levegőt venni.

szerintem nagyon hasznos dolog, és ha jól be van állítva az érzékenység nem riaszt tévesen. Ha meg mégis, inkább egy téves riasztás,mint egy nem élő baba. :(

2010. nov. 22. 12:43
Ja és hangsúlyozom a jó légzésfigyelőt! Nekünk az egyik legelterjedtebb volt,ami a kh-ban is 2lapos és angyalkás :) szerettem nagyon. És tényleg igaz hogy simán el tudod adni,ha később már nem kell! Szóval így mégjobban megéri....szerintem.
25. emi75 (válaszként erre: 18. - Kriszti1212)
2010. nov. 22. 12:42

ezt nem egészen értem . ez a készülék azt mutatja, hogy ha a gyerek x mp-ig nem vesz és nem fúj ki levegőt. ilyekor szirénázik, és a szülőknek van két három perce, hogy újraélessze, lélegeztesse, amíg kiér a mentő.

tehát a készülék akkor ér valamit, ha a szülők tudják hogy mi a teendő.


a légzéskimaradást nem előzi meg, de segíthet életben maradni, ha megtörténik, hiszen a szülők nem arra ébrednek reggel, vagy a köv. szoptatási időben, hogy éjjel valamikor

meghalt a gyerek! amikor már nincs mit tenni!


egyébként egyetértek, hogy kinek készülékkel kine anélkül nyugodt az éjszaka, mindenki maga döntse el.


ja és errefelé kb. asszem havi 2000 Ft-ért lehet bérelni is esetleg.

2010. nov. 22. 12:41
Fura mert nekem az nem tetszett hogy háton fekszik,volt is egyszer hogy bukott és nem fordította teljesen oldalra a fejét...kicsit öklendezett akkor,aztán én onnantól kezdve méginkább hason altattam...úgy kijön a bufike :) feje alatt kifeszítve volt egy pelus,amit cseréltem 2naponta vagy ha lebukta. Viszont ez sem biztonságos,mert aztán elkezdi összegyürni,ezért fontos a feszesség...
2010. nov. 22. 12:35

Míg várnadós voltam feleslegesnek tartottam,hiszen úgy gondoltam gond nélküli szülésem lesz. De sajnos nem így alakult és a PIC-re kerül kisfiam,ott minden babánál van légzésfigyelő,így mikor hazamentük nagyon nagy biztonságot nyújtott és 6-7hóig használtam...akkor is nehezen hagytam el,de sokszor be se kapcsoltam már akkor.


Szóval ez egy tanulság,hogy nem szabad csökönyösen ragaszkodni egyik véleményhez sem, ha a második babám majd megszületik biztosan fogom használni. De amúgy úgy vagyok vele,hogyha semmi komplikáció nem történt akkor nem annyira szükséges.

Ja és a legfontosabb! HA már valaki légzésfigyelőt vesz a babájához nem ártana megtanulni újjáéleszteni,hiszen azt jelzi ha leáll a légzés.

22. JUL17
2010. nov. 22. 12:32

Nekem két lány gyermekem van.Az elsőnél nem volt légzés figyelőnk ,bár akkor még nem is volt igazán népszerű.Most a második babánál viszont vettünk egyet.Végig böngésztem a neten melyik a jó,melyik nem riaszt tévesen.Végül egy mellett döntöttem amit az egyik gyermek kórház is ajánl.Nagyon jól döntöttem ,nem volt téves riasztásunk eddig.Pedig a kislányunk sokszor befullad.A férjem ellenkezett először,hogy minek az ,ő is én is anélkül nőttünk fel.De mostanra a véleménye nagyon megváltozott amióta használjuk.Lassan egy éves lesz a kislányunk de még mai napig használom és nyugodt szívvel alszok éjszaka is.Viszont sokszor van ,hogy elfelejtem kikapcsolni és kiveszem a picit az ágyból akkor rögtön elkezd sípolni.Ebből is látni a milyen megbízható.



Szerintem a vélemények megoszlanak,ez sok mindentől is függ ,ki milyen készüléket is vásárol stb.

21. emi75 (válaszként erre: 16. - Emi75)
2010. nov. 22. 12:31

ja és tesóm három gyerek után ajánlotta ezt, mert náluk se nagyon volt téves riasztás, olyan volt, hogy kifogyott az elem ,és azért, meg olyan, hogy annyira a kiságy sarkába kucorodott a gyerek, hogy nem érzékelte az érzékelő.


a többi nem tudom milyen, de ennek A3-as vagy még nagyobb érzékelője van 2 db. gyakorlatilag végigéri az ágyat és szélességben is és hosszban is alig valami marad ki. (ha érdekel valakit megmérem szívesen)

20. Kriszti1212 (válaszként erre: 18. - Kriszti1212)
2010. nov. 22. 12:30

Ehhez még annyit fűznék, hogy az én fiam már a kórházban is csak hason aludt és soha semmi rossz tapasztalatom nem volt.


Egyébként teljesen érthető, hogy az anyuka aggódik a gyermekéért, nem is azért szúrtam be azt a linket, meg írtam itt is amit.


Kinek vele, kinek nélküle (légzésfigyelő) biztonságosabbak az éjszakák.

19. Hedi13
2010. nov. 22. 12:28
Szia! Én nem lennék nyugodt a légzésfigyelő nélkül. Még mindig használjuk, a kisfiam nyolc hónapos. Miért kockáztatnék, mikor van egy ilyen lehetőség, amit csak a matrac alá kell tenni? Az ára is megfizethető. Inkább pár tízezer Ft, minthogy ne adj Úristen pont nálad forduljon elő a hirtelen csecsemőhalál!
2010. nov. 22. 12:28

[link]


Aki akarja elolvassa. Ez azt írja, hogy a bölcső halált nem lehet kikerülni.

17. emi75 (válaszként erre: 15. - Telifánt)
2010. nov. 22. 12:28
Egyet értek veled!
16. emi75
2010. nov. 22. 12:25

baby sense típusú van nekünk, tesóm három gyerekét is szolgálta. egyszer volt téves riasztás, mikor anyukám egy vastag kispárnával együtt tette be az ágyba a gyereket, az már sok volt a figyelőnek, nem érzékelte a tollpárnán, gyapjúderékaljon és 10 cm-es matracon keresztül a légzést. ezen kívül nem adott még téves riasztást (max. ha elfelejtettem kikapcsolni mikor kivettem a gyereket :DD)


Én sokkal jobban aludtam (azt a két-három órát két etetés közt) :) és volt hogy napközben is bekapcsoltam ha pl. a másik helyiségben tartózkodtam. Különben folyton hallgatni akartam volna hogy szuszog. (ráadásul első gyerek, szóval sokkal jobban aggódik az ember)


úgy tudom a hason altatás, és a koraszülött baba (és ikerbaba) a két fő rizikótényező, de lehet van más is.


Nálunk volt haláleset a családban emiatt, édesapám ikergyerek volt, az ikertestvére így halt meg.

2010. nov. 22. 12:23

Sziasztok!

Én kisbabákkal dolgozom, mind koraszülöttekkel mind újszülöttekkel.Tény hogy van a légzésfigyelővel macera, mert ha fogy az elem akkor tud falsan riasztani, de még minig inkább egy fals riasztás mint hogy komolyabb baj legyen a dologból. Sajnos volt már dolgom olyan kisbabákkal akik otthon bölcsőhalált haltak, Senkinek nem kívánom hogy ezt át kelljen élnie. Én azt mondom hogy inkább legyen alatta, és ha más nem akkor késöbb eladja valaki másnak akinek kell.

Amúgy a bölcsőhalál nem nemhez kötött, és 1 éves korukig bekövetkezhet a baáknál

2010. nov. 22. 12:22
Valóban igaz,hogy a fiú babáknál gyakoribb, de azt nem mondanám hogy csak fiúknál, lányoknál is lehet. De ennek még nagyon sok tényezője van, nézz utána a neten. Mi is kb. 2hónapig használtuk a légzésfigyelőt, mert a kicsink mindig elfordult róla, és nagyon sokszor beriasztott tévesen.
13. cumma1 (válaszként erre: 12. - 204b456479)
2010. nov. 22. 12:20
Olvasd el mi a gyermekágyi halál! :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook