Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérlek segítsetek rajtam! fórum

Kérlek segítsetek rajtam! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
105. spinneli (válaszként erre: 104. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 12:12
Jól szeretni csak olyan háttérrel lehet, amit Csaba leírt.
104. 325d3a7c83 (válaszként erre: 103. - F36e266467)
2013. márc. 21. 12:10

Szia!:) Értelek. De én úgy gondolom,hogy a szeretet ösztönösen fakad az emberből.Azt nem lehet tanítani.Persze sok a szülő felelőssége is milyen mintakövetést nyújt,milyen családban nő fel a gyermek,de azért a 70-80 %-ban aki gyereket vállal, az szereti is a gyerekét.Persze vannak szélsőséges példák is,de nem ez jellemző.

De én azzal akkor sem értek egyet,hogy a szeretetet ki kell érdemelni:)

103. f36e266467 (válaszként erre: 99. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 12:02

A

Sok szülő felékészületlenül vállal gyereket. Még saját magán nem tette rendbe a nagyobb lelki problémáit, így könnyen a gyerek issza meg a levét, mert nem fogja tudni felé a szeretet és a feltétlen elfogadást kimutatni, már ha érzi egyáltalán.


A gyerekeknek pedig erre alanyi jogon szükségük van :) Ebből épül fel a világ iránt és önmaguk iránt a bizalom.


Ha ez nincs meg (abban igazat mondott, hogy ez sok esetben nincs meg), akkor az alapok sérülnek.


Azt azután pusztán tudatos módon, hogy én márpedig mától teszek a boldogságomért és nem számít a múlt, bizony sok esetben nem fog sikerülni helyre tenni. Ez még sokszor komoly szakszerű segítséggel sem könnyű.


A szokásos TV-s példámmal, ha nem működik a TV-m, de azt mondom, hogy márpedig működik, attól nyilván nem változik semmi.


Ha viszont a szerelő megkeresi a hibát belül, a dolgok mélyén, akkor utána már hitegetnem sem kell magam, mert a TV jól fog működni.


Az elme, psziché is nagyon hasonló. Ami gyerekkorunkban rögzült és megkövesedett, azt ki kell bontani, ha hibásan tárolódott el.


Ez sokszor hosszadalmas munka. És érdemes olyanra bízni, akinek ez a szakmája.


A siker könyvek nagyon hangzatosak, csak a legtöbb szintén csak a felszínt kapargatja és nem mutat feldolgozó technikákat, anélkül meg sok probléma gyökere megmarad, a tudat akarhat, amit csak akar.

102. f36e266467 (válaszként erre: 94. - Bige)
2013. márc. 21. 11:56
Ez a kerek. Így van!
101. 325d3a7c83 (válaszként erre: 100. - 1fbc7619c9)
2013. márc. 21. 11:54
:) Ennek örülök.Engem is:) És nem kellett semmit tennem érte,nem kellett kiérdemelnem.ha a szeretetért könyörögni kell,és ki kell érdemelni,már rég megette a fene az egészet!
100. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 99. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 11:53
Engem most is szeretnek:))Legalábbis remélem.
2013. márc. 21. 11:50

Nem olvastam vissza,és ezt sem végig,de ez a mondat megragadott.:

"Szinte mindenki szeretetéhesen,és szeretethiányban nő fel,hogy miért?Mert azt hiszi,neki alanyi jogon jár a szeretet.Saját magad szeretete,az igen!De a mások szeretete nem jár,azt ki kell érdemelni."


Hát én nem nőttem fel szeretethiányban:)És szeretetéhesen se. Mások szeretetét ki kell érdemelni?? Miféle marhaság ez? A szeretet feltétlen! A tisztelet az,amelyet ki kell érdemelni. SZERINTEM legalábbis.

98. belladonna3 (válaszként erre: 96. - Csipkerózsika)
2013. márc. 21. 09:42
Az élet alkotta.Köszi.
2013. márc. 21. 09:25

Az én meglátásom az, hogy a gyógyszer nem megoldás, de amikor valaki annyira padlón van, hogy szinte nem bír létezni, akkor igenis szükséges, míg el nem kezdi összeszedni magát.

A másik dolog az, hogy itt elhangzott a rossz gyerekkor, ami kulcskérdés. A pozitív napló meg sport meg mittudoménmilyen figyelemelterelési tippek elvileg jók lehetnének, de nem segítenek, mert ezek sem a problémát oldják meg, csak elterelik a figyelmet róla. És attól, hogy nem figyelek valamire, az még ott van.

Tehát a problémákkal kéne foglalkozni, mert maguktól nem fognak megoldódni. Persze mástól sem, de azért mindenképp jó lenne egy jó szakemberhez járni, aki iránt van bizalom. Meglátásom szerint először inkább negatív naplót kéne írni arról, hogy mit is érez és annak mi az oka, honnan ered, stb.

Hiába a biztatás mindenfelől, hogy szedd össze magad, felejtsd el, lépj tovább, menekülj valami pozitív tevékenységbe... Én is tudom mit jelent a rossz gyerekkor és ha valaki azt nem dolgozza ki magából, nem fog tudni megfelelő szintű életet élni. Az érzések, élmények dolgoznak akkor is, ha elnyomja magában valaki. Nem ez a megoldás, hanem a szembenézés. Persze ez kemény és fájdalmas munka, de nincs más lehetőség.

96. Csipkerózsika (válaszként erre: 95. - Belladonna3)
2013. márc. 21. 09:04
Csodás írás, ez nyugodtan mehetett volna (mehetne) egy cikkbe is. Grat.
95. belladonna3 (válaszként erre: 1. - 0a4e11604c)
2013. márc. 21. 08:44

Szia kétségbe esett lány!


Mi itt mindannyian kétségbe vagyunk esve,azért vagyunk itt. :)Nem vagy egyedül ebben a

szituációban,ebben a világban ez a természetes.

Szinte mindenki szeretetéhesen,és szeretethiányban nő fel,hogy miért?Mert azt hiszi,neki alanyi jogon jár a szeretet.Saját magad szeretete,az igen!De a mások szeretete nem jár,azt ki kell érdemelni.De miért kéne a más szeretete?Az áhítozik a mások hamis" szeretetére,

aki nem tudja önmagát szeretni,és nincs tisztában a szeretet valódi jelentésével.Minden probléma ebből adódik,az elme képzelgéseiből.:)

Ha jól szeretnéd érezni magad,tedd azt.Magadtól kell rájönnöd,hogyan fog ez menni neked.

Tanácsokkal tele a padlás ezt elhiheted. :))

A gyógyszer azért nem megoldás,mert csak RÖVIDTÁVON, és CSAK tüneteket hamisít,elrejt.

Ezzel a problémádat"nem oldja meg,viszont

alattomos módon kialakul benned a gyógyszerabúzus,

ez azt jelenti,egyre csak többet és többet kellesz bevenned belőle hogy tovább mérgezd

és áltasd magad.Ezt a dolgot teljesen gyógyszermentesen,és csak TE EGYEDÜL tudod megoldani,néhány támpontot tudok mondani hogyan kezdj hozzá,de a dolog,mondom csak rajtad áll.

Eldöntöd szépen hogy mit szeretnél és meg is fogod

valósítani.Ha nem,akkor csak te leszel hibás a helyzetedért,mint ahogy most is,mert nem más tehet róla.Szerintem eléggé felnőtt vagy már hozzá hogy ezt belátsd.Gyakorold a belátás művészetét és kezdd el tudatosan irányítani az elmédet.Ne hagyd hogy ő irányítson azzal hogy

mindenféle zagyvaságokkal etet és megfélemlít,ez az elme játéka! :D Elég fura de ez van.Te pedig nem az elméd vagy,hanem attól sokkal több!! :D

Próbáld ki:Menj ki EGYEDÜL a természetbe,egy nyugodt,csendes helyre,mert ott fogsz tudni legjobban megfigyelni.Amíg zajban vagy az eltereli a figyelmedet magadról,a valóságról.

Szóval kiméssz és leülsz szépen,aztán ne csinálj semmit,csak figyeld meg a gondolataidat.Hallgasd az elmédet hogy miket zagyvál össze-vissza,

hogyan ugrabugrál a múlt,és a jövő között.Figyeld meg,állandóan azon sajnálkozik hogy mi volt régen,és attól retteg,hogy mi lesz majd. :D

De te itt vagy,most ülsz a padon,a nap gyönyörűen süt,a szellő lágyan simogatja

az racod,a madárkák dalolnak,a virágok pompáznak,a méhecskék döngicsélnek,

a pillangók könnyeden repkednek virágról virágra.Figyeld meg milyenek.Tudsz róluk valami negatívat gondolni?Látsz rajtuk valami negatívat?

Elkezdheted felfedezni,hogy az élet szép,amikor nem a zajos embertömegben vagy.Ha nem érzed magad jól az emberek közt,menj ki a természetbe.Nem kötelező,és senki nem kötelezhet rá,hogy köztük légy,még akkor sem,ha éppen sokan vesznek

körül.Én a népstadion tribünjén is tudok egyedül lenni egy foci mérkőzés kellős közepén ezt elhiszed?Mindenki meg tudja tenni,te is!:)

Gondolkoztál már rajta hogy miért félsz?Ha éppen félsz,kérdezd meg magadtól mi is az amitől éppen félsz? Miért - miért - miért?Mi fog történni?

Valójában tud ártani neked valaki?Ezt mond meg azt mond.. Na és?Az egyetlen dolog amit tehetsz,

hogy átméssz a félelmen,át kell menni minden

félelmen és soha többé nem lesz rád hatással.Meg kell értened a félelmeid okát,erre csak úgy jöhetsz rá ha megkérdezed magadtól,miért félek?

Meg lesz a válasz is,mert az is ott van benned.Ne másoktól kérdezd,doktor úr tessék már megmondani miért félek?A doktor úr egyáltalán nem tudja

ennek az okát és nem is fogja helyetted megoldani.Ad neked néhány dilibogyót,amivel elfojthatod,de nem oldja meg,és még fizetsz is érte. :)A menekülés bármi - a saját gondolataink - érzéseink elől soha nem megoldás.Az egyedüli megoldás,ha bátran szembenézel vele és legyőzöd magadban.A világ nem fog megváltozni,ezt ne is reméld!Senki nem fog neked egy szebb világot teremteni,hacsak nem te teremted meg magadnak!Tudd hogy senkire nem számíthatsz,csak saját magadra!Mások sajnálgatnak és tanácsokat osztogatnak,mert ennyi amit tehetnek,a nagy lépést,a megoldást magadban kell megtalálni

és meglépni.Amikor úgy döntessz hogy boldog akarsz lenni,az is leszel,csak NE másoktól várd!! :D Mindenre képes vagy,még akkor is,ha ezt most nem tudod elhinni.Amikor azt állítod,

képtelen vagy pozitívan gondolkozni,ez nem

igaz,hiszen ha nem tudnád mi a pozitív,akkor fogalmat sem tudnál alkotni róla.Egyébként meg nem kell erre görcsösen törekedni,ha valamire negatívan gondolsz,vagy reagálsz az nem igazán tudatos.Ha valakire haragszol,miért teszed?

Azért mert az egy szemét ember,vagy azért,mert nem olyan amilyennek te szeretnéd hogy legyen?És miért akarod hogy ne az legyen aki,hanem valaki

más?Te sem szereted ha elvárnak tőled igaz?Csak szeretsz olyan lenni,amilyen éppen vagy,

máskülönben nem lennél olyan.Szóval,ne engedd hogy a világ irányítson téged,a mások gondolatai,

senki sem több tőled.Lehet szebb,okosabb,ügyesebb relatíve és még azt is képzelheti hogy emberebb,

mert azt hiszi hogy a magára akasztgatott cimkék teszik azzá ami.:) Ki vagyok én? Ki vagy te? Ki ő? Megkérdezed Dr mocskoskisernőt,ki ő valójában?És kiderül hogy doktori diplomája ellenére olyan sík hülye mint egy sötét bánya mélye. :)

Ernő vagyok,okos vagyok,doktor vagyok,és kövér is vagyok,na meg sovány és

gazdag.EMBER!Azt kérdeztem ki vagy??? Gondolkozzzzz! :D

94. bige (válaszként erre: 92. - Tara82)
2013. márc. 21. 08:42

Én nem ezek ellen a dolgok ellen vagyok! Sőt! és nem vagyok gyógyszerpárti, hiszen évek óta abbahagytam. Írtam is, hogy helyre kell tenni az emberben azokat a dolgokat amik a feszültségforrások. Van, aki ezt meg tudja maga tenni, van, akinek segítség kell. Nagyon jók ezek a könyvek, és a technikák. Nagyon jó pl. az Autogén tréning is.

Én csak azt gondolom, hogy a sorrend nem mindegy. Hiába próbál leállni a gyógyszerrel, ha nincs benne rend! Nem fog tudni helyrejönni. Gyógyszer mellett - ha azzal jól érzi magát - kell megpróbálni megváltoztatni a gondolkodását, az egyébként is sérült bensőjét nem szabad kitenni még nagyobb kárnak.

93. Tara82
2013. márc. 21. 08:06

Látod mennyien próbálnak segíteni neked, erre gondolj hogy ez a sok ember jót kíván neked, a párodra hogy szeretitek egymást. A jó érzéseket kell erősíteni magunkban hogy az legyen dominanciában a negatív érzésekhez viszonyítva.

A család olyan amilyen, nekik is valanmi miatt alakult így az életük, nem szabad te átvedd az ő hibáikat. Mondtad hogy nem tudsz most elköltözni pedig szeretnél, gondolj arra hogy ha most nem is de hamarosan lehet alkalmad nyilli, mindig próbálj meg optimistán gondolni a jövőre, hogy minden gond megoldható és nekd miért ne sikerülne. Kimászol a gödörből és erősebb leszel mint valaha. Tedd ezt meg önmagadért és azokért akik szertenek.

92. Tara82 (válaszként erre: 90. - Bige)
2013. márc. 21. 08:01

Nagyon sok csaló van sajnos, meg olyanok akiket csak a pénz érdekel, de szóbeszéd alapján biztosan ha utánnaérdeklődik akkor megtudja ki az akivel elégedettek az emberek.

Nagyon durván tud befolyásolni minket akár egy darab élmény az életünkből és erre furcsán reagál az agyunk a tudatalattink.

Ezt az tudja aki kicsit beleásta magát ebbe a témakörbe és higyjétek el hogy segít, nem volna miért mondjam ha nem így gondolnám, semmi hasznom belőlle.

Ajánlom még figyelmedbe Louis L Hay Éld az Életed című könyvét, van egy film is azt meg lehet előtte nézni de az nem olyan alapos mint a könyv, énbennem is sok mindent felszakított de én nem voltam olyan szőrnyű álapotban de szükségét éreztem én is ennek...szerintem a Titok elbújhat ez a könyv mellett.

91. Tara82
2013. márc. 21. 07:55

Nem akarok okoskodni, de szerintem a Zolicskának is igaza van. Egy családállítás nem lenne rossz, bonyolult elmagyarázni de ilyenkor meg tud szabadulni az összes olyan tehertől amit a "vérvonalán" keresztül cipel. Az az igazság hogy fel kell szakítani a sebeket és akkor túl tenni magunkat bizonyos dolgokon, ezzel leesik egy hatalmas kő rólunk, de ezt csak tapasztalt irányítással lehet. A családi problémák stb, átvesszük más szerepét vagy pont abból menekülünk. Ide nem elég hogy elkezdjen most magától pozitívan gondolkozni, ez nem az a fázis, ide segítség kell neki.

Kitartást kétségbe esett lány én tiszta szívből remélem hogy megtalálod azt a megoldást ami neked kell hogy rendbe gyere. Egy picit próbálj meg nem pánikolni, az nagyon fontos, próbálj arra gondolni hogy biztos van segítség és meg is találod, erre koncentrálj és tudd hogy mindig hajnalhasadás előtt van a legsötétebb. Kívánom hogy hamar renbe gyere, ehez neked is nagy akaraterő kell és olvass utánna alternatív gyógymódok után, ahol kibogozzák a problémád gyökerét és azt feloldják, onnan már felfele fog ívelni az életed.

A gyógyszer letevésével kapcsban feltétlenül konzultálj dokival hogy hogyan csináld, mindig tudasd vele hogy megy mert az elmondásod alapján neki látnia kell hogy milyen iramban kell a gyógyszert elhagyni.

90. bige (válaszként erre: 31. - D7ba7bf7ff)
2013. márc. 21. 07:46
aha. Egy kineziológus megkérdezte a lányomat 10.000-ért - miközben egész idő alatt csöngött a telefonja meg a kaputelefon - hogy mit érzett, amikor megszületett. Mondta, hogy "nem emlékszik".
89. bige (válaszként erre: 10. - 0a4e11604c)
2013. márc. 21. 07:44
figyelmetlen voltam. Elsiklottam a xanax mellett. melyik gyógyszeredet próbálod elhagyni? mindkettőt? mennyi ideje szeded a Xanaxot? Az egy ideiglenes bogyó. azt folyamatosan nem jó szedni. 3 hónap után hozzá lehet szokni, és egyre több kell belőle. az átmenetinek jó, amíg a másik be nem épül a szervezetedbe.
88. ittmost (válaszként erre: 10. - 0a4e11604c)
2013. márc. 21. 06:59
Kérd meg az orvost,hogy küldjön pszichoterápiára.
87. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 86. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 00:28
Sajnos te sem látod mi lenne jó neki igazán, ezért vagyok szálka a szemedben.
86. 9678a02221 (válaszként erre: 79. - D7ba7bf7ff)
2013. márc. 21. 00:24
Ez itt nem a befolyasolom z tudatalattimat cimu topik ..Tudjuk az ero veled van, es a homeopatiaval. Ha nem tudnam min megy most keresztul ez a lany lecarnam miket irkalsz. De tudom, sajnos. Es nem ilyen tanacsokra van szuksege.
2013. márc. 21. 00:18
Nos ezért kár volt vitatkozni.Bár a lány kicsit jobban lett tőle.:))))
84. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 82. - 0a4e11604c)
2013. márc. 21. 00:17
Én sok sikert kívánok. Jó éjszakát!
83. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 77. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 00:16
alex..ja bocs félreírtam...
2013. márc. 21. 00:15

Most aludni megyek már,mert álmos vagyok.De köszönöm szépen mindneki tanácsát és még a további tanácsokat is!

Most egyenlőre elköszönök,mindenkinek jó éjszakát kívánok!

2013. márc. 21. 00:12
De ne vitatkozatok ezen,én tényleg minden véleményt szívesen "meghallgatok" :)
80. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 77. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 00:11
Gondolom itt arra célzol hogy engem nem érdekel a sorsa. De jó valaki. Köszönöm szépen.
79. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 74. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 00:10
Miért bántanám magam? Én nem te vagyok. Amit írok, az szerintem jó, csak nem tudják értékelni mert nem látnak el odáig. Hidd el, van alapja az irogatásaimnak. Bármit is írok ide, a lány fog dönteni. Sajnos úgy gondolom, hogy elég felületesen akarjátok a jót neki.
78. 0a4e11604c (válaszként erre: 77. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 00:10
Nagyon aranyosak vagytok,hogy próbáltok segíteni nekem és jól esik beszélgetni.
77. 9678a02221 (válaszként erre: 73. - 0a4e11604c)
2013. márc. 21. 00:07
Ha talalsz egy jo pszichologust akkor az megtudja tanitani neked,hogyan kezeld a multadat..Fol a fejjel!Latod van itt akit erdekel a sorsod,es segiteni szeretne neked!Azokra figyelj..
76. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 73. - 0a4e11604c)
2013. márc. 21. 00:07
Nem tudsz, de mivel ezek az élmények rögzültek benned, ki kell tisztogatni. Azért rossz a hagulatod, mert a múltad élményeit még nem tudtad feldolgozni és elengedni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook