Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes ház vagy nyaraló? fórum

Kertes ház vagy nyaraló? (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. VendrinerPiroska (válaszként erre: 76. - Fincsi5)
2020. dec. 25. 23:25

Akkor tényleg nagy mákotok volt, ez tényleg potom pénz volt egy ilyen jól felszerelt házért.


Ott születtem, de hivatalosan nem sokat éltem ott. Viszont rengeteg időt töltöttem a debreceni nagyszüleimnél és a rokonságnál, úgyhogy eléggé otthon érzem magam Debrecenben. Régóta szeretnék visszakeveredni, vagy legalább a vonzáskörzetbe, csak hát nem egyszerű, többek közt az ingatlan árak miatt sem.

83. Scherlock (válaszként erre: 81. - Fincsi5)
2020. dec. 23. 20:36

Jaj tényleg! De jó kis fórum volt.😊


Tudod, azóta sokat szanáltam magam is, de még mindig sok a ruhám. Pszt😃😃😃

82. fincsi5 (válaszként erre: 81. - Fincsi5)
2020. dec. 23. 11:17

Nekem senki nem adott rossz tanácsot, még aki nem kedvelt, az is segített, bármit megkérdeztem.

Én nagyon szeretem a Hoxát, lehet ezért is.💖

81. fincsi5 (válaszként erre: 80. - Scherlock)
2020. dec. 23. 11:15

Pedig sok tanácsot kaptam tőled Gribedlitől, emlékszem. Ami 1 éve nem volt rajtam, dobjam ki.....ez nem jött be, mert mindenre azt hittem, a kertesben majd hordom.

És végül akkor ment a selejtezés, mikor itt be kellett pakolni.


De az első jó fórumunkra emlékszel, akkor voltunk Hajdúszoboszlón, ráakadtam a Julisra, és egész karácsonyt szinte azon a fórumon töltöttük. Ez vagy 2013, vagy 2014 karácsonya volt.

A férjem szerelmes.....másba

80. Scherlock (válaszként erre: 79. - Fincsi5)
2020. dec. 22. 21:36

Jaj ne haragudj, de már nem. :)

Remélem, nem adtam bolond tanácsot akkor. :D


Örülök, hogy megtaláltátok az Otthonotokat! ♥

79. fincsi5 (válaszként erre: 78. - Scherlock)
2020. dec. 22. 18:55
Bizony! Emlékszel, hogy kértem a tanácsot a selejtezésre? 5. karácsonyunk itt.💖
78. Scherlock (válaszként erre: 76. - Fincsi5)
2020. dec. 22. 17:57
Jesszus! Hogy repül az idő. 😊
77. fincsi5 (válaszként erre: 76. - Fincsi5)
2020. dec. 22. 17:15
Ismerős a környék, esetleg debreceni vagy?:)))
76. fincsi5 (válaszként erre: 69. - VendrinerPiroska)
2020. dec. 22. 17:14

Mi 2014 őszén vettük meg, ' 15 májusban költöztünk. Az ár röhej, 17 millió volt. De ez 80 m2, 2007-ben épült. Padlófűtéssel, redőny+ szúnyogháló, a nappali kb. 6 méter belmagasság, kád is, zuhany is, szóval mi is csak lestünk, nem akartuk elhinni, hogy ennyi. Most 6-7 ház épült előttünk lévő nagy üres részre, egyik házat 55 millióért hirdetik, egy könnyűszerkezetes fa ikerház egyikét 48 millióért.


Mi annyira jókor sétáltunk, egy vasárnap láttuk meg ezt a hirdetést egy ingatlanos ablakában. Másnap nyomába eredtünk, hát így. És a tulaj is jól meglepődött, mert 2 éve árulta, de 1 éve már érdeklődő sem volt. Mi 8 perc alatt mondtunk igent, még aznap leelőlegeztük hivatalosan.

2020. dec. 22. 09:28

Családi ház a megfizethető agglomerációban.Jól körül kell nézni előtte,és aztán miért is ne szeretnétek meg?

(Én Bp környéki településen lakom,22 perc alatt ér a vonat Pestre.Bár március óta csak négyszer voltam benn a munkahelyen)

A nyaraló:plusz munka a rendben tartása,aggódás hogy kirabolják,kötöttség,hogy muszáj odamenned nyaralni,ha már van.

Ha csak nincs pénzed olyan full extrásra,ahol ugyanúgy ellaknál,mint a lakásodban/házadban,akkor felesleges.

2020. dec. 22. 09:10
Ja, és egy csomó olyan is volt ami jogilag nem volt tisztázva. Osztatlan közös tulajdon vagy mi. Kérdésünkre, hogy miért nem rendezték az volt a válasz, hogy nekik nem volt rá szükségük, jó volt úgy ahogy és átjártak egymáson, őket nem zavarta. Szó szerint mert még kerítés sem volt. Majd az új tulaj intézze ha akarja (és ha a másik kettő rábólint). Ilyenbe sem akarok részt venni. Mondjuk nem is értem, és nem egy ilyenbe futottunk bele.
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Katt2)
2020. dec. 22. 09:04
Egyetértek:)
72. katt2 (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 22. 09:01

Persze, van olyan is. A beépítettségi százalék is van mindenféle, meg engedély nélküli építkezés, meg nem a terv szerint építkeznek, legfeljebb kifizetik a büntit, ha egyáltalán... Soroljam még?

Csak azt kell tudni, hogy nálunk demokrácia van. Minden ember egyenlő. De, vannak még egyenlőbbek is...

71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Katt2)
2020. dec. 22. 07:36

Igen olyan, beáll egy autó és ki lehet tenni két széket és egy szárítót. Kb, 50 nm a telek.


De láttunk olyan kertes házat is ahol két lépés volt a kert és alig nagyobb az erkélyemnél.

70. katt2 (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 22:09
Ha elég nagy a telek, akkor megosztják három felé, mindegyiknek van külön helyrajzi száma, akkor olyan, mint egy akármilyen lakótelek.
69. VendrinerPiroska (válaszként erre: 60. - Fincsi5)
2020. dec. 21. 21:32
Ez jól hangzik. Milyenek az árviszonyok a Kerekestelep és környékén?
68. VendrinerPiroska (válaszként erre: 23. - Imisz)
2020. dec. 21. 21:21

Az attól függ: ha kozmetikai, akkor igen, de mondjuk egy beázó tetőt nem lehet sokáig odázni, mert akkor tönkremehet minden odabent.

A társasház nagyban függ attól, hogy milyenek a lakók és az ingatlankezelő. Mondjuk a mienk car.


Szerintem a sorházak erősen felül vannak árazva. Tesómék környékén 60 milláért mentek olyan max 70nmesek, akkora kertel, ami legfeljebb arra jó, hogy ne az utcán parkoljon az illető. Ahol mellesleg nem is lehet.

67. timycat (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 21:02

Persze, ha jól emlékszem földszint +5 emelet. Hát meg arról nem beszélve, hogy rálát több száz ember az udvari ténykedésükre, vagy ha pl grillezni szeretnének a saját udvarrészükön az X lakásból egynek biztos csípni fogja a szemét a füst. 😕


Bennem mindig megáll az ütő mikor a környékünkön, abban a lakóházas szelvényben ahol mi lakunk kikerül egy házra hogy eladó. Mivel nagyok a telkek attól félek hogy majd pl egy társasházat húznak fel és véget ér a meztelenkedésünk az udvarunkban. Most egyszintes régi, de nem rossz állapotú házak a szomszédok. Így ha meg is veszi őket egy magánember, általában nem elbontja csak felújítja és reményeim szerint nem húz rá még egy emeletet.

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Timycat)
2020. dec. 21. 20:52
Gondolom emeletes ház és a fsz-nek van kert kapcsolata. A fentebb lakóknak erkélyük. Nálam ez szóba sem jöhetne, nem hogy 60 millióért, 40-t se. Van a környezetemben új építésű ilyen. Nem tetszik. Oda rázza le mindenki a plédet, szőnyeget, asztalterítőt a fejem tetejére?:)
65. timycat (válaszként erre: 64. - Timycat)
2020. dec. 21. 20:43
Azt nem írtam hogy földszinti, tehát nappaliból ki tud menni a teraszra onnan a kertbe
64. timycat (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 20:41
Én valamikor nyáron néztem át egy szerződést, XIII kerület, talán Zsinór utca, új lakás, kulcsrakészen, 60 nm maga a lakás, 20 nm terasz, 40 nm kert volt 60 millió. Plusz kellett fizetni a mélygarázsban tárolóért és beállóért.
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Channa*)
2020. dec. 21. 20:32
Hát igen, tudom én, hogy nem könnyű, megnéztünk mi is párat.
62. Channa* (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 20:32

Ez pedig ha jól emlékszem olyan volt.


Az ismerősömé meg olyan, hogy egymás mellett volt 4 60 nm-es terasz, amit nekik kellett tujákkal, stb. elkeríteni...

61. Channa* (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 20:30
60 millió körül.
60. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Timycat)
2020. dec. 21. 20:28

Sövény van 3 oldalon, de nem túl magas. Ha a hátsó teraszra kimegyünk, nem kell lépcsőzni, rögtön ott vagyok. az egy üres telekre néz, amire még ha építenek is, előre, mert az már másik utcára néz. Bal oldalon egy nagy ház oldala van, ablak nem néz erre, csak néhány üvegtégla. S a baloldal teljes hosszában szabad, direkt nem raktunk oda növényt, hadd legyen hely a gyereknek. A végén van egy pampafű. Másik oldalon kertvégek vannak, oda az unokák járnak néha rendben tartani. A bejáratnál is van egy kis terasz, ott kávézom reggel. 1 asztal, 2 szék fér el.

A hátsó rész nagy része látszik a naplómban egy fotón, ahol ruhát próbálok.

Ezt így nem lehet elmagyarázni, de mi sem alakítottuk volna ki jobban.

Már akkor jöttünk, mikor a gyerek nem lakott velünk. 4 emeletes társasház földszintjéről jöttünk, nekünk ez ideális.:))

59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Channa*)
2020. dec. 21. 20:27
Az mennyi volt, emlékszel rá?
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Channa*)
2020. dec. 21. 20:26
Nekem olyan kertkapcsolatos, hogy mondjuk 4-5-6-7-emeletes és a fsz-hez van egy kis kert, nem kellene. Képzelt kihajolnak a fentebb lakók és néznek, ahogy kint ülsz egy fürdőruhában. Na nem:)
57. Channa* (válaszként erre: 50. - Timycat)
2020. dec. 21. 20:23
XV. kerület. Pont errefelé nézelődök:D
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Katt2)
2020. dec. 21. 20:23
Nem tudom, szerintem a fűtés, vagy a víz volt közös. 15 A, 15 B, 15 C volt a ház szám(ok). Nagyobb telkeket felvásároltak és ráépítettek 2-3 házat, pedig régen csak 1 volt rajta.
55. Channa* (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 21. 20:22

Nem rég láttam egy kertkapcsolatos lakást. Egyébként az is tetszett, csak baromi drágának találtam.


A lakás kb. 80 nm-es és a nappaliból egy kb. 40 nm-es, az egyik szobából pedig egy 20 nm-es kertbe lehetett kimenni.



És egy ismerősöm olyan lakást vett, ami az elsőn van, de a lakáshoz tartozik egy 60 nm-es terasz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook