Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérlek segítsetek rajtam! fórum

Kérlek segítsetek rajtam! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
135. 36a26f5226 (válaszként erre: 129. - Csipkerózsika)
2013. márc. 21. 19:04
Jómagam is.. de te tudod is.. poklot jártam én is, de ott volt végig az akarás, akarni gyógyulni, és nem sodródni az árral a teljes élet kisíklás felé..
134. 36a26f5226 (válaszként erre: 97. - Csipkerózsika)
2013. márc. 21. 18:53

igen!

A gyógyszer nem a problémát oldja meg, hanem amikor valaki már annyira padlón van, hogy a nap 24h-jában véresre bőgi a szemét, akkor arra azért van szükség, hogy erőt adjon az elmének elviselni a fájdalmat, hogy meg tudja oldani a problémát. Én is így voltam sok éve, a nap 24h-jában véresre bőgtem a szemem, amikor kerestem egy szakembert, hogy nekem segítségre van szükségem, mert megőrülök a fájdalomtól, és nem tudom abba hagyni az egész nap a bőgő görcsöt.. Nem ment, még beszélni sem bírtam a sírástól..


Az antidepik szedésével először is megszűnt a rengeteg sírás, és egyre erősebb lettem, hogy képes legyek össze szedni magam, és összeszedve, erőt merítve tudjam a feladatot, amit kaptam a sorstól megoldani újra, és újra összeomlás nélkül.


A tabletta egyfajta mankó. Mankó a padlóról való felkeléshez, hisz a nyomorék sem tud felkelni mankó nélkül. Mankóval már képes a páciens felállni a padlóról, és megtenni az első lépéseket a feladat megoldására..


Anno... amikor a dühöngő, őrjöngő, törő-zúzó pusztító autista gyerekemmel összeroppantam a mérhetetlen fájdalomtól, hogy a lakásban több százezres kárt okozott, amikor az apuka meghalt, ha nincs az antidepresszáns, és a szakember, talán megőrültem volna. A szakemberben bízni kell, mert bizalom nélkül nincs meg az első lépés a gyógyulás felé. Én akartam gyógyulni, fel akartam kelni a padlóról, mert úgy nem lehet élni, hogy a nap 24h-jában megállás nélkül bőgök, véresre a szemeim, és megszakad a szívem a fájdalomtól. - szó szerint!


Ehhez kellenek a szakemberek..


Aztán utána megkerestem valamennyi olyan szakembert, akik a gyerekem ügyén segítettek. Ott volt a szoc. osztályon síró görcsöm, amikor kijöttem a balesetiről, mert nem először ütött le hátulról őrjöngve a gyerekem, és kerültem be koponya zúzódással a traumára, és az akkori osztályvezető is mondta, hogy el kell tudni engedni, mert ez így nem élet.. kellenek a szakemberek, ők erre szakosodtak, nem mehetek tönkre fiatalon, a szülő soha ne csináljon magából mártírt! - ezt valamennyi szakirodalom leírja.


Szóval kell a bizalom a szakemberek felé, mert anélkül megette a fene az egészet!


10 év kőkemény pokol volt nekünk is az az időszak, amíg a rengeteg - gyerekemen történt gyógyszer kísérletezés eredményre vezetett, és 10 év után sikerült egyetlen egy orvosnak úgy eltalálnia a gyógyszereit, hogy azóta kezes bárányka - autista, aki imádni való szelíd fiúcska lett.. mára már nyoma nincs a régi őrjöngő autistának..

133. spinneli (válaszként erre: 119. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 16:57

Félreértettél-a lelki egészség nem az utcán hever, hanem meg kell találni, fejleszteni, elérni.

Pont az a lényeg, hogy nem készen kapjuk, hanem küzdeni kell érte folyamatosan.

Ahogy a saját példád is mutatja.


Minden embernek gyerekvállalástól független, de akkor különösen oda kell figyelnie magára, fejleszteni az önismeretét, rálátni az erősségeire, gyengeségeire.

Mivel egyikünk sem Jézus Krisztus nyilván így is rengeteg vakfolt marad mindenkinél, de a lényeg a folyamatos fejlesztés.

Véleményem szerint az egészséges lelki érettség (és ez teljesen független az életkortól) felmutatása szülőként ugyanolyan kötelesség, mit hogy ruházzuk, és etetjük a gyerekünket.


Örülök, hogy neked sikerült erre az útra lépned.

132. f36e266467 (válaszként erre: 97. - Csipkerózsika)
2013. márc. 21. 16:28
Ja ezt nem is láttam, pedig tökéletesen egyetértek vele. Szórul szóra.
131. f36e266467 (válaszként erre: 130. - Csipkerózsika)
2013. márc. 21. 16:20

Ejha :) Te tudsz valamit :)


Ráadásul az ilyen elfogadás hiány következménye sokszor a munkamánia, amikor valaki úgy érzi, hogy csak akkor érezheti magát valakinek, ha sikereket ér el. Persze sosem fogja kielégíteni, mert csak kompenzál és ahogy elér valamit, a hiány érzete nem múlik el, így újabb és magasabb célt tűz ki. Egy örök elégedetlenség és erőltetett menet várható belőle.

130. Csipkerózsika (válaszként erre: 125. - Pintyőke madárka)
2013. márc. 21. 16:06

Újabb filléres tanács... Elméletileg jó, de...

Gyakorlatilag az önbizalom nem abból származik, hogy a hétköznapokban sikert érünk-e el, vagy kudarcot. Az alapvető önbizalmunk gyökere már a gyerekkorban kialakul, mégpedig abból, ahogy a szülők viselkednek velünk, hogy elfogadnak, biztatnak, kedvesek-e, szeretnek-e, gondoskodnak-e rólunk és figyelnek-e ránk. Ha ezek nem teljesülnek, akkor értéktelennek fogja magát érezni az ember és ezen maximum átmenetileg tudnak segíteni az elért sikerek, mert aki nem becsüli meg magát, az a sikerét sem becsüli.

Ez az, amikor valaki valami óriásit teljesít és a dicséretre csak legyint egyet. Nem számít, mert ettől még nem érzi magát többnek. Az emberek ugyanis nem a teljesítményükért szeretik a másikat, hanem önmagukért.

129. Csipkerózsika (válaszként erre: 121. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 16:00

Egyetértek.

Én is a "pokolból kimászottak" táborát gyarapítom.

:)

128. Csipkerózsika (válaszként erre: 117. - F36e266467)
2013. márc. 21. 15:57

Úgyúgy.

Bizony, a függőség tárgya változik...

127. Csipkerózsika (válaszként erre: 106. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 15:55

Ez egyáltalán nem így van sajnos. Az alkoholisták gyerekeinek kb. 50%-a azzá válik, pedig 100%-uk megfogadja, hogy ő sosem lesz az. És sajnos, akit megtörnek és nem szeretnek, azok közül is sokan nem lesznek képesek maguktól szeretetteli légkört teremteni később. Mindenki azt mondja a szülők hibáira, hogy ő nem követi majd el, de aztán a többség mégis.

Dolgozni és változni kell azért, hogy jobbat tudjon csinálni az ember, mint amit látott.

126. Csipkerózsika (válaszként erre: 105. - Spinneli)
2013. márc. 21. 15:52

Egyetértek.

Szerintem a szeretet érzése ösztönös, mindenkiben ott van. Viszont a megélése, a kimutatása és a továbbadása már abszolút tanult. Mondhatnám úgy is, hogy képesség. És ebben óriási a szülők felelőssége, mert amit adnak, a gyerek - ha csak nagy erőfeszítésekkel nem változtat magán - ugyanazt fogja továbbadni majd. Mert minden viselkedés önmagára tanít meg.

125. pintyőke madárka (válaszként erre: 18. - 0a4e11604c)
2013. márc. 21. 15:05

A szorongásod oka magabiztosság hiánya. Kezdetben ,hogy ezt növelni tudd találnod kell valami olyan elfoglaltságot amiben sikereket érsz el .


Ne gondolj nagy dolgokra. Kis célokkal kezd ami biztos sikerhez vezet. Majd fokozatosan tűz ki nagyobb célokat.


Az embernek időről időre szüksége van sikerekre hogy az egészséges önbizalma kialakuljon. De fontos hogy mérd föl a képességeid és ahhoz mérten tűz ki célokat.


Pl -főzz süss valamit a barátaidnak családnak stb

-kézimunka , kézműves dolgok

-nevelj saját zöldséget akár balkonon


bármi amihez úgy érzed lenne kedved a lényeg hogy siker élményed legyen

2013. márc. 21. 14:53
A leányzó nincs itt?
2013. márc. 21. 13:49
És sajnos sokszor túl könnyen kezdik el valakivel szedetni a gyógyszert, ami még nem lenne indokolt és terápiásan még akár el is kerülhető lenne a gyógyszer elkezdése.
122. f36e266467 (válaszként erre: 121. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 13:48

Én is ezt tapasztalom. Az viszont igaz, hogy vannak olyan esetek, amikor még nem annyira súlyos a probléma és valóban kisebb hatékonyságú gyógymódok is segíteni tudnak.


A baj ott kezdődik, ha ebből valaki általánosít. Mert vannak mélységek,ahol ez már felelőtlenség. Aki ezt tanulja és pontosan tudja, hogy mikor mi megy végbe a szervezetbe, az nem fogja azt mondani, hogy elég, ha lejössz a gyógyszerről, hiszen pont azért kezdi el valaki szedni, mert gondja van. Ha valakinek ez már olyan szinten van, ahol a gyógyszer szükséges, akkor ott nagyon veszélyes csak azért nem szedni, mert valaki ezt állítja.


A gyógyszer átmenetileg felerősíti a szervezetet arra, hogy képes legyen pszichésen dolgozni a problémán. Olyan, mint egy erősítő szer. De persze ha valaki csak a gyógyszertől vár megváltást, hát az sajna hasonló zsákutca.

121. 9678a02221 (válaszként erre: 120. - F36e266467)
2013. márc. 21. 13:43

Koszi:)

Tudod kiutest kapok az ezosoktol,akik a homeopatiat es egyeb marhasagokat ajanlgatjak egy depresszioban szenvedo embernek.Volt olyan csoporttarsam akit befuzott egy ilyen futobolond es otthagyta a csoport terapiat,mondvan jobban erzi magat magat a kristalyoktol es mit tudom en meg mitol..

A depresszio es panikbetegseg nem olyasmi amit a 'tudatalattid' meg fog tudni gyogyitani es a homeopatia segithet..A multbeli emlekeket meg kell tanulni kezelni,ez egy hosszas folyamat,rengeteg munkaval jar es SZAKEMBER SEGITSEGE es felugyelete mellett gyogyithato.

Ha nem figyelnek az ilyen emberekre kellokeppen akar ongyilkossag,vagy gyilkossag is lehet a dologbol..

120. f36e266467 (válaszként erre: 119. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 13:07

Így van. Ez az, amit sokan elbagatelizálnak, pusztán azért, mert nem értenek hozzá és néhány könyv azt mondta, hogy csak rajtad múlik, meg benned van a megoldás, meg tralala.


Ez a valóság, amit leírtál, de ha valaki nem élte meg, vagy nem így, akkor azt hiszi,hogy ez nem is létezik.


Örülök, hogy ki tudtál jönni. És jó, ha a tapasztalatodat sokan megismerik, akiknek hasonló a problémájuk, mert ebből segítséget kaphatnak.

119. 9678a02221 (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2013. márc. 21. 13:03

Ma mar nagyon nehezen talalsz lelkiekben egeszseges szulot..Ha csak a sajat peldambol indulok ki,volt olyan gyerekkorom amit az ellensegemnek sem kivanok,a felnott korom egy resze szinten ilyen volt.Depresszio panikrohamok tobb ongyilkossago kiserlet stb..Beszelhetett nekem akarki hogy menjek ki a termeszetbe es figyeljem a madarakat,stb megha tisztaban voltam is azzal hogy csupan jot akar az illeto,es megtettem amit kert,NEM a madarak csicsergeset hallgattam hanem a sajat problemaim miertjen toprengetem,vagy sirogorcsben fetrengtem.

El kellett telnie egy idoszaknak,es meg kellett talalnom azt az embert akiben megtudtam bizni annyira hogy elfogadjam a segitseget amit nyujtott..Kimasztam a godorbol,szertencsem volt jo orvoshoz kerultem aki tenyleg torodott velem,es ma mar baratomnak tudhatom.

A munkam reven segitseget is tudtam nyujtani sorstarsaimnak,ami nem kis elegtetel szamomra es boldogga tesz.

Ma 30 evesen elmondhatom magamrol hogy megjartam a poklok poklat,de kimasztam belole es jol vagyok.

A gyerekeimet feltetel nelkul szeretem,a lelkem is egeszseges de a multatamat megvaltoztatni nem tudom.

118. f36e266467 (válaszként erre: 109. - Spinneli)
2013. márc. 21. 12:41
Így van.
117. f36e266467 (válaszként erre: 106. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 12:40

Hú, azért ez sajna nagyon nem így működik. Logikus lenne, de ennek pont az ellenkezője a jellemző. Akit nem szerettek, az nem tudja, hogy hogyan kell és sokszor el is záródik érzelem szinten.


Akinek alkoholista volt az édesapja, nagyon sokszor alkoholista párt választ. Ez egy fura következmény, de így működik. Feldolgozatlan esetekben.

116. f36e266467 (válaszként erre: 104. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 12:38
Hát azzal én sem értek egyet :) Gyerekeknek pl. semmit nem kell a szeretettel kapcsolatban kiérdemelniük a szüleiktől, sőt.
2013. márc. 21. 12:26
Egyébként az első hozzászóló írása elgondolkodtató.Tényleg ilyen nehéz pozitívan gondolkodni? És bizony néha tényleg.
114. 325d3a7c83 (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2013. márc. 21. 12:21
:) Én is azt írtam,hogy persze,hogy azért fontos a mintakövetés és a szülőnek a felelőssége elég nagy ebben.
113. spinneli (válaszként erre: 111. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 12:19
Igen, a szeretetnek elvileg feltétel nélkülinek kell lennie...de ehhez tényleg egy lelkiekben egészséges szülő alapanyag kell.
112. 325d3a7c83 (válaszként erre: 110. - Spinneli)
2013. márc. 21. 12:17
Én nem is azt mondtam:)
111. 325d3a7c83 (válaszként erre: 109. - Spinneli)
2013. márc. 21. 12:17
Ez igaz.Hosszú és kemény munka. Én kicsit más szemszögből nézem a dolgokat,de az most nem számít.A lényeg azon van,hogy pont a szeretet nem az,amelyet ki kell érdemelni.
110. spinneli (válaszként erre: 108. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 12:16
A birtoklás nem kényeztetést jelent.
109. spinneli (válaszként erre: 106. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 12:15

Egyáltalán nem.

Az abúzust szenvedett gyerekek, különösen, ha a korai kötődés sérül, borzasztóan nehezen építenek megfelelő kapcsolatokat, beszélnek szeretetnyelvet.

Hosszú és kemény munkával hozzák be azt a hátrányt, amit elszenvedtek, ha behozzák egylátalán.

108. 325d3a7c83 (válaszként erre: 107. - Spinneli)
2013. márc. 21. 12:15
A birtoklás és a szeretet között óroási különbség van szerintem. Igen,sokan összekeverik.Már elmosódnak a határok, megvesznek egy drága mobilt a gyereknek,és azzal le van tudva a "szeretet". Pedig lehet többet érne,ha ölébe venné megsimogatná,vagy beszélgetne vele.
107. spinneli (válaszként erre: 104. - 325d3a7c83)
2013. márc. 21. 12:13
Pl.: Aki birtokolja a gyerekét, mert saját életcéljainak hiányát akarja kompenzálni vele, az is szereti a gyerekét, csak nem jól.
2013. márc. 21. 12:13
És egyébként meg szerintem pont azok a gyermekek tudnak leginkább szeretni felnőtt korukban,és megbecsülni,ha őket szeretik,akiknek esetleg emocionális törés történt az életükben. Ez pl.olyan,mint akiknek alkoholista volt az apjuk.Ők nagyon meg tudják becsülni azt,ha a későbbi párjuk egyáltalán nem iszik:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook