Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki dobna le tényleg jelentős súlyfelesleget 2012-ben? fórum

Ki dobna le tényleg jelentős súlyfelesleget 2012-ben? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1621. Niitoo (válaszként erre: 1607. - Floracska)
2012. febr. 26. 18:48

Szia Flórácska!

Én konkrét menüt nem tudok neked írni, de pár tippem van az olcsó kajára. Én is hadilábon állok a pénzzel, nem sok mindenből válogathatok sajnos. De ami nekem a legjobban bejött, az a következő: Vasárnap megsütök egy egész csirkét sóban (zsiradék nélkül), majd azt eszem péntekig. Feldarabolom, és 6 adagra osztom el (vasárnappal együtt). Valamikor csak 4-5 napra elég. Attól függ, mennyire vagyok éhes :) Köretnek veszek hozzá egy fej fehér káposztát, lereszelem, besózom, fél óra után kicsavarom. Csinálok édesítős, ecetes, köményes vizet, és mikor felforrt, ráöntöm a kicsavart káposztára. Na, ebből tényleg korlátlan mennyiséget meg lehet enni. Ráadásul zsírégető is és oltáriból eltelít. Amúgy tejfölös ubisalit is lehet mellé enni.


Nem tudom, mennyire vagy levese (én rettentően), de a húslevest is el lehet tenni 4 napig, meg le is lehet fagyasztani (nekem mindig van a mélyhűtőben pár adag).


Szóval ez nem sokban kerül 5 napra szerintem. Egész csirke 1.100,- körül, káposzta kb. 100,- Ft, a farhát (abból szoktam húslevest) meg 300 körül van. Ha még leveszöldséget is számolsz akkor is max 1.800,- Ft-ból kijön 5 napi ebéded. Nem sok és persze oltári finom, meg egészséges. Részemről megunhatatlan, nem tudom, Te hogy vagy ezzel.


Én reggelire vagy vacsira mindig virslit eszem. A Lidl-ben van olyan, ami olcsó és ehető is (a Tesco-s szerintem nem jó ízű). 460,- körül van a Lidl-is kilós. Abból 3 db bőven elég egy evésre. Én csak kockasajttal eszem, de Te ehetnél hozzá teljes kiőrlésű toast kenyeret, amit ugyancsak a Lidl-ben megkapsz kb. 150,- Ft-ért.


Salátát is eszem majdnem minden nap. Kínai kel aprítva, főtt tojás, hagyma, pici sajt, és vagy tonhal konzerv, vagy virsli. Ez megint nem drága, és 3 napi adagot szoktam előre megcsinálni. Még öntet sem kell rá, bár néha azért belekeverek egy pohár ízesített tejfölt. A tonhalas változatára meg ráborítom a tonhal olaját. Az az öntet.


Remélem tudtam valamit segíteni! Nekem ezek a kajatípusok nagyon bejöttek, egyedül a csoki és süti hiánya az, amivel néha meg kell küzdenem (szerencsére ritkán). Bár a tegnapi szalagavató kész tortúra volt: egy egész asztal, tele kb. 6-7 féle isteni finomnak látszó süteménnyel. Volt, hogy azt vettem észre, hogy csak nézegetem őket, és azon gondolkodom, milyen lehet az íze :) Kész! De egy falatot sem ettem belőlük... Mindig csak ez a rohadt 77 kiló lebegett a szemem előtt.


Majd írd meg, hogy mit gondolsz ezekről a kajákról, meg hogy kivitelezhető lenne e Neked valamelyik!

1620. 117b1693d0 (válaszként erre: 1619. - Niitoo)
2012. febr. 26. 18:34

Ha azt a 10 szemet 4-5 alkalomra osztva fogyasztod el egy nap alatt, akkor bizony nem túl jó, mert annyiszor löki meg az inzulintermelést.


És ez még csak az édesítőzés, nem számoltad még a szénhidrátdús vagy glutamátokat tartalmazó élelmiszereket, amiket eszel a nap folyamán.


Egyébként az édesítők bizonyítottan gyengítik az izmokat, ez se egy előnyös tulajdonság.


Nem csak cukor létezik az édesítőkön kívül, de tulajdonképpen teljesen mindegy, mert ideális esetben naponta egyszer kellene fogyasztani szénhidrátdús és/vagy édesített élelmiszert. A többi étkezésnek alacsony szénhidráttartalmú zöldségeket és fehérjét kellene tartalmaznia.


A zsírfogyasztás megintcsak nem feltétlenül az összemnyiségre kell kizárólag figyelni, hanem a zsírok minőségére.

1619. Niitoo (válaszként erre: 1618. - 117b1693d0)
2012. febr. 26. 18:12

Köszi a biztatást! :) Rám fér. Szerintem nem fogyasztok sok édesítőt, remélem azért nem fog megártani. A napi 10 szem nem veszélyes, ugye? Az a baj, hogy annyira hozzászoktam, hogy már nem szeretem a cukor ízét. A teát inkább meginnám bármilyen édesítés nélkül, mint cukorral.


Így vagyok a Light Kólával is. Ha olyan helyen vagyok, ahol nem férek a teámhoz, light kólát iszok. Nem csak azért, mert abban nincs cukor, hanem azért, mert a cukros kólának nem szeretem az ízét. Mondjuk nagyon ritkán iszok kólát, teafüggő vagyok :)


Ma viszont nem tornázom. A héten minden nap edzettem (5x), tegnap meg a bálon táncoltam vagy 3 órát. Úgyhogy a mai este lustizni fogok. :) Viszont kerestem a neten ilyen zsírégető edzésterveket, szóval jövő héten azzal fogom kombinálni a taposógépezést. Remélem lesz hatása!


Ja, és tervben van, hogy visszaveszek a zsíros kajákból. Nem sokat eszem, de pl. ma oldalas volt az ebéd, és nem vágtam le róla a zsírt. De csak tejfölös ubisalit ettem mellé, semmi mást.


Huh, megint mennyit beszélek. Ha kajáról, meg fogyásról van szó, dől belőlem megállíthatatlanul :)

1618. 117b1693d0 (válaszként erre: 1616. - Niitoo)
2012. febr. 26. 15:43

A stagnálást meg annak köszönheted valószínűleg, hogy gyorsan ment le a 8 kiló és megijedtél :))


Biztosan menni fog az tovább is, emiatt ne izgulj!

1617. 117b1693d0 (válaszként erre: 1616. - Niitoo)
2012. febr. 26. 15:40

Vannak gyógyszerek, amik tartalékra állítják a szervezetet pl. gyulladáscsökkentők, ezért kérdeztem.


Nem mondtam, hogy egyél cukrot, csak azt, hogy az édesítő rosszabb, mint a cukor.


A koleszterinszint 25%-ban függ attól, hogy mit eszel, a többit a szervezeted állítja elő, úgyhogy nem feltétlenül a bevitt koleszterined a ludas.

Viszont furamódon akár az édesítő is csinálhatja, hogy ha naponta többször használod...


Az édesítő az izmaidnak se tesz jót :(

1616. Niitoo (válaszként erre: 1598. - 117b1693d0)
2012. febr. 26. 15:19

Na, most tértem magamhoz. :)

Szóval, csak édesített teát iszok, semmi mást. Süssinát használok, 2 liter teába 10 szemet teszek és azt meg is iszom egy nap alatt. Tudom, hogy egészségtelen az édesítő, de nem fogok emiatt cukrot enni. Már 10 éve nem eszem cukrot, nem is akarok.

Zöldséget rengeteget eszek (kertész vagyok), persze ilyenkor télen kevesebbet.


77 kiló 2 hete vagyok, és január 2-án kezdtem ezt az egészséges életmódot (85 voltam akkor). Előtte nem is mozogtam, meg tömtem magam mindennel :)

Laborban nem voltam most, csak tavaly nyáron egyszer, és a koleszterinemnél volt 1 csillag (szeretem a husit:).

Gyógyszert nem szedek, antibébit sem.


De ha szedek vitamint, attól nem fogok jobban fogyni gondolom. Ma kezdtem el megint a Magne B6-ot enni a láb görcsök miatt.


Ja, és tettem fel egy friss képet magamról (a Szalagavatós). Na így nézek ki most :) Messze van még a 65...

1615. 117b1693d0 (válaszként erre: 1613. - Snukika)
2012. febr. 26. 13:57

Most kezdem én is. Egy ideje foglalkoztat, hogy miért találom nehezebbnek ezt az egész fogyás, egészséges életmód témát, mint egyesek. Sokan úgy fogalmaznak, hogy "csak" akarat kérdése.


Az a "csak" azonban nagyon tud különbözni egy szénhidrátfüggő, inzulintúltermelésre hajlamos valaki esetében, azokétól, akik olyan szerencsések, hogy ezzel nem kell megbírkózniuk.

1614. 117b1693d0 (válaszként erre: 1612. - 117b1693d0)
2012. febr. 26. 13:55

Ja, és az inzulinszint ingadozás legkárosabb hatása nem az, hogy nehezebbé teszi a fogyást, hanem károdsítja a szívet és más szerveket!


(Ehhez nem kell cukorbetegnek lenni, de egyenes út arrafelé. Szerencsére megfelelő étrenddel, életvitellel lehet ellene tenni.)

1613. snukika (válaszként erre: 1612. - 117b1693d0)
2012. febr. 26. 13:55
Köszi a gyors választ, megfogadom.
1612. 117b1693d0 (válaszként erre: 1611. - Snukika)
2012. febr. 26. 13:52

Azért, mert bár kalóriamentes (vagy legalábbis kevesebb kalóriát tartalmaznak), de szénhidrátszerűen hatnak és az inzulinszintet jobban kilengetik, mint a cukor. Ezáltal károsabbak.


Vannak akik az elsavasodást tartják szem előtt, ebből a szempontból is rosszabbak, még a cukornál is.


Nem mondom, hogy ne egyétek egyáltalán, mert van, akinek a szervezete ellenállóbb a "mérgekkel" szemben. De aki azt tapasztalja, hogy sóvárog a szénhidrát iránt vagy éppen nem fogy hiába nem eszik többet a kelleténél, akkor érdemes ezeket a dolgokat is átgondolni.

1611. snukika (válaszként erre: 1609. - 117b1693d0)
2012. febr. 26. 13:21
Sziasztok! Miért rosszabb az édesítöszer, mint a cukor? Én edddig úgy gondoltam, nyugodtan ihatok az étkezések mellé cukormentes üdítöket. :(
1610. floracska (válaszként erre: 1608. - Vikuka)
2012. febr. 26. 13:16

Nos igen, van barna kenyér, de annak ára is van, és én azt nem tudom magamnak megengedni. Nekem nem mindegy, hogy veszek barna kenyeret 300 forintért, vagy veszek a tescoba fehér kenyeret 150 forintért.

Nekem olyan fogyókúra kéne, amihez nem kell nagy pénztárca.

Egyébként gratulálok az eredményedhez, remélem majd én is tudok később mit felmutatni.

1609. 117b1693d0 (válaszként erre: 1608. - Vikuka)
2012. febr. 26. 13:13

Vikuka, ha valaki hajlamos az inzulintúltermelésre, annak az édesítőszer még rosszabb, mint a cukor.

A teljeskiőrlésű dolgokból sem ehet akárhányszor (és itt nem is kifejezetten az akármennyin van a hangsúly).


Minélt többször eszik/iszik olyan dolgokat, amik az inzulintermelésre kihatással vannak, annál jobban megemelkedik és még jobban visszazuhan az inzulinszint. Ez egy ördögi kör, amit a gyakoriság csökkentésével lehet megtörni.

1608. vikuka (válaszként erre: 1607. - Floracska)
2012. febr. 26. 12:50
nem kell kerülni a ukrot meg a kenyeret!! van a cukor helyett baran cukor is!meg csomó édesítő! kenyér helyett?? miért kéne helyett enni??? van barna kenyér graham tönköly vagy 20féle kenyér amit ehetsz csak épp fehér lisztől készült terméket nem... szal nem kell le modani semmiről.. csak helyettesíteni a rosszat jóra.ennyi. és a helyedben azonnal fel hagynék a porokkal. mert tele van rákkeltő szeméttel és cukorral.. de te tudod.. én már le tettem a voksom az egézséges életmód felett.és én nem nélküözöm.. eszem mindent.csak picit másképp... 130kgról el indulni ezen az inagatg úton... és ma 83kg vagyok. 70 a célom.. és nem diétázom már... életmódot váltottam. ennyi.semmi csoda nincs ebben... xkell egy lórugásni akarat és a többi megy magától... ennyi.
1607. floracska
2012. febr. 26. 12:06

Akkor megpróbálom ezt az étkezés dolgot helyre rakni, így még úgysem próbáltam. Valaki tudna nekem konkrétan írni menüket, reggeli-tízórai-ebéd-uzsonnára felbontva, hogy mikor miket kellene ennem? Néztem már ilyeneket, de elszörnyedtem. Reggelire eszik az ember egy tál müzlit, tízóraira egy db almát, ebédre meg egy tál krémlevest. Most komolyan csak úgy tudok fogyni, ha szinte alig eszem?? És van, aki kerüli a kenyeret, cukrot stb, most azt miért ne lehetne reggelire enni? Meg amúgy is, ha most nem eszel, később meg igen, akkor meghízol. Már pedig szerintem senki nem akarja élete végéig nélkülözni a cukrot vagy a kenyeret.

És miket szabad innom? Amit tudni kell rólam, nem szeretem sem a szénsavas, sem a szén-dioxiddal dúsított italokat. Utóbbit soha nem ittam meg, előbbit pedig 5-6 éve nem iszom egyáltalán. Általában ásványvizet iszom, de mivel az monoton mindig, ezért szoktam inni szörpöt, valamint mostanában ezekre az italporokra vagyok rákattanva, amiket 1,5-2 liter vízzel fel kell hígítani.

1606. 117b1693d0 (válaszként erre: 1604. - Floracska)
2012. febr. 26. 11:35

Számold meg hányszor eszel-iszol naponta édesített (cukor, cukorpótló édesítő stb.) vagy szénhidrátdús élelmiszert és add hozzá a gluramátot tartalmazó étkezéseidet.!


Valószínűleg az a probléma az étrendeddel, hogy egész nap nem eszel ugyan rendesen, de azért bekapsz hol egy-két falat valamit, amiben egyszerű szénhidrát van, máskor meg iszol valamit, amiben édesítő vagy cukor van, illetve valamit amiben meg glutamát. Aztán este bepótolod az egész napot, ráadásul rossz arányban összeállított menüvel.


Ez sajnos gátolhat téged a fogyásban, ha hajlamos vagy az inzulintúltermelésre. Ami még nagyobb baj, hogy hosszú távon egyre inkább veszélyeztetheti az egészségi állapotodat.


Az edzések nagyon fontosak. De amíg az étkezéseidet nem rakod helyre, te sem tudsz komoly eredményt felmutatni, akármennyire is edzel :(((

1605. 117b1693d0 (válaszként erre: 1603. - 130454e42d)
2012. febr. 26. 11:30

Valószínűleg azért, mert nem jól eszel. A 800 kalória egyébként is tartalékra állítja a szervezetedet, ne csodálkozz, hogy ha csak edzéssel tudod ezt kompenzálni!


Egyébként a százalékokat nem én találtam ki, hanem olyanok, akik tudományosan közelítik ezt meg és melléjük álltak olyanok, akik erre tapasztalati úton jöttek rá, mert gyakorlatilag csak ezzel foglalkoznak (testépítők, fitneszguruk pl. Rubint Réka).

1604. floracska
2012. febr. 26. 11:10

A 70-30 arányban én is kételkedem, szintén azt tapasztaltam, hogy kevés mozgással csak akkor fogyok, ha nem eszek semmit. Már azt is próbáltam, hogy 3 napig szó szerint semmit nem ettem. Jó hülye voltam, napi 1 kiló ment le, amikor ettem meg újra feljött 5 egy nap alatt. De ilyet többé nem csinálok (ekkor még azt hiszem 14-15 éves lehettem). Akkor is végső kétségbeesésembe csináltam ezt. Szörnyű, amikor az osztálytársaid közül te vagy a legducibb, mindenki más meg szép vékony.

A tavalyi 10 kilónál a kajából nem válogattam, ettem mindent, csak jóval kevesebbet. Reggelire megettem általában 2 vagy 3 szendvicset, meg néha mellé vagy egy túrórudit vagy pár szem kekszet. Ebédre pedig kis adag főtt ételt. Délelőtt esetleg nassolhattam, de ebéd után már nem ettem semmit. Se uzsonnát se vacsorát.

Sport pedig heti 4 nap aerobik (volt hogy egy nap 4 óra megállás nélkül), heti 1 óra tenisz, és majdnem minden reggel kocogtam egy fél órát.

Csak a sok eredménytelen fogyókúra miatt abbahagytam. Ma már, mivel van hogy reggel 8-tól este 6ig az egyetemen vagyok, este 7-8-kor eszem ebédet meg vacsorát egyben, amin mindenképp változtatnom kéne, de nem tudom hogyan, mert arra nincs pénzem, hogy a menzán egyek, és hazaugrani sincs időm.

1603. 130454e42d (válaszként erre: 1602. - 117b1693d0)
2012. febr. 26. 09:26
Én ebben a 70-30 arányban erősen kételkedem, legalábbis ami saját magamat illeti. Ha nem mozgok 800 kcal kaja mellett se nagyon fogyok, ha futok ehetek bármit, mennek le a zsírpárnák látványosan.
1602. 117b1693d0 (válaszként erre: 1601. - 130454e42d)
2012. febr. 26. 09:05

Rossz hírem van, tud. Ha nem eszik elég proteint, akkor szépen fogy az izmaiból :(((


Nem mindegy, hogy mit eszel (70-80%-ban ettől függ az eredmény, a többit tudjuk mozgással befolyásolni.


A nem megfelelő étrend izomfogyáshoz => elzsírosodáshoz vezethet, még csökkenő testsúly mellett is.

1601. 130454e42d (válaszként erre: 1600. - 117b1693d0)
2012. febr. 26. 08:52

Heti 4 nap sport mellett nem hiszem, hogy izomból fogyott. Az a baj a fogyással, hogy ha pl. a hátadról megy le 7 kiló az kevésbé látványos, mintha az arcodból 30 deka.

Jó lenne tudni, mit sportolt, mit evett, úgy könnyebb lenne okoskodni :)

1600. 117b1693d0 (válaszként erre: 1599. - Floracska)
2012. febr. 26. 08:25

Valószínűleg izomból fogytál és víz ment ki belőled, ez szemre alig észrevehető, de mérleg mutatja és az egészségedet károsítja:(((


Most mennem kell, de ígérem, hogy később írok ötleteket, amik segíthetnek neked is.

1599. floracska
2012. febr. 26. 01:58

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, mert már annyira depis vagyok a súlyom miatt...

77 kiló vagyok jelenleg, ami a 155 centis magasságomhoz nagyon sok. Tudom, vannak ennél jóval ducibb nők is, de én ettől is teljesen kikészülök.

Rengetegszer próbáltam fogyni. Talán legsikeresebb eredményem akkor értem el, amikor heti 4 napot szinte csak sporttal töltöttem el. 65 kilóra fogytam le. De amint visszavettem a sportból, 2-3 hónap alatt visszajött minden. A sportból muszáj volt visszavennem, mert háttérbe szorítottam pl a tanulást, ami miatt elég gyenge félévem lett (egyetemre járok). Most januártól 1 hónapig jártam aerobikozni. Nem zabáltam degeszre magam, de mégsem ment le 1 deka sem! 1 hét kihagyás volt közben, de 3 hetet folyamatosan tornásztam, minden nap 1 órát. És semmi. De az aerobiknak lőttek is, mert nincs rá pénzem most. És arra sem, hogy mindig egészséges kajákat egyek. Amikor az a 10 kiló lement, akkor is ugyanolyan kövérnek éreztem magam, mintha semmi nem ment volna le: ugyanúgy nagy hasam volt, nagyon kövér combom, zsíros csípőm, nem is értem, honnan ment le az a 10 kiló.

Már annyira elkeseredtem, hogy azon kezdtem el gondolkodni, kicsinálom magam, de aztán gondolkodtam, hogy nem kéne feladni. Talán az a legnagyobb problémám, hogy senki nem támogat. Bár barátom azt mondja igen, én ezt nem érzem.

Úgy vélem együtt könnyebb fogyni, mint egyedül. Akár embereket is keresnék, akikkel napi szinten együtt sportolnék (futás, séta vagy bármi más). Valamit muszáj tennem, mert teljesen ki vagyok készülve.

1598. 117b1693d0 (válaszként erre: 1596. - Niitoo)
2012. febr. 25. 16:49

Valószínűleg tartalékra állt a szervezeted valami miatt. Csak azt kell kitalálni, hogy mi az.

Persze, ez nem is olyan egyszerű.


Mióta vagy 77 kiló? Mennyi idő alatt fogytál 8 kilót mielőtt leállt a fogyás?

Voltál-e laborban?

Van-e valamilyen gyógyszer, amit szedsz (főleg, ha az utóbbi időben kezdted pár hónapja)


Ha nem eszel több kiló zöldséget naponta, akkor esélyed sincs mindent bevinni. Ráadásul a sok edzés miatt a normálisnál több vitaminra, ásványi anyagra van szükséged.


C, E, D vitamin, króm, cink, magnézium, folsav, szelén ilyesmik.

1597. 117b1693d0 (válaszként erre: 1591. - Niitoo)
2012. febr. 25. 16:44
Eszel/iszol közben édesített (akár nulla kalóriás édesítővel édesített) ételt vagy italt?
1596. Niitoo
2012. febr. 25. 10:37

Hát ja, akaraterővel mindig is el voltam látva :) Zöldséget végülis szerintem eleget eszek ahhoz, hogy ne kelljen vitamint szednem. Bár mióta ezt csinálom (lassan 2 hónapja), sokszor begörcsöl a lábam éjjel és másnap is kell egy óra, mire rá tudok állni. Most szereztem magnéziumot, mert azt javasolták a görcsökre. Persze ennek lehet a taposógép is az oka, de lehet, hogy valami olyat iktattam ki az étrendemből, amiben sok volt a Mg. Nem tudom...


De ha szerinted hozzászokott a szervezetem ehhez az étrendhez, akkor most egyek kevesebbet ezekből? Huh, akkor alig marad majd energiám létezni, dolgozni :) Nem tudom mit csináljak... Azt hittem könnyebb lesz elérni a 60-at (mármint a 6-ossal kezdődő súlyt, legyen az akár 69)

1595. szambea (válaszként erre: 1593. - Niitoo)
2012. febr. 25. 10:24

Ez nagyon durva!!!

Sok akaraterőd lehet!De így kiéhezik hosszútávon a szervezeted.

Valami vitamint nem szedsz?

Szerintem ráállt a szervezeted erre a kajálásra és ezért állt meg a fogyásod.

Ennyi sport mellett szerintem akkor se híznál ha több mindent ennél!

1594. Niitoo
2012. febr. 25. 09:58
Ma megyek szalagavatóra. Délután felteszek egy képet, milyen ruha lesz rajtam. Ez már rég nem jött fel rám, de most még majdnem bő is. Ezért csodálkozom ezen a súly dolgon...
1593. Niitoo
2012. febr. 25. 09:54

Sokkal többnek látszik 8 kiló-nál amennyi lement rólam. Úgy értem sok régi ruhám feljön már rám, meg oltári sok lement a hasamból. De engem akkor is zavar, hogy még mindig 77 vagyok.

Nem eszem semmiféle kenyeret, se péksüteményt, se olyat, ami lisztből van (se főzelék, se krémleves...). Január 2 óta egy alkalommal ettem egy szelet rántott húst, de azt is csak azért, emrt volt kajajegyem a céges büfébe és nem akartam otthagyni :) De persze csak savanyúságot ettem hozzá. Köretet sem eszek (se rizst, se krumplit, se tésztát). Még a mexikói zöldköretet is kivontam a forgalomból (a kukorica, meg a borsó miatt). Kínai kellel, salival, vagy káposztával eszem a húsokat. Cukrot nem használok, édességet nem eszek (egy falatot sem). Napi 2 liter koffeinmentes zöldteát minimum megiszok, de valamikor többet. Mást nem nagyon iszok, csak edzéskor 6 dl csapvizet.

1592. szambea
2012. febr. 25. 09:25

Szia!

Ne keseregj!

Az izom nehezebb mint a zsír!

Alakul egyébként a tested?Nacikon érzed a változást?mert szerintem az a fő!

Te egyáltalán neme szel semmi kenyérfélét,lisztet?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook