Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
233. b59d693a46 (válaszként erre: 230. - Mongi)
2007. dec. 17. 21:35

Az jó, akkor még van időd. :)


Mögöttem is ültek már, amikor pl. az előttem lévő tanuló végzett és hazavittük. Meg mivel az oktatóm taxizik is közben, utast is vittem már. De nem kimondottan olyan szándékkal, hogy szokjam a "terhelést". Itt "csak" egy vizsgabiztos ül hátul, de az is elég lesz. Már nem a súly szempontjából :(

232. mongi (válaszként erre: 231. - Rhea)
2007. dec. 17. 19:45

Waaaw!

Vajon szól majd az oktatóm,hogy ilyenekre is kell számítanom?

Te megkértél valakit/valakiket,vagy ő?

231. Rhea (válaszként erre: 230. - Mongi)
2007. dec. 17. 13:16

válaszolhatok? azért, mert akkor szokod a hátsó ülésen a terhet, mert nagyon furcsa ám a vizsgán, hogy még 2 személy, azaz plusz 100 egynéhány kiló súlytöbblete van a kocsinak..nem muszáj tanulóvezetőket vinned, megkérheted a vizsga előtti órákon az oktatódat,engedje meg, hogy valaki beüljön hátra.

nekem nagyon furcsa volt a vizsgán, hogy tolatáskor, mikor hátrafordultam, két vadidegen, nem túl kedves arc bámult a képembe..

230. mongi
2007. dec. 17. 13:05

Én úgy számoltam,hogy kb. február elején fogok vizsgázni.Mondjuk nem bánom,hogy ilyen soká!


Te szoktál vinni más tanulóvezetőket is?Sokszor látok olyan autókat,ahol 3-4 is ülnek benn,miért?

229. b59d693a46 (válaszként erre: 227. - Mongi)
2007. dec. 16. 15:42
Dehogynem. Csak nekünk ilyen feladatok voltak a rutinvizsgán. Orral 2 oszlop közé beállni, meg tolatva szintén oszlopok közé. Így forgalomban inkább a padkával párhuzamos parkolást kérik.
228. mongi (válaszként erre: 224. - 8565183eb5)
2007. dec. 16. 14:05
Én még nem voltam,nálunk egyszerre lesz a kresz és a forgalmi vizsga.
227. mongi (válaszként erre: 225. - B59d693a46)
2007. dec. 16. 14:01

Nem,mi jövő órán kezdjük tanulni-bár már eddig is kellett,mert az óra végén be kellett állnom a parkolóba:)

Orral a padka felé-az nem parkolás?

226. b59d693a46 (válaszként erre: 224. - 8565183eb5)
2007. dec. 16. 13:48

Szia!


Ha gyakorolsz rá, nem nehéz, ismerni fogod a kérdéseket. Jól be lehet gyakorolni őket. Nekem elsőre sikerült hibátlanul. De tanultam is rá.

225. b59d693a46 (válaszként erre: 223. - Mongi)
2007. dec. 16. 13:40

Forgalmi vizsgán párhuzamos parkolást kérnek, előről vagy tolatva kell padka mellé beállni. Eddig még ment, igaz, elég nagy helyeket választottunk ki. Ez jó, hogy én választhatom meg hová állok, csak 3 kocsinál nagyobb hely nem lehet, ez kitétel. Gond csak akkor van, ha nagyon szűk a hely. Reggel 7-től fogok vizsgázni, szerintem akkor még eléggé tele lesznek a parkolók.

Ti gyakoroljátok a parkolást?

2007. dec. 16. 13:39

Sziasztok


Nekem a kresz vizsga januárban lesz.

Nehéz volt nektek?

Hanyadszorra lett meg?

223. mongi (válaszként erre: 221. - B59d693a46)
2007. dec. 16. 13:34

Én is mindig másodikba váltok kereszteződés előtt.

Nehéz a parkolás?

222. b59d693a46 (válaszként erre: 220. - Mongi)
2007. dec. 16. 13:32
Hát igen, nincs elragadtatva tőle. De általában addig ő tv-zik. :) Csak mivel a sz.gép a hallban van, ő a nappaliban nézi a tv-t, a hátamat látja. :) Ezt már sokszor megjegyezte. :)
221. b59d693a46 (válaszként erre: 219. - Mongi)
2007. dec. 16. 13:30
Általában csak lassítok, nem váltok vissza, csak ha érzem, hogy rángatni kezdene, ha pl. negyedikben volt. Megállok és utána üresbe teszem. Ja, ez lámpánál van. Kereszzteződést kérdezted, bocs. Általában kettesbe teszem. Te?
220. mongi (válaszként erre: 218. - B59d693a46)
2007. dec. 15. 23:54
Más:Olvastam,hogy a te párod is mennyire "szereti",ha Hoxázol!:))Nálunk detto ez a helyzet:)))
219. mongi (válaszként erre: 218. - B59d693a46)
2007. dec. 15. 23:52

Ez érdekes.Nekem többször is említette már.Én meg ezzel vagyok úgy,hogy már megszoktam a félkuplungot,s visszaváltásnál is úgy csinálom-persze szól érte.

Te megállás előtt másodikba váltasz vissza vagy elsőbe?Pl. kerszteződésben?

218. b59d693a46 (válaszként erre: 217. - Mongi)
2007. dec. 15. 23:44
Nem. Én egyformán szoktam. Nem mondott ilyent.
217. mongi
2007. dec. 15. 23:38
Te is úgy tanultad,hogy amikor felfelé váltasz,akkor fél kuplungnál kell kezdeni gázt adni-amikor pedig visszaváltasz,akkor már az elején,mikor még éppen elkezded felengedni a kuplungot?
216. b59d693a46 (válaszként erre: 215. - Mongi)
2007. dec. 15. 23:35

Vannak estek, amikor kell csúsztatni a forgalomban is, de van, amikor akadályoz szerinte. Pl. a körforgalom előtt ugye 2-be vissza kell kapcsolni. Szinte még nem is váltok, már mondja, hogy "jön föl a kuplung".

Én mindig "készenlétben állok", hogy gyorsan be tudjam nyomni a kuplungot, ha pl. hirtelen meg kell állni, erre is mindig azt mondja, fékezzek, ne a kuplungot nyomkodjam.

215. mongi (válaszként erre: 214. - B59d693a46)
2007. dec. 15. 23:24

Hogy érted,hogy úgy csinálod,mint a rutinpályán?Nem ugyanúgy kell?

Én első órától úgy tanultam,hogy kis gáz+félkuplung(vagyis csúsztatott kuplung),s én nem is voltam még kinn rutinpályán.Forgalomban,ha nem így kell,akkor hogy kell???

214. b59d693a46 (válaszként erre: 213. - Mongi)
2007. dec. 15. 23:05

Persze hogy szól, ha lasabban indulok. Mindenért szól. :( Nálam azért van ez főleg, mert nem engedem föl a kuplungot, csúsztatom, mint a rutinpályán. Így szoktam meg, ott a manőverezésnél úgy kellett és teljesen belém ivódott. Van, amikor sikerül gyorsan elindulni, de akkor meg azért szól, hova ez a nagy gáz, nem sietünk...mint nálad. Én sem értem, néha pont azt csinálom, amit mondjuk korábban mondott, vagy amiért rám szólt előzőleg, de aztán az sem jó. Nehéz eltalálni, mi tetszik neki.

Igen, szokott néha döccenni, ha mondjuk nem volt elég sebeség és fölkapcsoltam, akkor is szól. De persze ez a dolga, tudom. Csak néha olyan stílusban, hogy elmegy a maradék kis önbizalmam is. Máskor meg dicsér...bár az a ritkább :)

213. mongi (válaszként erre: 212. - B59d693a46)
2007. dec. 15. 22:44

Nekem baromira furcsa volt tényleg,amikor nem mondta,hogy mit csináljak.Rögtön bizonytalanná váltam,hibáztam is.Régebben meg már úgy voltam vele,hogy mi a fenének mond mindent,mikor tudom én azt...hát,azért mégsem ilyen egyszerű,úgy látszik.

Akkor te is lassan indulsz?Direkt vagy úgy sikerül?Szólt érte az oktatód,hogy ne legyél lassú?

Nekem még sosem szólt érte,pedig úgy indulok/tam mint egy csiga.

Azt én is észrevettem már,hogy nehéz a kedvükben járni.Nálunk az a rendszeres,hogy rámszól,hogy gyorsabban-gyorsítok,mire ő:lassabban,nem sietünk sehová!

Sebességváltáskor van olyan,hogy kicsit megdöccen az autó?Nálam néha igen,s azt mondta a múlt órán,hogy ez baj.Azelőtt pedig sosem szólt érte.

212. b59d693a46 (válaszként erre: 211. - Mongi)
2007. dec. 14. 21:40

Igen, az furcsa, amikor már nem szól. Az enyém csak eleinte irányított, próbált önállóságra nevelni. Persze még ma is van, hogy rám kell szólnia vmiért.

Ezen ne idegeskedj, én sem szoktam túl hamar elindulni, bekanyarodni. Ha meg nagy lendülettel gyorsan elindulok, hogy elférjek, akkor az a baj, milyen bátor vagyok...Nehéz a kedvükre tenni. :(


Ma én is letörtem. Ahhoz képest, hogy jövő héten vizsgázom, voltak hibáim. Keveset nézek a belső tükörbe, nem engedem fel a kuplungot pl. kereszteződésben, hogy könnyen tudjak indulni...Ezen mindig kiakad. :( Egyszer le is fulladtam. De ezek a hibák többnyire az első óra után jönnek, amikor nagyon elfáradok. Egy óráig tetszik, szinte élvezem, utána úgy vagyok vele, jó lenne kiszállni, nem akarom...:(( Mondta is, hogy az első óra 5-ös, a második 1-es. :(( még jó, hogy vizsgán "csak" 40 percet kell vezetni.

Mi is parkoltunk ma, lekopogom, azzal nem volt gond, igaz, elég nagy helyre kellett beállnom. :)

211. mongi
2007. dec. 14. 21:25

Sziasztok!

Végülis nem tudtam meg pontosan,hogy mi volt ma a nagyon nehéz,pedig a végén is mondta,hogy ez már elég nehéz óra volt.2 dologra tippelek:

-ma már nem mondta,hogy mit csináljak(meg is lepődtem,mertt eddig MINDENT mondott)

-csak nagy forgalmú kereszteződésekbe mentünk be,ahol általában kis emelkedő is volt.

Ma sem voltam megelégedve a teljesítményemmel,kicsit be is pukkadtam,mert ledudált a mögöttem lévő.Jó,igaz,hogy sok autót elengedtem a főúton,de nem mertem kimenni,mert még nem tudok olyan gyorsan indulni...Az oki is csak annyit mondott,hogy egyszer úgyis el kell indulnom,mire várok?

Ti is lassan indultatok az elején?Ma már próbáltam nagyobb gázzal,végülis nem rossz:))


Kedden megyek megint,akkor a parkolást fogjuk tanulni.


Ja,és azért nem tudtam tegnap lemondani a mait,mert annyira határozott volt,hogy egyszerűen nem mertem.Pedig bevezetésként azzal kezdtem,hogy beteg a kisfiam,meg én is...Annyit reagált,hogy ő is beteg,és holnap ne késsek,mert nagyon be van táblázva.

Röviden ennyi.Már nem tudtam mit mondani.

Oktatóként nincs vele semmi bajom,de szerintem a magánéletben elég elviselhetetlen lehet.Túl beképzelt,túl magabiztos és szerintem semmi változást nem bír elviselni,vagy ha valami nem úgy van,ahogy ő mondja.Olyan igazi szerb mentalitású:).Ismételném önmagam,oktatóként nagyon szuper,türelmes is,már dícsér is...mi kell még?:DD

2007. dec. 14. 21:17

Szia Mongi!

Voltál ma? Na, mi volt az a nagyon nehéz dolog, amivel tegnap riogatott?

209. Rhea (válaszként erre: 207. - Mongi)
2007. dec. 13. 22:26

furcsák ezek az oktatók, az enyémnek minden nagyon könnyű volt, s nem értette miért nem megy nekem is olyan könnyen..


látod, minden városban máshogy vizsgáztatnak. nekem nem volt szörnyű a teszt+vezetés egy napon. most kérdeztem ki az egyik munkatársamat, aki újvidéken vizsgázott, s neki teljesen más rutingyakorlatokat kellett a vizsgán elvégezni.


miért nem mondhattad le a holnapot? ő is lemondta a múlt heti órákat, nem?

208. b59d693a46 (válaszként erre: 207. - Mongi)
2007. dec. 13. 22:21

Fogalmam sincs mi lehet. Nem mondta meg? Mire jó ez a titkolózás? Majd írd meg holnap, mi volt az a nagyon nehéz dolog. :)


Nekem olyan görcsben van a gyomrom olyankor, hogy nem tudok reggelizni. Én ma nem voltam, elromlott az autó, főtengelyt kell benne cserélni. Remélem, holnap reggelre készen lesz, nem marad el az az óra is.

207. mongi
2007. dec. 13. 20:07

Voltam vezetni.Holnap is megyek.Máskor ilyenkor a nagyiknál szoktunk aludni,de mivel elkezdett ma nagyon köhögni a fiam,ezért visszajöttünk Szegedre.A holnapi órát le szerettem volna mondani,de esélyem se volt rá...


Ma gyakoroltuk tovább a városi közlekedést+megtanultuk a kézifékes indulást.Nem rossz,de azért még rám fér egy kis gyakorlás:))

Azt mondta az okim,hogy holnap reggelizzek be jól,mert nagyon nehéz óránk lesz!Olyan jó,hogy már előre riogat.Persze sose mond előre semmit,hiába kérdezem.

Mondjuk ma legalább annyit megtudtam,hogy nem egy napon lesz a teszt és a vezetés,hanem először teszt,és pár nap múlva forgalmi.Ez jó hír számomra,mert kicsit drasztikusnak találtam azt az "egy napon mindent" megoldást.


Szerintetek mit tanulhatunk holnap,mi lehet az a nagyon nehéz???

206. b59d693a46 (válaszként erre: 205. - Mongi)
2007. dec. 10. 21:43

Na, még csak az kéne!!! :)) Így is nagyon közel van. Ma parkoltunk végre, most már fogjuk gyakorolni, azt mondta az okim.


Biztos emlékszel mindenre, nem nagyon lehet elfelejteni. Volt, hogy én sem mentem 4 napig, de nem vettem észre magamon.

205. mongi (válaszként erre: 204. - B59d693a46)
2007. dec. 10. 21:37

Szia!

Hűűű,hirtelen azt hittem,hogy most vizsgázol...de nem:)

Én csüt-pénteken megyek vezetni.Nagyon-nagyon kíváncsi vagyok,hogy emlékszem-e még a dolgokra rendesen?

Szóval,nálam semmi különös.

2007. dec. 10. 21:25

Sziasztok, lányok. Kivel mi újság?


Én jövő héten, csütörtökön vizsgázom, de ma is voltak figyelmetlenségből adódó hibáim. :( Nem vettem észre egy elsőbbségadás kötelező táblát, időnként a gyalogosok sem tűnnek fel. :) Hú, pedig már kevés az időm...


Ti hogy álltok?

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook