Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Keserédes esküvőszervezés fórum

Keserédes esküvőszervezés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Keserédes esküvőszervezés

1 2 3 4 5
2010. márc. 14. 04:50
Ja, a felelőtlen hitelek miatt kerültek ilyen helyzetbe, nem önhibájukon kívül. Mármint anyámék.
2010. márc. 14. 04:48

Ha 3 évvel ezelőtt hallagatok anyámra, amikor a férjem elment, eladom a házat, és közösen veszünk egyet, akkor most az én fejem fölül árvereznék a házat, és mehetnék az utcára a két gyerekemmel!

Vannk felelőtlen emberek, akiknek sosem nő be a feje lágya, és folyamatosan rossz döntést hoznak, abban bízva, hogyha baj lesz, majd valaki segít.

Az ilyen emberek sosem nőnek fel, de a cselekedeteik következményeit nem viselheti mindig más helyettük!

94. bared
2010. márc. 13. 20:04

elolvastam a döntésed, és:

maximálisan egyetértek!

abban még reménykedem, hogy ez a fennálló helyzet nem mérgezi meg a nászok későbbi közös viszonyát....((

93. bared (válaszként erre: 90. - Pocy88)
2010. márc. 13. 20:02
emlékszem, hogy volt valahol egy bejegyzés, ami a bevásárlókártyákról, meg még egy.két hitelről szólt, és úgy rémlik, mintha ott szerepelt volna, hogy kb 3 millió körüli az összeg....de ha megdöglök sem találom a hsz.t((
92. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 45. - Myrthil)
2010. márc. 13. 17:57
azért ezt igy názve már elég durva a helyzet!!! Mi az hogy téged köteleznek arra hogy vegyél fel hitelt az ő felelőtlenségük miatt? Hát ez őrület. És ha aztán te kerülsz bajba akkor ők majd segítenek???? Á, ne haragudj, de igy akkor ne segits nekik. Oldják meg, ahogy irták többen, adják el a házat. Az meg ,hogy a párod fizessen helyetted hitelt, az meg nonszensz!!!!
2010. márc. 13. 16:40

Látom, Myrthil, döntés született!


[link]


Egyébként helyeslem, hogy nem segítetek, főleg ennek tükrében, hogy még a "ti feletek" pénzbe is igazából a barátod rakta a nagy részét...


így már olyan lenne, mintha anyukád megkérné a párod családját, hogy ugyanmár, dobják meg pár millióval esküvő helyett - csak mert eddig felelőtlenül élt.


tehát neked nincs is pénzed segíteni nekik, ez leegyszerűsíti a helyzetet.

hitelt vehetnél fel - de ne tedd!


gondolkoztam azon, hogy elhalasztani az esküvőt - dehát mégis meddig? ha így él anyukád 10-15-20 éve, akkor most várni kéne az esküvővel 10-20 évet, amíg meg nem jön az esze vagy rendezi a helyzetet? ami talán sose lesz?


nagyon egyetértek a döntéseddel, mégha számolnod is kell vele, hogy egy életre való sértődés lesz ebből az egészből. azonban anyukádnak az a problémája, hogy nem csak az nem tudasolt benne, hogy az irracionális életmódnak anyagi következményei vannak, hanem hogy érzelmi, családi életre kiható és akár pszichés következményei is.


de egyáltalán nem neked kell elvinni ezt a balhét.

90. Pocy88
2010. márc. 13. 15:01
A 3 milliót én is olvastam valahol.
89. Pocy88
2010. márc. 13. 15:01
Véleményem szerint nem is olyan hülyeség, hogy a bankok szigorítottak, mert sok embert járhat így. Sok ember áruhitelre vesz mosógépet, holott ha 3 hónapig félrerakna, megvehetné saját pénzéből. Kivétel, ha nincs megtakarítás és s.o.s. szükség van rá.
2010. márc. 13. 13:53

Én úgy gondolom,hogy abban kellene segítenie Myrtillnek,hogy a problémát a szülei oldják meg.

A pénz ez esetben nem segítség,csupán időhúzás.

Fel kell mérni a lehetőségeket,az adósságokat,és megoldást keresni,hogyan tudnák fizetni .Ha nem megy akkor eladni a lakást,kocsit ,ezt azt,amiből befolyhat a pénz.

De a pénzzel való segítség nem fogja őket rákényszeríteni arra ,hogy máshogy intézzék ezután a pénzügyeiket,magyarul pár hónap múlva ugyanott fognak tartani ahol most.

Ők vállalták be ,nekik is kell rendezni az adósságaikat.

87. Sylvia81 (válaszként erre: 85. - Bared)
2010. márc. 13. 13:45

Jah, még jobb...

most olvastam vissza egy rakat hsz-t, de nem rémlik, hogy ki lett volna írva a pontos összeg. De nem is ez a lényeg. Mocsok sok pénzről van szó, a gyerekem elé sem mernék kerülni, ha ilyen gondom lenne, nemhogy még követelőzni!

86. Sünciné (válaszként erre: 82. - Pocy88)
2010. márc. 13. 13:37

Gratulálok!!!!!!!!

A lányomé július 24-én lesz!

És ha már elkezdték szervezni az esküvőt akkor az a pénz veszni fog! A lányomnak csak a ruha foglaló 70.000.-, a házasságkötőterem 17.000.-, a többi apróságról amit már kifizettünk nem is beszélek!

85. bared (válaszként erre: 84. - Sylvia81)
2010. márc. 13. 13:36
úgy rémlik 3 milláról írogatunk....
84. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - Myrthil)
2010. márc. 13. 13:27

Én csak azt nem értem, miért veletek dobálóznak, mikor ők is felnőttek, keresőképes mindkettő.

És nem bunkó akarok lenni, de itt a tavasz, el lehet menni napszámba, ha nem talál munkát magának.

Az meg, hogy nem elég a hátralékokra az esküvőre félretett pénz, azért nagyon durva!!! Ha jól sejtem, millió körüli összegről beszélünk...

És mit szólnának párod szülei, ha az ő nadrágszorításuk eredményét a te szüleid házába nyomiszkolnátok bele, csak mert túl sok hitelt vettek fel? Nekik se a kertben terem a fán... Bele tudnál nézni a szemükbe? Mert én tutira nem... Persze van vis major, mikor mikor az ember azt mondja, hogy okés, de ez nem az!!!

Az meg aztán főleg a pofátlanság netovábbja, hogy ha te nem kaphatsz, vegyen fel a párod!!! Könyörgöm, miért??? Ha meg tesódnak ekkora a szája, vegyen fel kölcsönt ő és lehetetlenítse el az életét ő 15 évre!!! És ha már a tesódnál tartok: ő mennyit ad(na) haza, ha nem is otthon lakna? Szerintem semmit, mert ez ígí normális. Míg otthon lakik az ember, ott eszik, ott égeti a villanyt, ott ül a meleg szobában, fürdik, stb. Jogos ezért pénzt kérni, főleg, ha a gyerek már keres. No de ha otthon se laksz, mi a jó égre adj haza pénzt???

83. bared (válaszként erre: 76. - 0b70c81da0)
2010. márc. 13. 13:12
erről az jutott eszembe: nézzétek már át azokat a szerződéseket, mert lehet, hogy egy csomóhoz vontak biztosítási összeget munkanélküliség esetére! amikor megkötik, ezt sokan kérik, később meg mikor kéne elfelejtkeznek róla!
82. Pocy88 (válaszként erre: 81. - Sünciné)
2010. márc. 13. 12:57
Igen =) Nekünk is nyáron lesz, 1 héttel Myrthillék előtt.
81. Sünciné (válaszként erre: 80. - Pocy88)
2010. márc. 13. 12:54

Hát ez az!!!!

Látom Ti is készültök a NAGY NAPRA!!!!!

80. Pocy88 (válaszként erre: 79. - Sünciné)
2010. márc. 13. 12:53
Vagy inkább, hogy egyáltalán visszakapják-e.
79. Sünciné (válaszként erre: 78. - Pocy88)
2010. márc. 13. 12:52
Végül is az ötlet nem rossz, feltéve ha lesz menyasszonytánc! Csak az a kérdés mikor kapják vissza?
78. Pocy88
2010. márc. 13. 12:50

Még egy ötletem felmerült, aztán vagy nekem támadtok vagy nem.

Én a már félretett pénzhez nem nyúlnék ha én lennék a helyedben, de esetleg óvatosba lehet, hogy megkérdeném a páromat, hogy az összetáncolt pénzből valamennyit odaadjunk-e, feltéve, ha most rögtön nektek nincs rá szükségetek. Csak egy ötlet.

77. Pocy88
2010. márc. 13. 12:47

Nem egyszerű, de én is azon az oldalon állok, hogy vállalják a következményeket. A szülőnek példát kellene mutatni a gyerekének. Főleg az őszinteség a legfontosabb.

A ház eladásával meg kellene próbálkozni.

2010. márc. 13. 11:55

Hajaj, nagyon nehéz eset, de én is azzal értek egyet, hogy ne add oda a pénzt (főleg mert egy része nem is a Tiéd). Bankban dolgozok, naponta látom, hogy milyen felelőtlenek az emberek, össze-vissza vesznek fel hiteleket, sokszor több lesz így a törlesztőrészletük, mint amennyit egy fizuból ki tudnak fizetni, aztán (főleg, ha elveszíti valamelyikük az állásukat) várják a csodát, hogy valaki kifizesse helyettük a felvett hiteleket, ha most oda is adod a pénzt, ahogy írtad, kb 6 hónap múlva ugyanoda lyukadnak ki, mert ha most nem tudják fizetni, később sem fogják tudni. Az sem megoldás, hogy Rád írják a házat, mert egyrészt, ahogy korábban írta valaki, illetékköteles, másrészt attól még a hitelek a házon lesznek és nem lehet csak úgy adóst cserélni, előbb ki kell fizetni teljes mértékben a meglévő jelzálogot. A vásárló(hitel)kártyáknak pedig 45%-os kamata van kb, azokat esetleg ki lehetne váltani egy személyi kölcsönnel, de jelzáloghitelt semmiképpen nem vennék fel a helyedben, pláne nem 15 évre...

Sajnálom, hogy így állnak Hozzád a szüleid, ahelyett, hogy segítenének, még a nyakadba akasztanának egy iszonyat nagy adósságot, a testvéredről nem is beszélve...ehhez hozzá se tudok szólni, hogy mondhat ilyet valaki...

A párod tud erről? Ő mit szól ehhez a helyzethez?

2010. márc. 13. 11:25

Szia,

Egyet sose feledj,akarmi tortenhet ez eletedben,es biztosan nem orulnel neki,ha kesobb ezt a kedvesed a fejedhez vagna...

Szolid eskuvo, foleg ha mar benne van a penz.

Hazat valoban el kellene adni,es kisebbet vasarolni. En sem adnek penzt, mert akkor a fejedre nohetnek, nomeg hol is volt az oszinteseg?!

Hogy oszinte legyek azert ez nagyon rossz huzas volt az anyukadtol, mert ez nem most alakult igy, ha korabban szol, akkor te is maskent tervezel, de ez hogy mar az eskuvodben ott a penzed...

Pocsek egy helyzet, es vagy a csaladod oldalarol, vagy a kedvesed oldalarol, de nem fogsz tudni jol kijonni a tortenetbol. Mi kulfoldon elunk, tamogatom az anyukamat, de mindent csak mertekkel.

Sok sikert Nektek!

2010. márc. 13. 10:22
Bocsi: Myrthil
2010. márc. 13. 10:20

Hát szar a helyzeted, nagyon sajnálom...

De én azt gondolom, hogy húzz egy határt, hogy ennyit tudtál segíteni, vagy még ennyit tudsz adni, és a többi szedjék össze ők, vállaljon takarítást, mit bánom én, de igen szólt volna előbb, meg mire kellett annyi vásárló kártya...

Húzz egy határt, amit tudsz segíteni, de nem vágod el még vele magad alatt a fát, és így ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ez nem a te hibád!!!!

Mért kéne oda adnom a fizud felét??? Még ott élsz a szülőknél tán??? Mért mondja ez a tesó?? Szegénykém! Az én tesóm még otthon lakik, én már külön, de még ő sem adja haza fizuja felét, viszont az első nehézségnél tudom, hogy apumnál már borulna a bili...

Amit az anyós jelöltedék adtak, azt szerintem te nem adhatod oda! Max ha anyósodék úgy döntenek, de te semmiképp, legalább az maradjon meg!

Ha a szüleid azt látják te szépen mindent megoldasz, akkor minek tenne valamit is? Segíts, de húzz egy határt!


Sok szerencsét

2010. márc. 13. 09:50

Én biztos nem várnám el a gyerekektől, hogy adják oda az esküvőre szánt pénzt! De még azt sem, hogy hitelt vegyenek fel!

Majd azt is fizethetik Ők!

Most kezdik az életüket!

Valóban a mostani gazdasági helyzetben nehéz eladni a lakást!

Felelőtlen volt az anya az biztos! De ha már az első elmaradásnál szólt volna, vagy már akkor keres megoldást most nem itt tartana!

Ahogy olvasom Myrhil sorait, biztosan nem érezné jól magát a saját esküvőjén! Pedig ennek kéne lenni élete legszebb napjának! De a pénzt akkor sem adnám oda!

71. Tamianyu (válaszként erre: 70. - Vikianya)
2010. márc. 13. 08:50

Akkor segítsenek magukon,és ne másoktól a gyerekeiktől várják.Olvashatod,hogy nem egyedi esetről van szó,végtelenül pofátlanok és felelőtlenek a szülők.A fórum indító összes spórolt pénzét mind nekik adta,ez sem volt elég.Egyáltalán,hogy volt képük elfogadni a gyereküktől,aki most indul az életbe?Nem fordítva kellene ennek lenni normál esetben?Az apa dolgozik,és gondolom az anya munkanélkülin van.Semmi nem indokolta a sok hitel felvételét,főleg ebben a helyzetben nem!

Ha belemásztak,oldják meg,ez nem a gyerekeik dolga.Mégis milyen szülő az,aki így keseríti mérgezi a gyereke életét?

2010. márc. 13. 08:15
szerintem könnyű azt mondani, hogy adják el a lakást. A mai ingatlan piaci helyzet mellett 1 évet biztos várniuk kell mire megveszi valaki. A segítség meg most kell
2010. márc. 13. 07:46

azzal hogy segítesz, nem biztos hogy megmented a házukat, biztos van más lehetőség, is vlahol felvenni olcsobbb hitelt abból visszatörleszteni, de az esküvődet ne told el. szülők részről ekkora felelőtlenséget... nem térek napirendre


Nekem ha valaki tud spórolni akkor a szüleim...


Az én párom biztos veszekedne velem hogy a közös pénzünket más hülyesége miatt elveszítsük, és igaza lenne.

2010. márc. 13. 00:02

fenntartom, h normális szülők nem viselkednének így. nem is fejtegetem, egyszerre vagyok dühös a családodra és sajnálom a helyzeted.


a másik: nem mindig azzal teszünk jót, ha segítünk vkinek. sztem itt csak támogatnád ezt a végtelenül felelőtlen, élősködő életmódot, ha fizetnél.


szeretitek egymást a pároddal. össze akartok házasodni. nem kell hatalmas lagzi, de azért ami jár, az jár. megérdemled, hogy méltóképp ünnepeljetek, nem?!...

2010. márc. 12. 22:37

Nehéz kérdés. Mert kívülállóként könnyű azt mondani, ne adjátok oda a pénzt. De ha velem történne..nem tudnék nem segíteni. Bár az én szüleim nem fogadnák el az biztos.

Mi lenne, ha eladnák a házukat és egy kisebbe költöznének. A pénz meg mehetne vissza a bankba. Józan ésszel nézve, nem a te feladatod ezt helyrehozni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook