Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kettlebell edzés fórum

Kettlebell edzés (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. kettlebelledzes (válaszként erre: 28. - XxLady)
2012. máj. 3. 14:39

Ha nem fogysz, azért nem felététlen az edzés a hibás. A testzsírszázalékodért 30% az edzés 70%-ban a helyes táplálkozás a felelős. A leírtak alapján az edzéssel nincs gond, szóval az étrendedet kéne átgondolnod...

Hús, zöldség, gyümölcs, csodák nincsenek :)

Kerülni tészta, cukor.

Dióhéjban ennyi.

43. bigris (válaszként erre: 29. - Pistiisti52)
2012. márc. 12. 21:19

Szia Pisti52!


A tanácsom az, hogy ne kezdd el otthon, egyedül az edzéseket! Nagyon könnyű rosszul begyakorolni a mozdulatokat, mert otthon, magában az ember nem látja és nem érzi a hibákat. Mindenféleképpen menj el legalább a három hónapos kezdő tanfolyamra, ahol megtanítják a helyes tartást és mozdulatokat. Csak egy példa. Még az sem mindegy, hogy a csuklódat hogyan tartod edzés közben. Ránk is sokszor ránk kellett szólni kezdetben, (néha még most is) hogy könyök, csukló hogy álljon, swing-nél nem guggolunk, hanem feneket tolunk hátra stb... Amikor mi úgy éreztük pedig, hogy jól csináljuk.


Ha voltál már ilyen képzésen közben, akkor elnézést kérek!


bigris

42. genius007 (válaszként erre: 38. - XxLady)
2012. márc. 11. 17:44

Én is épp egy ilyen kúrán próbálom ki magam! Mellette ugyanúgy heti 2x tudok lejutni edzésre instruktorral és csapattal, egyedül is szeretek edzeni, bár ilyenkor nehezen tudom hogy milyen gyakorlatokat is érdemes csinálni... xxLady, te milyen méregtelenítést csinálsz?

A vas nekem is hiányzott, ezért ma is nyomtam egy félórás edzést, 12kg-al, bár edzéseken csak 10kg-ossal merek edzeni, még a végén elfáradnék nagyon! :D

41. pistiisti52 (válaszként erre: 40. - XxLady)
2012. febr. 25. 12:11
Te igazán büszke lehetsz magadra! Gratula!!! Megkérdezhetem mennyibe kerül neked ez az edzés havonta?
40. xxLady (válaszként erre: 39. - Pistiisti52)
2012. febr. 25. 07:16

Én egyelőre maradok a nyolc kilósnál, mivel az egy kezes gyakorlatoknál (clean, snatch - főként utóbbinál) ezt érzem biztosnak. 12 kilóval swing-elni tudok magabiztosan, de pl török felállásnál nekem az még elég sok.


Én is várom a jó időt, mivel az edzőnk beígérte, hogy ha kitavaszodik szabadtéri edzéseket is tart :). Itt a szobában, parkettán azért csínján golyózok :)

2012. febr. 24. 16:35
Ma a robbanékonyságra gyakoroltam,igazán jólesett ebben a finom tavaszi időben.Evvel a 12kg.-os súllyal épen alaposan betudom a helyes formákat gyakorolni,és sikerélményem is van!Általában 60percet csinálom és áttudom mozgatni minden testtájamat.
38. xxLady
2012. febr. 20. 08:08

Nekem ma este lesz edzésem, már tűkön ülök :). Sajnos csak heti kétszer tudom közösségben élvezni a bell hatásait, hétfőn és szerdán. Szerda már nagyon messze volt, vashiányom van :D


Itthoni edzésnek nincs meg még az a fílingje, mint amikor lemegyek a csajok és srácok társaságában az edzőterembe. Ettől függetlenül szoktatom magam az itthoni edzéshez is.


Most kiegészítem egy méregtelenítő-fogyókúrás programmal, ehhez keresek társakat, kíváncsi leszek az eredményre :)

2012. febr. 15. 10:53

Ebbe a vasgolyóba belelehet szeretni,annyi a variálhatósági formája hihetetlen.Jólesik így reggel ébredés után a végtagokat és a keringést beindítani.

Emberek nagyon passzívak vagytok,pedig már most meg kell kezdeni a tavaszi-nyári alakunk kidolgozását!!!

2012. febr. 13. 17:24

Ma is egy órát bűvöltem a vasgolyót,igen jó érzés úrrá lenni rajta.Nagyon tetszik,hogy sok figurát próbáltam már.Van pulzusmérőm igen komoly a mellkasra kell feltenni és a karórán mutatja,így látom a gyakorlat intenzitását.Érdekes dolgot tapasztaltam mikor 150 körüli a pulzusszám akkor vált egyet a szívem és lemegy 50-70 közé addig még ugyanilyen fokon marad az intenzitás !

Ti mit tapasztaltok ???

35. pistiisti52 (válaszként erre: 33. - L.Ann)
2012. febr. 12. 11:20
Köszönöm a biztatást,jól esik.Nagyon beleszerettem első látásra,egyszerű és nagyszerű !
2012. febr. 12. 11:19
Én most kezdtem és otthon csinálom.De mivel mindig csináltam valami sportot így nem hiszem hogy lesérülök és csak 12kg.-ossal kezdem.Elégé szégyenlem de ez van :)
33. L.Ann
2012. febr. 12. 11:19
Sok sikert hozzá, jól választottál!
2012. febr. 12. 11:16

Sziasztok!


Nekem is van itthon golyóm, és szeretem is, csak feladatok terén kellene egy pár ötlet. Ti rendes órára jártok, vagy otthon csináljátok?

31. pistiisti52 (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2012. febr. 12. 11:14
Megvan már a könyved "a biblia" Pável Tsatsouline Kezd el a Kettlebellt ???
2012. febr. 12. 11:12
én nemsokára elkezdem, én is szívesen olvasok a témában.
2012. febr. 12. 11:10

Sziasztok én tegnap,az az 2012.02.11.-én kezdtem el ezt a csodálatos mozgást.És úgy érzem nagy lehetőségeim vannak benne,persze az én korlátaimat figyelembe véve.

Szívesen vennék minden tanácsot,hozzászólást!!!

28. xxLady (válaszként erre: 27. - Kettlebelledzes)
2012. jan. 8. 18:11

Három hónap után (két-három hét kieséssel egy balesetből kifolyólag) nem fogytam egy kilót se, sőt híztam. DE!

Comb,fenék, narancsbőr nulla (igaz, oda is figyelek a méregtelenítésre), comb hátsó része (térdhajlattól felfele) kőkemény, vádli még tónusosabb, csípő sokkal jobban terhelhető, karizmok megjelentek :D .

2012. jan. 7. 22:05

A hasazástól nem fogsz egy dekát se fogyni!! Helyi zsírégetés ugyanis nincs... Sajnos ezt nem lehet kiölni a köztudatból... :((((((((

A tested nem onnan dolgozza le a zsírt, amit éppen edzel! Genetikai kód alapján szabadítja fel a zsírpárnákat, pont fordított sorrendben, mint ahogy az elhízás bekövetkezett.

Ezért jó zsírégetésre pl a swing, mert a két legnagyobb izomcsoport is keményen dolgozik: a fenék és a comb! Ezzel lehet kalóriadeficitet elérni, illetve felpörgetni az anyagcserét!

26. Beus31 (válaszként erre: 25. - Bigris)
2011. okt. 16. 11:22

Szia Bigris!

Köszi az infókat. Igazság szerint évek óta járok edzeni, kisebb-nagyobb megszakításokkal, amikor betegek a gyerekek vagy nyári szünet van az oviban, suliban. Heti 3x, 4x járok kardiózni, meg hasazok. A combomon és fenekemen nagyon hamar látszik a változás, de sajnos (has, derék, hát kar), hát nem igazán, bár az is igaz, hogy csak hasazni szoktam. Ennek ellenére fogyni sosem fogyok, + - 1-2 kg ingadozik. Bár az is igaz, hogy pont az általad említett kajákat részesítem előnyben. Péksütik, tésztafélék. Azt gondoltam, annyira hatékonyan megedz a kettlebell, hogy mellette nem kell odafigyelni a kajára. Kb.8 kg súlyfeleslegem van, az is has, derék, hát részen.163 cm vagyok és 62 kg.Mindenesetre kipróbálom.Azt olvastam, a minimum változást 3 hónap után lehet észrevenni, de akkor a te tapasztalataid s nagyjából azonosak. Megérdeklődtem az ára nagyon húzós, egy alkalom 2500 Ft, amit heti 3x én nem tudok megengedni magamnak sajnos.Remélem van bérlet és az esetleg olcsóbb. Köszönöm a tájékoztatást.További kitartást neked.Szia

25. bigris (válaszként erre: 24. - Beus31)
2011. okt. 14. 23:13

Szia Beus!


Én 4 hónapja járok edzésre, amiben volt olyan időszak amikor heti három edzés volt, volt amikor egy sem. Így hát ennek az időszaknak a tapasztalatát tudom megírni.

Ha soha nem edzettél előtte, akkor biztosan fogsz fogyni. A testkompozíciód mindenféleképpen előnyösen fog változni akkor is, ha esetleg a mérleg nem sok változást mutat. De az edzés mellé nagyon kellenek az étrendi változtatások. Főleg a lisztes, cukros ételek minimalizálása vagy elhagyása. (Nagyon jó a paleo étrend)

Azt tudnod kell, hogy az első három hónap a gyakorlatok elsajátítására és az alap erő és állóképesség megszerzésére szolgál. Főleg az első hónapban még általában nem olyan kemények az edzések.

Az igazi változások azután jönnek, amikor már nem kell állandóan a gyakorlatok korrekciójával foglalkozni.

Én nagyon szeretem. Mivel nagyon jól megerősíti a gerinc melletti izmokat és az összes hátizmot is, ezért jó gerincsérv megelőzésére és regenerációjára, és segíthet az izületi problémák megoldásában is.

Nekem olyan gerinc problémám van, ami az utóbbi időben folyamatos gyógymasszőri kezelést igényelt, különben lezsibbadtak az ujjaim, + vmi eszméletlenül fájt a könyököm. Még akkor is így volt, amikor elkezdtem az edzéseket. Nna ez a legnagyobb meglepetésemre mind elmúlt. Pedig tartottam tőle, hogy nem fogom bírni az edzéseket.

Láthatóan fogyni (amit a mérleg is mutat) akkor kezdtem el, amióta rendszeresen heti 2-3-szor el tudok menni edzeni edzeni, illetve kiiktattam a lisztes ételeket (tészta, kenyér, lisztes süti) és cukros ételeket. Viszont most már láthatóan olvadnak rólam a kilók.

Az erőm és állóképességem rengeteget fejlődött, az önbizalmam visszatérőben... Nagyon jól érzem magam edzések után. Imádom, hogy érzem az izmaimat edzés után, sőt még másnap is. Olyan helyeken pl. a hátamban, ahol azelőtt soha.

Most is izomlázam van a tegnapi és tegnapelőtti edzéstől :-))


Kicsit bő lére eresztettem, de remélem nem rettentettelek el tőle.

Üdv: bigris

24. Beus31 (válaszként erre: 23. - XxLady)
2011. okt. 11. 14:21

Kedves xxLady!


Még egyszer köszönöm szépen, nagyon kedves tőled.

Üdv: Bea

23. xxLady (válaszként erre: 22. - Beus31)
2011. okt. 8. 14:43

Szia Beus,


én két edzésen voltam eddig, csak a saját tapasztalataimat tudom veled megosztani, ami azért lássuk be, még nem mutat elég hosszútávot. :)


Ezért priviben megírom neked az edzőhölgy email elérhetőségét, aki profin megválaszolja a kérdéseidet! Nagyon közvetlen és őszinte, jó szívvel ajánlom a figyelmedbe!

22. Beus31 (válaszként erre: 21. - XxLady)
2011. okt. 7. 19:29

Szia! Érdekelnének a tapasztalataid én még csak foglalkozom a gondolattal.Az érdekelne hogy mennyire fogyaszt, ill. a hasi zsírpárnákat lehet vele edzeni?Köszi.

Üdv: Bea

21. xxLady
2011. okt. 4. 16:37

Megvolt :)


Hát érzem rendesen a combizmaimban és a vállamban, pedig nem is nyúltunk súlyzóhoz. :) Megnyugtató tény volt, hogy a csoport nagy része női szakaszt alkot, továbbá az edzőnk jó humorérzékkel és türelemmel viseltetik velünk szemben. :)

20. xxLady
2011. szept. 24. 15:23

Most megyek október harmadikán az első edzésre, a ReKaGym-be, egy kedves hölgyhöz.

Közel 100 kg vagyok és 168 centi, a kondícióm a szótárban létezik, úgyhogy beszámolok a tapasztalatokról :D :D :D

2011. szept. 18. 18:25

Én most nagyon szemezek ezzel az edzésmódszerrel.

Olyanok nők véleményét várnám, akik ezt alkalmazzák. Nagyon sok jót olvastam róla, nagyon felkeltette az érdeklődésemet, és tetszik, h másképp izmosít, mint mondjuk a kondigépek.

2009. szept. 20. 05:05

Ide érdemes benézni Kettlebell ügyben:


[link]

2009. szept. 19. 20:46
Én is szeretném megtudni,de nem volt még annyi időm, hogy felvegyem a kapcsolatot egy edzővel.
16. xxLady
2009. szept. 19. 18:37

Én most pesti lehetőségek után kutattam, de kicsit elbizonytalanodtam, mert sehol nem kaptam arra a kérdésemre információt, hogy milyen kondíció-szinttel és túlsúllyal lehet ezt elkezdeni.

Esetleg tudtok erre választ vagy tippet adni?

15. Inve (válaszként erre: 14. - Tóth Ádám)
2009. aug. 19. 21:43

Szia!

Bocs, hogy csak most írok, kicsit húzós volt a nyár. Én Cegléden járok edzésre, de hallottam már, hog Szegeden is van - Budapesten nem vagyok ismerős, ott nem tudom, hogy hol lehet edzeni.

A legújabb hír, hogy 3 kg-t fogytam mióta elkezdtem járni az órákra. Szóval kitartás mindenkinek, előbb utóbb meglesz az eredmény! :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook