Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki a legjobb nőgyógyász Kaposváron? fórum

Ki a legjobb nőgyógyász Kaposváron? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. máj. 18. 12:37

Sziasztok!

Hogy vagytok? Kismamik hol tartanak? :)

Az én kislányom 16-án volt egy éves. Hihetetlen, hogy milyen gyorsan elment az idő... :(

Családunkba szeptemberre várható egy újabb baba. Sógornőméknél, kisfiú lesz... :)

Plussz a barátainknál meg kislány várható augusztusra... :)

286. maknyo
2014. máj. 5. 22:00
Sziasztok! Bencze Zoltàn kaposvàri magànrendelésérôl tudtok valamit, mikor lehet hozzà menni? Màr nagyon rég voltam nàla és aktuàlis lenne. Köszi szépen elôre is!
285. 12400f8bc7 (válaszként erre: 280. - Oszbachm)
2014. máj. 3. 15:55

Szia!

[link]

Remélem segítetem.

2014. ápr. 29. 20:45

Kóros fehérköpeny-szindrómás vagyok. Még ha szimpla megfázással megyek a háziorvoshoz, akkor is félek és ideges vagyok.

Ezt sikerült leküzdenem a fogorvosnál, mert találtam egy nagyon aranyos hölgyet.

Ma a nőgyógyásszal voltam így.

Gyócsi János főorvos úrnál voltam, és megvallom rettentően aranyos, figyelmes, óvó, érdeklődő, betegbarát orvos. Mindent elmagyaráz, türelmes és nem esik úgy neked, mint egy vadállat.

Csak superlativusokban tudok róla beszélni.

Tiszta szívből tudom ajánlani :)

283. fentun (válaszként erre: 282. - Much)
2014. ápr. 14. 10:27

Köszönjük és úgy szintén gratula! :) Mondjuk én majd akkor hiszem el száz százalékra, ha a 30 hetesen is megerőstik, hogy fiú a drága. Fiúkat nem igen szoktak benézni, a doki szerint is elég egyértelmű volt, de hallottam már meglepetésekről. :)

Dominik lesz a kicsi. :)


A 18. hét után olyan messze van a 30. heti UH! Legalább már mocorog, de olyan rossz, hogy nem láthatom...

Ti voltatok/mentek 4D-re?

282. much (válaszként erre: 281. - Fentun)
2014. ápr. 10. 09:32

Tényleg egy fiús banda lehet, mert én is úgy látom, a mi környezetünkbe is sorba kisfiúkat hoz a gólya :)


Gratulálok kisfiatokhoz! :) Nevetek van már?

281. fentun
2014. ápr. 2. 14:04

Én is kérhetnék szépen priviket arról, hogy ki mennyiért fogadott fel dokit/szülésznőt?

Nem szeretnék zsebekben turkálni, csak mi mind a kettőt szeretnénk, viszont nem vagyunk nagyon eleresztve anyagilag, úgyhogy jó lenne tudni időben, mire kalkuláljunk. Kérdezni kérdeztük őket, de árat nem mondott egyikük sem és jó lenne egy kiindulási pont, viszonyítási alap vagy ilyesmi.


Much, úgy tűnik, ez egy ilyen fiús banda, elméletileg a mi babánk is kis kukis. :) Két babás ismerősöm szintén fiút vár.


Amúgy én is sok olyant hallottam, hogy nem túl jó a szülészet Kaposváron, de szerintem is az a lényeg, hogy milyen a dokid. Ha ő odafigyel Rád, akkor rendben lesz minden.


Őzike, sok sikert Nektek a kistesóhoz! Biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz, csak lehet, hogy a szervezeted még egy kis időt kért.

2014. ápr. 1. 09:00

Sziasztok,

Tudja esetleg valaki dr. Tormási magánrendelési árait?

2014. márc. 27. 14:08
Sajnos mindegyik orvos tévedhet, még a legjobbnak hitt is, ahogy mindenki téved élete során, csak egy orvosnál ez mindig nagyobb súlyú dolog, s ha veled történik egy világ omlik össze benned. Nekem nagyon fontos volt, hogy megbízzak az orvosomba, s nyugodt várandóságom legyen, mindig bizalommal fordultam hozzá és a kórházi bent létem alatt sem csalódtam.
2014. márc. 27. 13:59

Sziasztok!


Dombóvárról én is jókat hallottam, de inkább arról, hogy szoptatás barát az újszülött osztály. De ha kérsz segítséget, itt is segítenek. Legalábbis nekem segítettek, van egy-két nem túl szimpi csecsemős nővér, de az feltehetőleg ott is van. S ha baj van és nem érsz le Dombóvárra, mert akármi is adódhat. Én nem mentem volna el se Dombóvárra, se Pécsre, annyival nem jobb szerintem. A kórházi napokat meg túl kell élni, engem nem érdekelt semmi, mert olyan boldog voltam, s időm sem volt arra gondolni, hogy a mosdó vagy a wc milyen. De mindenkinek magának kell mérlegelni, hogy mit bír ki, mi a fontos neki. S a doki, szülésznő kapcsán is ezt tudom mondani. Ahogy privátba is írtam, nekünk az fontosabb volt, hogy jó kezekben legyünk, mint az, hogy pl, mindenből újat vegyünk. Szívesen elfogadtuk a családba a felajánlott babaholmikat illetve sokat böngésztük a használt portálokat, s inkább ezen a téren próbáltunk spórolni. Sajnos, azt is tudom, hogy sokak nem tehetik meg spórolás mellett sem a magánorvost, szülésznőt.


Nagyon örülök, hogy jól vagytok. :) Őzike nektek sok sikert az újabb babaprojekthez. Nem lesz nagy korkülönbség, ha sikerül az újabb baba. :)

277. much (válaszként erre: 276. - Ozike0501)
2014. márc. 26. 14:45

Van nevünk is igen, Csanád :) Hát szerintem se váltok már dokit. Megkérdezhetem, akár privátban is, hogy mennyiért fogadtátok fel az orvost?

Mondta egyébként, hogy nagyjából mit kér? Én még nem kérdeztem meg, nem is tudom, fogadjam e fel. Többen mondták, hogy szülésznőt érdemes, de nem ismerem egyiket se, meg azt se tudom, ezt hogyan szokás. Sajnos nem is nagyon tehetem meg, hogy fizetek, és hallottam eléggé bizarr összegeket is, amit ráadásul az orvos közölt, de igaz, az Pécsen volt.


Akkor ti babaprojekte vágtatok ismét? :) nekem is a Varga segített helyretenni a hormonjaimat, és úgy sikerült most a kisfiunk. :)

276. ozike0501 (válaszként erre: 275. - Much)
2014. márc. 22. 21:29

Szia!


De jóóóó! Van már neve is? :)


Szerintem felesleges lemenned máshová. Vargánál jó kezekben vagy és csak ez számít! Körülmények itt rosszak, de a lényeg, hogy jó kezekben leszel! Egy idegen orvos ki tudja, hogy fog Hozzád viszonyulni.

Tudod, ha a Varga nem lenne olyan jó, lehet a kislányom oxigénhiánnyal jött volna világra. Egy ügyeletes orvost lehet nem érdekelt volna a dolog, ami velünk volt...

Amúgy meg a kislányom keresztapja orvos és anno kikértem a véleményét. Azt mondta, hogy pl. Pécs sem jobb, mint Kvár, csak ott könnyebben eltusolják a hibákat. De itt legalább helyben vagyok, ha hirtelen indulna be a szülés. Nem bántam meg, hogy hallgattam rá!


Cicim rendben. Gyulladás, ciszta nincs, de érezhető terhesség sincs. Lehet csak szimplán kimaradt a ciklusom (idén csak januárban betegedtem meg). De a napokban ha nem jön meg, akkor már a második is ki fog maradni. Két lehetőségem van.

1. Kimaradt egy ciklus, közben amikor férjemmel együtt vagyunk megtermékenyülök, ha épp peteérésem lesz és akkor meg sem fog ugye jönni.

2. Kimarad a ciklus, nincs peteérés, így megjön.

De mondta, hogy ha hónap végéig nem jön meg, akkor onnantól várjak még 2 hetet és menjek UH-ra. Tehát kb. 1 hónap múlva...

275. much
2014. márc. 21. 16:16

Sziasztok!

Hát régen voltam én is, remélem mindenki jól van! Ozike, mi újság, jöhet a kistesó? De jó! Kiderült, nekünk közben kisfiunk lesz :)

Lányok, azt szeretném kérdezni, hogy megvoltatok elégedve a kaposvári kórházzal? Mert más ismerősöm mondta, hogy legközelebb Dombóváron szülne inkább. Hát gondolkodom, csak nem tudom, hogy ez hogy van, hogy Kaposba járok a Vargához, meg ugye a kórházba csinálnak mindent, de Dombóváron szülnék... hát nem tudom, ilyet lehet e. Szerintetek?

2014. márc. 17. 07:38

Jah!? Ha érdekel valakit, április 6-án garázs vásárt tartok az Arany János közben reggel 9-14 óráig.

Lesznek: baba ruhák, kisfiú- és kislány holmik, gyermek játékok, illetve női ruhák és lábbelik.

2014. márc. 17. 07:36

Sziasztok!


Költözködésünk sikerült, már nagyrészt kipakoltunk és nagyon sokat rendezkedtünk. Lilim először nem nagyon akarta megszokni az új helyet, nehéz volt neki. De mára már újra ugyan olyan, mint költözés előtt volt! :)

Tegnap volt 10 hónapos és nagyon sokmindent tud már. Eljárunk vele péntekenként úszni is. Kettő hete kezdtük és nagyon élvezi! :)

Tavaszt nagyon várjuk már, sok szép ruhát vettem neki.

19-én megyek Varga dokihoz egy általános vizsgálatra és cici nézésre. Ha zöld utat kapunk, akkor megpróbálkozunk a kistesóval! :)

2014. márc. 6. 12:07

Sziasztok!


Kicsit eltűntem, de úgy látom nemcsak én. :) Hogy vagytok? Minden rendben mindenkinél? Gyorsan telik az idő, az én babám már 4 hónapos, s már csak 4 nap és már 1 éve, hogy meg tudtuk, hogy babánk lesz, el sem hiszem. Szép napot mindenkinek! S jó babavárást!

271. fentun (válaszként erre: 270. - Alexa9292)
2014. márc. 3. 15:36

Szia!


Biztos azért, mert még tényleg nagyon friss a magánrendelése.

A Hunyadi utca 5-ben van egy rendelő, az utcáról nyílik ajtó. Jópár doki van ott, Tormási doktor hétfőnként rendel.

2014. febr. 27. 12:40
Sziasztok! Valaki megtudná nekem mondani, hogy hol van Kaposváron a Tormási Imre doktor magánrendelője? Kerestem interneten, de sajnos nem találtam róla semmi információt. Köszönöm előre is!
269. fentun
2014. febr. 11. 11:58

Sziasztok!


Én is úgy jártam a legutóbbi UH-nál, hogy akkor mentem, mikor a Tormási volt, lett volna egy csomó kérdésem is. De ezren voltak, és pont utánam szökött el egy kis szünetre. A nővér megkérdezte, hogy kérem-e a Down-szindrómás szűrést, ezt még volt időm megkérdezni a dokitól, de aztán el is rohant. A nővér pedig ezen a témán kívül semmit nem mondott, s már bent is volt a következő beteg. Még azt se mondta, hogy mikor kellene legközelebb mennem. Úgyhogy megbeszéltünk párommal, kérünk az ismerőstől egy másik ajánlást olyanra, akinek van magánrendelése, mert nekem ez így nem megy, hogy első baba, semmit nem tudok és nem is mondanak semmit. S ekkor mondta az ismerős, hogy következő héten indul Tormási magánrendelése, úgyhogy következő nap fel is hívtam és kértem is időpontot. Ott mindent szépen meg lehetett beszélni, megvizsgált és babának is nézett szívhangot.

Megpróbáltam úgy, ahogy Te írtad Buboka, természetesen nem mondott semmit. :) Úgyhogy összeszedtem minden bátorságom és bőrt az arcomra és rákérdezem konkrétan. Igazából csak mosolygott, aranyos volt, mondta, hogy ennek nincs ára, nem is mondhat árat (persze tudjuk, hogy van akinél ez igenis létező dolog), ez megelégedés alapján saját döntés.


Much, remélem, Nálatok is minden rendben van, és remélem, hogy Bubokánál is rájött a baba, hogy kell még neki azért a szopizás.

268. much (válaszként erre: 266. - Buboka85)
2014. febr. 2. 09:21
Buboka, remélem csak átmeneti, hogy nem akar a babád szopizni! De azért jó, hogy a tápszerrel ki tudod egészíteni.
267. much (válaszként erre: 265. - Fentun)
2014. febr. 2. 09:18

fentum, én a Tormásival annyit találkoztam, hogy mikor az én dokim szabin volt, akkor a Tormásinak adott át egy vizsgálat erejéig. Rendes volt nagyon.

A Péterfit nagyon dicsérik, egyik ismerősömnek nem ért oda a fogadott dokija, és a Péterfi volt ott szülésnél. Azt mondta nagyon rendes volt, és nem is akarta elfogadni a pénzt. Mástól is hallottam, hogy nagyon dicsérik. Én még gondolkodom, hogy felfogadjam e a dokimat szüléshez. Mi se vagyunk eleresztve anyagilag, de én is magánba járok rendelésre, mert én is így érzem biztonságosnak. Viszont másik ismerősömnek se ért oda a fogadott dokija, és a Varga vezette le a szülést, meg voltak vele elégedve. Ezt azért jó hallani, azt már nem annyira, hogy több esetben nem érnek oda a fogadott dokik.

2014. febr. 1. 15:03

Sziasztok!


Én nem bántam meg, hogy fogadtunk orvost, szerencsére zökkenőmentes szülésem volt és örülök, hogy feleslegesen kidobott pénz lett, ha nem fogadunk és az ügyeletes orvos nem lát el minket rendesen, vagy nem úgy áll a dolgokhoz, ahogy a normális lenne, egy életen át hibáztattam volna magam. Nagyon nagy baj, hogy ritka a normális orvos, ha nem fogadod meg. Mi sem vagyunk gazdagok, s nem nagyon szoktam luxost megengedni magamnak, de az első kórházi vizsgálat után tudtam, hogy hiba volt nem rögtön a jól bevált dokimhoz menni. Ő megnyugtatott, válaszolt mindig a kérdéseimre, nekem ez nagyon fontos volt, ahhoz, hogy nyugodt várandósságom legyen, tudjak dolgozni járni. De sajnos tudom, hogy sokan nem tehetik meg , hogy orvost vagy szülésznőt vagy esetleg mindkettőt fogadjanak. :( Az lenne a legjobb, ha normális lenne mindegyik megfogadás és hálapénz nélkül, de ezt már régen elrontottuk mi emberek.


Örülök, hogy jól vagytok. :) Nekem a 12. hétig lassan, majd a 18. héttől nagyon gyorsan teltek a hetek. S lassan egy éve lesz, hogy megtudtuk babát várok, rohan az idő...


Ozike, nem irigyelek, ebben az időben költözködni, viszont a lakás rendezgetés az nagyon jó dolog, mi tavaly előtt költöztünk, nagyon szerettem rendezgetni a lakást. Most a gyerekszobát teszem takarosabbá. S képzeld azt hiszem sikerült elkiabálnom a szoptatást, a babám 1,5 hete nem akar szopizni, a védőnőm szerint jön a fog. Így fejem neki a tejet, de így egy nap egyszer kell, hogy adjak neki tápszert, mert fejéssel nincs nem tudok lefejni annyi tejet, amennyi kellene, mert ugye a szopizás serkenti legjobban. Utálom a tápszert, de nem tudok mit tenni, még az a jó, hogy azt is ugyan úgy megeszi mint a tejcit. Próbálkozom azért még vele, volt, hogy sikerült szopiztatni, de nem mindig fogadja el. :(


Szép napot mindenkinek!

265. fentun
2014. jan. 28. 15:11

Én is úgy voltam vele, hogy van ismerős szülésznő, őt szeretném, ha vállal és onnantól már nem érdekel, hogy milyen orvos lesz ott, mert jó kezekben leszek. Aztán párom elkezdett rémtörténeteket olvasni a neten arról, hogy mennyire nem foglalkoztak babával, mamával a kórházban s abban maradtunk, hogy mégiscsak kéne egy orvos is. Attól függetlenül, hogy nem vagyunk pénzesek, így érzi biztosnak. Szerintem inkább szerencse kérdése. Milyen napja van az ott dolgozóknak, dokinak, éppen sok-e a beteg, ilyesmi.

Még fiatalok vagyunk, a héten megyünk 12 hetes UH-ra. :) Gondoltam, most leinfózom Tormásit. Bár ez is olyan kellemetlen nekem, hiszen a vizsgálóban mindig van ott egy ápoló is, de azért ehhez mégiscsak félre kéne hívnom, miközben sorban ülnek ott az emberek rá várva. Hm, lehet csak én dramatizálom túl, csak ez még új és fura. :$

Köszönöm Buboka, ez így jó megközelítés. Remélhetőleg érti a dörgést. :)

Esetleg van valakinek Tormási doktorról személyes tapasztalata?

264. Buboka85 (válaszként erre: 261. - Fentun)
2014. jan. 28. 10:14

Szia!

Szerintem nyugodtan kérdezz rá, hogy hogy működik nála ez a dolog. Én a szülésre adott hálapénzzel voltam így, hogy nem tudtam, hogy kérdezzem meg, mennyiért vállalja a dokim. S azt a kérdést tettem fel neki, hogy szeretném megkérdezni, hogy működik nála, ha szeretném, hogy ő legyen ott velünk a szülésnél is. S akkor elmondta, hogy jelezzem a szülőszobán, hogy őt szeretném orvosnak, s ha nincs osztályon, akkor telefonálnak neki (egyébként az ügyeletes szülésznő magától is feltette a kérdést, hogy van -e fogadott dokim és szülésznőm). S mivel ekkor nem mondott összeget, hogy mennyiért vállalja a szülést (bár ezt így konkrétan nem is kérdeztem tőle, mert én is kellemetlennek tartottam), úgy gondoltam rám bízza, hogy mennyivel leszünk hálásak. A rendelésen fix árak voltak, így ez esetben nem volt kérdés. Szerintem Te is hasonlóan tegyél, mint én egy olyan kérdést szegezz neki, ami nem bántó, de tudja mire gondolsz. :) Hány hetes vagy?

263. much
2014. jan. 25. 17:03

Sziasztok!

Buboka, köszi jól vagyunk, nem vagyok rosszullétes szerencsére. Bár van, hogy hatalmas étvágyam van, most meg pár napja semmit se kívánok.

Fentum: szerintem bátran keresd fel a Tormásit, és kérdezd meg, hogy elvállalná e gondozásodat, mert őt szeretnéd. Aztán majd meglátod, hogyan alakulnak a dolgok.

Én szerintem senkit sem fogok felfogadni szüléshez.

2014. jan. 24. 13:10
Lányok! Hétvégén költözünk, hét elején kipakolunk. Ha végeztünk, akkor jövök és írok mindenképp! :)
261. fentun
2014. jan. 24. 11:34

Sziasztok!

Én is tanácsért fordulok Hozzátok. Mindig is magán rendelésre jártam Marton doktorhoz s mikor babázás miatt mentem volna hozzá, akkor szembesültem vele, hogy sajnos ő már nem dolgozik. Ajánlás alapján gyorsan felkerestem Tormási doktort. Viszont neki nincs magánrendelése. Ez nekem olyan fura! Eleve az is, hogy a kórházba kell menni. Egy magánon minden egyértelmű, mindennek van ára, most pedig nagyon tanácstalan vagyok. :( Tormási doktorral szeretném végigcsinálni, nem szeretném, ha mindig más vizsgálna, hiszen mégiscsak a babáról van szó, illetve majd a szülésre is szeretném megkérni. De nem tudom, hogy ilyenkor közben is illik adni neki pénzt? Hiszen magánban minden vizsgálat után szépen legombolnak. Szégyellem megkérdezni tőle... Még azt is, hogy a szülést mennyiért vállalná. Úgy gondolom, mindenkinek van ára és az a legegyértelműbb, ha ő mondja meg, de félek, hogy megbántom, mint embert.

Mit tanácsoltok? Mit szokás ilyenkor tenni?

Illetve mint első babás, bármilyen tanácsot nagyon szívesen fogadok. :) Buboka, nagyon sok hasznos dolgot írtál, ilyeneken én még nem is gondolkodtam. :)

Előre is köszönök minden segítséget!

260. Buboka85 (válaszként erre: 259. - Much)
2014. jan. 21. 17:13
Na mi újság? Hogy vagytok? :)
259. much
2014. jan. 14. 08:57

Az jó! Én a védőnőmtől kaptam füzet csomagot, abban volt 3 kupon.

Köszi a válaszokat!

258. Buboka85 (válaszként erre: 257. - Much)
2014. jan. 12. 10:04

Szia!

Én eddig kettőt. Az egyiket úgy, hogy a 12. heti vérvételen kaptam egy kis könyvet, abban volt a kupon és a Brendonba tudtam beváltani (de több helyen be lehet, benne van a kis füzetbe, hogy hol), azt hiszem a 20. hét betöltése után. A másodikat a kórházba kaptam, s megint kaptam egy kis könyvecskét, amiben a 3. csomag beváltására jogosító kupon van. A kórházba kaptunk még egy kis bőröndöt is, amiben hasonló dolgok voltak, mint a Felicitasosba.

További szép napot!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook