Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdőnek tudnátok ajánlani szakácskönyvet? fórum

Kezdőnek tudnátok ajánlani szakácskönyvet? (tudásbázis kérdés)


18. dafke
2021. nov. 12. 04:28
Kétbalkezesek szakácskönyve, sok alap kaja van benne. Mai napig előveszem néha.
2021. nov. 11. 22:22
Horváth Ilona szakácskönyve tökéletes választás,de Frank Júlia receptjeit is ajánlom.
16. BeauIieu (válaszként erre: 13. - Bichi)
2021. nov. 6. 00:20

Azért tegyük hozzá, hogy a net tele van xarral is. A videókat beleértve, amiket nem tudod, hogy vágtak meg.

A Horváth Ilona szakácskönyvben nem lesz ilyen. Nem lesz benne semmi trükkös exta, de működik., És ha utána nekiallsz mást készíteni tudni fogod, hogy a vajas tésztát magas hőfokon sütjük, tempurat szinten, a tapikonsk idő kell az ázsiai levelekben.

2021. nov. 3. 22:41
Mautner Zsófinak vannak nehézségi szint szerinti szakácskönyvei, amihez van dvd is. Elég használhatóak.
14. cilabogyó (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2021. nov. 3. 20:13
A Horváth Ilona alapszakácskönyv. Az enyém már rongyos. Antikvárium, régikönyvek.hu. Itt találtam majdnem újat a lányomnak. Internet ide vagy oda, neki is kedvence lett.
13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 3. 19:00

A youtube tele van recepttel, ráadásul látod, is mit / hogyan, annál szemléletesebb szerintem nincs.

Miért ragaszkodsz a könyv formához?

12. BeauIieu (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2021. nov. 3. 17:45
Ugye, hogy ugye? :D
11. BeauIieu (válaszként erre: 8. - Auróra2010)
2021. nov. 3. 17:44

Ez 20 evesen azzal az otlettel vagtam sajat uzletbe, hogy annyi mindent szerettem volna kiprobalni, amit meg nem ettem, de nem tudtam hozza alapanyagokat venni. Kb. 25 eves koromig nem foztem porkoltet, pedig szeretem. Egy kezemen meg tudom szamolni, hagyszor csinaltam fozeleket. De a profi konhai chef vevoim neha kertek tolem szakmai tanacsot, mert tempurazott deneverszarnytol a szuvidolt bekabelig en mindent kiprobalok, szakmai kiallitasokra jartam, amit nem kostoltam meg, arrol altalaban tudtam, melyik konyvben, mit, hol talalni.

A 21-22 eves magyar kolleganom ket ev Angliban eles utan meg csak magyar kajakat foz. O is, a parja is, azt szeretik. Sokan vagyunk, sokfelek.


A Jamie Olvier konyvek, videok, pl. eleg szajbaragosak, egyszeruek, es trendiek, de mondjuk ha valaki nem tudja mennyi sot kell tenni az etelbe, nem buztos, hogy hazi keszitesu tesztat akar gyrurni meg kapasbol mozsarra beruhatni, mert pestot akar csinalni.

2021. nov. 3. 17:19

Anyámtól, nagymamámtól és nagynénitől tanultam, de Horváth Ilona szakácskönyve mindig kéznél volt.

[link]

2021. nov. 3. 15:56
A youtubon sok egyszerű étel van fent,recept leírással és a videó is részletes.
2021. nov. 3. 15:10

H Ilona nem rossz kezdésnek, de a mai fiatalok már nincsenek oda a régi hagyományos kajákért, változott az izlésük.

Inkább keress a neten divatosabb kajákra. Miután a fiunknál befaragtam édesanyám nagyanyám főztjeivel, szinte én is csak a netről főzök.

7. bozsu55 (válaszként erre: 5. - BeauIieu)
2021. nov. 3. 15:04

Így igaz,ha az ott leírtakat megfőzöd,mindent tudsz!

Én sem emlékszem a mennyiségek hogy vannak megadva,de szerintem ezt ki kell tapasztalni.


Én eleve nem főzök sósan,ha valakinek adok a főztömből, mindig hozzáteszem,sózni lehet utólag is.

2021. nov. 3. 13:13

[link]


Első szakácskönyvem volt, szerettem.

5. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 3. 13:06
Nem emlékszem, a Horvát Ilona féle milyen részletességgel van leírva a recept, de ha a hagyományos magyar konyha alapjait szeretnéd megtanulni, szerintem kezdésnek nem rossz.
2021. nov. 3. 11:32

Vasi zalai parsztételek.

Ábrahám Gézáné.

A cím ne ijesszen meg:DD Normál/mindennapi magyar konyha ,levesek főzelékek,tészták ,húsételek,sütik.

Van benne egy oldal:házi mértékegységek átszámítása.

Tökéletes kezdő könyv/libri

Kipróbált,érthető:)

2021. nov. 3. 11:20
Sós sütemények, édes sütemények és egyszerű gyors ételek, amiket a családnak lehet elkészíteni, ha az ember lánya haza esik a munkából. :)
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 3. 11:19
Milyen típusú ételek érdekelnek?
2021. nov. 3. 11:16

Sziasztok! Kezdő szakácskönyvet keresek, viszont olyat, amiben nem az van, hogy só, bors, stb., ízlés szerint, hanem konkrétan leírja, hogy fél kk. 1 tk., vagy hasonló. Valami ötlet erre? :)

Köszi a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook