Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütő géphez BEVÁLT receptek fórum

Kenyérsütő géphez BEVÁLT receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
382. Lisy50 (válaszként erre: 380. - Mariann63)
2011. aug. 16. 20:25
A magos kifli érdekel, de a vajas is csábító!:))
381. Mariann63 (válaszként erre: 377. - Gabilive)
2011. aug. 16. 20:20
Akkor már értem,miért lett az enyém ilyen hullasápadt.Én a sütés előtt kentem le forró vajjal.Nem tudtam,miért nem akar pirulni.A kenyerekből indultam ki,ott is sütés előtt kenem le tojással.
380. Mariann63 (válaszként erre: 379. - Lisy50)
2011. aug. 16. 20:18
Szia!A tegnapit kérdezed?Mindjárt elaltatom a fiamat,és leirom,amelyiket kéred.
379. Lisy50
2011. aug. 16. 19:55

Végül is az íz a lényeg:))Ügyesek vagytok!!:))

Mariann! ezt a kiflit én is kipróbálnám! Írtad már a receptet?Nagyon guszta!

378. gabilive (válaszként erre: 375. - Gabilive)
2011. aug. 16. 19:53
Bocsi,az utolsó mondat: én NEM vettem észre!
377. gabilive (válaszként erre: 373. - Mariann63)
2011. aug. 16. 19:52

Nekem is hasonló lett az almás sütim,csak én mikor kivettem a sütőből,még forrón gyorsan lekentem olvasztott vajjal.Attól olyan szép fényes lett.

Végül nálunk elfogyott,mielőtt lefényképeztem volna,de azt hiszem,jövő héten újra megsütöm.

376. Lisy50 (válaszként erre: 372. - Lúdanyó)
2011. aug. 16. 19:50
Nekem inkább a friss vállt be!:)Én sem futtatom!
375. gabilive (válaszként erre: 372. - Lúdanyó)
2011. aug. 16. 19:48

Én mindig frisset használok,és általában nem futtatom fel,csak simán belemorzsolom.Van több olyan recept,amit próbáltam úgy is,hogy felfuttattam előtte az élesztőt,és úgy is,hogy nem.Semmi különbséget nem tapasztaltam a végeredményt illetően.

Meg úgy is szoktam néha csinálni,hogy alulra rakom a lisztet,egyebeket,a tetejére öntöm a langyos tejet,cukrot,bele az élesztőt,és úgy hagyom.Mikor látom,hogy habosodik az élesztő,akkor kapcsolom csak be a gépet.

Nem tudom,a 3 módszer között van-e jelentős különbség,én vettem észre!

374. Mariann63 (válaszként erre: 372. - Lúdanyó)
2011. aug. 16. 19:10

Ha kenyérsütővel sütök,nem futtatom fel az élesztőt,hacsak a recept külön ki nem hangsúlyozza.

Próbálkozz többféle élesztővel,hajlamosak eladni a lejártat.

2011. aug. 16. 19:05

Feltettem a képeket a naplómba,ha akartok mulatni,nézzétek meg.

Mindenesetre a sütinek nagy sikere van,vittem a barátnőmnek is.Még Marci fim is eszi rendesen,pedig neki csak a csokis süti a süti.Mindenesetre legközelebb megvárom a lehülést.

Tettem fel képet a gyökérkenyérről,sőt megpróbáltam lemásolni,hát mit mondjak,nem nagyon hasonlit.És sajnos nem csak külsőre.Úgy néz ki,mint egy partra vetett cet.

2011. aug. 16. 18:55
Valami nyügöm van a gépemmel nem keleszt rendesen..:( Ti elötte felfuttatjátok az élesztőt? és port vagy frisset használtok?
371. gabilive (válaszként erre: 369. - Mariann63)
2011. aug. 16. 15:35

"mokasszinrojtok":))) Ez jó!:) Szerintem ez csak a dizájn kedvéért van.Ha csak simán feltekered,mint egy buktát,akkor is valószínűleg ugyanolyan jó.

Egyébként nekem is megkelt rendesen,pedig én friss élesztővel csináltam.Éppen nem futott ki,de már elérte a kenyérsütő tetejét,vakarhattam le róla a tésztát.De szerintem is a melegnek tudható be.

Bár lehet,hogy az élesztő mennyisége is több a kelleténél,viszont akkor valószínű,hogy attól olyan jó pihe-puha.Vagy inkább az almától??? Mindenestre mi az utolsó darabokat ma reggel ettük meg,és még most is puha volt(be volt tekerve egy konyharuhába,és nylonzacskóba).

370. Lisy50 (válaszként erre: 369. - Mariann63)
2011. aug. 16. 15:00

Szerintem csak a nagy meleg miatt túlkelt, télen nem fog!:))

Amúgy én is jártam már így!:))

2011. aug. 15. 19:41

Na,én meg is sütöttem.Ne tudjátok meg,hogy jártam!Betettem a kenyérsütőbe a tésztát,közben főztem,nem nézegettem.Képzeljétek el,kinyitom,mikor sipol,hát a tészta jó része kimászott az üstből,végigfolyt a falán,bele a gép aljára!Fél óráig kapirgáltam a fűtőszálról,mindenhonnan.A tészta meg ráragadt a kezemre,alig győztem lisztet tenni hozzá.Nincs elem a mérlegemben,mérőpohárral szoktam méricskélni,de eddig általában stimmelt.Nem tudom,mit rontottam el,talán sok volt az élesztő?

2 csomaggal tettem bele,kimértem kávéskanállal,4 kanál volt a 2 tasak.

A kész süti meg nem akart megsülni,pirulni,igy egy kicsit túlsütöttem.Maga a süti finom lett,elég kalandos délután volt,de máskor is megsütöm,csak lesem a tésztát közben az üstben.

Már csak azt mondjátok meg nekem,miért kell ilyen mokasszinrojtokat csinálni a sütire?

Kiváncsi vagyok,a ti sütitek milyen lett?

2011. aug. 15. 19:00
na meg én is..:)
367. Lisy50 (válaszként erre: 361. - Gabilive)
2011. aug. 15. 16:38
Köszi! Ezt hétvégén én is megsütöm!!!
366. Lisy50 (válaszként erre: 357. - Mariann63)
2011. aug. 15. 16:36
Remélem jön nemsokára 2 Eszterke!:) Most csak egymás "barátai" Kicsit reményt merítettem, még van 1 évünk,ami nehezíti a dolgot, mind a kettő mást eszik, amíg az egyik megeszi a tojást, a másik rá sem bír nézni!:D
2011. aug. 15. 11:21
Sikerült megtalálnom,nagyon guszta receptek vannak ott.Délután nekilátok.
364. gabilive (válaszként erre: 363. - Mariann63)
2011. aug. 15. 09:29
Biztosan jó lesz,mert az eredeti receptben is az van!
363. Mariann63 (válaszként erre: 361. - Gabilive)
2011. aug. 15. 09:19
Nekem csak porélesztő van itthon,az is jó lesz remélem.Ha sikerül,megirom.Köszi szépen.
362. Mariann63 (válaszként erre: 360. - Gabilive)
2011. aug. 15. 09:17
Köszi szépen,jó lenne,mert ma sütném.Lehet,hogy Limaránál láttam.Igy legalább lesz 2 recept.
2011. aug. 15. 09:15

Na,szóval ez az almás táska receptje:


[link]


Én annyit változtattam,hogy friss élesztőt tettem bele, 2,5 dekát,és kihagytam a tejport,mert az nem volt itthon.

Nagyon finom,próbáljátok ki!:)

360. gabilive (válaszként erre: 359. - Mariann63)
2011. aug. 15. 09:12

A naplómban még nincs fent,most sütöttem ilyet először,de majd felteszem,mert nagyon finom.Csak ajánlani tudom!Nagyon puha a tésztája,és a töltelék is finom!

Addig,amíg én beírom a naplómba,megkeresem a linket,ahonnan én kinéztem,és felteszem azt...

359. Mariann63 (válaszként erre: 356. - Gabilive)
2011. aug. 15. 08:54

Gabi!Egy srófra jár az agyunk!Napok óta tervezem,hogy sütök almás táskát.A naplódban láttam valahol,jól emlékszem?

Elég volt 2 nap a bolti kenyérből,ma már sütöm is a magamét.Fiamnak is kell a telj.kiőrl.magos kifli,3-at is bedörgöl,ha éhes.Persze ezek kicsi kiflik.Magamnak meg sütöm a Diabestaros lisztből.Ha már eszem a sütit,legalább a kenyér legyen diétás.Az almás táska tésztájába tehetek egy rész tönkölylisztet?

358. Mariann63 (válaszként erre: 355. - Gabilive)
2011. aug. 15. 08:46

Ha Marci ennyi mindent megevett volna,én kiugrottam volna a bőrömből örömömben.A főtt ételben azért legalább a rostok megvannak,ha vitamin kevesebb is.Én is nagyon rossz evő voltam kiskoromban,talán azt kapom vissza a sorstól.Én húst meg zöldséfélét nem ettem,de imádtam a paradicsomot,paprikát,uborkát,szinte minden gyümölcsöt,tésztát.Marcinál se zavart volna,ha nincs ennyi rossz tünete.Attól féltem,nem tud teljesiteni a suliban.

A gyümölcsöt turmixolva se ette,én is próbáltam.

Most pedig ez válik be,hogy eldugom a zöldséget lereszelve az ételben.Még a cukkinit sem vette észre a pizzán,a hagymalevesre meg azt mondtam,hogy sajtleves.Végül is az is volt benne.

357. Mariann63 (válaszként erre: 354. - Lisy50)
2011. aug. 15. 08:29
Ne csüggedj,tavaly még én is hiába próbálkoztam a zsarolással,ugyanaz volt,mint nálatok,inkább nem evett.Idén betöltötte a hatot,az oviban volt egy barátnője,imádják egymást.Mivel Esztike szereti a jégkrémet,rádumálta a fiamat,kóstolja meg.Na azóta ami jégkrém szembejön,mind megenné.Igyekszem pici fajtákat venni neki,napi 1-et kap délután,ha már mindent legalább megkóstolt.Biciklizni is Eszti tanitotta meg,én hiába próbálkoztam.Ez a kislány húsz percig tologatta,és már tekert is a fiam.A "szerelem" csodákra képes.3 éves kora óta nem alszik délután.Esztit képes volt órákig őrizni,mellette fekve,amig az aludt.Gondolom,a Te picikéidnél is jön majd egy Eszterke.Semmi olyan kedvencük nincs,amit nagyon szeretnek?
356. gabilive (válaszként erre: 355. - Gabilive)
2011. aug. 14. 22:28

Ja,és ma is volt egy sikerélményem:)

Almás táskát sütöttem.A tésztáját a kenyérsütőgépben dagasztottam,(hogy a fórum témájánál maradjunk:)),és almás-pudingos töltelékkel töltöttem meg.Jankának persze azt mondtam,hogy csak puding van benne.Úgy bevágott másfél darabot-pedig jó nagyok lettek-,hogy csak néztem!

2011. aug. 14. 22:23

Én tudom,miről beszéltek!Az én Jankám sem eszik gyümölcsöt egyáltalán,banánon kívül.Pici korában sem ette.Az almapürét meg hasonlókat úgy köpte ki,hogy csakúgy repült,és legközelebb már be sem vette a szájába.És sajnos ez a mai napig tart.

Mondjuk,nálunk azért nem annyira durva a helyzet,mert főtt ételt szinte mindent megeszik,bármilyen levest,főzeléket,párolt zöldséget,stb.Csak nyersen nem kelljen!

Azért mindig próbálkozom:) Annyi sikert már elkönyvelhetek,hogy idén már eszi a zöldpaprikát meg a zöldhagymát a szendvics mellé,igaz,hogy akkorákat harap belőle,mint egy kisegér,de az is valami:) De a paradicsomot pl még meg sem kóstolta.

A gyümölcsöt meg úgy tudom megetetni vele,hogy a banánt leturmixolom neki babapiskótával,és abba belecsempészek még más gyümölcsöket is.

A zsarolás nálunk sem vált be.Annyira makacs,hogy ha ő eldönti,hogy valami nem kell,akkor hiába is erőltetem.

Én multivitaminnal próbálom pótolni neki a hiányzó vitaminokat.

354. Lisy50 (válaszként erre: 353. - Mariann63)
2011. aug. 14. 20:46
Az én ikerunokáim 5 évesek, és eddig egy kezem megtudom számolni, hányféle főtt ételt esznek meg. Szerencsére gyümölcsből több félét megkóstolnak, de zöldségből csak a répát, azt is nyersen. Az oviból úgy jönnek haza hogy szédelegnek, sajnos az óvónő mondta, hogy ő nem erőltetheti! Nekünk, most 21 kg-osak.Sajnos nekünk a zsarolás sem vált be,ami ránézésre nem tetszik, meg sem kóstolja,inkább egész nap nem eszik.Remélem náluk is jön már egy fordulópont!
2011. aug. 14. 18:43

Sziasztok!

Köszönöm,hogy válaszoltatok,ki fogom próbálni a recepteket.Tulajdonképpen az volt a gondom a fehér kenyérrel,hogy kisfiam tavaszig nem volt hajlandó semmi egészségeset enni(nem evett sem zöldségfélét,semmilyen gyümölcsöt a napi 1 banánon kivül)és olyan szinten alultáplált volt(kivülálló számára nem látszott)hogy tikkelt a szeme,kényszermozgásokat csinált a karjaival,állandóan afták voltak a szájában,sokat volt náthás,beteg.Mindezt egy olyan szuper Waldorf óvodában,ahol isteni házikoszt van,ott főzik helyben.Csak a fiatalúr mindenre finnyáskodott,alig evett valamiből egész nap.Én hiába engedtem el otthonról 2 reggelivel,ott már egész nap csak 1-2 fogáravalóból volt hajlandó enni.Májustól kezdve csak fél hónapot járt oviba,én pedig megkezdtem a gyümölcs-projektet.Szerencsére ebben az évben elkezdte enni a jégkrémet(idáig se fagyi,se jégkrém,se nyalóka,se cukorka)Megmondtam neki,ha nem kóstolja meg a gyümölcsöket,mindenféle főttételt,nem kap jégkrémet.És csodák csodája,veszekedés,kiabálás,utálkozás árán keztünk az eperrel,aztán jött a málna,sárgadinnye,görögdinnye,kopaszbarack,ribizli,minden nap meg kellet ennie egy kis salátástálnyit.Lehet,hogy ez zsarolás,de bevált.Elmúlt minden tikkelés,rángatózás,minden.Viszont azóta 2-3 óránként éhes,és szendvicset kér.24.5kg volt az áprilisi 6 éves mérésen,ma pedig 29.5 kg.Ezért nem szeretnék neki fehérkenyeret adni,szüksége van a rostokra.A zöldségeket belekeverem az ételekbe,amit nem vesz észre:pl. a spagettibe gyufaszálra reszelt csillagtököt keverek,a fasirtba cukkinit,a lecsóba tököt.Senki nem is vette észre,még a férjem se.Szóval ezzel csak arra szerettem volna kilyukadni,hogy miért nem sütök csak fehérlisztes kenyeret.Egyfolytában attól féltem tavasszal,hogy nem lesz ereje iskolába járni.Most jó kis pocakja van,lesz mit leugrálnia szeptembertől.

A ti gyerekeitek esznek zöldséget,gyümölcsöt?Meg úgy általában főttételeket?

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook