Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

53. b59d693a46 (válaszként erre: 52. - Kiraa)
2007. nov. 9. 18:48
Igen, jövő héten lesz a rutin. :-( Nincs gond az oktatóval, jól kijövünk, bár tegnap lemondta az órát. :-) Remélem, menni fog, nem szeretnék ismétlésekre járni. :-)
52. Kiraa (válaszként erre: 51. - B59d693a46)
2007. nov. 9. 16:53
Te most csinálod? Hidd el oktatófüggő minden,meg persze szerencse..nekem hatalmas nagy volt..Hidd el mindent csak akarni kell és sikerülni fog..Lehetetlen nem létezik,mégha néha annak is tűnik :)
51. b59d693a46 (válaszként erre: 50. - Kiraa)
2007. nov. 9. 16:42
Gratulálok, hogy már túlvagy rajta. :-) Köszi a megerősítést, jó hallani, hogy valakinek pozitív tapasztalata is volt. :-)
50. Kiraa
2007. nov. 9. 16:36
Én már 3 hónapja boldog jogsi tulajdonos vagyok...nagyon jó volt az egész része a dolognak.A forgalmi vizsgától féltem a legjobban,nagyon rendes vizsgáztatót kaptam,beültünk az autóba felvette a napszemüveget és feldobott egy témát az oktatómnak a horgászásról...én is belekapcsolodtam közben és nagyon hamar elment az egész vizsgakör..talán eddig ez volt életem legnagyobb próbatétele..nagyon féltem tőle. ELsőre sikerült minden :) nagyon boldog is voltam..bár most már szinte hiányoznak a városi oktatós vezetések :) nagyon rendes oktatóm volt...vidáman teltek a veztések,bár azt nem mondom,hogy nem kaptam lecseszést,de azt meg is érdemeltem...igy utólag is köszönöm Neki :) Szóval aki előtte van vagy épp most csinálja, kitartást...sikerülni fog :)
49. Lilcsi
2007. nov. 9. 16:34
igen amcsiban es holnap megyek ahhh
48. Rhea (válaszként erre: 47. - Mongi)
2007. nov. 9. 16:18

én elejében, úgy az első 10 órán rettenetesen be voltam tojva! attól féltem, hogy beleakadok a szembe jövő autók visszapillantójába..vagy hogy összeütközök a sarkon, kanyar közben...aztán ez elmúlt. különben Törökkanizsa nem veszélyes terep, egyetlen forgalmas szakasza a csókai út. azt nekem is mondta az oktatóm, hogy ne vezessek mással,csak akkor kezdjem el a mi autónkon a gyakorlást, ha már megvan a jogsim. a múlt héten kipróbáltam a mi kocsinkat, háááát nagyon furi volt a Yugo után, mert bezony annak mechanikus kormánya van, a miénknek szervőja van, nagyobb is és erősseb is,aszittem kihalok, de túléltem. azért jó csak vele tanumi, mert ő pontosan azt és úgy tanitja meg, ahogy a vizsgán kérik, és csak azt az autót szokod meg. aztán ha megvan a jogsid, könnyebb átszokni a jobbra :)

a 40 óra jó, én már bánom, hogy csak 20at vettem, ha megcsinálom a 40-et, szerintem megvan a jogsim szeptemberben...

47. mongi (válaszként erre: 45. - Rhea)
2007. nov. 9. 14:47

40 órát fogok.Ennek csak örülök.

Már csak azt nem tudom elképzelni,hogy hogyan tudok majd egyszerre vezetni is és a szabályokra,közlekedésre is figyelni???

46. mongi (válaszként erre: 44. - B59d693a46)
2007. nov. 9. 14:45

De jó neked,hogy már elmondhatod,hogy alakul a dolog!:)

Jövő héten már rutinpályán vizsgázol?????Ejjha!Hogy érzed,mennyire nehezek azok a feladatok?


Igen,átmentem volna.Azt hiszem.Ennek a próbatesztnek igazából szerintem csak az volt a lényege,hogy egyáltalán ki merjünk-e menni forgalomba a vizsga előtt.


Nekem azt mondta az oktatóm,hogy amíg tart az oktatás,ne gyakoroljak senkivel semmit!Érdekes,nem?

45. Rhea (válaszként erre: 43. - Mongi)
2007. nov. 9. 14:37

Szia!

nekem november 20dikán lesz vezetésből vizsgám, remélem sikerül, és meglesz a jogsim! :) száz szerencse, hogy a jól megírt kresz teszt nem évül el, így csak vezetnem kell (rutinpályz+városi)

rutinpálya? asszem a téglagyárnál, a falun kívül.

nem is kérdeztem, hány órát fogsz vezteni?

2007. nov. 8. 21:35

Szia!


Ügyes vagy. :-) És azzal átmentél volna?


A műszaki jövő héten lesz együtt a rutinvizsgával. Az elsősegélynyújtót meg a tanfolyam végéig kell megcsinálni, a jogsi kiadásának a feltétele. Még nincs meg, majd talán sikerül találnom egy hétvégét, amikor tudok menni. Nálunk péntektől vasárnapig van a tanfolyam hétfőn meg a vizsga.


Általában hetente 2X tudok menni, közben meg a férjemmel gyakorolunk elég sokat. Úgy érzem, az többet ér. Az oktatóm ma pl. le is mondta az órát, mert holnap 2 vizsgázója lesz és azokkal kellett gyakorolnia. Alakul a dolog, ahhoz képest, eleinte milyen béna voltam, már haladok. :-) Csak ne kiabáljam el! Majd jövő héten kiderül, mennyit fejlődtem. :-)


Ügyes legyél! :-)

43. mongi
2007. nov. 8. 21:19

Sziasztok!

Ma megírtam a próbatesztet(lehet,hogy lesz még több is,nem tudom),s kedden megyek vezetni először!

A próbatesztben képes kérdések voltak,s 2 kereszteződéseset kicsit elbakiztam,de a többi jó volt.


PéDé te milyen gyakran jársz?Itt külön van még a műszaki meg az elsősegély vizsga?


Rhea,mikor mész vizsgázni?Nem tudod véletlen,hogy nálunk van rutinpálya?

42. Rhea (válaszként erre: 41. - Mongi)
2007. nov. 6. 13:22

kérdezd meg az oktatódat, lehet hogy ő ismer valakit, akinek van. sógornőm diákjai mondták, hogy abból tranultak, de elballagtak..

a tesztirásra nincs megszabott idő, addig irod, amig be nem fejezed, én 10 perc alatt végeztem vele, és nem én voltam a leggyorsabb. 70 pontnk a 10 százalékát ronthtod, tehát még 7 hibaponttal átengednek. a jelzőtáblás rész kicsit húzós, arr 5 pontot kapsz, de ha egyet is elrontasz(12 közül kell megtalálni azt a 8at, amit felsorolnek) veszett 5 pontod.

a műszaki és elsősegélyes kérdések 2 lapon vannak, keverve. összesen 20-24 lehet belőlük.

41. mongi (válaszként erre: 37. - Rhea)
2007. nov. 5. 17:26

Szerinted honnan tudnám megszerezni a magyar cd-t?

Mennyi idő van a tesztírásra?Hány százaléktól fogadják el?Hány műszaki és elsősegély kérdés van benne,sok?

40. b59d693a46 (válaszként erre: 39. - Mongi)
2007. nov. 2. 21:22
Meg talán a tesztek válaszait is könnyebb megjegyezni, ha tudod, miért pont az a helyes válasz. Többször volt, hogy amikor már teszeket csináltam, meg kellett néznem a könyvben, miért az a válasz, ami. Megértettem és másodszor nem rontottam el. De biztos van, akinek bejön, hogy bemagolja a válaszokat, csak én túlbonyolítottam. :-)
39. mongi (válaszként erre: 38. - B59d693a46)
2007. nov. 2. 20:56
Aha,lehet,hogy biztonságosabban kezd el vezetni az ember,ha nem csak a teszteket magolja be,hanem egyéb szabályokat,vagy mellékesebbnek tűnő dolgokat is megtanul,elolvas.Pont tegnap gondoltam erre.
38. b59d693a46 (válaszként erre: 34. - Mongi)
2007. nov. 2. 11:33

Eleinte igen. Főleg, amikor kimentünk a forgalomba.

Tegnap voltam a férjemmel is gyakaorolni, most már azért könnyebben ment, bár a tolatás még elég necces.

Amúgy itt is úgy tanulnak legtöbben, hogy el sem olvassák a könyvet, csak megtanulják a tesztek válaszait. Van, akinek ez jön be, én akartam azt is érteni, hogy miért az a válasz, nekem úgy könnyebb volt tanulni.

37. Rhea (válaszként erre: 36. - Mongi)
2007. nov. 1. 22:55
nem adta, vettem, de tőle :) itt ez a szokás. nem könyvből tanulsz, hanem a tesztekből, vagy a cd-ről, amelyik jobban megfelel. nekem is furcsa volt, de sokkal könnyebb így. egyébként más városkákban is így csinálják, asszem Kanizsán is, és akkor tuti létezik egy magyar nyelvű cd is.
36. mongi (válaszként erre: 35. - Rhea)
2007. nov. 1. 22:44

Nagyon kedves tőled,de sajnos nem látom értelmét,mert mint már említettem,én már alig tudok valamit szerbül+ezt a szöveget még magyarul is nehéz megértenem,olyan kacifántosan fogalmaznak.

Neked az oktatód adta ezeket a tesztkérdéseket vagy cd-t?

35. Rhea (válaszként erre: 33. - Mongi)
2007. nov. 1. 21:04
én 4 lapot kaptam, abból 1 lap képes, 1-1 képhez 2 kérdés tartozik, 3 opcióból kell kiválasztani a jót. 2 lapon van karikázós, a 4. lapon van útkereszteződéses probléma, forgalomírányító-rendőrös kérdés, meg ott vannak az útjelzőtáblák is. nem nehéz. ha gondolod, nekem megvan az összes lehetséges teszt, elviszem haza, mi holnap megyünk és otthon leszünk kedd-szerdáig. szivesen kölcsönadom. igaz, hogy szerbül van, de legalább tudod, hogy mire számíthatsz. vigyem?
34. mongi (válaszként erre: 22. - B59d693a46)
2007. nov. 1. 20:24
Izgultál?
33. mongi (válaszként erre: 31. - Rhea)
2007. nov. 1. 20:24

Az oktató adott egy könyvet-magyar-abból.Nem rossz,és van 2 régi tesztem is.

A tesztben vannak képek is vagy csak karikázni kell?

2007. nov. 1. 13:21

nekem már 3hónapja megvan a jogsim minden ment egyből, de én halál nyugott tipus vagyok, sose izgulok.

Én a kresz órákra csak aludni jártam és vizsga előtt két nappal kezdtem el tanulni a kérdéseket. Azt mondta az oktató, hogy minden kérdést olvassak át kétszer és menni fog. Oktatótol is függ a dolog:)

31. Rhea (válaszként erre: 30. - Mongi)
2007. nov. 1. 12:57

én meg nem is gondoltam, hogy másként is lehetne. tényleg nem gáz, nem kell félni attól, hogy nincs kresz teszted, majd lesz :) a lényeg, hogy a vizsgán tudj minden szabályt és tartsd is be vezetés közben.

miből tanulsz?

30. mongi (válaszként erre: 25. - Rhea)
2007. nov. 1. 12:33

Hát ezt nem gondoltam volna én sem,hogy úgy kell elkezdeni vezetni,hogy még a kresz tesztet sem íratják meg velem,na mindegy.

Megyek is tanulni!:((

29. Rhea (válaszként erre: 28. - B59d693a46)
2007. okt. 30. 22:27
nem vészes. na, jó ez az én véleményem, dehát én tisztában voltam a szabályokkal. igaz, kicsit furcsa volt a kerékpárhoz szokott lelkemnek a kocsiból jobbkézszabályra figyelni, meg kormányozni, lábbal dolgozni..
28. b59d693a46 (válaszként erre: 27. - Rhea)
2007. okt. 30. 22:22
te jó ég! én másodszorra vezettem, voltunk forgalomban is, de épp elég magára a vezetés technikájára figyelnem, asszem besokalnék, ha közben még a szabályokat magyarázná nekem vki. szerintem azzal a módszerrel nehezebb megtanulni.
27. Rhea (válaszként erre: 26. - B59d693a46)
2007. okt. 30. 22:18
igen, jól értetted. menet közben magyarázza az oktató a szabályokat, meg föltételezik, hogy valamennyit tudsz..mondjuk én előtte motorkerékpárra vizsgáztam, az itt csak egy egyszerű kersz teszt, így nekem nem volt gondom ezzel. az is csak azért kellett, mert akkor olcsóbb a vizsga
26. b59d693a46 (válaszként erre: 25. - Rhea)
2007. okt. 30. 22:10
szia! Bocs, hogy belekérdezek a válaszodba, amit monginak írtál, de nagyon érdekel, hogy akkor ott egyszerre kezded el tanulni a kreszt és már a vezetést is gyakorolod? Vezetsz forgalomban úgy, hogy még nincs kresz vizsgád, ha jól értettem?
25. Rhea (válaszként erre: 24. - Mongi)
2007. okt. 30. 22:05

végül is meglehet érteni a kérdéseket és a válaszokat is, csak nagyon nyakatekertek. tudod, mikor magyarul nem beszélők szóról szóra fordítanak..

nem jártam próbatesztet írni, itt nem szokás, pedig nem lenne rossz. én fénymásoltam az összes tesztet, kitöltötteket persze, aztán nem is nagyon használtam, mert a cd-n rajta van minden kérdés. temerinben ezt praktizálják, nem kell könyvből tanulni, hanem a kitöltött tesztek válaszait tanulod meg.

igen a tesztírás meg a vezetés egy napon van. temeinben 9kor volt a teszt, az eredményt szinte 2 perc után megmondták. utánna van a vezetés. a 3 poligonműveletből legalább kettőt kell jól megcsinálni, meg városban vezteni. na, én ez utóbbin buktam kétszer :(

24. mongi (válaszként erre: 19. - Rhea)
2007. okt. 30. 21:14

Én magyarul fogom írni,mert szerbül már szinte nem is értek,tudok:(

Te is jártál be próbatesztet írni,gyakorolni?Volt ilyen lehetőség?

A rendes teszt mikor van,a vizsga napján?Ugye nem???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook