Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
742. Serry (válaszként erre: 740. - Egypt)
2009. nov. 2. 13:49
egypt: Köszi szépen:) Remélem beváltja a reményeim. most már csak olyan meló kéne amivel pénzt is kapok:)
741. Serry (válaszként erre: 740. - Egypt)
2009. nov. 2. 13:46

Nálunk ez elég érdekes:) Nem mondtunk semmit Leventének arról,hogy a Szikra hova ment miután meghalt. Meghal és ennyi, még nem mondott róla semmit. Viszont neki is ott kellett lennie mikor apukám eltemette. lényegében közösen temették el. Szenzáció számba ment:) Kis drágám mindnekinek lemesélte,hogy a A Szikra meghalt de előtte még beteg lett és ide temettük el. Egyszerűen nem lehetett kihagyni belőle.


De amik érdés felmerül benne a halottak és a temető kapcsán: Lát ahogy utazunk az út szélén sírokat, emlékheyleket és vizsonylag gyakran járunk temető mellett. Nem érti,hogy mi a különbség egy balesewt helyén lávő kopjaa fa és a temető beli közt. azzal magyaráztam,hogy ha valakit halálos baleset ér a rokonok megszokták jelölni a heylet ahol történt. S a temetőben temetik el az emberek a szeretteike. Ezt illetve azt nem érti miért kell,illik nekünk temetőbe menni és virágot vinni a sirokra.

Miért megyünk a dédi papához a temetőe? kérdi?

De anya nincs ott a dédipapa:)

Kérdem: Hol van akkor?

Leventém: Hát fel ment a mennybe ott van.

Igen így gondolod? Jól van igazad van.


Aztán rájöttem,hogy miért tanulják Jézus meghalt a kereszten aztán felment a menybe:)))


Így abban maradtunk, hogy igen a dédipapa már a menyben van, de mi akik itt vagyunk kiszoktunk néha nemi a sírjához és ott megemlékezünk róla mennyire szerettük:)

740. egypt
2009. nov. 2. 13:07

Sziasztok!


Serry, örülök a munkának!

Dolores, nagyon jó, hogy ilyen hamar eltűnt a koszmó!


Én is azt mondanám a gyereknek, hogy az állatmenyországba megy. Különben is, ki tudja... Ők is egyszerű kis lelkecskék, szerintem nem biztos, hogy nyolmtalanul elmúlnak, csak ez nem minket érintő dolog.

739. Serry (válaszként erre: 738. - Dolores)
2009. nov. 2. 11:31

Biblia magyarázat: Nem tudok lövésem sincs, de megkérdezem az itthoni főgurut a témában. Férjem lehet tud mondani valamit:)



jól vagyunk kösz. Gyereke is:)

738. dolores
2009. nov. 2. 10:22

Hahó Mindenki!


Ismertek olyan honlapot, amely a Biblia egyes könyveit magyarázza? Vagy esetleg egy jó Bibliasulit? Én csak egyet ismerek, mármint Bibliasulit és nem tetszett anyira... Ti?


HOgy vagytok? Gyerkőcök?

737. dolores
2009. okt. 28. 08:54

Sziasztok.


Mikor múlt héten itt volt édesanyám, hozott egy kis könyvecskét elolvasásra, ami otthon úgy fogy, mint a cukor. Elolvastam, a végét már én nyomtattam ki, ugyanis rajta van a neten.


A címe: "akit villámcsapás ért" és írója Dr. Gloria Polo Ortiz. Ő egy katólikus fogorvosnő, akit 95ben, 36 évesen villámcsapás ért. Röviden: arról a földöntúli élményéről mesél, amit a kómában fekve tapasztalt. Jóval többet mesél annál, hogy egy fényt látott, ami visszakűldte. Durva dolgokat ír. Ha van kedvetek olvassátok el. Nem rövid. Az írás vége adalék, így kb 50 oldal ami erről szól. Rám nagy hatással volt, de szívesen beszélgetnék róla veletek...a leírtakról.


Én innen szereztem meg:

[link]

és ki kell választani a hetedik letöltendő anyagot a "akit villámcsapás ért" címmel, egy word dokumentum jelenik meg 64 oldallal.


Szívesen beszélgetnék róla. Ha érdekel valakit, nézze meg. :)

736. dolores
2009. okt. 28. 08:39
Képzeljétek Panni koszmója eltünt. No, nem magától ugyanis az olajozás, kicsit kapirgálás, majd megint olajozás, kapirgálás.... ezt két alkalommal és teljesen eltünt. :)
2009. okt. 27. 14:02

Nálunk a papagáj elment a papagáj menyországba.A cicánk is a cicamenyországba.Teljesen elfogadták.

Lehet,hogy bután hangzik,de nálunk ez van.

És kerülhetnek a mennybe,csak minden állat a maga menyországába.:)

734. Kedit
2009. okt. 26. 18:02
nem. Én azt mondanám, hogy nagyon boldog volt velünk, de mostmár a saját családjához kell mennie, hogy ők is boldogok legyenek. Valami ilyesmit adnék elő. de lehet, hogy ez hülyeség...
733. dolores
2009. okt. 26. 10:43
Lehet, hogy hülye kérdeés, de szerintetetk a házi kedvencek a mennybe kerülnek? (szerintem nem)Azaz mit mondnál egy gyereknek, ha egy kedvenc kimúl?
732. dolores (válaszként erre: 731. - Serry)
2009. okt. 20. 08:47

Tiszta ügy, hogy anyósod beteg, így az, hogy ő mit tapasztalt azt már "elfelejtette".A betegsége, vagy amúgy is egócentrikussátette, így finoman szólva jóra nme lehet tőle számítani. Ez így is marad. Szerintem.


Az apósod ha jól elvoltak a fiaddal, akkor élvezni fogja a társaságát. :)

731. Serry (válaszként erre: 729. - Dolores)
2009. okt. 19. 10:45

Sajnos a bölcsit nem lehet rövidre venni, mert már délben alszik a kicsi. Igen bölcs lenne felkelteni a nagyot. De nem szeretem ha nem alussza ki magát.


Az a baj anyóssal,hogy nem lehet vele beszélni. Mániás-depressziós éppen mániás fázisban és most éppen körülötte forog a világ.

megbeszéltük a papával,hogy jön 3-ra minden nap. (Így időben tudok menni a kicsiért)Persze egyből az volt a reakciója, ohgy ő sem tud minden nap jönni. Mondtuk lesznek napok amikor nem kell itt lenni a naggyal,mert esetleg közbejön valami, pl logopediára viszem és akkor vele megyünk. stb...


De ami a legszebb, míg a telefonban megkértük apóst mondja férjem,hogy hallotta a háttérben az anyját, hogy kárál,hogy minek jönni.. .szóval ilyenek. s már eljutottunk odáig,hogy inkább nem kérünk semmit. Pedig pl apósnak és Leventének is jót tenne ha jönne a papa. Mert Gergő születése előtt még egsézen sokat játszottak. most meg inkább nem jön valamiért. Nem könnyű velük.


Csak tudjátok anyós azt felejti el,hogy életében egyszer sem kellett oviba suliba mennie a gyerekekért illetve a gyerekkel: reggelente apósom vitte őket , délután meg a nagymama ment értük és egsézen estig míg após el nem vitte őket haza nála voltak. Szóval .. nem ragozom.

730. dolores (válaszként erre: 727. - Serry)
2009. okt. 18. 21:45

Gratulálok.


Lehet, hogy egy kis munka segít egyensúlyba billenni. :) Hajrá. :)

729. dolores (válaszként erre: 726. - Serry)
2009. okt. 18. 21:44

Hajaj, Serry... nem egyszerű...


Nem tudom, hogy mennyire rugalmasak a bölcsisek meg az ovisok... Arra gondolok, hogy amíg nem találsz munkát, addig mindekttőt rövid napra adni, majd mikor mindkettő már elég jól érzi magát a saját helyén,akkor hosszúnaposak lennének. Talán én ezt csinálnám. Nem vagyok tájékozott, hogy ezt meg lehet-e tenni....


Vagy mindkettő rövid, vagy midkettő hosszú... Talán én így tenném.


El tudom képzelni, hogy esetleg bűntudatod van, mert a kicsi bölcsiben hosszúnapos.... és ez lehet, csak projekció, mert én tuti így éerzném magam. Ha ez jót tesz neked és persze mindenkinek, akkor én rövidnaposra kérném.


Én lehet, hogy felköltöttem volna a nagyobbikat.

De persze számomra nem ismerős, hogy hogyan, miként alszik...


A nagyszülőkre nem lehet számítani, ezek szerint. Egy nagypap szerintem szívesen megteszi, hogy elmegy az unokáért vagy hasonló,. mondjuk nagypapától függ... Esetleg ha beszélgettek róla, említitek az esetet, kicsi a valószínüsége, hogy ő maga felajánlja?

Akkor a férjed sem érezheti cikinek...

728. rencsilany (válaszként erre: 727. - Serry)
2009. okt. 17. 13:27
:-)
727. Serry
2009. okt. 16. 14:52

Had osszam meg veletek mai jó híremet is.

Karitatíve felajánlottam egy általam kedvelt babás portálnak,hogy szívesen lennék a szakértőjük a fogadtatás azonnali és pozitív volt. Most átgondolom tudom-e vállalni a feltételeket. Mert nem akarok senkinek csalódást okozni:)

726. Serry
2009. okt. 16. 10:36

Ti mit csináltok ha valamin kibuktok? Kit hívtok fel vagy kinek sírjátok el a bánatotok?


Én most nektek is kisírom magam és várom hátha tudtok valami jót mondani:)


Mint tudjátok Gergő bölcsis lett Levente meg félnapos az oviban.

Nagy gond ez nekem, mert munka az még mindig sehol sincs kilátásban.

S ma reggel nagyon kibuktam:)

:((((


Miről is szól a fáma. a gerkeket én rednezem annyi,hogyí reggelente apa viszi a Leventét oviba. A többi az én reszortom ,ami így van jól. De a nagy bánatom,hogy azt hallgatom apától mikor alszik már ott a Levente, mert ez így nem jó. Tény,hogy nem jó, hogy a kicsi szívja mindig meg ha a nagy bealszik. Tegnap is úgy jártuk,hogy jól elaludt. Én vártam,hogy ébredjen nem ébredt. Elmúlt 4 óra semmi. Írtam apának, mert csevegni szoktunk napközben,hogy mikor jön. válasz semmi. Apa túlórázik gyerek alszik a kicsi megtükön ül a bölcsiben. Végül telefon apának,hogy ugorjon pesztrálni haza. Én Gergőért el, ő volt szegénykém az utolsó előtti. Pedig tudnék elvileg előbb is menni gondolják sokan, biztos lustának tartanak vagy nem tudom.

Szóval tegnap besokallt a bölcsiből és ma nem akart ottmaradni.

Tanácstalan vagyok, férjem szerint nem lehet azt kérni apóstól ,hogy mindennap jöjön hozzánk 3-ra,hogy én uzsonna után ahgoy az elején tudtuk csinálni ( mert mindig felkeltettem a Leventét 3kor) menjünk Gergőért. Ezt ne kérjük mert nem fog menni ( Jegyzem meg anyósomnak soha nem kellett a gyerekiért menni, mert a nagymama elment értük időre és estig ott voltak nála) Szóval ez van

Már két dolgot is kigondoltam Legyen Gergő is félnapos ha lehet

Vagy nem jár bölcsibe. De mi lenne a helyes nem tudom.

Hiszen itthon vagyok nincs sajna munkám és úgy érzem nem is lesz. De ugye azért ment a kicsi bölcsibe,hogy ha adódik valami legyen hová vinnem.)

Segíííítsééég!

725. egypt (válaszként erre: 723. - Dolores)
2009. okt. 15. 23:16

Úgy tudom, Bebát csak gyógyszertárban lehet kapni.

Jól tetted, nekem a gyerekdoki mondta, hogy óvatosan kapargassam, ami lejön.

724. dolores (válaszként erre: 723. - Dolores)
2009. okt. 15. 21:19
Elírás: nem jól tettem...
723. dolores (válaszként erre: 721. - Rencsilany)
2009. okt. 15. 21:19

Ott nem néztem.


Lehet, hogy nem jól letted, de tegnap jól beolajoztam a fejecskéjét és hiába súroltam kefével nem sok jött le,így finoman kapartam rajta egy kicsit. Megint beolajoztam, megint hagytam... Így sokkal kevesebb koszmója maradt.


11 hónapos korban visszajöhet a koszmó?

Ugye nem?

722. dolores (válaszként erre: 720. - Serry)
2009. okt. 15. 21:16
Én szőrnyen viselem. Én is tegnap pakoltam el a nyárit és a főhelyre raktam a télieket. Mondjuk ma jobb volt, hogy nem volt akkora szél.... de két napig ki sem mozdultunk a viharos szél miatt.
721. rencsilany (válaszként erre: 719. - Dolores)
2009. okt. 15. 13:05
és dm-ben vagy a másik drogériában sem lehet kapni?
720. Serry
2009. okt. 15. 10:49

Sziasztok!

Hogy viselitek azt a hirtelen jött hideget?

Én nem találom magam:) Át kell pakoljak 3 szekrényt, ohgy végre a melegebb cuccok is kikerüljenek ne csak a kinőttek. Ezt érdekes tavaly előbb meg tudtam csinálni a két gyerekkel, mint így egyedül.

719. dolores (válaszként erre: 718. - Egypt)
2009. okt. 13. 23:10

Én is a Bebát ismerem, de sajna pont ez hiánycikk. Egy gyógyszertárban sem volt és ők mondták, hogy ritkán kapnak...

Reméltem, hogy tud valaki még öletet adni...lehet, hogy nem marad más hátra mint az előző termék vadászása. :)

718. egypt (válaszként erre: 717. - Dolores)
2009. okt. 13. 18:01

Nekünk volt.

A Bebának van egy koszmó elleni samponja, csak gyógyszertárban kapható, olyat vegyetek, az nagyon jó, bár nem túl olcsó, viszont használ. Meg is lehet rendelni.

És fürdés előtt egy fél órával vastagon kend be a fejét kenőccsel, és húzz rá valami sapkát, utána mosd csak meg.

717. dolores
2009. okt. 13. 16:41
A gyerkőcök fején volt koszmó? Nekünk még mindig van és nem sikerül megszabadulnunk tőle. (olajjal) A sampon meg hiánycikk.
716. egypt (válaszként erre: 714. - Dolores)
2009. okt. 6. 23:13
Igen, azt kihagytam, hogy biztos könnyebb kicsit, hogy leírtad. Sokat használ, ha kiírjuk magunkból, ami rossz, és segít tisztábban látni a dolgokat.
715. dolores (válaszként erre: 713. - Serry)
2009. okt. 6. 22:00
Köszi a kabát felajánlást, de én mint magasságban, mint súlyban nagyobb vagyok. :)
714. dolores
2009. okt. 6. 21:40

Köszönöm az imáitokat.


Tudom, hogy nem egyedül vagyok ilyen helyzetben... és azt is, hogy van még lejebb. Van aki még rosszabb helyzetben van. Jól esett "elmondani". Ennyi. És százszor hálát adok az Úrnak a kislányunkért. MInt ahogy egypt is írta, öröm vele lenni, rá nézni, vele foglalkozni. És köszönöm az Úrnak, hogy megvédett a még rosszabbtól.

713. Serry
2009. okt. 6. 13:54

Imádkozom érteket!


Mi sem leszünk nem soká ilyen jó helyzetben, de még kitartunk:)


Kérdésem? Van egy ajándékba kapott télikabátom. hosszú szabású világos barna kapucnis. Nekem nagy még nem is tudtam hordani,mert pocakosan kaptam és azóta meg sokat fogytam, mert én is először magamtól veszem el.

Szóval ha vagytok 170 cm és 61 kg körül valaki és elfogadjátok odaadnám. Ha nektek nem hát másnak:)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook