Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két és fél évesen alig beszél... fórum

Két és fél évesen alig beszél... (beszélgetős fórum)


1 2
8. Molyka (válaszként erre: 6. - Lolita63)
2010. febr. 28. 14:07
Ez is elképzelhető, de én nem gondolnám, hogy ez a probléma.
7. 2e53573acc (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. febr. 28. 14:06

ha szépen játszik,megérti a dolgokat a korámaj megfelelő utasításokat megérti,megcsinálja,figyelmes,akkor szerintem semmi gond nincs,van aki 3-4 éves korára kezdi el a teljesbeszédet,de főleg az ovódába indulás körüli időszakban belendül.

ha nem vagy biztos a dolgodban,keress fel egy gyerek kineziológust,ő biztosan meg tud nyugtatni vagy tanácsot adni!

6. Lolita63 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. febr. 28. 14:04
Három éves korig ha a gyerek nem beszél,megkésett beszédfejlődésről beszélünk.Ennek sok oka lehet.Javaslom vidd el Fül-Orr-Gégészhez,(fülbetegség kizárása miatt),és logopédushoz.
2010. febr. 28. 14:02

Szerintem még annyira nincs elkésve.

Próbálj meg vele játékosan tanulni, de ne erőltess semmit. Mondókák, versek, vagy könyvekből mutogass neki, és kérd meg, ő is mondja veled.

Gyorsan tanulnak a picik. Akár játék közben is mondhatsz neki verseket, mondókákat, nem baj, ha ő nem mondja.

2010. febr. 28. 14:01
Szerintem sem kell aggódni! Vannak gyerekek, akik három éves korukig szinte semmit nem mondanak, de remekül megértetik magukat. Esetleg olvass, énekelj neki sokat, elalváskor, vagy ha úgy adódik. Akkor hátha kedvet kap a beszédhez. A mondókák is biztosan segítenek...
3. Molyka (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. febr. 28. 14:01
Szia, először is nem baj. :) Úgy tudnád rávenni a hosszabb szavakra, hogy men érted meg mit mond. Gondolom van olyan szó, amit rendesen kimond. Nyugodtan mondd meg neki, hogy ha azt ki tudod mondani, minden mást is, hajrá. :) Ne értsél meg mindent...
2010. febr. 28. 13:59
Barátnőm fia 3,5 évesen sem beszélt még... Már elmúlt 4 és most kezdte nemrég. Majd behozza a lemaradást ne félj!
2010. febr. 28. 13:58
Lányom, aki két és fél éves, csak pár szót mond ki és a legtöbbjét is csak én értem.Ugye ez nem jól van így?Van hogy csak a szavak elejét mondja ki, pl, kérekre azt mndja kéé,stb.Hogyan fejlesszem őt, tanácsot szeretnék másoknál, hogy volt ez a beszéd dolog.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook