Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Keserédes esküvőszervezés fórum

Keserédes esküvőszervezés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Keserédes esküvőszervezés

1 2 3 4 5
66. f3ef182e14 (válaszként erre: 65. - Sünciné)
2010. márc. 12. 22:12
szerintem semmi biztosíték nincs rá
2010. márc. 12. 22:09

Miért nem a testvéred vesz fel hitelt? Ő még nem dolgozik?

Még annyi lenne a kérdésem, hogy mi arra a biztosíték, hogy Ti felveszitek és tuti fizetni fogják?

Ugyanis a Ti bankszámlátokról fogják levonni és ha a bankkal megtették, hogy nem fizettek akkor nektek biztos fizetni fogják? Hidd el nem bántásnak szántam!

És való igaz a pénzt a párod szülei az esküvőre szánták! Mondjuk én nem örülnék ha lányom vőlegénye a pénzt odaadná amit mi az esküvőre szánunk!

2010. márc. 12. 20:59

Szia! Én sem adnám oda a pénzt, egyrészt úgysem segítene sokat rajtuk, és ti is veszítenétek emiatt(foglalások). Esetleg ami ezután kerül szervezésre azt szerényebben oldjátok meg. Ők kell valami megoldást találjanak, neked hamarosan saját családod lesz és nem várhatják el hogy te (ti) rendezzétek az ők hibájukat. Semmiképp ne vegyetek fel hitelt.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

2010. márc. 12. 20:47

én biztos nem adnám oda a pénzt

tuti

2010. márc. 12. 20:45

Kimaradt:hitelt semi képpen ne vegyetek fel, mert hát azért nektek ne legyen már elvágva az életetek őmiattuk!!! Értem én, hogy ők a szüleid, de akkor is!!! Egy életnyi felelőtlenség kellett ennyi terhet összegyűjteni, halmozták egymásra a gondot, semmi garancia , hoyg később nem lenne egy ujabb hitel avgy valami.

Segitsetek nekik, de csak most,tartsatok kis eskvőt merthát azért hogy tudna a család jóizüen bulizni ha ilyen szitu van a háttérben, de ezzel zárjátok is le, a kezdő lökésnek biztosan elég a mostani sehitségetek, de a továbbiakban oldják meg ők, részletekbe fizesség vissza vagy ne tudom, de z biztos, hoyg ne vállaljatok ti is terhet magatokra.Most lesz igazán közös életetk csak, és ne kezdjétek már azzal, hoyg ilyen terheket vállaltok magatokra.

Nekün is most lesz a lagzink, 29nap mulva, és egyik szülőtől sem fogadtunk el semmit, abból tartjuk amink nekünk van, amit összespóroltunk.

Én amondó vagyok , hoyg mindeki viselje a magának okozott gondokat,persze ha viszik a házat akkor illit besegiteni, de azért ne tegyétek magatokat tönkre miattuk.

61. 2c2de63135 (válaszként erre: 59. - 2c2de63135)
2010. márc. 12. 20:28

na mire megírtam a kisregényt, látom másoknak is ez a véleménye:)

ja és te ne vegyél fel azért hitelt, mert a szüleid...neked is kell majd a hitel, főleg, ha ennyire nem számíthatsz a szüleidre...

2010. márc. 12. 20:27

Szia!

Most tudtam elolvasni csak sajnareggel már irtam az esküvős fórumon, hogy vároma cikket.

Hát nem irigyellek!

Az én meglátásom, vagyis, hogy én mit tennék:

Biztosan nem tartanék lakodalmat,esküvő szűk családi és baráti körben,éppen ugy megtenné. Semmi képpen nem tudnék ugy lakodalmat tartani,ha a szüleimnek ilyen problémái lennének.

Természetesen a rendelkezésre álló pénzt a megsegítésükre fordítanám, persez az anyósék amit adtak azt nem! Azt visszaadnám nekik és ami van abból segitenék a szülőknek.


Viszont amit nem értek.Édesanyád hogyan lehet ennyire felelőtlen?És a másik, hogy amikor megvolt a lagzi megtervezéer, meg az amikor ők akarták, hogy legyen kikérés meg ott náluk a buli, akor még ne tudta, hoyg menniy adósságuk van? Szóval, hogy, hogyan mert vagy tudott ezt vagy azt tervezgetni amikor egy fillérje sincs csak adóssága??(nem bántásnak irom csak kérdezem)


Egy szónak is száz a vége,lagzi nélküli esküvő.Én erre voksolok,és a hitelek kifizetése.

59. 2c2de63135 (válaszként erre: 45. - Myrthil)
2010. márc. 12. 20:27

hát végigolvastam a fórumot, amit itt utóbb leírtál nagyon más színben tünteti fel a helyzetet:

1. a spórolt pénzetek fele nem a tied(mivel azt írtad, hogy párod szüleitől kaptátok) ők tudnak erről az egészről és arról, hogy azon gondolkodtok az egész pénzt odaadnátok a szüleidnek? ha igen, ok, jó a helyzet(bár én ezt a pénzt idővel visszafizetném, ha a szüleidnek adjátok), ha nem, nincs jogod ezt tenni, azt a pénzt ők a fiúk esküvőjére(vagy legalábbis a fúknak) adták, ha ahhoz a pénzhez "hozzányúltok" még a pároddal is megromolhat a viszony.

2. a pénz másik felét egyedül hoztad össze vagy a másik felét közösen spóroltad öszze a pároddal? mert első esetben dönthetsz úgy, hoyg a te pénzed egy az egyben, és segítesz a szüleidnek(ha így szeretnéd), másik esetben a párodnak is van beleszólása. de pl ha azt a pénzt, ami a te részed, a szüleidnek adod, az esküvő abból a pénzből jön létre, amit a párod vagy annak szülei adtak, vagyis ki vagy szolgáltatva a helyzetnek...úgy érezheted rendeztek neked egy esküvőt...kicsit kínos szerintem...

a mi családunkban is van sajnos olyan ember, akinek egyszerűen kifolyik a pénz a keze közül, hitelek százait veszi fel, adósságok között él, és nem jut egyről kettőre. amikor a család kihúzta a sz--ból kezdte előről...az ilyen típusú emberek egyszerűen nem tudnak felelősségteljesen élni, állandóan tovább nyújtozkódnak, mint ahogy a takarójuk ér...nem lehet rajtuk segíteni...de anyukádat te ismered, ilyen ember-e vagy csak egyszeri "botlásról" van szó, bár kétlem...ha az ember bajban van, egyből szól és nem várja meg, míg ilyen helyzetbe kerül ő maga és az egész családja. A kisebb bajt mindig egyszerűbb orvolni időben, mint a nagyot...

amúgy az miért nem megoldás, amit már mások is felvetettek, hoyg eladni a házatokat és kisebbe költözni...bár a mai ingatlanárak a béka feneke alatt vannak, és sokat buknátok, de még minidg lehetne az adósságot rendezni..

az örökségről meg egyelőre ne beszéljünk, mert az csak akkor esedékes, ha meghaltak a szülők, és nem tudhatjuk előre mit örökölünk, van aki szerencsés helyzetben van, mert szülei nem herdálták el a pénzt, és marad valami a gyereknek, de sokan sajnos csak adósságot hagynak hátra vagy nagyon keveset hagynak a gyerekre...

2010. márc. 12. 20:18

Bared, Zsiványka, MMEA, Rainmagic, Tamianyu!


Teljesen igazatok van!

Már ne haragudj, de hogy gondolták??????

Nem laksz otthon akkor a tesód, hogy jön ehhez???

A leendő anyósodék már odaadták az esküvőre a pénzt, mi szólnának hozzá????

Soha nem tudhatod mikor lesz Nektek szükségetek hitelre!


Valóban! Ne engedj érzelmi zsarolásnak!


A tesód dolgozik? Velük él? hazaadja a fizetése felét? Mert ha igen akkor mielőtt megszünt anyukás munkahelye miért is nem fizették a hitelt?

Három keresetből tellett volna!!!

57. bared
2010. márc. 12. 19:48
arról nem is beszélve: az anyósodék szemében elve hátránnyal indulsz, hiszen a lagzi felét ők, amásik felét ti álljátok, és a ti részetek fele a párodé nyilván...tehát az a család eleve 3/4 részével áll hozzá, míg te egy negyedével.... az eddigiekből kiindulva a te családod semmivel nem fog hozzájárulni a sajnálkozáson kívül, így tényleg ne add oda... és a legfontosabb!!! ne engedj semmilyen érzelmi zsarolásnak!!!
56. MMea
2010. márc. 12. 19:44

Hogyan juthatott eszükbe, hogy a párod vegyen fel hitelt, aki még nem is a férjed?

Testvéred meg hogyan mondhat ilyet, ő hazaadja a fizuja felét? Nem is laksz otthon, neked is meg kell teremtened a saját életed, anyagiakat.

55. d8908b786a (válaszként erre: 45. - Myrthil)
2010. márc. 12. 19:44
Ha nem laksz otthon miért kellene odaadnod a fizúdat? És a tesódnak mire fel ilyen nagy a szája? Miért nem adja ő? Ha felvesztek hitelt, ha nektek lesz rá szükségetek, (pl.:lakásra)akkor nem fogtok kapni. Nekem is az a véleményem mint ahogy írta valaki alább, hogy nem véletlen vannak szarban a szüleid. Mint az első hsz-ben írtam, az ilyen emberek tudják megoldani egyedül a problémájukat, ha a pénzikét is szépen el tudták szórni... Nem érdemelnek segítséget.
54. Tamianyu (válaszként erre: 45. - Myrthil)
2010. márc. 12. 19:32

Hát ennek fényében szerintem egy fillért ne adjál.Rendezzék Ők soraikat,mert a leírásod alapján nem véletlenül vannak ekkora sz@rba.Mégis hogyan képzelik ezt,hogy így kihasználnak kihasználtak eddig is?Milyen szülők az ilyenek?

Legyél tőlük anyagilag teljesen független.Hiába adnál nekik,mert kb annyit számítana,mintha tengerbe vödörrel hordanád a vizet.Csak magadat magatokat tennéd tönkre anyagilag.Szoktasd le őket arról,hogy egy ft-ot is adsz nekik.

Eléggé sajnálatos,hogy ez kell tanácsolni neked a szüleiddel kapcsolatban:(((

2010. márc. 12. 19:29

a másik meg az, hogy ha én lennék így hát a férjem tuti nem örülne neki

ez még a kapcsolatot is megronthatja

52. f3ef182e14 (válaszként erre: 50. - Bared)
2010. márc. 12. 19:28
így van
51. f3ef182e14 (válaszként erre: 45. - Myrthil)
2010. márc. 12. 19:28

ne engedj szivem a zsarplásnak

ha az ő lelkiismeretük megengedi azt, hogy téged ebbe belerántsanak akkor neked sem legyen lelkiismeretfurdalásod ha nem adod oda a nehezen gyüjtött pénzecskéteket

50. bared
2010. márc. 12. 19:27
ha a testvérednek ekkora szája van, vegyen fel ő hitelt... nem is laksz otthon, milyen jogon követel pénzt?
49. f3ef182e14 (válaszként erre: 46. - Bared)
2010. márc. 12. 19:26

isten ments

hogy aztán a törlesztőrészletet is ők fizessék

48. bared
2010. márc. 12. 19:26
a 44-es hsz miatt az 45-ösöm tárgytalanná vált...
47. f3ef182e14 (válaszként erre: 45. - Myrthil)
2010. márc. 12. 19:25

szia

így azért már megint más

azt a pénzt adnád oda amit az anyósodék gyüjtöttek NEKTEKössze?

áhhhhhhhhhhhhh

ennek nem lesz jóvége

még a végén ők is megorrolnak rád

hát hiányzik ez neked?!

nehogy felvegyetek hitelt mert ti szívjátok meg

nem szabad

a tesóddal meg ne foglalkozz

ne haragudj de nem tudom hogy hogy képzeli a családod

46. bared
2010. márc. 12. 19:24

nem akarok okoskodni, és hitelpárti sme vagyok, félre ne értsetek..de nem tudsz a nevedre valami alacsony kamatozásút felvenni, amiből a többit kifizethetnék, és utána ezt törlesztik?

mert ha odaadod, egy életre keserű pirula marad, hogy nem tudtatok úgy összeházasodni, ahogy szerettetek volna, és könnyen lehet, anyóséktól is hallgathattok majd....

ha nem adod: a családod élete a tét....

csak emiatt gondoltam a hitelre... tudom, sokan azt írják majd: hitellel tetézném a hitelt...

de ha azokat kifizetik, és ez a te neveden van, hátha már csak becsületből is törlesztik rendesen.... így mindenki biztonságban tudhatná magát...

2010. márc. 12. 19:21

Sziasztok!


Láttam, sokan ugyanúgy nem tudnának mit kezdeni a helyzettel, mint én....

Ha visszagondolok az elmúlt évekre, arra, hogy minden spórolt pénzem nekik adtam, nem sok mérlegelni valóm lenne.

Sajnos rájöttem, hiába adnánk nekik oda az esküvőre szánt pénzt - aminek felét a párom szülei spórolták össze-, nem lenne elég. Ráadásul biztosíték sem lenne arra, hogy később ne vegyenek fel másik hitelt.


Azóta fejlemény: anyu kitalálta, én vegyek fel 15 évre hitelt. 15 évre elvágnánk minden lehetőségtől magunkat a párommal, anyagilag.

Majd mikor kiderült, nekem nem ad a bank, párom került sorra. Ekkor telt be a pohár. Mégis mi jogon merülhet fel az emberben az a lehetőség, hogy a gyereke párja fizesse ki az adósságukat!

A hab a tetején, mikor testvérem közölte, azért vannak ilyen szarba, mert nem adom haza a fizetésem felét....


Az a baj, ha a szívemre hallgatok, akkor segítenék nekik, ha az eszemre, akkor hagynám, hogy felnőtt emberként vállalják a felelősséget a tetteikért, ahogy azt nekem is tanították...

44. Barát1 (válaszként erre: 37. - CsillagTM)
2010. márc. 12. 19:02

Teljes mértékben Veled értek egyet, ha a helyzetünk ilyen lenne azért hazudnék az esküvőig folyamatosan, hogy meg ne tudják, hogy baj van és le ne mondják az esküvőt. Soha nem fogadnám el a pénzt. Lehet, hogy elítélitek amit most írni fogok, de vállalom. Az az anya aki elmondja, hogy nem fogad el pénzt, de hagyja, hogy kifizessék a csekkeket az már simán hazudik és képmutató.

Adja el a házat, költözzön kicsibe, vegyen vissza az életviteléből. Ja és a legfontosabb legyen nagyon büszke a lányára, hogy felmerült benne az, hogy lyukas korsóba rakja a saját pénzét. Szerintetek nem fordítva kellene csinálni? A szülőknek fizetni, vagy pótolni az esküvőbe. Sok boldogságot Nektek akárhogy is alakul.

43. MMea
2010. márc. 12. 19:00

Ez elég komoly dolog, biztos én is nagyon elszomorodnék, ha velem ez történne.

Miért nem szóltak akkor amikor kicsi volt a baj, miért titkolták el?

Én a szüleimnek és testvéremnek segítenék, de mindenkinek magának kell megoldania a saját életét, a mai világban elég egy család költségeit is fizetni nem mégegyét, plussz más hitelét.


Ha az én szüleimről lenne szó, segítenék és felhoznám, ha úgyis tesómmal vagyunk az örökösök, hogy a házat ajándékozzák nekünk és ők mint haszonélvezők legyenek, így a házat nem árverezhetik el, de benne lakhatnak és az adósságot meg folyamatosan fizetni.

Esetleg beszélnék egy ügyvéddel, hogy jogilag mit lehet tenni, mit javasol.

Sajnos a másik rossz még, hogy nem tudhatod, hogy nem teszik-e meg újra és mint azt már valaki korábbna írta, hogy akkor olyan mint a feneketlen vödör és akkkor a ti életetekkel mi lesz? Párod mit szól ehez?

42. moknika (válaszként erre: 38. - Bluemoon1978)
2010. márc. 12. 18:59

Nem igazán értek hozzá. Leginkább hirtelen felindulásból írtam. Nem szeretnék a helyébe lenni.

Akár mit csinál szegény, nem tudom sikerül e jól kijönnie belőle. Bízzunk benne, hogy megoldódik.

2010. márc. 12. 18:47

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy megérdemlik e a segítséget. Ha válasz igen, akkor segíts nekik. Ha az én szüleimmel történne ez akkor odaadnám a szükséges pénzt, de ismerek olyan anyukát, aki visszaélne a helyzettel,és még több hitelt venne fel utánna.

Ők hogy állnak a kérdéshez?

2010. márc. 12. 18:39
Huh, bocsánat, a másik fórumban másra gondolva írtam, ne haragudj! Ez nagyon szar helyzet mindannyiótoknak! Még egyszer ne haragudj
2010. márc. 12. 18:15

Ha anyukád egészsége megengedi, másik munkát kell keresnie, mert Te nem fogod tudni eltartani őket, elég lesz a saját bajod, gyereked, családod, lakásod.


Szerintem ezt valahogy Nekik kell megoldaniuk. Ha nem tudják fenntartani a házat a keresetükből, akkor el kell adni, és kisebbe költözni, a különbözetnől rendezni az adósságot.


Nem old meg semmit, ha az esküvőre szánt pénzt odaadod, mélyebb a probléma, nem tudják a havi kiadásokat sem fedezni, ha minden ki is lenne fizetve.


A legfontosabb az,hogy mielőtt a bank ráteszi a kezét a házra, adjátok el. Ez nem érzelmi kérdés, nem szabad ragaszkodni ahhoz, ami tönkreteszi őket, Téged is.

38. bluemoon1978 (válaszként erre: 33. - Moknika)
2010. márc. 12. 18:04
Ha a házat a nevére íratná, az is illetékköteles!!!
2010. márc. 12. 17:47

Én két dolgot nem értek.


1. Mi az, hogy hazudott neked anyukád?!


2. Hogyhogy megengedné egyáltalán, hogy lemondj az esküvőről? Én egy nyamvadt mosógépet akarok venni a szüleimnek (fél éve dolgozom, és végre kicsit szeretnék én segíteni nekik, az elmúlt 24 évnyi támogatásuk után), és azt sem akarják hagyni. Szerintem nem jó, ha gond nélkül elfogadnák.


Ja és nekem is az az aggályom, hogy csak tüneti kezelés lenne és nem megoldás. Én meggondolnám...


És engem nem igazán lehet anyagiasnak nevezni, a szüleimet pedig - a tesóimmal együtt - a világon a legjobban szeretem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook