Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
743. Rhea (válaszként erre: 742. - B59d693a46)
2008. szept. 3. 17:39
Párommal merek csak, bizonytalan vagyok..
742. b59d693a46 (válaszként erre: 741. - Rhea)
2008. aug. 30. 15:43

Hurrá! Nem is dicsekedtél! :)

És vezetsz? Egyedül?

741. Rhea (válaszként erre: 739. - Gilmore)
2008. aug. 29. 17:36

Ne add fel!

én sokszor buktam a vizsgán, mert ideges voltam, és elrontottam a rutingyakorlatokat. kezdtem már feladni, és mégis sikerült.

740. b59d693a46 (válaszként erre: 739. - Gilmore)
2008. aug. 27. 19:11
Nehogy feladd! Bízz magadban és meglátod gyakorlással mindig jobb lesz. Senki sem úgy kezdi, hogy rögtön autóversenyző lehetne.
739. Gilmore
2008. aug. 27. 10:04

Sziasztok!

Sajnos nincs időm minden hozzászólást végigolvasni.

Nyár elején döntöttem el, hogy megcsinálom a jogsit. Július 28-án volt a KRESZ vizsgám 1 pontot vesztettem, pedig nem tanultam rá túl sokat...

Sajnos a vezetés már nem megy ilyen jól. Eddig 9 alkalommal voltam vezetni ( 9*2 óra, 1 óra: 45 perc). S nagyon béna vagyok. Az oktatóm türelmes, kedves, de már kezdek szerintem az agyára menni az örökös lefulladásokkal. A kuplungot még mindig nem érzem, s ezért a legtöbb feladatot elrontom, mert vagy erre figyelek-vagy arra...Sajnos itthon nincs autónk, igy nem tudok gyakorolni, csak az órákon. Tudtok valami tanácsot adni? Vagy adjam fel, mert világcsúcsot fogok dönteni a rutinpályán eltöltött idővel? Ngyon elkeseredtem, nem vagyok egy nyávogós, nyafogós tipus, de ma egész délelőtt bőgtem...:((

738. b59d693a46 (válaszként erre: 737. - Mongi)
2008. aug. 19. 17:47

Vezettem is, nagyon jó volt! Kezdem élvezni. De egyedül nem mertem, még itt anyuéknál a faluban sem.

Mondtam is férjemnek, hogy Te milyen bátor vagy, hogy Vásárhelyre egyedül jársz át, meg Szegeden is repesztesz. :)


Autópályán - gondolom -, nem lehet túl nehéz vezetni, ott csak menni kell. Mondom én, aki alig szerzett gyakorlatot. :) De próbáld ki szerintem, a férjednek meg biztos kell a pihenés. Az ő kocsijával mentek vagy az Alfával?

737. mongi (válaszként erre: 736. - B59d693a46)
2008. aug. 18. 14:00

Az nem számít.A rutinhoz csak az kell,hogy vezess!


Apósom elvitte ma a Zastit.Övé lett.Sajnáltam ám,pedig már nem szándékozom többet azt vezetni,de mégis!:)

Szerintem most olyan stádiumban vagyok,hogy Zastit még jobban vezetném,mint az Alfát.Ráadásul vasárnap indulunk nyaralni,s a férjem mindenáron azt akarja,hogy az autópályán majd én is vezessek 1-2 órát,hogy bírjon pihenni.Addig megpróbálok még minél többet vezetni!

736. b59d693a46 (válaszként erre: 735. - Mongi)
2008. aug. 16. 20:53

Ááá, ne aggódj, olyan gyorsan belejöttél a vezetésbe, ezzel sem lesz gond biztos.

Én már régen vezettem, most van kedvem hozzá. Talán holnap, ha anyuékhoz megyünk. Ilyenkor szeretek vezetni, mert szinte egyedül vagyok az úton. :))

735. mongi
2008. aug. 16. 13:53

Tulajdonképpen eléggé el vagyok kenődve!Nehezen állok át nagyon.Szerintem megint bénán vezetek,és megint teljesen bizonytalan vagyok,mint Zastival az elején.

Jó autó,de az rossz,hogy újból kell kezdenem mindent.Ja,és annyira féltem,hogy alig merek beleülni!:))

2008. aug. 15. 08:04

Mongi, te már egyedül tankolsz? Nagyon gyorsan belejöttél a dolgokba! :)


Milyen az Alfa?

733. sivilla (válaszként erre: 731. - Mongi)
2008. aug. 12. 17:41
azzal nem lesz gondod :)
732. b59d693a46 (válaszként erre: 729. - Mongi)
2008. aug. 12. 07:58

De jó! :) Biztos hamar megszokod, ne aggódj. Zastival mi lett?

Majd tegyél fel róla képet! :)

731. mongi (válaszként erre: 730. - Sivilla)
2008. aug. 11. 21:45

Köszi!

Már csak össze kell szoknunk!:)

730. sivilla (válaszként erre: 729. - Mongi)
2008. aug. 8. 22:19
Gratula hozzá :)))
729. mongi
2008. aug. 8. 22:04

Képzeld PéDé!A piros Alfa már benn áll az udvarban!:)))

Ma hozta le a férjem Szegedre.Picit ki is próbáltam,s rögtön magas sarkú cipőben,hogy szokjam.:))Háááát....:))

728. sivilla (válaszként erre: 727. - Ec63a7fc29)
2008. júl. 24. 07:11

Igen, Igy próbálom én is, hogy nem az egész utra gondolok, henem mindig csak egy adott részletre.

Jobban féle, hogy be kell ülnöm, mint amikor már beültem. Igaz sokat javultam azért de még mindig nem az igazi.......nem adom fel.

727. ec63a7fc29 (válaszként erre: 722. - Sivilla)
2008. júl. 23. 19:49

Én is szorongtam rendesen, de amikor egyedül ülök bent, akkor maximálisan koncentrálok.

Nem 30-cal megyek, de betartom a maximálisan megengedett sebességhatárokat, amitől a "rutinosok" idegesek. Nézz magad elé, pillants a tükrökből többször hátra magad mögé, s gondolj arra, mindig csak az előtted álló közlekedési helyzetet kell megoldanod.


Azóta én sem blokkolok le.

Pedig itt aztán van minden: hegy, völgy, lámpák, körforgalom, dugó, minden, amit csak akarsz...

Menni fog! Mindent bele!

726. sivilla
2008. júl. 23. 14:19

Férjem szerint jól vezetek, és hát csak én érzem hogy nem vagyok még teljesen magabiztos.

Lehet eltúlzom a dolgot és ezért is érzem ezt.

Bár ha egy adott nap többet vezetek akkor már lemegy rólam mert elfáradok és nincs energiám görcsölgetni :)

Viszont nem 30-al megyek a városba :)

Nem ennyire durva a dolog csak éppen annyira, hogy ne tartozzon a kedvenc elfoglatságaim közé a vezetés

2008. júl. 23. 11:15
Egyébként jobb nem autóba ülni, ha félsz. Én pl nem birom ha valaki tetü lassan halad, muszáj lendületesen, mert különben balesetet okoz. Na mondjuk a másik véglet, hogy mögéd jön egy audis barom és belehajszol a halálba mert ő száguldani akar, aztán kielőz közben jönnek szemből és egy hatalmasat kell fékezni, hogy ne legyen baleset miatta. De szerintem az is ugyanúgy hibás, aki 30al megy az 50es táblánál, mert nemtud 3asba kapcsolni....
2008. júl. 23. 11:13

Az, hogy hanyadszorra sikerül a vizsga függ többek között attól, h Bp-en vezetsz-e vagy vmi vidéki kisvárosban. Én a határ úton tanultam meg, szerencsére a mi sulink finanszirozta a jogsit, ugyhogy ingyen volt az egész. érdemes 15.kerbe járni gimnáziumba, mert az önkormányzat támogatja:)

Nem kell izgulni, én csak a dugókat nem szerettem, mert ott lehet elrontani a lefulladással, mert annyira remeg a lábad:) de amugy szerintem nem vészes, nem kell arra gondolni, h valaki figyel hátul. Amikor én vizsgáztam csúcsforgalom volt, ráadásul egy tök ismeretlen helyen vezettem jó vezettem ott párszor az oktatóval, de ki ismeri kispestet:)) mert én nem az tuti!

723. Ferrer
2008. júl. 23. 11:03

Szorongtok? Én örülnék neki, ha elindulna alattam az autó, és végre mehetnék :)

Egyébként nem tudja valaki, hogy az orvosi vélemény meddig érvényes? Mert ha mondjuk holnap megcsináltatom, de csak 3 hónap múlva iratkozok be, az kis csúszás lenne.

722. sivilla (válaszként erre: 721. - Ec63a7fc29)
2008. júl. 23. 10:14
Velem egy gond van, hogy ha vezetek szorongok. Nem élvezem még most sem a dolgot. Azt mondják idővel elmúlik de sajnos nálam eddig nem nagyon akar. Félek mindig, hogy hibázok, vagy valamilyen helyzetet nem tudok megoldani. Félek, hogy hirtelen lemegy a roló és leblokkolok.
721. ec63a7fc29 (válaszként erre: 712. - Sivilla)
2008. júl. 23. 07:20

Szia!


Kimondani is nehéz, de 22 éve van jogsim.

Elsőre mentem át mindenen, s utána bátran vezettem.

Aztán jött egy baleset. Frontális ütközés egy menetrend szerinti busszal. Utasként.

Mégis akkora sokkot okozott, hogy utasként sem nagyon mertem eleinte beülni egy autóba sem.

18 évig nem vezettem.

Tavasszal vettem egy autót, mert az időbeosztásomat nagyon megkönnyíti.

Egy hónapig nem mertem beülni vezetni.


Aztán kerestem egy oktatót, hogy szánom-bánom, de adjon pár órát, míg megjön az önbizalmam.

Nagyon jóban vagyunk, rendes fickó, de mindig elfelejti, hogy nem vizsgára készít fel.

Sokat beszélgetünk is, s megkérdeztem tőle, miért olyan bunkó velem? S az volt a válasza, hogy a vizsgáztatóra is fel kell készíteni a tanulót.

Direkt kekeckednek. Figyelik, milyen vagy amikor valaki felhúz. Ugyanis a forgalomban sokan fognak felhúzni. Én birka nyugodt vagyok akkor is, amikor mindenki más ideges. De ezt az évek alatt tanultam meg.


Átvettük a tananyagot, már engem sem nagyon lehet kirobbantani a kormány mögül, de néhány hete bizony még remegő lábakkal ültem be a kocsimba.


Gyakorolj majd először kisebb forgalmú helyeken, időben, s meglátod megjön a rutin is!

720. ec63a7fc29 (válaszként erre: 688. - Bat)
2008. júl. 23. 07:12
Gratulálok!!!
719. sivilla
2008. júl. 22. 16:20
Elsőre minden, pedig a tanfolyam előtt nem tudtam vezetni
2008. júl. 22. 16:11
és,hogy sikerült?autóból?
717. sivilla (válaszként erre: 716. - A105f023ec)
2008. júl. 22. 16:08

Aki nem félt a vizsgáján az tuti hazudik!

:)

Jelentem én nagyon paráztam

2008. júl. 22. 15:44
nekem szerencsére az összes vizsgám sikerűlt elsőre....!!!!:-) de megkell mondjam nagyon paráztam!
715. Emily7
2008. júl. 22. 15:36
Én úgy tudom a vizsgáztatónak nincs beleszólása kit vizsgáztat , ő csak kap egy névsort ,hogy aznap kiket kell vizsgáztatnia . Az biztos ,hogy sok múlik a szerencsén is mert vannak nagyon szemét vizsgabiztosok is akik azon élvezkednek ,hogy buktatnak .
2008. júl. 22. 15:20
Valamilyen sorend mindíg vn!Dehogy a vizsgáztatónak mennyi beleszólása van ebbe,azt nemtudom.Mikor lesz a vizsgád?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook