Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kényszerevők tapasztalatai fórum

Kényszerevők tapasztalatai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
40. Anci-panci (válaszként erre: 39. - Varga.nora)
2009. nov. 22. 17:13
hogyhoyg nem kell menned suliba?..dejó neked:D
2009. nov. 22. 14:02
Amúgy holnaptól anyum diétáztatni akar, azt mondja,h most már nem kell suliba mennem, úgyhogy talán jobban odafigyelek az étkezésemre. Majd kiderül. Naplót is fogok róla írni sztem (újat fogok nyitni erre a célra)
38. varga.nora (válaszként erre: 26. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 14:01
Zöld teát bárhol kapsz. Ízesítve és naturan is (tesc-ban, intersp..ban, herbáriákban
37. varga.nora (válaszként erre: 12. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 14:00
MIkor fogyózok akkor szépen mennek le a kilók, aztán amint nem figyelek magamra, még több visszajön, mint ami lement.
36. 548480fa28 (válaszként erre: 20. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 13:57
Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam, csak elugrottunk vásárolni. Én személy szerint nem szeretem a pickwicket, az ízétől rosszul vagyok. Gyógyszertárban is lehet venni, de én azt tapasztaltam, hogy ott drágább, én herbáriában szoktam vagy dm-ben, ahol jelenleg akciós:D
35. 471a99eb9c (válaszként erre: 34. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 12:56
Várni foglak vissza. Nekem nagyon sokat segít most, hogy eljárok tornázni. Igaz, ez csak heti 1 alkalom, 1,5 óra, de rengeteget számít!Már látszik az eredmény!És nem akarok annyit zabálni, igaz, néha még beleszaladok a csapdába, de már könnyebb! Nálam is lelki eredetű! Majd privin részletezem, ha akarod!addig is! Sok sikert!
2009. nov. 22. 12:50

Nálam amúgy szerintem lelki eredetű ez a zabálás..bár kezdek kutatni utána és igazából rengeteg oka lehet a túlevésnek..

pl. a családi környezet is befolyásol akkor az hogy mennyi stressz ér és azt hogyan dolgozod fel...


Sajnos nekem mára mennem kell! de záporozzanak csak a hozzászólások! :D még ma este vagy holnap délelőtt jövök addig is foglaljuk le magunkat és lehetőleg ne evéssel! :)

sziasztok

33. Re87 (válaszként erre: 31. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 12:49
Köszi szépen:).Próbáld ki,hátha beválik.Nekem kell valami kézzel fogható,amire támaszkodhatom
32. Re87 (válaszként erre: 30. - Minike26)
2009. nov. 22. 12:47
Különböző instrukciókat,meg szabályokat írtam bele!Szépen ki is díszítettem színes filctollal:).Sok pozitív gondolat van benne,hogy ha elgyengülök,csak elolvasom és erőt ad.
31. Anci-panci (válaszként erre: 28. - Re87)
2009. nov. 22. 12:47
ez jó ötlet! ügyi vagy h már négy kilót fogytál! kitartás! :D
30. minike26 (válaszként erre: 28. - Re87)
2009. nov. 22. 12:39
Ez altal elszornyulkodsz az lattan h mennyit ettel ossze es ezer nem eszel, vagy mi lehet az oka, de ez erdekes:)
29. minike26 (válaszként erre: 23. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 12:38
Tok durva, en mindig savanyusagot akarok enni csak itt kint nem vmi jo es ezer nem eszem. Meg jo h imadok mozogni es mindig eszbe kapok ,szoval nagyon tulsolyos meg nem voltam.
28. Re87
2009. nov. 22. 12:38

Sziasztok!

Egy másik fórumon már írtam,nekem úgy sikerült leállítanom a zabálást több mint 2hete,hogy elkezdetem fogyinaplót írni.Imádok enni,se sok,se rossz:).A napló segít,ha elgyengülök.Ez nálam leginkább a fogyásról szól és tény,hogy segít!!!(-4kg)

27. Anci-panci (válaszként erre: 23. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 12:37

ennek a szövegnek amit az imént belinkeltem van folytatása is..ha érdekel valakit akkor itt van a link: :)


[link]

2009. nov. 22. 12:36
a gyóygszertárban lehet zöldteát kapni? van aki ott veszi?
25. Anci-panci (válaszként erre: 21. - 471a99eb9c)
2009. nov. 22. 12:35
Én eddig vagy ötször kezdetm neki a 90 naposnak de én nem birom az ilyenfajta kötöttségeket. szóval nekem inkább életmódváltás kell nem pedig fogyókúra..jó most persze kevesebbet eszem mint korábban meg tudom hogy mozognom kéne...:s
24. minike26 (válaszként erre: 21. - 471a99eb9c)
2009. nov. 22. 12:34
En is avval fogytam le es epp azer szerettem ,mer ehettem egesz nap:) En nem csinaltam csak kb 1-1.5honapot 5kg ment le nekem. De a naplomban elolvashatjatok a dietam meg mindent:)
2009. nov. 22. 12:33

nézzétek mit találtam:

Alapadatok:


* Férfi: 10 éves kortól

* Nő: 10 éves kortól


Betegség leírása:


* A táplálkozási magatartás zavarai közé tartozó túlevéses zavarra vagy kényszerevésre a kontroll nélküli falásrohamok a jellemzők, a különféle testsúlycsökkentő manipulációk megléte nélkül.


Betegség lefolyása:


* A bulimia nervosa enyhébb változata a túlevéses zavar vagy kényszerevés ("binge eating disorder"). Erre a falásrohamok megléte a jellemző, de nincsenek testsúlycsökkentő manőverek.Elsősorban fiatal nőknél jelentkezik. Jellemző a kontrollálhatatlan, kényszeres éhségérzet jelentkezése, főként édességekre, szénhidrátokra. A roham során általában nagy mennyiségű étel kerül elfogyasztásra viszonylag rövid idő alatt. A betegek általában túlsúlyosak. A túlevés sokszor kapcsolódik valamilyen az egyén számára feldolgozhatatlan stresszt okozó eseményhez.(Gyász, baleset, szülés stb.) A rohamot követően diszkomfortérzés, önvádlás, lelkiismeretfurdalás, depressziós hangulat jelentkezik. A túlevéses zavar gyakran vezet elhízáshoz. A betegekre jellemző a soványság utáni vágy, a negatív önértékelés, az önkép zavara, a testi önkép torzulása. Mindez tovább fokozza depressziós érzéseiket, érzelmi konfliktusaikat és ez újra falási roham beindításának kiváltója lehet. Így gyakran kialakul egy ördögi kör, ami súlyos elhízáshoz vezethet.


A kórkép gyakran szövődik egyéb pszichiátriai zavarral, főleg depresszióval és szorongásos kórképekkel, de gyakori az alkoholaddikció is.


Differenciáldiagnosztikai szempontból a túlevés esetleges organikus okait mindíg ki kell zárni!

22. minike26 (válaszként erre: 20. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 12:32
ha a pickwick-et nem szereted semelyiket nem fogod, mindegyik olyan kesernyes. En se szeretem, de ha iszok en teszek bele edesitot es citromot is.
21. 471a99eb9c (válaszként erre: 16. - Minike26)
2009. nov. 22. 12:30
Én csináltam a 90 napos diétát, mielőtt megfogant volna a kisfiam! Lement 12 kg úgy, hogy ettem amit azon a napon lehetett, és amennyi jól esett.Gondolhatjátok, hogy mennyi mehetett volna le, ha nem vagyok kényszerevő!
20. Anci-panci (válaszként erre: 17. - 548480fa28)
2009. nov. 22. 12:28
de ezt hol lehet kapni és mi a pontos neve mert az az igazság h az előre kikevertben nem bízok(nestea) meg láttam h van pickwick zöld tea de azt meg nem szeretem.
19. Anci-panci (válaszként erre: 13. - Minike26)
2009. nov. 22. 12:26

Szia Minike!

ezt a konyhát ne is mondd mert nálunk a ház elrendezéséből adódóan bárhová megyek (wc, fürdő)mindig átmegyek rajta. Én még szüleimmel lakom de voltak már olyan próbálkozásaim h a hűtőből kitakarítottam egy fakkot ahová csak diétás kajákat raktam be..na az szerintem bevált volna de anyumék nem támogatták úgyhogy az is abbamaradt.

2009. nov. 22. 12:26
Nekem volt egy olyan időszakom, amikor zöldteakapszulát szertem. jártam is a wc-re rendesen!
17. 548480fa28 (válaszként erre: 15. - Anci-panci)
2009. nov. 22. 12:26
kínai zöld teát, natúran, se édesítő, se cukor
2009. nov. 22. 12:26

Lehet h jobban eltelitodsz kiflivel es kefirrel nincs is baj ha reggel eszed. De a kenyszer evok ha tok jol laktak is amint kicsit leullepszik a hasuk, mar tudnak vmi enni, es mindig ch veszel magadhoz hizas lesz. Reggel es ebedre nincs is baj ha eszel rendesen csak kozbe egyel gyumit vagy amiket irtam. Vacsira meg kefirt egyel sok gyumivel megpakolva (lehetoleg ne banan). Feher pekarut csereld le teljeskiorlesu pekarura vagy csak reggel egyel feheret,ha nagyon hianyzik.

En ezt tudom ajanlani, meg persze mozogjal az is elveszi az idot, nem eszel es jot is tesz.

15. Anci-panci (válaszként erre: 10. - 548480fa28)
2009. nov. 22. 12:22
A zöl deának amellett hogy telít (főleg ha egy litert iszol belőle) emellett még élénkíti is az anyagcseréd! ez a zöldtea nagyon jó ötlet! te milyet szoktál inni?
14. Anci-panci (válaszként erre: 11. - 471a99eb9c)
2009. nov. 22. 12:20
Nemrég olvastam hogy a táplálékok közül a szénhidrát az ami a legjobban csilllapítja az éhséget. Szóval szerintem fogyokúra alatt sokszor a szénhidrát hiánya okoz nagyobb éhséget. Én például tudom magamról h jobban eltelek egy kiflivel meg egy kefírrel mint mondjuk fél kiló almával...
2009. nov. 22. 12:19

Sziasztok!

En is unalom evo vagyok, mikor epp nincs mit tennem vagy csak konyha fele is megyek vmiert ures kezzel nem jovok ki:(

En probalom azt csinalni h hvagy gyumit eszek, 1-2db gepsonkat, vagy iszok cukormentes uditot, szoval olyanokat probalok magamhoz venni ami nem magas szenhidrat. MER igazabol aki ilyen mind1 mit eszik csak egyen vagy igyon.

12. Anci-panci (válaszként erre: 8. - Varga.nora)
2009. nov. 22. 12:18

Igen láttam a képeidet ! nagyon édesek vagytok! :)

de négy éve tartod a súlyod vagy hízol is közben?

mert nekem folyton jönnek fel a kilók...mondjuk mióta hoxázom kicsit jobb a helyzet :)

lehet most kutatok kicist a neten hogy milyen hátterei lehetnek annak ha az ember kényszerevő...

(örülök ennek a fórumnak mert legalább ráveszem magam hogy többet tudjak meg a hátteréről)

11. 471a99eb9c (válaszként erre: 6. - Hordocska)
2009. nov. 22. 12:17
Sokszor én sem vagyok éhes! És van olyan is mikor ész nélkül éhesnek érzem magam!De csak a gyomromat sanyargatom!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook